Forum Klubu ROVERki.pl :: Klubowe assistance
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ley
Sro Lut 17, 2010 16:30
Klubowe assistance
Autor Wiadomość
giewu 




Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Maj 29, 2008 18:35   

promap napisał/a:
No i sympatyków jest więcej niż klubowiczów

a mogłoby przecież być odwrotnie :wink:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 29, 2008 18:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
promap 



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 37
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Maj 29, 2008 18:41   

Cytat:
a mogłoby przecież być odwrotnie :wink:


jasne , ale nie każdy kto jeździ roverem ma hopla na jego punkcie ,ludzie też czasem mają inne hobby lecz w razie awarii chętnie pomogą lub z tej pomocy skorzystają :)
_________________
My ROVER is my Life
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 18:50   

giewu no to po przeczytaniu chyba 6 raz twojego posta, jest on tak napisany, że mogłem się przyczepić ;) no ale teraz już wsio jasne :ok2: :mrgreen:

Nie ma tak źle z klubowiczami 238 nawet daje radę, w tamtym roku o tym czasie było mniej jak teraz.
Zdarza się, że z co niektórymi sympatykami klubowicze mają lepszy kontakt jak z co niektórymi klubowiczami ;>
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
mcteusz 



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Czw Maj 29, 2008 22:56   

Nie mam nic przeciwko pomaganiu sympatykom. Jednakże jeśli od zdobycia czyjegoś numeru telefonu będzie kogoś dzielił zwykły proces rejestracji na forum (co jest jednoznaczne z tym, że każdy będzie mógł to zrobić) to przez czyjeś głupie żarty nie jedna osoba będzie musiała zmienić numer telefonu.
Wierzę, że nawet sympatycy nie nadużywali by tej listy. Ale tak samo jak kiedyś przez udostępnianie maili dostawało się kupe spamu, tak jeśli każdy będzie mógł zajrzeć do takiej listy, to nie zdziwiłbym się gdybym otrzymał sms: "Cześć jestem Kasia... A Ty jak się nazywasz?"
Czasem odpisuję na takiego smsa: "Cześć ja też jestem Kasia... Mam 6 lat a Ty?"
I po co to komu potrzebne?
A będąc Klubowiczem chyba możemy sobie wierzyć. I w dużym stopniu lista dostępna tylko dla klubowiczów byłaby bezpieczna. A sprawdzeni i znani sympatycy mogli by otrzymać taką listę na jakimś spocie od kolegów klubowiczów.
Choć z drugiej strony patrząc, to taka lista dostępna dla Klubowiczów mogłaby być niezłą motywacją dla sympatyków, aby opłacić składkę.... :twisted:
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Maj 29, 2008 23:25   

Moim zdaniem sam pomysł tego "assistance" jest prawy i szlachetny, ale.. no właśnie, ale:
na pewno co poniektórzy - Piter, Brt, sTERYD i wielu innych - spotykają się, jak ja z zalewem PM od różnych osób. Staram się nie odmawiać i pomagać w różnych sytuacjach, ale czasami jest to na prawdę męczące, gdy ktoś 5 minut po napisaniu tematu prosi mnie bym na niego spojrzał i coś odpisał. Wyobraźmy sobie teraz, że zamiast PM dostajemy telefony na prywatne numery - koszmar. Myślę, że na forum w obliczu nagłej sytuacji ludzie reagują bardzo szybko, jest także SB, gdzie pomoc można uzyskać na prawdę bardzo szybko. Pewna grupa osób na tyle się już zna i kojarzy miejsca zamieszkania, że w razie awarii może skierować na daną osobę. Nr telefonów też znamy, kwestia zdeklarowania się, że w razie potrzeby można je podać komuś w potrzebie. Tyle w temacie ;)
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 10:44   

promap napisał/a:
Ja jako sympatyk na razie ( od soboty po zlocie już klubowicz ) myślę że taki assistans powinien być dla każdego i sympatyka i klubowicza .
Po pierwsze przecież to jest dobrowolne wpisanie się na listę chetnych do udzielenia pomocy.
po drugie jak często psują się wam roverki w innych miastach ??
a po trzecie np. ja nie znam sięna mechanice , ale mógłbym wskazać mojego mechanika czy elektryka , zacholować czy wykonać kilka telefonów wsród znajomych z terenu . Nie mogę pomóc w noclegu niestety (mieszkam z rodzina w kawalerce) . Jakkolwiek pomoc miejscowego choćby w zholowaniu jest nieoceniona . tak uważam .

No i sympatyków jest więcej niż klubowiczów . Dajmy i im szansę pomocy sobie nawzajem :)


Zaraz się zacznie wojna klubowicz/sympatyk ;)

Ale fakt że dostęp dla klubowiczów mialby sens, o ile jest między nimi jakies zaufanie, jest jakis tam proces uklubowiczania który w taki czy inny sposób pomaga w spersonalizowaniu danej osoby.
Co do telefonów to bardziej uczestniczący czy też Ci z dłuższym stażem, mają często telefony do tego czy tamtego i jakoś się zawsze można dogadać, doinformować.

Ale o zgrozo co przyszło mi do głowy... bandzior daje 40 dychy, dostaje listę umawia się z kims bo coś tam, ktoś zajeżdża i zostaje na poboczu bez auta :D z obitym ryjkiem :P ;)
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 13:48   

Chyba coś wymyśliłem........ :jupi:
Procedura:

1. Zgłaszam chęć przystąpienia do Asisstane (dalej "A")
2. Podaję swój tel. itp
3. Następuje weryfikacja moich danych itd.
4. Dostaję aktualną listę (razem już z moimi danymi)
5. Przy każdej zmianie na liście dostaję zaktualizowaną wersję.

IMHO sposób ma swoje zalety - 1. Nieważne, czy Klubowicz, czy Sympatyk
2. Listę ma tylko ten, kto sam zgłosi chęć pomocy (na zasadzie "nic za darmo" ;P )

Co Wy na to ??

[ Dodano: Pią Maj 30, 2008 13:50 ]
Cytat:
bandzior daje 40 dychy, dostaje listę umawia się z kims bo coś tam, ktoś zajeżdża i zostaje na poboczu bez auta z obitym ryjkiem


Po 1. to trwa
Po 2. taki bandzior będzie do znalezienia szybko (Klubowicz musi podać swoje dane)

Bez paniki, Panowie :D
 
 
giewu 




Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 13:50   

Paul napisał/a:
Co Wy na to ??
:ok: :mrgreen:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 14:16   

Paul napisał/a:

Po 2. taki bandzior będzie do znalezienia szybko (Klubowicz musi podać swoje dane)



Już tak OT... Paul jakie dane? w jakim ty świecie żyjesz.
 
 
 
reed 



Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 14:56   

Tak czytam i czytam i chyba na coś wpadłem :)

Skoro "LISTA" odpada, a dowiadujemy się, że SB jest odwiedzane regularnie. Może by zrobić moduł/forum MALFUNCTION-BOX (dalej : ML-BOX)
Ktoś wchodzi na forum i w jakimś boxie który wyświetla się u góry (albo wyskakuje okienko) jest napisane pilnie potrzebna pomoc, ktoś opisuje z czym ma problem, może zostawić namiary no siebie i czeka na odpowiedź. Odpowiedź jest wysyłana albo na BOX-a albo przez kontakt bezpośredni.

Dzisiaj coraz więcej komórek ma dostęp do internetu, więc wystarczyło by takiego ML-BOX-a zrobić pod telefon komórkowy, żeby nie "ważył" dużo.
Wiele osób ma też 'duże' abonamenty z wieloma minutami.
Można zadzwonić lub wysłać sms aby potrzebujący pomocy oddzwonił.
Oczywiście dostęp do MF-BOX byłby tylko dla klubowiczów.
_________________
Adam
 
 
 
giewu 




Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 15:18   

reed napisał/a:
Ktoś wchodzi na forum i w jakimś boxie który wyświetla się u góry (albo wyskakuje okienko) jest napisane pilnie potrzebna pomoc, ktoś opisuje z czym ma problem, może zostawić namiary no siebie i czeka na odpowiedź

ale to znów jest sytuacja gdy ktoś ma w ogóle możliwość taką informację podczas drogi napisać ...
moim zdaniem szybciej jednak by było gdybym podczas awarii od razu znał namiary na dobrą duszę niż czekał na odpowiedź jak kolega w Częstochowie :/
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 15:24   

reed napisał/a:
Tak czytam i czytam i chyba na coś wpadłem :)

Skoro "LISTA" odpada, a dowiadujemy się, że SB jest odwiedzane regularnie. Może by zrobić moduł/forum MALFUNCTION-BOX (dalej : ML-BOX)
Ktoś wchodzi na forum i w jakimś boxie który wyświetla się u góry (albo wyskakuje okienko) jest napisane pilnie potrzebna pomoc, ktoś opisuje z czym ma problem, może zostawić namiary no siebie i czeka na odpowiedź. Odpowiedź jest wysyłana albo na BOX-a albo przez kontakt bezpośredni.

Dzisiaj coraz więcej komórek ma dostęp do internetu, więc wystarczyło by takiego ML-BOX-a zrobić pod telefon komórkowy, żeby nie "ważył" dużo.
Wiele osób ma też 'duże' abonamenty z wieloma minutami.
Można zadzwonić lub wysłać sms aby potrzebujący pomocy oddzwonił.
Oczywiście dostęp do MF-BOX byłby tylko dla klubowiczów.


Pomysł jest naprawdę fajny ale:
1. Dyskwalifikuje ludzi którzy jednak telefonów używaja do dzwonienia a nie do surfowania w necie.
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 16:47   

Kris napisał/a:
Paul jakie dane? w jakim ty świecie żyjesz.

Żeby zostać Klubowiczem, to musisz podać jakieś dane, adres itp., przecież legitymacje musi do Ciebie trafić ;>
reed napisał/a:
Tak czytam i czytam i chyba na coś wpadłem

Pomysł :ok: ale tylko dla ludzi, którzy mają mobilny net :(
Poza tym, to jest przedłużanie całej sprawy :(
Jak dzwonię do kogoś w pobliżu, to wiem od kopa, czy może mi pomóc, a tak czekałbym, aż ktoś zajrzy na stronę, odpisze/zadzwoni .......
IMHO odpada niestety :( , chyba że byłoby to dodatkowo :D
 
 
mcteusz 



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 20:07   

Mnie tam się wydaje, że pomysł Paula jest dobry. No i w końcu nikt nikogo nie zmusza do podania swojego numeru telefonu. A jeśli ktoś go podaje to robi to na własne ryzyko...
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 17:07   

Paul napisał/a:
Kris napisał/a:
Paul jakie dane? w jakim ty świecie żyjesz.

Żeby zostać Klubowiczem, to musisz podać jakieś dane, adres itp., przecież legitymacje musi do Ciebie trafić ;>


SOrry za kolejny OT ale po co takiemu legitymacja zastanów się, może podać adres ciotki klotki jej imię i nazwisko adres, ciotka to dostanie i wywali bo pomyśli ze jakaś gazeciana promocja.
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 23:32   

Kris, bez obrazy, ale to wygląda na kolejną spiskową teorię świata ;p
Nie wierzę, żeby ktokolwiek planował w taki sposób zdobycie samochodu :)
W końcu tutaj wszyscy się znamy, choćby pośrednio, więc wystarczy rekomendacja drugiej osoby i będzie OK :D
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Cze 01, 2008 23:35   

Kris, nie oszukuj się - Twoje auto jest tyle warte tylko dla Ciebie, a na rynku jest warte niewiele i nikt przy zdrowych zmysłach nie zada sobie trudu, żeby w ten sposób kraść - tak to może warto kraść auto za 80 tys. zł, ale nie za 20 tys. zł.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 01, 2008 23:49   

Czytam sobie wątek z wielką ciekawością i nie rozumiem po co komu jakieś listy?
Jeśli jadę przez Kraków i mam problem z czymkolwiek, zamiast dzwonić do 20 osób z listy i liczyć na to, że 5 nie będzie miało wyłączonej komórki, 5 nie będzie w pracy a 5 nie będzie mieć ważnych spraw rodzinnych, mogę wykonać JEDEN telefon do "centrum assistance" :) i zgłosić problem.
Tylko "Centrum" dysponuje listą i na zasadzie 1-2 telefonów, łańcuszka telefonów, zgłoszenia problemu poprzez tych co właśnie są przed kompem na forum, ja dostaję za godzinę telefon od klubowicza z Krakowa, który pyta mnie gdzie jestem i jak może mi pomóc.
Kwestia tylko kto będzie owym "centrum" i jako pierwszy odbierze telefon? Rozwiązaniem na to mógłby być służbowy telefon, wszak klub jest stowarzyszeniem i może sobie chyba pozwolić na zakup komórki?
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Cze 01, 2008 23:50   

Dzisiaj bylo prawdziwe klubowe asistance we Wroclawiu :)
Wiecej moze opisac llygas ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
llygas 




Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 00:05   

Cytat:
Dzisiaj bylo prawdziwe klubowe asistance we Wroclawiu :)
Wiecej moze opisac llygas ;D


Dokładnie. Dziś na trasie były pytania: "kto ma telefon do..."
Nie mam juz dzis siły sie zastanawiać nad formą assistance ale takie coś to świetna sprawa.
Ja sam obojętnie czy okolice Wawy czy Zamość zawsze chętnie pomoge.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink