Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 105] świece
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 105] świece
Autor Wiadomość
szeryff 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 110
Skąd: Myślenice



Wysłany: Pon Lip 14, 2008 11:46   [MG ZR 105] świece

Witam wszystkich fomumowiczów... mam pytanie, chciałbym zmienic świece w swoim MG i chciałbym zapytać co to da gdy je wymienie? jakie kupić , kolega poleca mi cztero iskrowe, szczerze sie na tym nie znam i prosze o wasze opinnie...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 14, 2008 11:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Pon Lip 14, 2008 14:24   

Do tego silnika, jakoże ma dwa wałki rozrządu i świecę umieszczoną centralnie, potrzebny jest odpowiedni kluczyk i odpowiednie świece. Do tych silników wchodzą świece "wąskie", tzn. nie na gwint, z tego, co pamiętam, nr 18 (Polonez) tylko chiba nr 14.
Kluczyk jest potrzebny, są takie za niewielkie pieniądze.
Świece - radziłbym zwykłe, jednoelektrodowe, bez wchodzenia w żadne wynalazki typu 4 elektrody, itp. Marki - np. NGK, Bosch, a i polskie Iskry nie są złe.
Wymiana - to banał, odkręca się dekiel plastikowy na silniku - dwie śrubki na krzyżak - i juz przewody dostępne są. Trzeb trochę uważać ze ściąganiem fajek ze świec, potrafią się ukruszyć, albo przewód wyrwać. Najlepiej ciągnąć je do góry i bujać na boki jakimiś kleszczami chwytając.
Świece wykręcić stare, przy okazji sprawdzić, jak wyglądają, jeśli są czarne i mokre - to silniczkowi coś dolega (pierścienie, uszczelka pod głowicą, itp.) Jeśli są suche i nie zamurowane sadzą, syfem i nagarem - ok.
Wkręcić nowe, pozakładać przewody, przykręcić dekielek - i fertig, po sprawie!
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Lip 14, 2008 14:34   

Oczywiscie silniiczek musi byc zimny zebys nie przykrecal swiec na goracym silniku przypadkiem.Przed wykreceniem swiec sprawdz czy nie ma syfu w kolo nich zeby nie wlecial do cylindrow,ja wydmuchuje sobie sprezonym powietrzem i na wszelki wypadek jak wykrece swiece to jeszcze zakrece silnikiem kilka razy zeby wydmuchal co tam ewentualnie mu wpadlo ale to juz chyba lekki pedantyzm :P
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
szeryff 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 110
Skąd: Myślenice



Wysłany: Pon Lip 14, 2008 15:09   

dziękuje koledzy za przydatne inormacje... czyli nie klupowac 4 elektodowych... słyszałem ze gdy sie zamontuje to przychodzi pare koni więcej... prawda to czy czysty chwyt reklamowy...? co mi da wymiany wszystkich 4 swiec? dzięki.
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pon Lip 14, 2008 15:42   

szeryff napisał/a:
słyszałem ze gdy sie zamontuje to przychodzi pare koni więcej...


Wątpie


Ja słyszałem tak:
-iskra wytworzona na świecy jedno elektrodowej ma określoną moc,
gdy zastosuje się świecę z 4 elektrodami to moc iskry spada bo dzieli sie na 4 elektrody jednocześnie.
-Z kolei gdzie indziej wyczytałem,że nie ma możliwości wystąpienia 4 iskier na świecy 4 elektrodowej na raz a te 4 elektrody mają za zadanie wydłużyć żywotność świecy.

Jeżeli ktoś ma dobrą wiedzę na ten temat to chętnie poczytam.
Człowiek uczy się całe życie...
 
 
szeryff 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 110
Skąd: Myślenice



Wysłany: Pon Lip 14, 2008 16:24   

a gdy wymienie świece, to zwiększy sie cos moc samochodu?. czy tylko lepiej bedzie przy odpalaniu... i wraz z wymianem swiec, wymieniac przewody czy nie ma sensu..
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lip 14, 2008 16:28   

szeryff, jeżeli świece są już stare/zużyte, to po zmianie możesz (ale nie musisz) zauważyć poprawę pracy silnika.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pon Lip 14, 2008 16:53   

Cytat:
i wraz z wymianem swiec, wymieniac przewody czy nie ma sensu..


Dobrze było by wymienić gdyż poprzednie mogą mieć przebicia...
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Lip 14, 2008 17:07   

szeryff napisał/a:
a gdy wymienie świece, to zwiększy sie cos moc samochodu?. czy tylko lepiej bedzie przy odpalaniu... i wraz z wymianem swiec, wymieniac przewody czy nie ma sensu

Mocy Ci nie zwiekszy chyba ze juz sa zjechane to odczujesz jak mowil Piter34 poprawe pracy i autko zacznie Ci mniej palic bo nie bedzie tzw. pustych zaplonow.Co do przewodow to dobrze je raz na kiedy wymieniac.Mozesz otworzyc maske jak bedzie ciemno i zobaczysz na przewodach czy masz fajerwerki czy nie.Jak zauwazysz jakiekolwiek iskierki to przewody do wymieny albo zlap przewody w ciagu dnia i jak Cie kopnie to tez wymiana :P Nie boj sie, to nie zabija :D Co do swiec 4 elektrodowych to te 4 elektrody raczej duzo nie daja bo swieca rzeczywiscie ma okreslona cieplote-moc iskry-i te 4 el. powoduja tylko ze nie wypadaja zaplony-wieksze prawdopodobienstwo przeskoczenia iskry niz w swiecach 1 el.Oczywiscie swiece nalezy dobrac odpowiednio do silnika z katalogu.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
szeryff 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 110
Skąd: Myślenice



Wysłany: Pon Lip 14, 2008 17:35   

ok. super! :grin: dzięki wszystkim.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Swiece]
Spartan121 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Mar 15, 2019 23:55
sTERYD
Brak nowych postów [MG ZR] swiece
maldini Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Lis 03, 2014 12:03
maldini
Brak nowych postów [R 25] jakie świece?
Kamil97 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Kwi 26, 2017 06:53
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R25] świece zapłonowe
Janek94 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Lut 24, 2012 13:58
PTE
Brak nowych postów [rover 216] świece
Siwy_028 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Kwi 29, 2011 16:49
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink