Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zapala za którymś razem, co się dzieje?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zapala za którymś razem, co się dzieje?
Autor Wiadomość
baca1924 



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łosice



Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 23:18   [R75] Zapala za którymś razem, co się dzieje?
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Witam, pojawił się u mnie problem z zapłonem, nie mogę uruchomic, ostanio zapalił dopiero po kilkunastu próbach, ale jak juz zapali moge go od razu zgasić i następnym razem zapali bez problemu(akumulator jest dobry), ale po paru gaodzinach czy na drugi dzień znów jest to samo. Co się może dziać, gdzie szukać przyczyn, od czego zacząć? Dzięki za wszystkie informacje.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 18, 2010 23:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 23:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 07:50   

Może coś się dzieje z czujnikiem położenia wałka rozrządu, wypadałoby sprawdzić także pompę paliwa.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 15:24   

Kamil79 napisał/a:
Może coś się dzieje z czujnikiem położenia wałka rozrządu, wypadałoby sprawdzić także pompę paliwa.

Czujnik bym wykluczył, bo w przypadku jego awarii nie ma problemów z odpaleniem jak silnik jest po dłuższym postoju.

baca1924, możliwe przyczyny nieodpalania silnika podano w technicznym FAQ na stronie klubowej.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Poplawszy 



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 14:12   

Przed odpaleniem przekrec kluczyk kilka razy na pozycje zapłonu bez odpalania ( wtedy pompka nabije odpowiednie cisnienie) jezeli zapali odrazu to prawdopodobnie wina pompy.
 
 
baca1924 



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łosice



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 12:13   [R75 1.8b 2002r.]

Poplawszy napisał/a:
Przed odpaleniem przekrec kluczyk kilka razy na pozycje zapłonu bez odpalania ( wtedy pompka nabije odpowiednie cisnienie) jezeli zapali odrazu to prawdopodobnie wina pompy.


Samochód stał 2 dni u mechanika i jak na złośc u niego odpalał za kazdym razem, cisnienie sprawdzał mówił ze jest dobre, z przekręcaniem kluczyka nic nie daje. Problem pozostał, wymieniać całkiem pompke? Nie wiem co robic, bo strach się gdzieś wybrac dalej, chociaz na razie za któryms razem ale zawsze odpalił.
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 13:55   Re: [R75 1.8b 2002r.]

baca1924 napisał/a:
Poplawszy napisał/a:
Przed odpaleniem przekrec kluczyk kilka razy na pozycje zapłonu bez odpalania ( wtedy pompka nabije odpowiednie cisnienie) jezeli zapali odrazu to prawdopodobnie wina pompy.


Samochód stał 2 dni u mechanika i jak na złośc u niego odpalał za kazdym razem, cisnienie sprawdzał mówił ze jest dobre, z przekręcaniem kluczyka nic nie daje. Problem pozostał, wymieniać całkiem pompke? Nie wiem co robic, bo strach się gdzieś wybrac dalej, chociaz na razie za któryms razem ale zawsze odpalił.


tu poczytaj o pompie:
http://forum.roverki.eu/v...p=133725#133725
 
 
 
romans 



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 15:03   

A może chodzi o rozrusznik? Ja mialem podobnie. Okazało się, że do naprawy rozrusznik.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 16:13   

romans napisał/a:
A może chodzi o rozrusznik? Ja mialem podobnie. Okazało się, że do naprawy rozrusznik.

Jeśli rozrusznik kręci, to raczej nie to... ;-)

baca1924 napisał/a:
Problem pozostał, wymieniać całkiem pompke?

Masz 100% pewność, że to pompka? :roll:

Ja bym szukał przyczyny w pierwszej kolejności w czujniku położenia wału korbowego i wałka rozrządu, a także w czujniku temperatury. Na początek dobrze byłoby przeczyścić styki. To tylko kilka minut pracy.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Poplawszy 



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 21:19   

Ja tez bym sie wstrzymał z wymianą pompy, sprawdz te styki, najlepiej byłoby sprawdzic pompke w momencie gdy nie chce odpalic ja miałem podobny problem w innym samochodzie raz chodził bez problemu a czasami nie odpalał okazało sie ze to pompka.
 
 
baca1924 



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łosice



Wysłany: Pią Maj 23, 2008 14:17   Re: [R75 1.8b 2002r.] Zapala za którymś razem, co się dzieje

baca1924 napisał/a:
Witam, pojawił się u mnie problem z zapłonem, nie mogę uruchomic, ostanio zapalił dopiero po kilkunastu próbach, ale jak juz zapali moge go od razu zgasić i następnym razem zapali bez problemu(akumulator jest dobry), ale po paru gaodzinach czy na drugi dzień znów jest to samo. Co się może dziać, gdzie szukać przyczyn, od czego zacząć? Dzięki za wszystkie informacje.


Witam ponowniea juz myslałem ze wszystko dobrze czytając posty zajrzeliśmy do pompki po tym czasie zapalał bez problemu, ale teraz znów jest to samo, zmienilismy całkiem pompkę i nie ma zmian. Czy jak jest uszkodzony czyjnik połozenia wałka rozrządu to pali się jakaś kontrolka(mechanik mi mówił ze bedzie się palić kontrolka) jak go sprawdzić, na razie mam podłączona żarówkę do pompki i mam sprawdzać czy się pali zarówka jak nie chce zapalic, ale na razie samochód odpala więc czekam, zobaczę jeszce wieczorem i rano, wdedy zawsze są kłopoty. Aaa i zauważyłem ze pali szybciej jak przekręcę zapłon i poczekam ok 1 min, dzis rano tak zapalił za drugim razem, a wczoraj to z 10 razy az zapalił. Będę wdzięczny za każde wskazówki
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Maj 23, 2008 16:57   

Ja już pisałem co trzeba sprawdzić.

baca1924 napisał/a:
Czy jak jest uszkodzony czyjnik połozenia wałka rozrządu to pali się jakaś kontrolka(mechanik mi mówił ze bedzie się palić kontrolka)

Wg mnie nie będzie się palić (przy rozruchu).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Maj 24, 2008 00:45   

a czy w 18k jest czujnik położenia wałka rozrządu?
(tak z ciekawości ;) )
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 26, 2008 14:11   

sTERYD napisał/a:
a czy w 18k jest czujnik położenia wałka rozrządu?

Jest w każdym silniku serii K spełniającym normę spalin Euro3 (czyli np. R25/45/75).
Jest też w 1.8 VVC montowanym w R200.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
baca1924 



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łosice



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 16:16   Re: [R75 1.8b 2002r.] Zapala za którymś razem, co się dzieje

baca1924 napisał/a:
Witam, pojawił się u mnie problem z zapłonem, nie mogę uruchomic, ostanio zapalił dopiero po kilkunastu próbach, ale jak juz zapali moge go od razu zgasić i następnym razem zapali bez problemu(akumulator jest dobry), ale po paru gaodzinach czy na drugi dzień znów jest to samo. Co się może dziać, gdzie szukać przyczyn, od czego zacząć? Dzięki za wszystkie informacje.


I wreszcie po kłopocie, okazało się ze to przekaźnik pompy nawalił, przy okazji bedąc w warsztacie wymieniłem cały rozrząd kosztowało mnie to niecałe 900 zł wydaje mi się ze nidrogo i szybko bo już na drugi dzień samochód był do odbioru. Pozdrawiam wszystkich miłośników ROVERKÓW.

Moja radość trwała do wczoraj, podczas jazdy wychodząc z zakrętu dodaję gazu a samochód nic dławi się nie ma mocy po chwili wszystko w porządku dojechałem do domu wstawiłem do garażu a na drugi dzień juz nie wyjechałem teraz już nie zapałił nawet za którymś razem nic kręci ale nie zapala chociaż jest taki moment jakby już chciał ale nic z tego. Hm, na pewno pomka jest nieoryginalna teraz założona jest mniejsza od oryginalnej (chociaż słyszałem ze to nie ma wpływu aby ciśnienie było dobre - jest) i benzyny jest ok 10 litrów czy to może mić wpływ? Już się zastanawiam czy go nie sprzedać szkoda mi go bardzo ale .... Jutro jeszcz wybieram się do znajomego moze coś powie, oczywiście napiszę jak bedzie zrobiony. Bo ci co u nich robiłem to są na urlopie więc muszę czekać. Co myslicie z ta pompką i paliwem? Dzięki za sugestie.
Ostatnio zmieniony przez baca1924 Nie Sie 03, 2008 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 16:28   

baca1924 napisał/a:
przy okazji bedąc w warsztacie wymieniłem cały rozrząd kosztowało mnie to niecałe 900 zł wydaje mi się ze nidrogo

Moim zdaniem drogo. Powinieneś zamknąć się w ok. 500PLN
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
baca1924 



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łosice



Wysłany: Nie Sie 03, 2008 22:03   

piter34 napisał/a:
baca1924 napisał/a:
przy okazji bedąc w warsztacie wymieniłem cały rozrząd kosztowało mnie to niecałe 900 zł wydaje mi się ze nidrogo

Moim zdaniem drogo. Powinieneś zamknąć się w ok. 500PLN


Moja radość trwała do wczoraj, podczas jazdy wychodząc z zakrętu dodaję gazu a samochód nic dławi się nie ma mocy po chwili wszystko w porządku dojechałem do domu wstawiłem do garażu a na drugi dzień juz nie wyjechałem teraz już nie zapałił nawet za którymś razem nic kręci ale nie zapala chociaż jest taki moment jakby już chciał ale nic z tego. Hm, na pewno pomka jest nieoryginalna teraz założona jest mniejsza od oryginalnej (chociaż słyszałem ze to nie ma wpływu aby ciśnienie było dobre - jest) i benzyny jest ok 10 litrów czy to może mić wpływ? Już się zastanawiam czy go nie sprzedać szkoda mi go bardzo ale .... Jutro jeszcz wybieram się do znajomego moze coś powie, oczywiście napiszę jak bedzie zrobiony. Bo ci co u nich robiłem to są na urlopie więc muszę czekać. Co myslicie z ta pompką i paliwem? Dzięki za sugestie.
 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Sie 03, 2008 22:16   

Sprawdzałeś czy ci świec nie zalewa, bo może masz coś nie tak z zapłonem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Odpala kiedy mu się podoba. Co się dzieje?
Viking6 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lip 19, 2015 13:32
Viking6
Brak nowych postów [R75 CDT] Auto wariuje - co sie dzieje w silniku?
Class Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Cze 16, 2015 21:14
prebenny
Brak nowych postów [R 75] TC i ABS świecą się razem
domel101 Rover serii 75, MG ZT 33 Nie Sty 17, 2016 17:45
martinsc
Brak nowych postów [R75] Pali za drugim razem
markozalko Rover serii 75, MG ZT 15 Pią Sie 04, 2017 15:18
markozalko
Brak nowych postów [R75] Nie odpala za każdym razem
jarczeslav Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Mar 10, 2011 10:55
automechanik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink