Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Prędkościomierz - kłamczuch
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Prędkościomierz - kłamczuch

kawał kłamliwego bydlaka ;)
Autor Wiadomość
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 08:34   

no to wyszło że jestem niebezpieczny dla otoczenia pirat drogowy :wink: a tak nie jest, o był luźny przyklad że przekłamanie jest "fajne" a co do tych 90km/h w terenie zabudowanym to sie zdarza mi czesto ale za to tylko w jednym miejscu. Jest u mnie za Leżajskiem droga w stronę Jarosławia i tam jest tak ładna prosta i jest w pewnym miejscu ograniczenie do 50km/h na odcinku 100m bo sa 4 domu na skrzyż :mad: odkąd tamtędy jeżdżę jeszcze nikogo nie widziałem (w znaczeniu człowieka) a ograniczenie jest, na prostej drodze :/ I tam przyznaje sie z ręką na sercu że nie zwalniam, no chyba że niebiescy stoją a na tej prostej to i tak ich widać :wink:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 08:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 09:04   

Wiesz..nie zycze ci tego, ale przypuszczalnie jeśli zobaczysz tam pieszego, czy rowerzyste to bedzie o wiele za późno na prawidłową reakcje. Jeżdżę codziennie po 200-300km w róznych miejscach i miejscowościach i co dziennie na drodze jestem swiadkiem badź uczestnikiem takich akcji, że naprawdę gołym okiem widac, że do tragedii nie trzeba wiele. Wtedy dopiero zaczyna nam pracować wyobraźnia...o ile się ją posiada.
Nie mówie, że jestem swiety i poza miastem i wszelkimi terenami zabudowanymi jeżdże o wiele szybciej niż na to pozwalają przepisy (no może nie aż tak o wiele) jednak kilka widoków w roku w stylu rozchlastanego człowieka na jezdni , bądź przewieszonego przez kierownice studzi zapał do zapinania za wszelka cene...nawet jeśli coś nam sie wydaje nielogiczne, jak np. ograniczenie do 50km/h na prostej drodze przy 4 domach na krzyż.
W takim miejscu wychodze z założenia, że lepiej mieć góra 70km/h i nawet w czasie zatrzymania otrzymac pouczenie zamiast mandatu niż zwyczajnie...nie zdązyć w razie W.
Policz ile czasu zajmie ci ew. wyhamowanie z 90km/h :)
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 09:27   

Nielogiczne jest przebieganie przez ruchliwą trasę w dowolnym miejscu, niestawianie barierek na trasach które przebiegają przez małe wioski (np. 4domy na krzyż), łażenie po trasie bez odblasków, łażenie po trasie z kolesiami i winem w ręku, puszczanie dzieci po szkoły bez odblasków po trasie (ciemnym poboczem), wpadanie na jezdnię mimo że przejście jest 20 metrów dalej (ale przecież bidrunka jest naprzeciw) itd itd.
Później oczywiście winien jest ten zły kierowca który nie zauważył....
Z przykrością muszę stwierdzić, iż dopóki nie kupiłem sampochodzu (5 lat temu) nie zauważałem wielu rzeczy - w tej chwili mogę śmiało stwierdzić, iż 98% sytuacji alarmowych na drodze z pieszymi spowodowane było właśnie przez głupotę i brak wyobraźni tychże pieszych.
A już do szału doprowadzają mnie "stare baby" które przełażą przez jezdnię na zasadzie stada krów - gdzie chcą, jak chcą, i z najwolniejszą możliwą prędkością.
A zahamuj z piskiem metr przed to jeszcze staną i zaczną się wydzierać - bo zły kierowca ... itd itd...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 09:47   

Generalizujesz w druga strone Agrail...tak to własnie jest jak czlek przestaje chodzic piechotą...coś jak "zapomniał wół..." Winnych można spotkac po obu stronach ale zakładając sytuacje - pieszy bez odblasków w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50km/h, brak pasów i kierowca jadacy w tymze miejscu 90km/h...no sorry ale dupa zbita - kierowca bedzie winny i jest ot jednak własciwe podejście. Pieszy może se być pijany....nie prowadzi pojazdu mechanicznego...pieszy nie ma obowiązku posiadania w kazdym ubraniu odblasków (weź se to wyobraź..t-shirt z odblaskami :) ), barierek nie można stawiać w każdej możliwej wiosce tylko dlatego, że przez nia pedza idioci nie zważajacy na zadne ograniczenia prędkości i na koniec...przyjedx na podlasie a obwioze cię po tkaich rejonach, gdzie twoje wywody sa fatalną abstrakcją....przekonasz się, że sa w tym kraju miejsca, gdzie twój samochód i ty jako kierowca jestescie intruzami...i w takim miejscu albo Ty się podporzadkujesz albo..w razie W masz przesrane :)
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 15:38   

nie idioci pędzący niezważający na ograniczenia ale tak powienno byc ze barierki sa wszędzie, nie powinno być na drodze krajowej ograniczen, swiateł i przejść dla pieszych, przez to robią sie korki. Pare razy widziałem jak w Łapczycy k/Krakowa na światłach dla pieszych grupa pijaczków siedzących na przystanku chodzi do włącznika i włącza czerwone światło na drodze... krew zalewa jak sie pomyśli że można byloby wybudować przejscie podziemne albo górą jakieś. Ale nie, polska idzie po najmniejszej lini oporu, a przejechanie 220km od Leżajska do Krakowa w 5h wymaga cierpliwości.

PS. Własnie stałem sie klubowiczem :mrgreen:
 
 
 
Cygnus 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 44
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 21:02   

Zgadzam się z Tchrillco, pieszy zawsze przegrywa z autem,
a im lepsze auto mamy, tym mniej czujemy jego prędkość i masę,
a żaden samochod nie zmienia ani naszych umiejętności, ani praw fizyki.

Ja jadąc trasę zwalniam do 60-70 na widok tablicy z terenem zabudowanym niezależnie od ilości domów
i mało mnie wtedy interesuje, czy mi siądzie na tyłku jedno auto czy dziesięć, którym akurat się spieszy.

Nie miałem jeszcze krytycznej sytuacji z pieszym jadąc autem,
ale kiedyś przejeżdżałem rowerem obok parkingu z autami, miałem trochę poniżej 30km/h i auta z prawej strony
gdy nagle zza jednego z aut wybiegła mi prosto pod koła mała dziewczynka.
Była na tyle mała, że nie było jej widać dopóki była schowana za samochodem,
nasze szczęście, że trzymałem palce na hamulcach, odruchy zdążyły zadziałać zanim pomyślałem, że ją potrącę
i jakimś cudem ominąłem ją na przednim kole, ale wątpię, aby taka sztuka udała się gdybym jechał samochodem.

To mnie bardzo skutecznie nauczyło jak szybko pieszy potrafi pojawić się na drodze
i że w życiu warto mieć trochę szczęścia, ale liczenie na permanetne szczęście to głupota.


Byłbym zapomniał, termin "wyskoczyć z butów" wziął się właśnie od wypadków z udziałem pieszych,
ale wątpię, aby ktokolwiek chciał to zobaczyć na własne oczy lub znaleźć but sto metrów od miejsca zdarzenia.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 21:48   

więcej grzechów nie pamiętam, za wszystki grzechy bardzo żałuje... no i z tematu dotyczącego przekłamania licznika przeszliśmy na tematy edukacyjno - umoralniające :razz: a o ile mi wiadomo to nie "usterki i porady techniczne" więc zakończmy tą lekcje :smile:
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 22:29   

dodałbym..poprzez cieszace nas mandaty :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Prędkościomierz
phuss Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Sty 27, 2016 21:51
dorotamax1
Brak nowych postów [R75] Abs, prędkościomierz
lukasz1980r1 Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Lip 24, 2010 15:27
Oskar
Brak nowych postów [R75] Abs, prędkościomierz
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 28 Sro Kwi 14, 2010 20:32
grota10
Brak nowych postów [R75] Prędkościomierz oszukuje
raffi5000 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Paź 03, 2009 14:32
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Kontrolka ABS i prędkościomierz
BEAR_75 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Lip 11, 2008 21:50
Zukowaty



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink