Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z uruchomieniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z uruchomieniem
Autor Wiadomość
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Lut 24, 2008 18:45   [R75] Problem z uruchomieniem
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam
Wczoraj zmieniłem akumulator na nowy, ponieważ od kilku dni miałem problemy z uruchomieniem silnika, rozrusznik tylko tykał. Naładowałem stary akum. następny dzień ok, ale rano znowu to samo. Pomyślałem, że padł akumulator więc kupiłem nowy. Po dzisiejszej nocy problem bez zmian, czyli to chyba nie jest wina akumulatora. Jeśli nie było by ładowania to powinna się świecić kontrolka? A nie świeci się po uruchomieniu. Gdzie może uciekać prąd?
A i jeszcze jedno, czy alternator, regulator napięcia, rozrusznik są częściami wspólnymi z BMW?
_________________
Tomek
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 05, 2010 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 24, 2008 18:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 10:30   

tommsz, jakoś tak kojarze tan problem :wink:
Sam miałem to samo, jak mi sie wydawało padł aku, wyminiłem, opaliłem, pojechałem do krk (tego samego dnia) i nastepnego dnia nie odpaliłem :neutral: Mi padło ładowanie jak sie okazało (kontrolka sie nie swieciła) a poza tym zalało mi elektryke w podszybiu i tam tez robiło mi zwarcie :mad: regulator napiecia i osuszanie zrobili mi w tym
warsztacie i bardzo sobie chwale ich usługe :grin:

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 10:35 ]
z tym warsztatem to jednak Ci sie nie przyda :mrgreen: Szczecin <-----> Kraków jakoś tak nie po dradze :wink: ale może innym sie przyda :smile:
 
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Lut 27, 2008 21:09   

Byłem z Roverkiem u elektryka. Ładowanie ok, pobór prądu na postoju też w normie. Naładowałem nowy akumulator w domu, i drugi dzień wszystko w porządku. Prawdopodobną przyczyną rozładowywania akumulatora, było webasto. W zeszłym tygodniu, zauważyłem, że jest spalony bezpiecznik F8, który oczywiście wymieniłem z nadzieją zadziałanie webasta (nie ruszyło). Teraz bezpiecznik wyjęty (jeszcze przed wizytą u elektryka). Teraz jak wkładam bezpiecznik na wyłączonym zapłonie widać, że lekko iskrzy przy zakładaniu, czyli prąd płynie. Chyba nie powinno tak być?
Pozdrawiam wszystkich
_________________
Tomek
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 08:19   

co do webasto to nie wiem co to, czy to, jak to bo ja mam cały czas sprawne (odpukać) i z założenia nie ruszam czegoś co działa :wink: a co do ładowania to u mnie też nie od poczatku sie poznali na tym, potem sie okazało że ono nie łaczyło raz na jakiś czas, pech chciał ze jak sprawdzali to przewaznie działało :wink:
 
 
 
Arthurro 




Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 80
Skąd: Gołdap



Wysłany: Sob Mar 01, 2008 21:44   

u mnie też taka sytuacja dziś się pojawiła. Było wszystko OK, po każdej nocy odpalał bez problemu, aż tu nagle dziś po 30 minutowym postoju tylko cykał. Odpaliłem przez kable. Przejechałem trochę aż tu nagle zgasł, odpaliłem i zgasł ponownie i wtedy już tylko cykał. Znowu odpaliłem przez kable i do tej pory OK.
Czy to może być to co u was? Ładowanie pada?
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Mar 01, 2008 22:05   

co do 30min postoju to ja miałem podobnie. Ja postawiłem na około godzinke. Nie odpalił, kable nie pomogły wiec zawiozłem aku na komputerek i wykazało zwarcie celi wiec wymieniłem. Odpaliłem, dojechałem do krk i co było dalej wiedomo... ładowanie :???:
 
 
 
Arthurro 




Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 80
Skąd: Gołdap



Wysłany: Sob Mar 01, 2008 23:06   

Dzięki, zobacze jeszcze jak to będzie u mnie. Mam nadzieje że nic nie będe musiał robić, mam go niecały tydzień więc szkoda było by już do warsztatu go zaprowadzić.
 
 
 
kubus841205 



Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 15
Skąd: polska



Wysłany: Pon Mar 03, 2008 09:28   

ja mam problemy z odpalaniem jak silnik jest ciepły, bo na zimnym pali elegancko. dzwoniłem do serwisu i podobno padł czujnik obrotów wałka rozrzadu. koszt to ok 400zł. jak ktos miał taki problem to piszcie.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Mar 03, 2008 09:47   

kubus841205 napisał/a:
podobno padł czujnik obrotów wałka rozrzadu. koszt to ok 400zł. jak ktos miał taki problem to piszcie.

Poszukaj. bo juz było kilkakrotnie o czujniku wałka rozrządu ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] - Problem z uruchomieniem
MrFlames Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Lut 28, 2018 07:31
christopher7
Brak nowych postów [R75] problem z uruchomieniem
michas2509 Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Wrz 20, 2013 09:34
michas2509
Brak nowych postów [R75] Problem z uruchomieniem
ted1500 Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Lip 06, 2007 12:10
Gość
Brak nowych postów [R75] Problem z uruchomieniem silnika
obrus Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Kwi 23, 2009 18:48
michalie
Brak nowych postów [R75] Problem z uruchomieniem - rozwiązanie
Gość Rover serii 75, MG ZT 89 Pią Cze 18, 2010 23:15
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink