Forum Klubu ROVERki.pl :: [R827] Indeks prędkości opony
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Czw Lis 18, 2010 18:40
[R827] Indeks prędkości opony
Autor Wiadomość
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 21:39   [R827] Indeks prędkości opony
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.7 Rok produkcji: 1994

Za jakiś czas będę musiał robić przegląd a opony mam już dosyć popękane, i nawet różne bieżniki z tyłu, myślę nad nowymi. Aktualnie mam opony o indeksie V (240km/h), i takie powinny niby być do tego modelu.
Ale zastanawiam się czy nie lepiej będzie niższy index H (210km/h), z tego co czytam w necie to im wyższy index tym sztywniejsze boki opony, a miększy bieżnik, czyli opona jest mniej komfortowa i jednocześnie szybciej się zużywa. A przyznaję moje autko jest dosyć sztywne, dlatego też myślę nad tymi H, i jeszcze na dłużej by starczyły. W cenie praktycznie nie ma różnicy pomiędzy H, V i W Nokian 205/55R16. Jeśli chodzi o rozwijaną prędkość to i tak bym jej nie przekroczył, tylko może są jakieś inne czynniki, jak np dostrojenie zawieszenia do konkretnych opon? Szukałem na różnych forach, ale są skrajne oponie. A na zagranicznych forach to wogóle się nie przejmują która opona jest bardziej komfortowa bo mają normalne drogi, a ja to mam wrażenie że mi się zaraz samochód rozleci, dlatego zastanawiam się nad tymi H, może zawieszenie by mniej dostawało w kość bo H powinny mieć miękksze boki. Z góry dzięki za ewentualne porady.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 03, 2011 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 20, 2008 21:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dante27 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 204
Skąd: 33- 300 Nowy Sącz



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 22:18   

Jeżeli chodzi o "plotkę" z twardymi bokami to muszę Ci powiedzieć że jest to jakaś dziwna bajka. W indeksie opony w zależności od prędkości jest tylko dodatkowa warstwa ochrony, która pozwala na osiąganie danej prędkości przez kilka bądź kilkanaście minut. Jeżeli chodzi o twardość opony, czy też jej wytrzymałość to są dwa oznaczenia, mianowicie XL lub extra load. Obie opony posiadają dodatkowe wzmocnienia zarówno po bokach jak i z czoła i chodzi tu raczej o dziurawe drogi niż osiąganie dużych prędkości. Oczywiście takie opony najczęściej są w tych dużych prędkościach. Myślę, że śmiało możesz założyć opony w indeksie H bo ile razy w sezonie będziesz jechał te 210 km/h przez dłuższy czas? Możesz mi wierzyć pracuję w serwisie wulkanizacyjnym 7 lat. Pozdrawiam.
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 23:22   

dzięki za odpowiedź! Właśnie te Nokiany H i V mają ten sam index nośności 94 XL, czyli jak rozumiem boki mają tak samo twarde? czyli róznicy w komforcie i tak nie będzie?
A jedyna różnica jest w mieszance gumy bieżnika, V jest miększa, czyli bardziej przyczepna i szybciej się zużyje? Właściwie dużych przebiegów nie robię, więc jeśli komfort jest taki sam, to wybrałbym te bardziej przyczepne czyli V.

---------------------------------------------------
24/03/08 edit: spojrzalem do user manuala a tam jest napisane ze opony mają mieć indeks Z. o shit! czyli jeszcze większy niż V:( chyba oleje te indeksy i kupie H.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R827] Klimatyzacja R827
soprano Rover serii 800 31 Nie Lip 18, 2010 10:54
soprano
Brak nowych postów [R800] OPONY OPONY OPONY
rozmiar felg a opony, roznica wielkosci felg
soprano Rover serii 800 1 Sob Gru 12, 2009 13:46
praktis
Brak nowych postów [R827] S4 w 827 Si
[R827Si92]
bd Rover serii 800 20 Wto Maj 29, 2007 11:41
maciej
Brak nowych postów [R827] Kontrolka ''SRS''
..zaświeciła mi sie kontrolka na desce rozdzielczej ''SRS''..
lestat192 Rover serii 800 13 Sro Cze 16, 2010 10:00
Tomek1212
Brak nowych postów [R827] -swap
sebeks Rover serii 800 13 Czw Paź 06, 2011 20:17
sebeks



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink