Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pompka sprzęgła - zamiennik od BMW
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pompka sprzęgła - zamiennik od BMW
Autor Wiadomość
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 14:28   

apples napisał/a:
Jeżeli zapiecze się łożysko to wtedy dopiero istnieje możliwość że tłok się obróci.

Właśnie o to mi chodzi. W wysprzęglikach, które lały (które widziałem), właśnie zatarte były łożyska.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 17, 2010 14:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
matrix215 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: Lubin



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 14:29   

Czy ktoś z Was korzystał z usług tej Firmy??
A konkretnie chodzi o regenerację Pompki sprzęgła.

http://www.gbparts.pl/index.php
http://www.allegro.pl/ite...regenracja.html
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 15:18   

tzn ktoś skopiował pomysł kolegi Boncky?
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 15:29   

dukat11 napisał/a:
tzn ktoś skopiował pomysł kolegi Boncky?
To Boncky właśnie :grin:
Otwiera również sklep. Pewnie asortyment z tematu "części" będzie dominował w sklepie. No cóż. :cool:
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 16:15   

apples napisał/a:
To Boncky właśnie :grin:
Otwiera również sklep. Pewnie asortyment z tematu "części" będzie dominował w sklepie. No cóż. :cool:


Dla mnie bomba im więcej sklepów tym lepiej. Jeśli jeszcze właściciel wie jak się naprawia takie auto to już super. :grin:
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 16:46   

dukat11 napisał/a:
Dla mnie bomba im więcej sklepów tym lepiej.
Dla mnie też. :grin: Tylko jeszcze zależy od cen. Myślę że oferty AAnd i pro-komplex nie pobije ale... :wink:

matrix215 napisał/a:
Czy ktoś z Was korzystał z usług tej Firmy??
A konkretnie chodzi o regenerację Pompki sprzęgła.
Korzystali. Poszukaj opinii na forum lub podpytaj użytkowników np.: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=56542
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 19:15   

No ok, ale pisanie tekstów, że przeróbka pompki na BMW jest blee jest co na najmniej nie fair. Niech sobie tak myśli jeśli mu tak pasuje, ale niech nie wciska kitów... Jeśli nie potrafił poprawnie tego przerobić, żeby dobrze chodziło, to jest tylko jego wina...
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 19:20   

Rowan napisał/a:
że przeróbka pompki na BMW jest blee
Gdzie napisał?

[ Dodano: Wto Cze 08, 2010 19:20 ]
Dobra widzę na allegro. Nie ładnie to zrobił. Oj nie ładnie.

Boncky
Ja mam nadzieję że na stronie "Zrób to sam" w sklepie nie znajda się Nasze pomysły i rozwiązania z forum, a tym bardziej nasze opisy. :wink:
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 19:32   

Cena za regenarację rośnie jak grzyby po deszczu.
Na początku było 150zł, teraz 299zł. :shock:
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 21:23   

Rowan napisał/a:
No ok, ale pisanie tekstów, że przeróbka pompki na BMW jest blee jest co na najmniej nie fair. Niech sobie tak myśli jeśli mu tak pasuje, ale niech nie wciska kitów... Jeśli nie potrafił poprawnie tego przerobić, żeby dobrze chodziło, to jest tylko jego wina...


Zgadzam się że nie należy gloryfikować swojego rozwiązania mówiąc że inne beee. Tym bardziej że na forum też byli tacy co reklamowali zregenerowaną pompkę do Boncky'ego.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 835
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 21:24   

A pochwalę się :mrgreen:
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 23:16   

Rowan napisał/a:
No ok, ale pisanie tekstów, że przeróbka pompki na BMW jest blee jest co na najmniej nie fair. Niech sobie tak myśli jeśli mu tak pasuje, ale niech nie wciska kitów... Jeśli nie potrafił poprawnie tego przerobić, żeby dobrze chodziło, to jest tylko jego wina...


Może sprostuję sprawy, po pierwsze jeżeli zmniejszyłem Ci ilość klientów na Twój patent z BMW to bardzo przepraszam, niestety Twoja forma wiadomości na PRV nie była uprzejma a chamska ale mimo to zaktualizowałem aukcję i usunąłem tekst o BMW dlatego jeżeli jest jakiś problem to brudy pierz na PRIV a nie na publiku.
Kit wciska szklarz w oknach nie ja.
Czy stałeś przy mnie i widziałeś moją przeróbkę że stwierdzasz iż była nie poprawna? jeżeli nie to zachowaj sugestię dla siebie. Była poprawna, ale dla mnie blacha na pedale, wężyki i przerabiane uszka to nie sposób.

Co do cen - aktualnie walczę mam sporo na głowie i nie traktuję tego jako środek na utrzymanie a hobby. Postaram się być konkurencyjnym

Co do zmiany ceny ze 150 na 299. Pompkę aktualnie wykonuje znajomy któremu wożę materiał a on przerabia a następnie ja składam. Wszystko ma swoją cenę. Mój czas, mój patent, mój materiał, moje telefony, mój czas spędzony na odpowiadaniu na emaile ze sprzęgłem i dzwonieniu do wszystkich dzień w dzień. Jeżeli to za dużo to sorry.

Wkurza mnie fakt iż jedyne co wielu potrafi to krytykować, ale to już tendencja narodowa, szkoda że pewna grupa osób nie widzi ile ma kasy w kieszeni. Ja nie przypominam sobie bym pisał na temat jakiejś innej metody że jest do dupy czy ktoś wciska kit, odnośnie BMW napisałem to co sam miałem i było to czymś poparte a to czy sie to komuś podoba czy nie to indywidualna sprawa. Ale usunąłem bo mnie tak miło poprosiłeś.

ps: już miałem kilku z BMW pod maską i prośbą o zmianę. Dobra nie dzierżę tematu bo nie ma sensu.

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 23:14 ]
Boncky
Ja mam nadzieję że na stronie "Zrób to sam" w sklepie nie znajda się Nasze pomysły i rozwiązania z forum, a tym bardziej nasze opisy. :wink: [/quote]

to jest chyba oczywiste...

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 23:16 ]
Cytat:

Zgadzam się że nie należy gloryfikować swojego rozwiązania mówiąc że inne beee. Tym bardziej że na forum też byli tacy co reklamowali zregenerowaną pompkę do Boncky'ego.


Ja również reklamowałem patenty innych tak samo BMW ponieważ sam to miałem u siebie i chyba jasno pisałem że działa ale mi się to nie podoba bo zbyt ciężko i zbyt dużo kombinacji, wyraziłem swoją opinię. Po przemiłej wiadomości na PRV usunąłem tekst z allegro.
_________________
Pamparampam
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 25, 2010 07:38   

0l0 napisał/a:
A pochwalę się :mrgreen:
[url=http://a.yfrog.com/i....th.jpg]Obrazek[/URL]


Po co wymieniałeś obudowę?
Pochwal się jeszcze co ta obudowa wnosi w temacie problemów z przeciekami orginału.
Masz zamontowaną już? Tłoczek i uszczelnienia zregenerowałeś?

Poza tym, obudowa którą masz, wyglada troszkę inaczej pod względem wykończenia w stosunku do tych oferowanych teraz na allegro.
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 835
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 25, 2010 08:27   

Pieta, wymieniam bo po niespełna roku i ok. 10k km przejechanych na NOWEJ pompce pojawiły się nieszczelności (np. pedał sprzęgła w podłogę, wrzucam bieg i po chwili auto zaczyna samo jechać, najgorzej było na wstecznym). Jak się pogoda kompletnie nie posypie to dzisiaj ją zamontuję.

Kupiłem ją na Allegro. Na aukcjach są chyba zdjęcia prototypu, nie piaskowanego.
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Cze 25, 2010 16:05   

Ja tam fachowcem nie jestem, ale sama zmiana obudowy chyba nic nie da przecież plastik w obudowie oryginalnej nie puszczał płynu tylko podzespoły pompy. Ja tam na swojej z BMW mam nalatane już 16 tyś. km i spoko jest.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 25, 2010 16:39   

kerbi napisał/a:
Ja tam fachowcem nie jestem, ale sama zmiana obudowy chyba nic nie da przecież plastik w obudowie oryginalnej nie puszczał płynu tylko podzespoły pompy. Ja tam na swojej z BMW mam nalatane już 16 tyś. km i spoko jest.


Zgadza się, pompka nie puszcza płynu bo obudowa jest walnięta i nie puszcza również płynu bo uszczelki się wytarły, puszcza bo zawór się zacina i ciśnienie wypycha płyn górą. Miałem jedną pompkę w której uszczelka była wytarta i to było ewidentnie uszkodzenie mechaniczne. Sama obudowa nic nie daje, może tylko troszkę opóźnić nie działanie sprzęgła jak jest z jedną setkę ciaśniejsza
_________________
Pamparampam
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 25, 2010 18:24   

Lepiej by było, jak by producent tej metalowej obudowy, cylinder podpasował pod tłoczek z jakiejś popularnej pompki. Najlepiej z pompki dla której zestawy naprawcze są dostępne.
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 835
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 25, 2010 21:01   

Pompka zamontowana, działa jak marzenie :mrgreen:

Tłoczek był wyjęty ze starej pompy, wyjętej z auta prawie rok temu, rozebrany prawie na części pierwsze, umyty, wysuszony i złożony do kupy.

W starej pompie poza resztkami płynu hamulcowego było też mnóstwo czarnego pyłu, zapewne pozostałości po wewnętrznej powierzchni cylinderka.
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Cze 26, 2010 07:25   

Sadzę, że ten czarny syf na pewno nie jest z korpusu. Ja mam metalową obudowę i też ten syf występuje. Oby jak najdłużej służyła Ci ta pompka. Aha i jeszcze jedno samo rozebranie wysuszenie i złożenie tłoka też raczej nie wydłuży jego żywotności. Powodzenia.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 26, 2010 07:40   

a nie dałoby rady wytoczyć np: z aluminium takie tłoka i tulei dla niego?? koszt nie jest za duży z tego co sie orientuje, a to chyba by było fajne rozwiązanie? bo Boncky daje sam nowy tłoczek, a ktoś pisał, że miał zniszczoną powierzchnie gładzi tego cylinderka, może coś pokręciłem, ale czy dało by się wpasować tam inną tuleje z lepszego materiału?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła - zamiennik
maras62 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Sty 07, 2021 14:17
maras62
Brak nowych postów [R 75] pompa sprzęgła zamiennik
kamil900 Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Maj 25, 2018 17:07
kamil900
Brak nowych postów [R75] Zamiennik pompki sprzęgła
endriu50 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Lis 29, 2015 12:07
Balas87
Brak nowych postów [r75]Pompka sprzęgła
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 09, 2017 13:25
bobek2525
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła
rafalg Rover serii 75, MG ZT 72 Wto Maj 20, 2008 12:05
matrix215



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink