Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Amortyzator przód - wyciek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Amortyzator przód - wyciek
Autor Wiadomość
roadking 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 154
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 14:56   [R75] Amortyzator przód - wyciek
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Mam wyciek z teleskopu przedniego po stronie kierowcy, czy w takim układzie trzeba wymienić cały element kolumny McPhersona czy może cos tam się wymienia w środku a obudowa pozostaje ta sama ?? ?
Cieknie jak zwykle od góry tam gdzie włazi popychacz tłoczka teleskopu. pewno wywaliło simering. Jaka jest praktyka - naprawiać czy wymieniać cały element ??

Pozdrawiam
SL
_________________
Szymon Ludowicz
www.ROADKING.pl
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 04, 2011 11:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 14:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 15:04   

Generalnie to wymienić amortyzator - a właściwie oba przednie, bo jeden to trwoga ;l)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
roadking 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 154
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 15:27   

No niby tak ale ten amortysator to jest taki wielki (nie to co tył) - pytanie czy to nie jest tak że to co widać to tylko obudowa mocujaca piastę i sprężynę a w którą wchodzi z kolei mniejszy amorek ?
_________________
Szymon Ludowicz
www.ROADKING.pl
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 16:11   

No tak to mniej więcej wygląda ;)) Spory owszem jest, ale nie znowu jakiś niestandardowych rozmiarów.
Oczywiście, możesz pokusić się o regenerację, ale za bardzo sensu w tym nie widzę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
arcisir2 




Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 34
Skąd: WROCŁAW - LONDYN

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 04, 2011 00:36   

witam, a ja żeby nie dodawać nowego tematu - zapytam. z przodu na amortyzatorze podczas wymiany klockow zauważyłem wyciek, podejrzewam że oleju z amortyzatora bo gumka jest luzna , wiecie co moze być powodem takiego wycieku ? dużo grzebie przy aucie ale amorka już nie wymienie :sad:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Cze 04, 2011 10:48   

arcisir2 napisał/a:
podejrzewam że oleju z amortyzatora bo gumka jest luzna , wiecie co moze być powodem takiego wycieku ? dużo grzebie przy aucie ale amorka już nie wymienie
Amortyzator zużyty. Trzeba wymienić. Procedura wymiany jak w przypadku wymiany sprężyny http://forum.roverki.eu/v...p=532819#532819
 
 
arcisir2 




Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 34
Skąd: WROCŁAW - LONDYN

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 04, 2011 12:17   

Witam, dzięki Aplles za ponowne prawidłowe nakierowanie na temat, czytajac to i oglądając te wszystkie zdjęcia to się załamałem, bo już miałem nadzieje ,że wymiana przeze mnie amorka z przodu będzie prostsza niż się zdawało i to z odpowiednimi narzędziami, ale niestety to już zbyt skomplikowane. Pytanko Jakie części muszę mieć ze sobą przy wymianie amorka z którego wycieka Czy tylko amortyzator czy może jeszcze poduszka? chce kupić wszystko na ebayu i udać się do jakiego fachowca, dzięki za odpowiedz, każde info przyda mi się w trakcie rozmowy z owym fachowcem, żeby mnie na kasę nie zrobili bo takich w Londynie nie mało :wink:
 
 
arcisir2 




Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 34
Skąd: WROCŁAW - LONDYN

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 04, 2011 15:13   

:smile: apples zmieniłeś ostatnia odp. bo temat jest o cieknącym amorku, ale zadałem pytanie tez na forum gdzie mnie przekierowałeś no i cekam na odp. , i z tego co widzę to będę musiał wymienić 2 amory, pytanko czy coś jeszcze wymieniać przy okazji i dla świętego spokoju? jak wjeżdżam na podjazd z małym krawężnikiem to słyszę uderzenia z przodu jeszcze nie wykryłem która strona a i jeszcze jedno autko w czasie jazdy ma drgania tak że lusterko wewn mi sie rusza i obraz zaciera co tu moze być do wymiany? chociaż może wolałbym, żebyście sie nie rozpisywali bo może lepiej nie wiedzieć co jeszcze musze zacząć robić :???: :smile:

[ Dodano: Sob Cze 04, 2011 15:13 ]
cholewka :o ale ceny! + service , którą z firm polecacie ? podam linki będzie szybciej - dzięki:

1. http://cgi.ebay.co.uk/ROV...e8#ht_954wt_905

2. http://cgi.ebay.co.uk/Sho...e#ht_2983wt_999

3. http://cgi.ebay.co.uk/ROV...b1#ht_976wt_905
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] Amortyzator przód - wyciek, wymiana
rodi_ Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Cze 06, 2011 17:57
arcisir2
Brak nowych postów [R75] Zablokowany Amortyzator
titanum2b Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lut 15, 2014 14:32
titanum2b
Brak nowych postów [Amortyzator MG ZT-T Tył] uszkodzony wymiana.
Waldeczek Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Mar 04, 2018 18:00
Waldeczek
Brak nowych postów [R75] Amortyzator tylny prawy
maras62 Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Sie 24, 2020 07:18
maras62
Brak nowych postów [R75]Jaka wysokość od ziemi do błotnika?sprężyny amortyzator
dawidd Rover serii 75, MG ZT 31 Pią Maj 24, 2019 20:34
Punx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink