Forum Klubu ROVERki.pl :: Klubowe assistance
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ley
Sro Lut 17, 2010 16:30
Klubowe assistance
Autor Wiadomość
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 00:19   

pomysł drooida jest swietny!!!!! chetni do udzielenia pomocy podawali by swoje dane do "centrum" tam byla by lista, a kazdy klubowicz np na legitce klubowej mial by numer assistance;) wtedy tylko podzielic liste na woj. i sprawdzic kto jest z danego miejsca i dac namiar;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 02, 2008 00:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 00:23   

A potem rozszerzyc dzialanosc na inne marki ;)
I tym sposobem Roverki.pl beda mialy najwieksza niepubliczna siec assitance ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 08:14   

Paul napisał/a:
Kris, bez obrazy, ale to wygląda na kolejną spiskową teorię świata ;p
Nie wierzę, żeby ktokolwiek planował w taki sposób zdobycie samochodu :)
W końcu tutaj wszyscy się znamy, choćby pośrednio, więc wystarczy rekomendacja drugiej osoby i będzie OK :D


Ja tak tylko dywaguję w stronę sensu tak szerokiego udostępniania danych osobowych, zastanawiam się głośno nad tym jak to zrobić w miarę bezpiecznie. Jeden przypadek nadużycia i może się odechcieć klubu i wszystkiego (nie mam tu na myśli takich ekstremów jak pisałem dla przykładu wcześniej, ale byle co).
Przekazanie listy na zlocie, ręka w rękę czy może jakaś poczta... nie wiem.

Pomysł Drooida w zasadzie jest OK, tylko kto się zdecyduje być tą skrzynką kontaktową :)
Stać we dnie i w nocy ku pomocy :P
Ostatnio zmieniony przez Kris Pon Cze 02, 2008 08:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dareke 




Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 81
Skąd: Strzelce Opolskie

Rover 25

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 08:17   

Ten pomysł "centrum assistance" jest naprawdę dobry. Z całą pewnością wymaga dopracowań , ale są tu przecież osoby które z takim problemem sobie poradzą , przy pomocy podpowiedzi innych osób. Mnie do tej pory zdarzyło się dwukrotnie korzystać z telefonicznej pomocy -skutecznie. Sam też gdy ktoś zadzwonił podpowiadałem ( jeśli potrafiłem). Zakres pomocy każdy może sam zaoferować czy to ma być holowanie , nocleg , itp. Widać to było teraz na XIII zlocie jak taka pomoc działa . Jestem jak najbardziej za takim pomysłem.
_________________
góry rover rowery
Ostatnio zmieniony przez dareke Pon Cze 02, 2008 10:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 09:04   

Markzo napisał/a:
chetni do udzielenia pomocy podawali by swoje dane do "centrum" tam byla by lista, a kazdy klubowicz np na legitce klubowej mial by numer assistance;) wtedy tylko podzielic liste na woj. i sprawdzic kto jest z danego miejsca i dac namiar;)


Chyba nawet ni potrzeba niczego podawać - dane klubowiczów posiada Zarząd, a numer assistance jest numerem legitymacji. Zgłoszenie akcesu do programu może odbyć się prostym mailem po którym klubowicz dostaje nr telefonu kontaktowego. Dzwoniąc do CA poda numer legitymacji i łatwo może zostać zweryfikowany. Przekazanie telefonu do CA sympatykowi zostanie od razu wyłapane przy pierwszej prośbie o pomoc - nie poda on po prostu numeru legitymacji bo jej nie ma. W ostateczności można wprowadzić naprawdę niską odpłatność za pomoc dla nie-klubowiczów (np. 10-20 zł na konto Klubu) a dla klubowiczów pomagających system punktacji z przyznaniem na dorocznym spocie nagrody dla najbardziej życzliwego klubowicza :) fundowanej choćby z w/w wpłat.
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 09:31   

drooid napisał/a:
dane klubowiczów posiada Zarząd

A co, jeśli Sympatyk byłby chętny do pomocy ??
dareke napisał/a:
Ten pomysł "centrum assistance" jest naprawdę dobry

Ludzie, przecież to niepotrzebne formalizowanie prostej w końcu sprawy :(
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 13:47   

Centrum assistance bardzo mi się podoba, ale zapytajmy szczerze "kto się podejmie?"
Ja np. nie dysponuję czasem, aby robić za centrum dystrybucji problemów nagłych i niespodziewanych. :/
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 14:01   

Dokladnie. Piter34 ma racje.
W dobie dzisiejszego zapieprzu i pogoni za pieniadzem, szczesciem itp. nie znajdzie sie wiele osob, ktore dysponuja czasem w losowo wybranych godzinach.

Jesli do mnie dzwoni ktos i prosi o pomoc, to w miare mozliwosci staram sie pomoc.
Chociazby ostatnia pomoc z R600 holowanym do mariusz418.
Niestety, nawet nie wiem kim byla osoba, ktorej pomagalem ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 14:10   

MaReK napisał/a:
Chociazby ostatnia pomoc z R600 holowanym do mariusz418.
Niestety, nawet nie wiem kim byla osoba, ktorej pomagalem

To był kolega QCK.
Niestety nie pojawił się potem na forum, żeby podziękować. :cry:
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 15:28   

moze Marek zapomnial sie ze go holowal i jechal 160 :-)
wtedy nie dziwie sie ze sie nie odzywa :mrgreen:

a wracajac do tematu to pomysl mi sie podoba najbardziej w takiej formie jaka przedstawil Paul
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
mcteusz 



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 15:41   

AndrewS napisał/a:

a wracajac do tematu to pomysl mi sie podoba najbardziej w takiej formie jaka przedstawil Paul

Mi też...
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
llygas 




Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:12   

Czy temat umarł śmiercią naturalną?

Jeśli nie możemy sie zebrać i dogadać co do formy to może na początek wspólnie zrobimy polecanych holowników i warsztatów w rejonie.

Jeśli zadzwonimy do kilku firm typu "auto holowanie" w swoim rejonie wybierzemy najlepszą/najtańszą i zrobimy liste. Tak samo z warsztatami. Każdy z nas ma w swoim mieście jakiegoś pana Heńka który naprawi wszystko, prowizorycznie ale skutecznie. Wiem że na stronie mamy polecane warsztaty ale jest ich mało i głównie duże miasta.
Chodzi mi własnie o warsztaty w małych miastach gdzie nie bede robił remontu silnika tylko prowizorycznie coś naprawił aby dojechac do domu.
Co o tym myślicie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dareke 




Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 81
Skąd: Strzelce Opolskie

Rover 25

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:37   

Jestem jak najbardziej za. Powinno sie przemysleć też ewentualnie zasady i zakres pomocy we własnym zakresie.
_________________
góry rover rowery
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 13:01   

llygas napisał/a:
Jeśli nie możemy sie zebrać i dogadać co do formy to może na początek wspólnie zrobimy polecanych holowników i warsztatów w rejonie.

Może zaczniesz? ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
llygas 




Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 13:18   

piter34 napisał/a:
Może zaczniesz?


Jeśli zaakceptujemy ten pomysł to nie ma problemu. Zaczynam szukać i podaje namiary na firmy z Zamościa i Mszczonowa.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Czw Cze 19, 2008 19:29   

Hmm... czytając wątek również od razu pomyślałem o jednej-dwóch osobach będących władczymi w temacie - czyli takim "centrum assistance".

I oczywiście największy problem w tym - kto taką osobą by mógł być... :)
Oczywiste warunki

  • ktoś kto zadeklarowałby się i mógłby być pod telefonem, tak by był czynny 24h/dobe - dlatego wydaje mi się zasadna byłaby tu współpraca dwóch max 3 osób, które między sobą ustalałyby "kto kiedy pełni dyżur":) ZTCW możliwe są przekierowania rozmów, więc "problem" kilku numerów Centrum by nie istniał;)

  • osoba(osoby) mające stały dostęp do komputera i internetu w trakcie pełnienia "dyżuru" - bo najwygodniejsze chyba byłoby stworzenie "mapy punktów pomocy" wykorzystując np Google Maps (jeżeli oczywiście można;)) - mam na myśli coś takiego jak np na serwisie www.fotka.pl - załącznik nr 1. Byłoby to chyba najlepsze najszybsze i najwygodniejsze narzędzie żeby ustalić gdzie ktoś "stoi" i gdzie są najbliższe "punkty pomocy".


Co do osób korzystających z CA... osobiście nie ograniczałbym ich tylko do Klubowiczów (oni mieliby inny przywilej - ale o tym za chwilę:)). Osobiście wprowadziłbym jakąś rejestrację, gdzie wymagane byłoby podanie swoich danych osobowych (choćby dla poczucia bezpieczeństwa, że zawsze wiemy z kim mamy do czynienia), i każda osoba uzyskiwałaby unikalne hasło (w sensie dla każdego inne), które od razu podawałaby dzwoniąc do CA co by się uwierzytelnić;) Użytkownicy sami oczywiście mogliby sobie takie hasła wymyślać, żeby pamiętać nie wiadomo czego nie musieli - a operator miałby bazę danych użytkowników z tymi hasłami włącznie - i np do każdego peselu (jest przy najmniej teoretycznie unikalny dla każdego) przypisane byłoby takie "hasło", i dzwoniąc podawałoby się te informacje na początku;)

Tak jak wyżej pisaliśmy, korzystanie z "assistance" równałoby się z niesieniem pomocy - i każdy w trakcie rejestracji deklarowałby się jakiej pomocy mógłby ewentualnie udzielić - czyli np czy tylko wskazanie warsztatu gdzie raczej nie zdemolują auta, czy holowanie, czy może nocleg (jak tak, to ewentualnie dla ilu osób) itd. Operator miałby oczywiście te informacje, i podawał dzwoniącemu 2-3 namiary na najbliższe osoby, albo np gdyby delikwent stał w szczerym polu i potrzebował noclegu, operator dawałby namiar na najbliższą osobę z noclegiem mogącą pomóc...;) Oczywiście musiałby powstać jakiś regulamin albo przy najmniej jasne ewentualnie niepisane zasady, typu że np nocleg ok, ale wyżywienie we własnym zakresie (niby oczywiste, ale czasami najbardziej oczywiste rzeczy okazuje się też trzeba powiedzieć) - bo przecież ktoś może zwyczajnie nie mieć czasu żeby komuś gotować itd;) Wiem że są społeczności podróżnicze, które właśnie jadą np na tydzień w jakieś miejsce które chcą zwiedzić/zobaczyć, i właśnie nocleg mają w domu u kogoś zupełnie obcego - i tak samo przyjmują obcych u siebie gdy ktoś w ich okolice chce przyjechać - możnaby "ich" znaleźć i ewentualnie podpatrzyć ustanowione sprawdzone i działające zasady takich "wymian":)

Hmm....ale mi referat wyszedł :p To oczywiście tylko propozycje rozwiązań jedne z wielu możliwych - do dyskusji i dopracowania ich;) Jak coś mi się jeszcze przypomni, to dopiszę;)

No i tak doszliśmy do kwestii końcowej, ale chyba podstawowej... Nie ma nic za darmo... nie dlatego bo nie chcemy, ale bo się po prostu pewnie nie da.
Dlatego wydaje mi się, że zasadne byłoby wprowadzenie jakiejś symbolicznej opłaty za uczestnictwo w takim programie... Oczywiście nie wiemy jakie ewentualnie byłoby zainteresowanie bycia objętym takim assistance... Trzeba by też jakoś oszacować koszty powołania czegoś takiego do życia i funkcjonowania...

I tu klubowicze mieliby ten przywilej, że ich np takie assistance kosztowałoby np. 5zł rocznie, a sympatyków 10zł.... Albo klubowiczów 10zł, a sympatyków 20zł...
Byłyby to fundusze np na abonament za telefon, jakiś procent tego sądze powinien trafiać do "operatorów" - bo jakby nie patrzeć świadczyliby jakąś pracę dla innych (tylko nie wiem jak tu z regulacjami prawnymi by wyglądało, w sensie że to byłby ich przychód, trzeba by się z niego rozliczać i takie tam ;p )- a i mogłoby się to przyczynić do szybszego znalezienia chętnych:)
A ewentualna nadwyżka przeznaczana byłaby na sprawy Klubu, którego dokładne przeznaczenie ustalałby Zarząd...:)

Oczywiście w przypadku, gdyby "operator" się nie sprawdzał i nie wywiązywał z obowiązków i tego do czego się zobowiązał - mógłby być odwoływany, również np decyzją Zarządu Klubu:) Tak samo uczestnicy, w przypadkach gdyby "mocno się narazili", mogliby zostać wykluczeni z programu assistance... Jest jeszcze kwestia odpowiedzialności - tzn ustalenia zasad żeby osoba która pomocy szuka, nie miała pretensji do kogoś kto stara sie pomóc wskazując warsztat, a okazałoby się że akurat dany warsztat auto bardziej by zepsuł niż naprawił...itp.

No nie wiem - sam pomysł bardzo mi się podoba i uważam jest warty próby zrealizowania:) Możnaby go wprowadzić na razie pilotażowo - na te wakacje i sezon urlopowy, gdzie tych wyjazdów jest szczególnie dużo pewnie już się nie uda, ale na zimę sądzę byłoby już bardzo realne;)
Gdzieś tam w przyszłości gdyby coś takiego działało, można by "przemianować" "Assistance Klubu Roverki.pl" na np "Assistance Miłośników Motoryzacji" i wyjść z propozycją do innych klubów aut by tamtejsi użytkownicy do programu wstępowali, i tak z czasem powstałaby naprawdę spora, pewnie międzynarodowa sieć pomocy:) Ale to oczywiście ewentualna pieśń przyszłości;)

Niestety obecnie nie mam za wielkich możliwości, ale niebawem mam nadzieję mi się to zmieni - a wtedy mielibyście jednego ludka do pomocy z okolic Kolonii w Niemczech;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Cze 20, 2008 00:17   

wszystko to pięknie, ale czasem zbyt duża formalizacja jest zbędna....
skoro ktoś już trafił na naszą stronę i zadał sobie trud by zostać zarejestrowanym sympatykiem, to może warto mu pomóc...
jeśli chodzi o opłaty, to taki assistance to chyba wersja dobrowolna, i nie wiem czy to dobry pomysł... status klubu nie przewiduje ZTCP gratyfikacji za wzajemną pomoc klubowiczom, a chyba na tym to ma polegać..
pomysł mi się bardzo podoba, i bardzo chętnie pomogę jeśli tylko będę potrafił, ale nie da się przewidzieć wszystkiego... (np jak ktoś mnie obudzi o 6 rano po tym jak się położyłem o trzeciej to zabiję ;) ) myślę, że nie ma co nakładać opłat, ani też wymagać stuprocentowej pomocy od chętnych do takiej współpracy...
nikt nie wie wszystkiego i nikt nie jest w stanie pomóc na odległość i do tego przez sen... ;)
ale pomysł koleżeńskiej pomocy w ramach możliwości i wiedzy mi osobiście się bardzo podoba :)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 00:31   

Chciałem z tego miejsca podziekowac koledze DudekMiś za wzorowa postawe asistance ;D

Kiedy padla krówka, jako jeden jedyny przyjechal pozna pora i pomogl odpalic z kabli...
Do tego zrobil 1h runde honorowa coby aku naladowac i potem do 06:00 rano goscil u nas ;)

Dzisiaj kiedy przez swoje roztargnienie zrzucilem mamy Rovera z podnosnika i pas przedni wyszedl przez maske, znowu kolega DudekMis pospieszyl z pomoca i udostepnil mi cieply i widny garaz w swojej pracy...
Pomogl rowniez przy spasowaniu Rovera mamy po tym niefortunnym zdarzeniu.
Wlasciwie mozna powiedziec, ze nie widac sladow ;) A wygladalo niestety groznie.

Innym razem, kolega Dudekmis eskortowal mnie i moje poczciwe ZT, ktore umieralo z kulawymi wtryskami i lysymi letnimi oponami na zamarznietym sniegu :)
Odprowadzil pod sam dom, a potem zawiozl na ciag dalszy spotu ;)

Rowniez dziekuje Kruszonowi, za odowzke do domu po powyzszym zdarzeniu.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 16:35   

no widze ze Marek mocno nadwyręża instytucje jaka jest assistance :mrgreen: :razz:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
dudekmis 




Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 281
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 18:42   

Nie ma sprawy MaReK :) Ja po prostu lubię pomagać ludziom ale również oczekuje ze oni mi też pomogą nawet jak zadzwonię o 3 w nocy :)

Jak by co to pomagam uruchomić ROVER , Citroen i Fiat :) ( albo holowanie , ale zawsze wróci do domu )

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , na cuda trzeba trochę poczekać :)



* 1) jedno ale , kobieta ZAWSZE bedzie ważniejsza
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink