Forum Klubu ROVERki.pl :: Przykłady - Samochody tzw ,,wynalazki''
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przykłady - Samochody tzw ,,wynalazki''
Autor Wiadomość
titanum2b 




Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 22:32   Przykłady - Samochody tzw ,,wynalazki''

W temacie chodzi o to abyście wpisywali modele aut wg Was nazywane przez większość ,,wynalazkami'' dzięki czemu są mało popularne u nas i tanie w zakupie a potrafią odwdzięczyć się bezawaryjnością ;)

Taki przykład ode mnie to Hyundai XG250, XG30, XG350


Czekam na wasze propozycje...

pozdro
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 22:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 07:24   

R45 w dieslu :)
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 08:39   

Renault Vel Satis-zwłaszcza z silnikiem benzynowym 3.5 V6 :wink:
Diesle są bardziej awaryjne.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Vigoslaw 




Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 09:11   

Trochę starsze:

Peugeot 406
Citroen Xantia
Daewoo Nubira; Lanos
Saab 9000 :P

Mogę tak rozbudowywać jeszcze o co najmniej 50 pozycji :P

Z nowszych

chevriolet captiva
Dacia Sandero i Logan, bez DCI i TCE
Hyundai Lantra i Sonata; Santa FE; Tuscon (w USA smigają jak dzikie)
Opel Sintra

Dalej już nie będę :wink:

Pozdrawiam,

V.

[ Dodano: Pon Wrz 22, 2014 09:11 ]
Pawkaz,

Powołujesz się na silnik Nissana w Renault, to wiadomo, że będzie działać :P
Dobre jest jeszcze 2,0 T oraz z diesli 2,0 DCI

Pozdrawiam,

V.
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 10:13   

Vigoslaw, zarówno 406 jak i xantia sa dosc malo awaryjne i taka tez maja opinie, poza tym 406 jest tez calkiem popularnym wciaz samochodem
 
 
 
Vigoslaw 




Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 10:28   

bociannielot,

Masz rację, że są popularne i dobre.
Jednak na wsi, zawsze będą wynalazkami, bo francuskie :P
Tam królują cztery zera i widły (Audi i VW)

Pozdrawiam,

V.
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
titanum2b 




Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 12:44   

Jeszcze jeden przykład ode mnie

Kia Opirus 3.5 V6 ;)
 
 
szylozbi 




Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 15:01   

Oprócz R/MG:
Ssang Yong Rexton 2.7 diesel (silnik z mercedesa), Brilliance BS4 i BS6 (silnik z Mitsubishi), Daihatsu Materia, Smart Forfour, znalazłoby się jeszcze wiele innych.
Wg mnie kwestia określenia mianem "wynalazku" zależy od wiedzy danej osoby na temat motoryzacji, m.in. powiązań niektórych części między markami. ;-)
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 15:30   

jak już ktoś wcześniej zahaczył o francuską motoryzację to laguna pierwszej generacji z silnikiem 2.0 8v F3R, eh to przekonanie ludzi, że francuz sie psuje... a tu rok bez awarii u mnie i 3 lata u kolejnego właściciela
_________________
75 Red Edition
 
 
dokos9 



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 10



Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 21:31   

Vel Satis to i ja potwierdzam, straszny wynalazek chyba pod każdym względem ;p mój sąsiad miał i się pozbył dziadostwa bo ciągle wychodziły z niego jakieś kwiatki :p
 
 
Ricardus 




Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 21:38   

szylozbi napisał/a:
Oprócz R/MG:
Ssang Yong Rexton 2.7 diesel (silnik z mercedesa), Brilliance BS4 i BS6 (silnik z Mitsubishi), Daihatsu Materia, Smart Forfour, znalazłoby się jeszcze wiele innych.
Wg mnie kwestia określenia mianem "wynalazku" zależy od wiedzy danej osoby na temat motoryzacji, m.in. powiązań niektórych części między markami. ;-)


Ssang Yong wbrew obiegowej opinii nie jest aż takim wynalazkiem. Ostatnio mocno interesowałem się tematem Rextona i cały czas jest w Polsce przedstawiciel tej firmy. Samochód ogólnie mało awaryjny i na sztywnej ramie. Śmiem twierdzić, że jeździ ich w naszym kraju tyle samo a może nawet więcej niż MG. Mało tego nadal istnieje.
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 22:03   

dokos9 napisał/a:
Vel Satis to i ja potwierdzam, straszny wynalazek chyba pod każdym względem mój sąsiad miał i się pozbył dziadostwa bo ciągle wychodziły z niego jakieś kwiatki

Kolega miał ponad 3 lata z silnikiem 3.5 V6 z gazoliną.Zero problemów.
Bardzo komfortowy samochód za niewygórowane pieniądze.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Lysack 




Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 09:50   

W moim przypadku najczęściej mianem wynalazku ludzie określali trzy auta:

-Lancię Ypsilon
-Fiata Barchettę
-Toyotę MR2

No i jak się okazało, do Lancii łatwiej było znaleźć części niż do mazdy 6 czy mondeo. Do tego części też całkiem tanie.Na tyle, że przed sprzedażą zrobiłem tabelkę porównującą ceny części do Golfa, Astry, Focusa i Yarisa, czyli samochodów w podobnej klasie o opinii tanich jak barszcz w eksploatacji.

W tabeli zawarłem sprzęgło, komplet zawieszenia, zestaw tarcz i klocków, komplet filtrów i rozrząd. Jak się okazało taki zestaw części wyszedł najtaniej.
Jeszcze przed sprzedażą miałem małą kolizję - połamało się nadkole i do wymiany był wahacz, końcówka drążka, łożysko i łącznik stabilizatora. Poza łożyskiem, wszystko inne wymieniłem na obie strony i razem z wymianą zapłaciłem za mechanikę bodajże 550zł. Do tego nadkole za 170zł i auto gotowe. Wystarczyło polakierować, ale że to element plastikowy, to po naprawie nawet nie dało się zauważyć, że auto miało taką przygodę (poza rysą na feldze) ;)

Toyota nigdy nie sprawiła mi żadnego problemu i w zasadzie poza wymianą elementów eksploatacyjnych nigdy nie trafiła do mechanika, więc ciężko powiedzieć coś więcej na ten temat ;)

Fiat z kolei to jedna wielka porażka. Ale głównie dlatego że jest fiatem. Z dostępnością części nigdy nie było problemów (no może, że chodzi o reflektory), bo to nic innego jak punto HGT z inną budą. No ale każdy mechanik musiał sobie ponarzekać, że wynalazek, że się nie da, że będzie drogo.

Powiem tyle, g... prawda. Dobry mechanik poradzi sobie z większością aut, bo w zdecydowanej większości rozwiązania są ujednolicone. Problem może być przy jakichś pojazdach retro albo przy prototypach, gdzie mogły być zastosowane unikatowe rozwiązania. Cała reszta to seria bazująca na ujednoliconych częściach, które montuje się do dziesiątek innych modeli w dokładnie ten sam sposób :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 10:02   

Lysack, nadkole do R z przesyłką do 50 pln kupisz :lol: porównaj to z ypsilonem :lol: lancia byla by tania, bo to fiat, ale elementy blacharskie, i rózne takie występujące tylko w lancii są tak drogie że przekracza to zdrowy rozsądek, bo niestety jakośc w jakiej te auta są wykonywane nie rekompensuje moim zdaniem ceny za te droższe elementy
 
 
 
Lysack 




Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 10:14   

bocian -> przepraszam, nie nadkole tylko błotnik :D z tego co widzę na allegro to do 25-tki za nowe trzeba dać 110-120zł. Do Lanci jest za 120 :)

No cóż, ja kupowałem w sklepie na miejscu, bo nie miałem czasu na zabawę z wysyłkami :)

A jakościowo Lancia stoi o niebo wyżej od Fiata - miałem porównanie i muszę przyznać, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dużo lepsze wykonanie i materiały niż w golfie czy fabii z porównywalnego rocznika. Że o zwykłych fiatach nie wspomnę ;)
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 10:47   

Lysack, mój kuzyn jarał sie Lybra, ze taka super wykonana, akurat w tym czasie z podobnego segmentu mialem v40, jakosc spasowania i materiałów dużo na - , lancia używana jeszcze ok, bo mocno ida na wartosci w dół względem zakupu nowego auta, ale jakbym miał kupic nową to chyba by mnie musiało po... :lol: z błotnikiem/nadkolem to faktycznie może nie byc spora różnica, ja używany do R kupiłem za 45 zł ;-) lancia jokosciowo bedzie tez lepsza od fiata tylko w obudowie, bo silniki czy zawieszenia beda tak samo trwale itp :ok: nie twierdze ze to złe auto bo może nie do konca ale jak w rodzinie miałem od nowosci nowe uno to szczerze wątpię żebym kupił kiedys cos na F z tak bliskim rodowodem do fiata, moze diesla jakiegos, ale tez nie na pierwszym miejscu bym to stawial wsrod wypatrywanych aut, sie rozpisałem :lol:
 
 
 
Mario1988 




Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 10:55   

Zdecydowanie marka Daihatsu. W swojej "karierze" z tymi autami miałem 2 modele: Charade i Applause i nachwalić się nie mogłem. Przede wszystkim bardzo żwawe silniki, połączone z lekkim nadwoziem powodowały, że te auta nie jeździły a "latały". Do tego duża bezawaryjność. Ale żeby nie być bezkrytycznym to niestety dużym mankamentem było to, że silniki lubiły "łyknąć" olej, oraz bardzo słabe tylne nadkola (trzeba było bardzo dbać, żeby rdza nie pożarła ich do zera).
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 11:01   

Daihatsu to przecież nissan, tylko wersja egzotyczna, ew. złośliwi przezywają je Dajhajsu, ale legenda głosi że żaden nigdy takiego nie miał :ok:
 
 
 
Mario1988 




Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 11:04   

Bociannielot mylisz się. Daihatsu to wersja egzotyczna Toyoty. Patrząc na Starlet widzisz Charade G200. Patrząc na pierwsze Corolle widzisz Charade G100 itd.
 
 
 
Lysack 




Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 11:05   

Bocian -> ja też się obawiałem tego auta. Po bardzo negatywnych doświadczeniach z fiatem, mimo wszystko zaryzykowałem.

Auto miało prawie 300 tysięcy przebiegu (benzyna 1.4), a na przeglądzie (pomiar kompresji, emisji spalin itd.) mechanik stwierdził, że żaden z parametrów nie odbiega od... wartości fabrycznych. A, że auto serwisowane od nowości aż do końca w ASO, w kraju gdzie innych mechaników nie ma, a każda naprawa musi być w systemie, to miałem pewność, że silnik był ten sam od nowości.
No, ale może to taki fartowny egzemplarz mi się trafił :)

A Lybra to trochę inna bajka. Ypsilon był już nowszej generacji, która bardzo mocno poprawiła się pod względem jakości. Lybra z kolei to bardziej Alfa 156, która też z jakości wykonania i bezawaryjności nie słynie ;) Gdybym teraz szukał jakiegoś miejskiego auta z rocznika 2005-2009, to zdecydowanie zamiast Corsy, Polo czy Fiesty wolałbym Lancię :) Choć nie przewiduję zapotrzebowania na takie auto - raczej będę szukał czegoś większego (MG ZT :roll: )

A właśnie - przy temacie Starletki. To chyba jedyne auto, którego jest więcej na ulicy podczas dwugodzinnego spaceru po mieście, niż wszystkich egzemplarzy na sprzedaż na allegro :) Obecnie na allegro jest 10 tej nowszej generacji, a tydzień temu chodząc 2 godziny po Łodzi naliczyłem ich 14 :) Zwracały moją uwagę, bo sam kiedyś takiej szukałem :)
Ostatnio zmieniony przez Lysack Wto Wrz 23, 2014 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przykłady bezmiaru ludzkiej głupoty
truten23 Offtopic 34 Sro Lut 04, 2009 18:37
bambi
Brak nowych postów Najbrzydsze samochody ever.
Oskar Offtopic 16 Czw Sty 14, 2016 18:03
Oskar
Brak nowych postów Nowe samochody
Markzo Offtopic 33 Sro Gru 28, 2011 15:32
Marian_K
Brak nowych postów Samochody z Czech
alena Offtopic 8 Pon Mar 08, 2010 19:01
Perez
Brak nowych postów samochody przypominające Rovery 200
kris2828 Offtopic 11 Sob Sty 21, 2012 07:50
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink