Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i] Skuteczność Alarmu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i] Skuteczność Alarmu
Autor Wiadomość
mackol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Graudenz



  Wysłany: Wto Lip 08, 2008 22:40   [R214i] Skuteczność Alarmu

Witam

W moim R200 jest fabryczny alarm, ostatnio coś mnie naszło zeby sprawdzic czy działa
no i rzeczywiście głośno wyje:d Ale działa tylko wtedy gdy zamknę samochód przy opuszczonej szybie i po aktywowaniu alarmu otworzę go od środka......

Jednym słowem jeśli ktoś łamakiem wyłamie mi zamek i otworzy drzwi to alarm się nie
włączy? :shock:
A tak się składa że do mojego poprzedniego samochodu właśnie w ten sposób się wlamali:/
więc według mnie taki alarm ma minimalną skuteczność:/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 08, 2008 22:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zippermann 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Hajnówka



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 01:26   

Primo: Alarm wyzwala sygnał z włączników krańcowych, więc jak drzwi się otworzą to wędzie trąbił

Secundo: Nie wiem czy na pewno jest tak w Twoim przypadku, ale większość R ma czujniki ultradźwiękowe reagujące na ruch wewnątrz samochodu.

Tercjo: Alarm to również immobiliser, który można deaktywować tylko pilotem.
Zostaw pilota w domu i spróbuj odjechać :twisted:


Chociaż jak trafisz na odpowiedniego "magika", to żadne zabezpieczenie nie będzie skuteczne :twisted:
 
 
arturky 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 254
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 01:37   

Popieram słowa zippermanna,

mackol zobacz czy na słupku pasażera (nad pasami bezpieczeństwa) wewnątrz samochodu masz czujnik ruchu. Jeżeli tak, to przy otwartym oknie powinien aktywować alarm, niezależnie od fizycznego otwarcia drzwi za co odpowiada wspomniany wyłącznik krańcowy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 06:57   

koledzy nie we wszystkich R sa czujki w środku.... a jak piszecie to krańcówki wyzwalają alarm, spróbuj otworzyć maske uzbroić alarm i podnieśc maskę do góry :D tam tez jest krańcówka :D sam sie o tym przekonałem .....
 
 
 
mackol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Graudenz



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 09:27   

No tak ale......
1. nie mam czujników ruchu w kabinie
2. nie mam immobiliser
3. nie zapominajcie o tym że jeśli ktoś wyłamie zamek
łamakiem to jest tak samo jak by otworzyć drzwi kluczykiem
tylko że na chama więc alarm się dezaktywuje...

A przynajmniej u mnie po uzbrojeniu alarmu i otworzeniu
drzwi kluczykiem alarm milczy:/
Ostatnio zmieniony przez Brt Sro Lip 09, 2008 09:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 09:43   

mackol napisał/a:

2. nie mam immobiliser

Zapewne masz ale z calym szacunkeim nie wiesz co to jest i do czego sluzy.
mackol napisał/a:

3. nie zapominajcie o tym że jeśli ktoś wyłamie zamek
łamakiem to jest tak samo jak by otworzyć drzwi kluczykiem
tylko że na Hama więc alarm się dezaktywuje...

:shock: Jak ktos wylamie Ci zamek "łamakiem" i otworzy drzwi to alarm zawyje... bo przeciez bedzie nadal uzbrojony. Alarm deaktywujesz tylko i jedynie poprzez pilot, wiec jesli nie otworzysz samochodu pilotem to alarm zawsze zawyje (oczywiscie jezeli poprzednio zamknąłeś auto poprzez pilot).
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 09:49   

mackol, masz pilota ?? który rocznik jest Twojego Roverka ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
mackol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Graudenz



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 09:52   

ash napisał/a:
mackol napisał/a:

2. nie mam immobiliser

Zapewne masz ale z calym szacunkeim nie wiesz co to jest i do czego sluzy.
mackol napisał/a:

3. nie zapominajcie o tym że jeśli ktoś wyłamie zamek
łamakiem to jest tak samo jak by otworzyć drzwi kluczykiem
tylko że na Hama więc alarm się dezaktywuje...

:shock: Jak ktos wylamie Ci zamek "łamakiem" i otworzy drzwi to alarm zawyje... bo przeciez bedzie nadal uzbrojony. Alarm deaktywujesz tylko i jedynie poprzez pilot, wiec jesli nie otworzysz samochodu pilotem to alarm zawsze zawyje (oczywiscie jezeli poprzednio zamknąłeś auto poprzez pilot).


Z całym szacunkiem ale wiem do czego służy immobiliser i zapewniam cię że go nie mam :P
U mnie po otworzeniu drzwi kluczykiem alarm milczy, udało mi się go uruchomić tylko po
otworzeniu samochodu od wewnątrz przy opuszczonej szybie.

[ Dodano: Sro Lip 09, 2008 09:53 ]
Brt napisał/a:
mackol, masz pilota ?? który rocznik jest Twojego Roverka ??


Mam pilota rover z 99r

[ Dodano: Sro Lip 09, 2008 10:05 ]
Hmm... zaczynam dochodzić do wniosku ze mój alarm szwankuje
bo jak by miał działać w ten sposób to by była jakaś parodia :razz:
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 10:07   

Mackol; nie wiem jak to jest mozliwe ze nie wyje Ci alarm gdy otwierasz drzwi kluczykiem. Nie ma to znaczenia jak je otwierasz. Czy bedzie to kluczyk, lom, czy jakis drut, tak czy inaczej jak masz uzbrojony alarm to przy braku czujnika ruchu zaloczy sie on dopiero wtedy gdy otworzysz drzwi, tylna lub przednia klape. Przy kazdym zawiasie jest taki "cypelek i jak on sie wycisnie to odrazu wyje alarm. I nie ma zmiluj.

Wiecie co wam powiem.
Co jak co ale alarm w r214 jest beznadziejny.
Moj znajomy zajmuje sie alarmami samochodowymi (takie fuchy) a zawodowo ma firme ktora montuje alarmu do bankow. Powiem tyle:
zalozylem sie z nim o 50 zlociszy ze nie otworzy dzwi i ze nie odjedzie autem bez kluczyka i pilota (chcial sie zalozyc o 200 ale nie jestem glupi).
Zamknalem drzwi zalaczylem pilotem alarm, rentralny cyk i czekam co pokaze cwaniak.
A on wzial jakis inny pilot serwisowy (niby - nie wiem nie znam sie na tym a nie chcial powiedziec) i otworzyl auto tak samo szybko jak ja z pilotem.
Alarm okreslil jako badziew ktory jest goly jak lisc na wietrze.
Nie ma czujnikow wstrzasu. Czyli jak jakies dziecko przywali pilk w samochod to ani nie pisnie a jak ktos bedzie nam chcial na wyrwac lusterko to tez nie zareaguje.
Dlatego w przyszlym tygodniu bedzie mi przekladal alarm z mojego starego auta (tj. tico) bo tam nie mialem i wlasnie on mi montowal i byl super.
 
 
Szymon 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 09, 2008 10:31   

coldmanns napisał/a:
Mackol; nie wiem jak to jest mozliwe ze nie wyje Ci alarm gdy otwierasz drzwi kluczykiem. Nie ma to znaczenia jak je otwierasz. Czy bedzie to kluczyk, lom, czy jakis drut, tak czy inaczej jak masz uzbrojony alarm to przy braku czujnika ruchu zaloczy sie on dopiero wtedy gdy otworzysz drzwi, tylna lub przednia klape. Przy kazdym zawiasie jest taki "cypelek i jak on sie wycisnie to od razu wyje alarm. I nie ma zmiluj.

Alarm nie będzie wył po otwarciu drzwi kluczykiem a to dlatego, że w przypadku kiedy bateria padnie istnieje jeszcze kod do wyłączenia immo. Trzeba pokręcić kluczykiem w stacyjce w odpowiedniej sekwencji. Jeżeli alarm zacząłby wyć to jak w spokoju zdezaktywujesz immo? Zacznie dopiero wyć jeżeli wyciągniesz cypel przy otwartej/wybitej szybie, otwarciu drzwi pasażera, tylniej klapy lub maski.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mackol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Graudenz



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 10:58   

Szymon napisał/a:
coldmanns napisał/a:
Mackol; nie wiem jak to jest mozliwe ze nie wyje Ci alarm gdy otwierasz drzwi kluczykiem. Nie ma to znaczenia jak je otwierasz. Czy bedzie to kluczyk, lom, czy jakis drut, tak czy inaczej jak masz uzbrojony alarm to przy braku czujnika ruchu zaloczy sie on dopiero wtedy gdy otworzysz drzwi, tylna lub przednia klape. Przy kazdym zawiasie jest taki "cypelek i jak on sie wycisnie to od razu wyje alarm. I nie ma zmiluj.

Alarm nie będzie wył po otwarciu drzwi kluczykiem a to dlatego, że w przypadku kiedy bateria padnie istnieje jeszcze kod do wyłączenia immo. Trzeba pokręcić kluczykiem w stacyjce w odpowiedniej sekwencji. Jeżeli alarm zacząłby wyć to jak w spokoju zdezaktywujesz immo? Zacznie dopiero wyć jeżeli wyciągniesz cypel przy otwartej/wybitej szybie, otwarciu drzwi pasażera, tylniej klapy lub maski.


No dobra ale w jaki sposób samochód rozpoznaje czy otworzyłeś drzwi kluczykiem czy "cypkiem"? w końcu sprowadza się to do tego samego, przekręcając kluczyk przesuwasz
drut połączony z zapadką oraz z siłownikiem centrala, przy posługiwaniu się "cypkiem" jest to samo.... Czyż by był jeszcze jakiś stycznik który przy przekręceniu kluczyka się załącza?
a w wypadku "cypka" nie?

W takim wypadku ten alarm to nieporozumienie bo po wyłamaniu zamka
w moim wypadku złodziej może jechać w szeroki świat, w końcu nie mam immo...
 
 
Szymon 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 09, 2008 11:03   

Jeżeli otwierasz od strony pasażera przez "cypel" to alarm powinien zawyć. Od strony kierowcy chyba nie zawyje. Musiałbym to sprawdzić a nie chce mi się wychodzić do auta teraz, powinienem już spać po nocce ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mackol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Graudenz



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 11:08   

Szymon napisał/a:
Jeżeli otwierasz od strony pasażera przez "cypel" to alarm powinien zawyć. Od strony kierowcy chyba nie zawyje. Musiałbym to sprawdzić a nie chce mi się wychodzić do auta teraz, powinienem już spać po nocce ;)


No ja sprawdzałem "cyplem" od strony kierowcy i alarm się włączył, a po otworzeniu drzwi kluczykiem się nie włączył, czyli albo jest różnica w otwieraniu drzwi tymi dwoma sposobami
albo mój alarm jest walnięty....
 
 
Szymon 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 09, 2008 11:22   

Nie dało mi to spokoju i zszedłem na dół do auta ;)
Zamknąłem auto pilotem i teraz:
1. otworzyłem auto kluczem - zadziałał centralny, ale immo jest zablokowany wiec auta nie odpalę
2. opuściłem szybę i wyciągnąłem cypel do góry - centralny nie zasterował żadnymi zamkami a alarm zawył nawet bez otwierania drzwi.
ps. nie mam czujek ultradżwiękowych
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 12:43   

Sprawdziłęm dzisiaj, alarm nie wyje jak otwieramy kluczykiem, natomiast jeśli nie domkniemy drzwi, tzn przychylimy je tylko, lecz nie zamkniemy ich, a krańcówka jest schowana (tzn drzwi ją wepchneły do środka, lapka zgasła w środku) i zamkniemy pilotem auto, a następnie odchylimy te drzwi to alarm będzie wył, podobnie jest z maską.
_________________
KCNBM :*
 
 
 
mi_sza1 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 287
Skąd: Terespol



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 14:19   

mackol napisał/a:
Szymon napisał/a:
Jeżeli otwierasz od strony pasażera przez "cypel" to alarm powinien zawyć. Od strony kierowcy chyba nie zawyje. Musiałbym to sprawdzić a nie chce mi się wychodzić do auta teraz, powinienem już spać po nocce ;)


No ja sprawdzałem "cyplem" od strony kierowcy i alarm się włączył, a po otworzeniu drzwi kluczykiem się nie włączył, czyli albo jest różnica w otwieraniu drzwi tymi dwoma sposobami
albo mój alarm jest walnięty....

Otwierając drzwi kluczykiem dezaktywujesz alarm, a jak "cyplem' to tak jakbys wybil szybe i dostal sie od srodka czytaj chcial ukrasć samochod. Bez dezaktywacji alarmu jak wylamiesz drzwi lomikiem czy czymkolwiek to zalączysz krańcówke i tez zacznie wyc alarm. wiec masz wszystko ok. tak mi sie wydaje
aha. I nie włączyles immobilaizera otwierając samochód od srodka jak to wczesniej napisales tylko wlasnie alarm. immobilaizer zadziala gdy zamkniesz samochód pilotem, a otworzysz kluczykiem i spróbujesz odpalic
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 09, 2008 14:35   

mi_sza1 napisał/a:
immobilaizer zadziala gdy zamkniesz samochód pilotem, a otworzysz kluczykiem i spróbujesz odpalic

Nie tylko. Działa też gdy otwierasz pilotem, ale próbujesz odpalić samym kluczykiem bez pilota przy nim.
_________________
It's all right...
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 14:37   

wild_weasel napisał/a:
Działa też gdy otwierasz pilotem, ale próbujesz odpalić samym kluczykiem bez pilota przy nim.

W przypadku autek z tzw. immo pasywnym ;) W przypadku immo aktywnego, trzeba samemu nacisnąć ponownie pilota. Jest w technicznym FAQ o tym chyba ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
mi_sza1 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 287
Skąd: Terespol



  Wysłany: Sro Lip 09, 2008 14:43   

wild_weasel napisał/a:
mi_sza1 napisał/a:
immobilaizer zadziala gdy zamkniesz samochód pilotem, a otworzysz kluczykiem i spróbujesz odpalic

Nie tylko. Działa też gdy otwierasz pilotem, ale próbujesz odpalić samym kluczykiem bez pilota przy nim.

zapomniałem napisac że np. wtedy zadziala :smile:
 
 
mackol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Graudenz



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 16:21   

Cytat:
jak wylamiesz drzwi lomikiem czy czymkolwiek to zalączysz krańcówke i tez zacznie wyc alarm. wiec masz wszystko ok. tak mi sie wydaje



Napiszę może dokładnie o co mi chodzi:D
Jeśli złodziej użyje łamaka i wyłamie zamek czyli - wbije kawał solidnego żelastwa
w zamek zamiast kluczyka i za pomocą dość długiego ramienia przekręci zamek
alarm nie zadziała, bo będzie to taka sama sytuacja jak by otworzyć kluczykiem,
przynajmniej alarmowi będzie się tak wydawało :razz:
A uparłem się przy tym łamaku bo do mojego poprzedniego samochodu Audi A4
właśnie w ten sposób się włamali i trochę mnie zmartwiło że alarm na tak prymitywne
włamanie nie jest wstanie zareagować, jednym słowem równie dobrze mogło by go nie być
bo jego skuteczność jest znikoma;P

Pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214i 97r] Dziwne zachowanie lampki od alarmu
Po problemie z odpalaniem auta
Mayday Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Kwi 14, 2009 15:36
Mayday
Brak nowych postów [R214i 98r] pilot zamyka tylko obwód alarmu
margia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Sie 26, 2007 19:18
toggit
Brak nowych postów [MG ZR 160] Brak Alarmu
krzychunh Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Cze 11, 2017 22:13
krzychunh
Brak nowych postów [R200 98r 1.4 103 KM] dioda od alarmu
przekonik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Lut 11, 2010 16:22
piter34
Brak nowych postów [R25]lokalizacja syreny alarmu
blabson Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Wrz 21, 2015 15:31
blabson



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink