Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Skrzynia biegów - kilka pytań
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Skrzynia biegów - kilka pytań
Autor Wiadomość
wojtasbb 




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 23
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Sro Paź 31, 2007 20:27   [R620] Skrzynia biegów - kilka pytań
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam!
Zaczął się problem ze skrzynią biegów w moim Roverku. Kupiłem auto już z walniętym synchronizatorem I biegu (żeby go wrzucić muszę praktycznie zatrzymać samochód, wysprzęglić i dopiero wtedy da radę włożyć I). Ale pojawił się nowy problem. Skrzynia (chyba to ona) jak rozpędzam auto (silnik ciągnie całe auto) zaczęła wydawać z siebie dziwny dźwięk. Mniej więcej taki, jakby zacierało się jakieś łożysko. Dzieje się to tylko w momencie kiedy przyspieszam. Kiedy hamuję silnikiem albo kiedy auto toczy się "na luzie" tego dźwięku nie słychać, dlatego przypuszczam że to coś ze skrzynią.

Dlatego przymierzam się do kupna nowej, używanej skrzyni biegów do mojego auta, ale chciałem się upewnić w pewnej kwestii.
Oferowane w sprzedaży są bardzo często skrzynie z "anglików". Czy skrzynia z takiej wersji auta (przystosowanego do ruchu lewostronnego) będzie pasować do auta w wersji "europejskiej"? Teoretycznie biegi w anglikach zmienia się tak samo, wszystko pod maską wygląda tak samo jak w wersji "europejskiej", ale wolę się upewnić.

Druga sprawa to taka, że często w ogłoszeniach można spotkać ofertę skrzyń, która pasuje do wersji Roverów, różnej klasy, z silnikiem diesla (200, 400, 600). Czy one się przypadkiem czymś nie różnią? Jak przypuszczam w moim Roverze jest skrzynia PG1.

Bardzo proszę o konkretne "wyoślenie" sprawy. Proszę również o nieodsyłanie mnie do Rave, bo tam już szukałem, ale mój angielski jest na tyle kiepski, że nic się nie dowiedziałem :cry: .

Z góry dzięki.
Pozdrawiam,
Wojtek
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 22, 2011 01:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 31, 2007 20:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Paź 31, 2007 20:38   

Z opisu wygląda na to że do wymiany jest łożysko wałka sprzęgłowego ale w takim przypadku powinno się wymienić wszystkie łożyska . Co do skrzyni to pasują faktycznie od Roverów serii 200/400/600 z silnikiem diesla oraz od 400/600 z 2000 litry benzyna (turbo) ale z silnikiem Rovera.
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sro Paź 31, 2007 23:40   

Jesli o mnie chodzi to mozesz spokojnie taka skrzynie kupic, tylko do konca nie wiem, czy bedzie jakas ruznica z impulsatorem. Bo na wyspie predkosc mierzy sie w milach - ale ta ruznica moze polegac na innej budowie licznika. Mozesz tez poszukac skrzyni od hondy accord z podobnego roczmoka modelowego bo to nasz blizniak :wink:

wojtasbb napisał/a:
Druga sprawa to taka, że często w ogłoszeniach można spotkać ofertę skrzyń, która pasuje do wersji Roverów, różnej klasy, z silnikiem diesla (200, 400, 600).


wybiez lepiej w/g modelu, bo moge sie mylic, ale moze byc inne mocowanie skrzyni do karoseri i nie do konca sie orientuje co do rozmiaru kol(pozniejsze wskazania predkosciomierza moga znacznie odbiegac od normy)

Warto nawiazacc kontakt z TA firma
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 14:41   

Witajcie. Ze względu na to, że interesuje mnie ten sam temat, podpinam się pod wątek.
Mam te same pytania i być może sam autor wątku mi na nie odpowie...

Pozwolę sobie rozszerzyć drugie pytanie kolegi:
Czy w R 200, 400 i 600 te skrzynie to to samo? Bo po przeglądnięciu EPC numery Part Number dla każdego z tych modeli są inne... Choć numer na fotce jest ten sam...
Wiem z doświadczenia, że np. w 400 jest inny wysprzęglik (taki plastikowy) i ma inne mocowanie do łapy...

Reasumując nie chciałbym kupić skrzyni niby pasującej i później walczyć z takimi detalami i szukać przeróbek...
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź a szczególnie za te, których autorzy już sprawdzali praktykę w tym temacie....
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 20:23   

Podejzewam, ze w 200 i 400 bedzie ta sama skrzynia(mocowania, wysprzeglik itp) natomiast w 600 moze byc inaczej i radzilbym szukac do odpowiedniego modelu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r620] Kilka pytań
beer22 Rover serii 600, Honda Accord 16 Sob Sty 18, 2014 18:00
sawek112
Brak nowych postów [R620] Kilka pytań
jarekft Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Paź 27, 2010 10:14
jarekft
Brak nowych postów [R620] Kilka pytań nowego właściciela
Andrzej_ Rover serii 600, Honda Accord 12 Pon Sie 27, 2007 21:13
Andrzej_
Brak nowych postów [R620] Skrzynia biegów i trudności z wrzucaniem biegów
eugeniusz.kam Rover serii 600, Honda Accord 9 Pon Sie 10, 2009 12:21
borsi
Brak nowych postów [R620] Wymiana skrzyni biegów i parę pilnych pytań
mcteusz Rover serii 600, Honda Accord 8 Sro Maj 14, 2008 01:07
Skiba



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink