Forum Klubu ROVERki.pl :: [216 Si, 1997r]Temp.silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[216 Si, 1997r]Temp.silnika
Autor Wiadomość
Raval 




Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 44
Skąd: Katowice



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 18:22   [216 Si, 1997r]Temp.silnika

Witam,
zaczęły się ciepłe dni i od kilku mam problem z temp.silnika,a mianowicie, po przejechaniu kilku kilometrów i staniu krótko bo krótko na światłach, wskazówka temp.wędruje na samą górę, niemal na czerwone pole, po przejechaniu kolejnych km wraca na pozycję normalną tj. połowę skali, dzisiaj już jak stałem trochę dłużej w korkach wskazówka na 1-2 minuty powędrowała na czerwone pole, po czym znów opadła i za chwilę to samo, jak jadę to wtedy jakby temp. się stabilizuje, chociaż zdarza się też, że jak jadę to temp.nadal wariuje. Nie wiem czy to normalna rzecz, chociaż nie przypominam sobie żeby w poprzednie lato tak się działo w moim roverku. Proszę o podpowiedź czy to normalna sytuacja czy powinienem jechać do mechanika, a może płyn w chłodnicy zmienić??
Dodam tylko, że wentylator chodzi jeszcze jakąś minutę po wygaśnięciu silnika, więc wydaje mi się, że pracuje normalnie.
z góry dziękuję za pomoc.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 16, 2008 18:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kumululu 



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 10
Skąd: 3miasto



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 18:29   

sprawdź dzialanie termostatu...
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 18:30   

najprawdopodobniej TERMOSTAT DO WYMIANY ale nie kupuj tego zwyklego za 40 zł bo padnie szybko tylk ozainwestuj 60-70 zł w lepszy i ciesz sie jazda :))))
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kumululu 



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 10
Skąd: 3miasto



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 18:35   

zajrzyj na tą stronę z częsciami do roverka bedziesz miał jasność jeśli chodzi o ceny termostatu;)
 
 
Raval 




Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 44
Skąd: Katowice



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 18:54   

kumululu napisał/a:
sprawdź dzialanie termostatu...


w ten sposób sprawdza się działanie termostatu??
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#61

jeśli patrzyć na same objawy. bez sprawdzania tych podanych w FAQ wartości, wszystko wskazywałoby, że jest ok. chciałbym mieć pewność, że to termostat żeby nie kupować, wymienić, a żeby później okazałoby się, że to nie to.
skomplikowana jest wymiana takiego termostatu?

donmulanka napisał/a:
najprawdopodobniej TERMOSTAT DO WYMIANY ale nie kupuj tego zwyklego za 40 zł bo padnie szybko tylk ozainwestuj 60-70 zł w lepszy i ciesz sie jazda :))))


który to 'zwykły' a który lepszy?
wchodząc na stronę http://www.tomateam.pl jest ich kilka za 29 za 79 badz za ponad 100 i 200 zl, możesz podać, który będzie nadawał sie do moje silnika?
 
 
 
kumululu 



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 10
Skąd: 3miasto



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 19:07   

Raval napisał/a:
wchodząc na stronę http://www.tomateam.pl jest ich kilka za 29 za 79 badz za ponad 100 i 200 zl, możesz podać, który będzie nadawał sie do moje silnika?



moim zdaniem ten termostat będzie odpowiedni

koszt 80zł, ale wydaje mi się że na tym elemencie nie ma o oszczędzać, a na 99% Twój roverek ma do wymiany wlasnie ten element
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Maj 17, 2008 09:53   

ja bym jeszcze sprawdzil czy wentylator dziala...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Raval 




Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 44
Skąd: Katowice



Wysłany: Sob Maj 17, 2008 10:37   

sTERYD napisał/a:
ja bym jeszcze sprawdzil czy wentylator dziala...


no wlasnie sek w tym ze wentylator chodzi, tak jak pisalem wyzej nieraz jeszcze z minute po wylaczeniu silnika
 
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Sob Maj 17, 2008 14:27   

Sprawdź może jeszcze czy ten gruby wąż wchodząc do chłodnicy od góry jest gorący, czy nie. Jeśli jest gorący, to termostat chyba sprawny.

Oby to nie było HGF ...
_________________
KCNBM :*
 
 
 
Raval 




Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 44
Skąd: Katowice



Wysłany: Sob Maj 17, 2008 23:49   

no i trochę dałem ciała :mrgreen: bo nawet nie sprawdziłem płynu do chłodnicy, którego jak sie okazało nie było. no więc kupiłem 5l płynu, wlałem tyle, że było chyba z 2 cm ponad kreskę MAX, było to dzisiaj późnym popołudniem. jechałem do znajomych, wszystko było ok,bo temp. w normie. wróciłem niedawno, sprawdziłem zbiorniczek z płynem i poziom płynu już znajdował się poniżej kreski MIN. wiadomo teraz,że płyn gdzieś cieknie, tylko pytanie czy to dziurawa chłodnica czy co?jaki jest koszt ewentualnie naprawy czy wymiany takiej chłodnicy?
miał ktoś z was już taki problem?
z góry przepraszam, że wcześniej nie sprawdzając poziomu płynu wszystkich wprowadziłem w błąd.
pozdrawiam
 
 
 
michalswiatek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 146
Skąd: Szwecja



Wysłany: Nie Maj 18, 2008 04:18   

Nie mysl teraz o chlodnicy tylko szukaj ktoredy ucieka plyn! Sprawdz tez poziom oleju i przygladnij sie jak olej na bagnecie wyglada.
_________________
obecnie MGF 1.8VVC 1997 i omega 2.6 V6 2001, był 620Si 1996
 
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Nie Maj 18, 2008 10:59   

Przyglądnij się wszystkim wężykom, pompie wody, postaw samochód w jakimś suchym miejscu (na jakimś parkingu z kostką lub asfaltem, a najlepiej w garażu), żeby było widać, gdzie ewentualnie kapie. Możliwe też, że płynu było bardzo mało i po przejechaniu kilku km odpowietrzył się układ chłodzący. Powietrze wyszło, a płyn wszedł w miejsce powietrza, stąd jego "ubytek" :) I oby tak było :) Dolej płynu i obserwuj :)
_________________
KCNBM :*
 
 
 
Raval 




Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 44
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Maj 18, 2008 12:41   

michalswiatek napisał/a:
Nie mysl teraz o chlodnicy tylko szukaj ktoredy ucieka plyn! Sprawdz tez poziom oleju i przygladnij sie jak olej na bagnecie wyglada.


poziom oleju od zawsze byl ok, co do tego jak wyglada tez wydawalo mi sie, ze nie jest jakos dziwnie zabarwiony ale sprawdze to dzisiaj.



Lukaszn2006 napisał/a:
Przyglądnij się wszystkim wężykom, pompie wody, postaw samochód w jakimś suchym miejscu (na jakimś parkingu z kostką lub asfaltem, a najlepiej w garażu), żeby było widać, gdzie ewentualnie kapie. Możliwe też, że płynu było bardzo mało i po przejechaniu kilku km odpowietrzył się układ chłodzący. Powietrze wyszło, a płyn wszedł w miejsce powietrza, stąd jego "ubytek" :) I oby tak było :) Dolej płynu i obserwuj :)


mam nadzieje, ze to to ostatnie bo ostatnio roverek, niestety zawodzi mnie coraz bardziej i juz pomalu chodzi mi po glowie zeby sie go pozbyc :sad:

[ Dodano: Czw Maj 22, 2008 12:08 ]
Lukaszn2006 napisał/a:
Możliwe też, że płynu było bardzo mało i po przejechaniu kilku km odpowietrzył się układ chłodzący. Powietrze wyszło, a płyn wszedł w miejsce powietrza, stąd jego "ubytek" :) I oby tak było :) Dolej płynu i obserwuj :)


wiec najprawdopodobniej jest jak napisałeś :mrgreen: wlałem płynu i od kilki dni nie robie nic innego jak obserwuje poziom płynu i od tych kilku dni jest na stałym poziomie :mrgreen:
bardzo dziękuje za pomoc.pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [rover 214 si temp.silnika]
temperatura silnika rover 200
ReVoR Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Sro Sie 26, 2009 18:11
Kacper1983
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Czujnik temp. silnika
Sajmonista Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Lip 23, 2008 20:11
Sajmonista
Brak nowych postów [R25] skaczaca skazowka temp silnika
mirzdz89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Sie 17, 2011 23:14
kipy
Brak nowych postów [25 iDT] problem z rozrusznikiem i temp silnika
azer Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Cze 30, 2011 10:48
azer
Brak nowych postów [r214si 97r] falujaca wskazowka temp.silnika
ReVoR Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Maj 28, 2010 18:50
ReVoR



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink