Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Montaz nowego wezyka od tylnego spryskiwacza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Montaz nowego wezyka od tylnego spryskiwacza
Autor Wiadomość
shimano 



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Stoke-On-Trent



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 17:23   [R200] Montaz nowego wezyka od tylnego spryskiwacza

Witam.

Niedawno kupilem Rovera 200 z '98 roku. Zauwazylem, ze nijako smierdzi mi w bagazniku wilgocia.
Po dochodzeniu doszedlem do wniosku, ze wezyk od tylnego spryskiwacza jest urwany, ale po przejzeniu tej strony, widze ze w tych modelach to popularny problem.

U mnie jednak problem nie konczy sie na zlaczeniu tego wezyka. Otoz, zauwazylem, ze w gumowej oslonce przy tylnej klapie jest pusto. Domyslilem sie, ze albo wezyk uciekl w dol, albo ktos wczesniej probowal to naprawiac.

I teraz pozostalem z wezykiem wyciagnietym spod karoserii i jedynie sterczacym w bagazniku.

Pytanie: jak lub ktoredy wprowadzic wezyk, zeby dotarl do gumowej uszczelki przy klapie bagaznika?

Osobiscie przed chwila probowalem tamtedy wsadzac kabel, aby podwiazac wezyk i wyciagnac go tam, ale niestety kabel nie dochodzi mi do zadnego otworu w bagazniku.

Czy ktos ma jakies pomysly, co gdzie rozebrac, lub jak podprowadzic wezyk do klapy bagaznika?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 02, 2008 17:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tian 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 206

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 17:36   

Witaj,

Poszukaj na forum, było takich tematów troszkę.

Wężyk idzie po lewej stronie za osłonkami z filcu , następnie lewym słupkiem do gumowej uszczelki łączącej klapę i lewą stroną klapy do spryskiwacza.
Wystarczy ściągnąć ten czarny plastik na klapie (pomocny wąski nóż) i plastikowy boczek.

Czas zabawy - ok 30min :] - ja akurat zrobiłem łączenie nowego węzyka ze starym, tuż za tym filcem. Następnie przeciągnąłem wężyk przez słupek , przez uszczelką i klapą w dół (wyciągałem razem ze starym wężykiem).

Powodzenia
mrd
_________________
Był: rower Wigry 3
Jest: ®200 RF ('99) - 1.4i & Zafira B ('06) - 1.8
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 17:37   

zalecałbym Ci przeczytanie tego tematu ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
shimano 



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Stoke-On-Trent



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 21:12   

Oj chlopaki. Jakbym znalazl tutaj rozwiazanie problemu to bym nie pisal. Rzecz w tym, ze jeszcze tego nikt nie tlumaczyl.


Konkretniej - koncowke mojego wezyka od tylnego spryskiwacza widac tuz przy tylnej kanapie, po lewej stronie - przyczepiony do karoserii. Wczesniej wchodzil otworem gdzies tam pod karoserie, ale teraz jest calkowicie wyciagniety i sterczy sobie luzno w bagazniku.
Druga czesc wezyka jest na swoim miejscu, czyli na klapie - i nie o ten odcinek mi chodzi, a o ten poprzedni.

Wiec pytanie - jak mam poprowadzic z bagaznika przez otwory w karoserii ten wezyk, aby dotarl do klapy (konkretniej do gumowej zlaczki-rurki).

Zalozmy, ze nowy wezyk wkladalbym w ta gumowa rurke przy klapie, aby schodzil w dol... No to gdzie mam go pozniej szukac? Wczesniej probowalem wkladac tak kabel, ale nigdzie nie udalo mi sie go namacac. Wiec jak to zrobic z wezykiem, aby z bagaznika przeszedl mi w karoserii do otworu przy klapie?
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 22:23   

shimano napisał/a:
Wiec jak to zrobic z wezykiem, aby z bagaznika przeszedl mi w karoserii do otworu przy klapie?

Nie ma takiej opcji :(
Nie wiem, jakim cudem masz ten wężyk w bagażniku, ale fabrycznie idzie on po lewym tylnym słupku do tego gumowego przepustu i to tam musisz szukać przejścia :D
 
 
tian 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 206

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 23:40   

@Pawełku, najprawdopodobniej kolega już go wyciągnął, dlatego wężyk (znaczy jego cześć ma już w bagażniku)

@Shimano - puść nowy wężyk najpierw od otworu w klapie przy gumowej uszczelce w dół do wycieraczki. Zamontuj! Drugą część puść przez otwór przy karoserii (wcześniej przez uszczelkę łączącą) lewym słupkiem, aż się pojawi po lewej stronie bagażnika (za wytłoczką filcową). Tam wygodnie jest zrobisz łączenie. Ja przynajmniej właśnie tam zrobiłem łąćzenie starego wężyka z nowym (watertube by Frankische Cz S.R.O. ) :]

Pozdry
mrd
_________________
Był: rower Wigry 3
Jest: ®200 RF ('99) - 1.4i & Zafira B ('06) - 1.8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [ R200 99' SDi ] Średnica wężyka spryskiwacza - tylnego...
spin4cz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Sty 07, 2009 13:40
azer
Brak nowych postów [R 214 Si] Wymiana wężyka tylnego spryskiwacza-zdjęcia
violinerpl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Lut 17, 2013 15:56
Harry
Brak nowych postów [R200 2,0 SDi 99] Węzyk do tylnego spryskiwacza
Gdzie on jest???
p.kapelanczyk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Pią Lut 08, 2008 23:09
Paul
Brak nowych postów [R25] Wymiana wężyka spryskiwacza w tylnej klapie
har0 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Lut 24, 2011 15:55
Harry



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink