Forum Klubu ROVERki.pl :: [Zupelny OT] Telewizor LCD 32"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Zupelny OT] Telewizor LCD 32"

Czyli kupuje bo musze.
Autor Wiadomość
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Mar 21, 2008 15:44   [Zupelny OT] Telewizor LCD 32"

Tak... Sprawa wyglada tak, mam TV - Toshiba 21" CRT, rok produkcji okolo 1989-1990. Dziala super, ale niestety jest starszy niz pasmo, w ktorym kablowka nadaje coraz wiecej programow, przerzucajac je z pasm "popularnych". W efekcie powyzszego place za kanaly, ktorych nei mam technicznie mozliwosci ogldac, bo TV ich poprostu nie widzi.

Teraz problem wyglada tak: nie jestem zwolennikiem LCD i nigdy nie wierzylem w ich trwalosc. Dodatkowe informacje o MTBF na poziomie 20,000 godzin nie zmienialy tego faktu (bo glupi wiatraczek do kompa przychodzil z gwara 50,000 h). Sporo czasu minelo od kiedy sie cuekawilem n/t LCD na przekatnych wiekszych niz 20" i cenie wiekszej niz 2000 PLN. Sprawa jest o tyle bardziej zlozona, ze TV ma byc dla moich rodzicow, ktory sporo czasu spedzaja w domu wlasnie przed TV (no trzeba liczyc, ze w dni robocze bedzie chodzil srednio po min 12h dziennie, w dni wolne pewnie jeszcze dluzej). W zwiazku z tym bardzo bylbym niepocieszony, gdybym wydal 2.5k PLN na TV, ktory sie za 3 lata popsuje (pomijam kwestie losowe i uszkodzenia mechaniczne, rzecz lezy w matrycy najogolniej).

Teraz prosba do ludzi zajmujacych sie tematem i majacych z tym kontakt na codzien - jak w praktyce wyglada kwestia zywotnosci telewizorow LCD? Jesli juz kupowac to jakiej firmy najlepiej i ew. jaki model? Jak dbac o to pudlo, zeby sluzylo jak najdluzej?

Budzet przewidziany na TV to kolo 2600 PLN.

Z gory dzieki za sugestie.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 21, 2008 15:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
paff 



Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pią Mar 21, 2008 16:56   

Eddek, - nie chce reklamowac za wiele, ale jak sie chcesz zabezpieczyc to wiem ze w "euro rtv agd" jest program przedluzania gwarancji do 5lat za doplata

nie wiem jak to wyglada w szczegolach ale moze warto sie zainteresowac

z doswiadczenia moge powiedziec ze u mnie w robocie stoi 32'' LCD samsung i chodzi bez przerwy (tak! doslownie bez przerwy) 1 rok i 9 miesiecy i dziala :) juz troszke widac zaciemnione pole w jednym miejscu matrycy jakby bylo wypalone, na tyle sie wyeksploatowal. Mysle ze w domu telewizor chodzi srednio (srednia za caly rok) 6h dziennie wiec zywotnosc bedzie 4 razy dluzsza...czyli 7 lat ;-) a za 7 lat to kto wie co bedzie ;-)
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Pią Mar 21, 2008 21:01   

Tydzien temu przechodzilem przez wybor LCD do domu, jesli chodzi o tv 32" to najlepsza jest Toshiba R3500 - cena okolo 2850zl, ale mysle ze warto dolozyc te pare stowek bo jest to najlepszy wybor w tym momencie z 32".
Jesli chodzi o dbalosc to po pierwsze nie macac ekranu, bo LCD nie maja szyby, czyscic delikatnie tylko przeznaczona do tego szmatka (ja taka otrzymalem z tv).
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 00:18   

Toshiba jest dobra.
Porozglądaj się też za Panasonic TX-32LX70P. Świetny obraz, fajne kolorki i 100Hz.
Świeci lepiej niż większość Samsungów i Philipsów o LG nie wspomnę :wink:
Sharpy też dają radę. Miałem w łapkach jakiś model (nie pamiętam), który świetnie radził sobie na kablówce co ogólnie jest zmorą większości LCDków. W/w Panasonic też na kablówce działa ok.
I co najważniejsze: nie kupuj Fulla bo się zdziwisz jak to gra :/ (chyba że masz BlueRay'a)
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 00:31   

No ze srednim czasem pracy u mnie jest tak, ze ojciec wstaje, wlacza TV i idzie do WC/lazienki/kuchni. Podobnie jest jak wraca z pracy (pomijajac nocki, wtedy kimnie 2-3h i patrz wyzej) to tez najpierw odpala TV, a pozniej zdejmuej kurtke. W efekcie TV pracuje dluzej niz wskazuje srednia statystyczna ;)

Dzis bylem w Mixie, w oko wpadly mi 2 modele Samsunga: http://zadowolenie.pl/zob...ng-le37s81b---# oraz http://zadowolenie.pl/zob...sung-le32r82b-- (chyba). Na FullHD mi nie zalezy, bo w polsce praktycznie to nie istnieje jako zrodlo (w sensie kablowka nadaje w analogu, DVD idzie w tym, co PAL pozwala i to tyle). Chce tylko zeby obraz byl dobrej jakosci, dzwiek byle nie chrupal i to tyle. Ja nie jestem jakims kinomanem, rodzice tym bardziej :)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 00:48   

Samsungowska seria S jest słaba, szybciej R-ka jednak i ona jest słaba porównując do R3500 Toshiby jak i 32LX70 Panasonica.
A druga ciekawostka to słaby serwis Samsunga przynajmniej na śląsku. Po prostu porażka :roll:
Oglądałem ostatnio Niemieckie testy gdzie w TOP 10 LCD 32" były 3 Toshiby. Wysoko stoją też niektóre modele JVC (te wyższe).
Jak masz możliwość to pooglądaj te modele które podane tu zostały.
Jeszcze jedna rzecz. R3500 ma wykonanie na czerń fortepianową czyli błyszczy jak Samsungi co niektórym się podoba a większości nie. Pod pewnymi kątami w nasłonecznionym pomieszczeniu obudowa będzie odbijać światło a to męczy trochę.
Dźwięk śmiga z Panasa bardzo dobry i gdybym miał wybierać to właśnie tu bym szukał. Panasonic, Toshiba, Sharp, JVC jeżeli chodzi o LCD (kolejność przypadkowa)
Pioneer, Panasonic jeżeli chodzi o plazmy.
W Panasonicu przeraża trochę pilot, który nie zmienił się od czasów tv kineskopowych i mogące występować problemy z ustawieniem formatu czyli 4:3, zoomy itd. Lecz jeżeli co program nie machasz pilotem zmieniając z panoramy w 4:3 to tego problemu nie zauważysz. Ja brałbym Panasa ale to ja a Ty wybierz sam :razz:
Tu masz link do Panasonica
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 11:53   

Eddek napisał/a:
Dziala super, ale niestety jest starszy niz pasmo, w ktorym kablowka nadaje coraz wiecej programow, przerzucajac je z pasm "popularnych". W efekcie powyzszego place za kanaly, ktorych nei mam technicznie mozliwosci ogldac, bo TV ich poprostu nie widzi.


to co za problem przestroic go na te pasma ??
trzeba zmienic mu glowice TV
ja tak ostatnio zrobilem ze swoim starym 14 calowym Sony KV-1442me2
glowica nie musi miec takiego samego rozstawu nozek jak oryginalna
za glowice dalem 28 zl

28zl a 2600zl jest roznica :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 12:32   

Rzecz w tym, ze jak pojechalem popytac o glowice to mi wolali kolo 500zl...

Pozatym sprawa ma drugie dno. Chodzi o to, ze jak rodzice sobie wstawia nowy TV, to ja dostaje ich 29" 100Hz CRT Samsunga :)

Obecnie stwierdzilem, ze rozszerze budzet do 3000 PLN i przekatna poszukiwana do 37" ale w taka pzrekatna w tej cenie to widzialem w Mixie tylko Samsungi. Tak jak mowie, ze musi to byc jakis najlepszy w swojej klasie jaki jest dospepny na rynku, ale zeby nie byl to tez jakis szajs z rynsztoka :)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 12:42   

W tej cenie nie dostaniesz dobrego 37" LCD, ja za Samsunga 37" M87B dalem 3500zl i jest to dobry wybor do tej granicy cenowej. Ewentualnie mozesz rodzicom kupic plazme, jesli ogladaja kablowke, to nawet lepiej bedzie wyswietlal sygnal, minusem jest szyba, wiec i refleksy jesli pokoj jest mocno nasloneczniony.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 12:56   

O plazmach slyszalem tylko tyle, ze na etapie produkcji lezakuja 2 tygodnie i opzniej sa sprawdzane, czy jeszcze dzialaja, czy juz mozna je wywalic i prawde mowiac nie chce takiego czegos. Sama perspektywa kupowania LCD mnie przeraza... I tak jak mowie, nie poszukuje najlepszego w klasie, tylko kompromisowego w relacji jakosc/cena.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 13:00   

Eee pierwsze slysze, to chyba cos w stylu Czarnej Wolgi :D I dlatego tez proponuje ci najlepszy do 3tys tv, poczytaj sobie forum http://hdtv.com.pl/forum
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 13:22   

Eddek napisał/a:
Rzecz w tym, ze jak pojechalem popytac o glowice to mi wolali kolo 500zl...


niezla maja stawke za godzine pracy, sama robota zajela mi ok godziny, plus druga godzina na przeszukanie bazy portalu elektroda.pl


http://www.ceneo.pl/telewizory%20plazmowe.html

"Czy telewizory plazmowe faktycznie mają tak niską żywotność?

Krytycy tej technologii podkreślają, że telewizory plazmowe mają słabą żywotność. Piksele nie są super trwałe - wypalają się.Teoretyczna wytrzymałość jest dość duża, nawet do 60 000 godzin, niestety w praktyce może być dużo gorzej. Wszystko to wiąże się z wypalaniem się luminoforu. Zazwyczaj wypalone piksele zaczynają się pojawiać już po ok. 20-30 tyś. godzinnach użytkowania. Musisz się więc przygotować się na to, że po kilku latach intensywnego używania, obraz w Twoim telewizorze nie będzie już tak doskonały i zapewne trzeba będzie pomyśleć o jego wymianie. "

"Co ze zużyciem energii elektrycznej?

Telewizory plazmowe nie należą do najoszczędniejszych i charakteryzują się całkiem sporym zużyciem prądu. Niektóre modele pochłaniają nawet dwa razy więcej energii elektrycznej niż telewizory LCD o tej samej przekątnej."

telewizory plazmowe sa jak widac dla kinomanikow

cytaty pochodza z w/w linka
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 14:22   

Plazmy nie wezme z powodow conajmniej 2: 1) sa poza budzetem, 2) TV bedzie stal w pokoju pod katem 90* do duzego okna i drzwi balkonowych, wychodzacych dokladnie na poludnie.

Skupiam sie glownie na LCD, ale teraz to juz schodzi do marki i modelu. Widze, ze faktycznie porzadnego 37" nie kupie <3000zl, wiec zostane przy 32". No chyba, ze mi ktos poleci jakis sensowny 37" w takiej cenie.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 15:54   

Nie ma sensu jesli nie mozesz powiekszyc budzetu. Kup Toshibe 32" R 3500 i bedziesz zadowolony.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 16:04   

Te mity o plazmie to jedna wielka bzdura.
Piszą je osoby nie potrafiące pewnie takiego TV włączyć.
Podałbym kilka linków gdzie obalane są mity nt. plazm ale szukać mi się nie chce.
Inaczej...
Czemu jak zwykły Kowalski przychodzi do sklepu RTV i zerka na telewizory to paluchem pokazuje, że ten fajnie świeci?? Jak się mu powie, że patrzy na plazmę to robi ryjek zdziwionej wiewiórki? Ludzie powielają bzdurne historie i fama się niesie.
Następna rzecz. W plazmie nie ma pikseli!! To nie LCD bo to właśnie LCD ma piksele.
Zużycie prądu... Tu bywa różnie ale nie plazma- LCD ale pomiędzy samymi producentami. Dla przykładu Panasonic TX-42PV70 ma zużycie 261W (dane techniczne) a Samsung PS-42C91H ma 380W. Różnica spora. Należy zwrócić uwagę że zużycie prądu w TV plazmowych jest dynamiczne tj. oglądając jakiś film np. grozy, gdzie sporo jest scen ciemnych zużycie energii spadnie bo nie będzie podświetlenia tych ciemnych części ekranu pełną mocą. W LCD niezależnie czy oglądasz słoneczny patrol czy jakoś horror, świetlówki podświetlające dają cały czas pełne podświetlenie przez co stałe zużycie prądu.
Telewizor plazmowy i kineskopowy są jak bracia z tą różnicą że jeden jest starszy :wink:
Budowa plazmy konstrukcyjnie jest bardzo zbliżona do kineskopu. Aspektów technicznych tu nie będę omawiał. Na PW mogę napisać referat :razz:
Trochę historii... Jako następca kineskopu nie powstał LCD tylko plazma właśnie.
Ekrany LCD powstały do wyświetlania obrazów stałych, nieruchomych przez co do teraz trwa walka producentów LCD o zminimalizowanie efektu smużenia czego w plazmie praktycznie nie ma.
Drogą ewolucji ekrany LCD przeszły do telefonów. monitorów ale nigdy jakością wyświetlanego obrazu nie potrafiły dorównać zwykłym monitorom kineskopowym.
W cenie + - 3000 albo trochę więcej można znaleźć plazmę Panasonica np TX-37PV7 lub trochę dołożyć i kupić TX-37PV70. Nowe modele Panasonica nie mają już powłoki ochronnej, która potrafiła odbijać światło. Te modele to TX-42PY70 np... Jedyny minus to Full HD i brak 37" w ofercie...
Reasumując...
Za małe pieniądze można kupić 32" LCD gdzie koszt takiedo TV to 1500-2000zł. 32" można też kupić za 3000zł jak i za 4000zł. Jeżeli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy tymi wymienionymi przedziałami cenowymi to ja gratuluję wzroku!! Idąc dalej... za 3000zł 37" będzie tak samo sensowny jak zakup 32" za 2000zł. Nie piszę tu że się nie da! Da się!! Ale jaki będzie efekt końcowy?? Moim zdaniem warto zawsze dołożyć troszkę pieniędzy i kupić TV na lepszej matrycy. To my użytkownicy patrzymy potem na te tanie TV i (przepraszam za określenie) szlag nas trafia bo TV nie świeci jak w sklepie... Panasonic o którym pisałem we wcześniejszym poście jest na matrycy IPS Alpha przez co ma rewelacyjny obraz. Z Toshiby też byłbyś zadowolony.
Ja ze względów na jakość obrazu i tak kupiłbym plazme. Taki TX-37PV70 mi się marzy... :wink:
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 17:59   

niedawno w Elektronice Dla Wszystkich byl spory cykl o TV LCD
musze to skonfrontowac :roll:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 18:05   

240W poboru mocy? Pomyslec, ze moja Toshiba zre 80W... Czyli pkt. 3 dyskwalifikujacy plazme. To jak trzymanie mikrofalowki wlaczonej przez 7h dziennie (licze ze TV srednio bedzie wlaczony 12h dziennie)!
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 20:33   

A myślisz ile weźmie LCD 32" ?? Od 120 - 180 W zależnie od modelu i producenta.
Żeby śmieszniej było zerknij na TV który masz dostać czyli tego kineskopa od Samsunga.
Z tego co pamiętam 29" średnio 91- 160 W z czego samsung te wyższe wartości bierze.
Więc porównywanie 42" plazmy do 32" LCD w zużyciu prądu to jak porównanie ekonomicznego VW Lupo TDI do ciągnika siodłowego MAN'a 400 koni. Jedno i drugie jedzie ale różnicę widać gołym okiem.

PS. chcesz to nie wierz... kilka lat siedziałem BARDZO mocno w RTV a teraz branża komputerowa więc interesu z tego nie mam tylko wyrażam własne spostrzeżenia i wnioski.

PS 2: Tu masz dane techniczne tego 32" Panasonica
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 22:22   

Ten 29" CRT bierze 84W. Upzredzajac argument "napewno bierze wiecej", to plazma tez moze brac wiecej, jak producent ma klamac to we wszystkich modelach.

Ten Panas z linka prezentuje sie ciekawie, cena opdana na oficjalce jakas stara, w Mixie (w/g ich strony) jest za niecale 2900zl. Po snietach chyba pojde go przypolowac po sklepach i obejrze sobie z bliska.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 23:43   

Tego Panaska zobacz sobie bo naprawdę warto. Toshiba R3500 też miodek.
Co do cen. Wszystkie na stronach oficjalnych są cenami sugerowanymi. Rzuć okiem też na stronę Samsunga i nie padnij jak zobaczysz ich ceny :mrgreen:

Pomyśl sam co by się stało gdyby wyszło na jaw że parametry techniczne podane na stronie internetowej, w instrukcji i te podstawowe na tabliczce znamionowej były inne niż te w rzeczywistości?? Nie sądzę, żeby wielkie firmy produkujące sprzęt pozwoliły sobie na to...
Co do Twojej 29"... Hmm... Nie wiem jaki masz model. Napiszę tylko, że jeden z bardziej popularnych kineskopów ostatnich miesięcy Samsunga model CW-29Z508T bierze 160W!!! Jako ciekawostka 21" też Samsunga ma 60W więc Twoje niecałe 85W jest rewelacyjnym wynikiem patrząc na fakt, że 100Hz miały zazwyczaj większe zużycie.

Musisz uwierzyć na słowo że różnica pomiędzy plazmą nie jest duża. Wiem... patrząc na dane czyli w 42" te 260W może przerazić jednak to jest 42" Ale to takie OT.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nowy telewizor
proszę o pomoc w doborze
leszczu Offtopic 30 Nie Maj 02, 2010 21:58
leszczyna
Brak nowych postów Jaki telewizor wybrać ?
Paul Offtopic 52 Nie Lis 07, 2010 18:56
TomC
Brak nowych postów Telewizor LCD - jaki wybrać a jaki unikać szeroookim łukiem
problem z wyborem:)
xROnx Offtopic 37 Pon Maj 04, 2009 23:11
xROnx
Brak nowych postów nowe stawki akcyzy od 2017 według "dobrej zmiany"
WitekWawa Offtopic 23 Pon Lut 27, 2017 11:14
bociannielot
Brak nowych postów Dyskusja o cenach paliwa - z "Chcę kupić Roverka"
thef Offtopic 29 Czw Cze 25, 2009 15:52
Viniu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink