Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 '00r] Problem z palnikami xenonow H7
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 '00r] Problem z palnikami xenonow H7
Autor Wiadomość
GARBUS 



Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 11
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 01:09   [R45 '00r] Problem z palnikami xenonow H7

Czesc, sluchajcie kupilem zestaw xenonow do Roverka 45, gdzie na swiatlach mijania sa zamontowane zarowki H7 wygladaja one tak: http://i13.ebayimg.com/03/i/000/a3/4a/8c4e_2.JPG

zakupilem zestaw xenonow ale juz taki pozadny za 900 zl bo nie lubie chinskiego badziewia. . . ucieszony szybko zabralem sie do pracy zamontowalem przetwornice, wymontowalem zarowke i nagle WIELKIE UPS. . . palnik xenonowy H7 wyglada tak : http://www.diagnosestation.nl/images/H7.jpg zaupelnie inaczej, nie przejalem sie tym zbytnio i zabralem sie za montaz :D i nagle DRUGIE WIELKIE UPS, w leflektorze jest taka "pochwa metalowa w ktora wchodzi zarowka wewnatrz klosza, okazalo sie ze palnik xenonowy nie wchodzi do dkonca bo chaczy o koniec tego metalowego gowna co rozprasza swiatlo, to znaczy ze niwe mozna zamontowac palnika xenonowego? chyba ze mam zly, ale szukajac w internecie nie spotkalem sie z oznaczniem H7 palnika wygladajacego, jak oryginalna zarowka :( co robic ?? Prosze was o pomoc. . .


Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 01:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 23:03   

Nie montować badziewia. Moim zdaniem jedyna słuszna rada.
Jeżeli nawet usuniesz tą osłonkę to po zamontowaniu palników zabije Cię na śmierć kilkuset kierowców, których będziesz mijał lub za którymi jechał. Oślepisz wszystkich i wszystko przed sobą.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
GARBUS 



Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 11
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 00:23   

Poradzilem sobie :)

Mialem polnik typu H7R do mojego klosza wchodzi H7 normalne. a tam palnik jest o te 4mm krotszy i pasuje idealnie :) Po zamontowaniu udalem sie na stacje diagnostyczna w celu wyregulowania siatel :) Pan w zakladzie bardzo sie zdziwil :) Ze mozna na xenonah miec taka geometrie swiatel :) I faktycznie jest idealnie nawet odciecia i oswietlanie prawgo pobocza. O Oslepianiu nie ma mowy. Tak wiec widzicie chinszczyzna za 220 zl odpada. . . ja dalem 900zl za zestaw, i jestem strasznie zadowolony.
 
 
 
marekpodcz 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2002
Posty: 130
Skąd: WW



Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 01:25   

a masz samopoziomowanie reflektorów? może gdy pojazd stoi w miejscu i nie podskakuje na wybojach to nie oślepiasz ale pomyśl co się dzieje na chociażby małych nierównościach. możesz liczyć na to, że na drodze nie jeden potraktuje Cię długimi... ogólnie jestem aż za bardzo tolerancyjny ale takie xenony samoróbki powinny być bardzooooo surowo karane. przegląd przejdziesz w domu czy dasz "dowód z wkładką"? :twisted:
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 09:17   

GARBUS napisał/a:
ja dalem 900zl za zestaw, i jestem strasznie zadowolony.

tyle razy był już ten temat wałkowany ...
a co z homologacją Twoich reflektorów ? :twisted:
co to za Stacja Diagnostyczna gdzie Ci nie zwrócono uwagi na ten fakt ? :twisted: :razz:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
GARBUS 



Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 11
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 01:47   

Dzisiaj przyciemnilem w firmie szybki w roverku. I powiem wam ze wyglada teraz na prawde fajnie :) Jutro pstrykne zdjecie i wrzuce na forum :) No i tak postanowilem przejechac sie wieczorkiem z kolega. Przypomne ze przod tez mam lekko przyciemniony. I ani jednej kontroli wszyscy gliniarze nas mijali i nic. . . JA wuchodze z zalorzenia ze jezeli auto wyglada dobrzre schludnie i starannie to rzadko sie czepiaja. A jak sie ochoinkuje auko lpkami wydech jak rura od F-16 to zapewne kontrole i to jeszcze nie rutynowe MUROWANE!

Jutro wlepie foty :)
 
 
 
Sachar 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 309
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:50   

A co ma to do tematu?
 
 
maciekwawa 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 527
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:56   

hehe wazne zeby sie cieszyc haha nie wazne ze nie na temat;)
_________________
Mój roverek: http://www.polskajazda.pl...Rover/200/24233
ZAPRASZAM! WWW.GAMP-PAINTBALL.PL
 
 
 
GARBUS 



Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 11
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 18:31   

Dobrze przepraszam ze nie do tematu! ale tu napięta atmosfera. . .
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 09:43   

GARBUS napisał/a:
ale tu napięta atmosfera. . .

Eee... Nie przesadzajmy. ;)
Tylko na tym forum mocno udziela się kilka osób, w tym ja, które uważają, że przepisy dotyczące wyposażenia pojazdów są potrzebne, warto je znać i należy ich przestrzegać (vide kilka dyskusji o "ksenonach"), zwłaszcza jak się tjunuje auto, a Ty właśnie z pierwszym postem trafiłeś w taki temat.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Armandoo 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 354
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 13:56   

Ja założyłem taki zestaw xenonowy do swojego MG ZS już ponad pół roku temu ... spisuje się świetnie...
Światła po zamontowaniu zestawów również ustawiałem na stacji diagnostycznej i jak się okazało da sie bez większych problemów.

Dodam , że ani razu nie mrugał mi nikt światłami , ponieważ go oślepiałem !! !!
Zapewniam , że można ustawić światła tak , żeby oświetlały odpowiednio i bezpiecznie jezdnię jak również nie oślepiały przy tym innych użytkowników drogi ... Trzeba tylko chcieć a nie mieć w dupie innych na drodze.


Każdy chyba już wie , że prawdziwe xenony wymagają samopoziomowania oraz spryskiwaczy więc nie mam sensu chyba poruszać tej kwestii po raz setny :-)
Kwestia skuteczności systemu samopoziomowania jest bardzo dyskusyjna i wystarczy poczytać fachowa prasę i fora na ten temat.


Życzę udanego użytkowania Twojego nowego zestawu :-)

PS. Kontroluj regularnie stan ustawienia lamp i dbaj o siebie i o innych na drodze :-)

PS1. Na priva wysłałem Ci prywatną wiadomość
 
 
GARBUS 



Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 11
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 23:32   

Dokladnie tak jak mowisz, nie nalezy miec, innch uzytkownikow drogi w dupie, ja nie mialem i odrazu pojechalem na stacje diagnostyczna na ustawienie, a e koles sie zdziwil ze jest tak super to tym bardziej sie ciesze. Jedyne o czym trzeba pamietac, to regularni czyscic klosz od lampy :) przed kzda jazda rano szmatka 5 sekund przecieram lampy. I zglowy, cos za cos :) Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rozmowa na temat 'ala xenonów
_papa_ Tuning wizualny 25 Pon Sty 05, 2009 12:03
truten23
Brak nowych postów [r 25 2005 2.0 iTD] 17 od ZR PROBLEM
najnowszy85 Tuning wizualny 14 Pon Sty 17, 2011 11:33
Prezes89
Brak nowych postów Problem z kupnem halogenow
lukashi22 Tuning wizualny 4 Wto Lip 17, 2018 21:35
lukashi22
Brak nowych postów [420 Di] Mam problem z lakierem, proszę o pomoc.
casyux Tuning wizualny 2 Sob Wrz 17, 2011 10:04
faecd
Brak nowych postów [R216gsi 93r] Problem z kodem lakieru - PEA
Xaver Tuning wizualny 5 Wto Wrz 15, 2009 22:35
darek_wp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink