Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Czy wymienić uszczelkę ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Czy wymienić uszczelkę ?
Autor Wiadomość
luqar 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 10:51   [R416] Czy wymienić uszczelkę ?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam,
W przyszłym tygodniu planuję oddać samochód mechanikowi - wymiana paska rozrządu, pompy wody i napinacza.

Ale zastanawiam się, czy przy tej okazji nie wymienić uszczelki pod głowicą. Jest kilka objawów, które zaczynają mnie martwić. Z opisywanych na forum objawów HGF mam dwa, tzn. ubytek płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym (około 0,1l/1000km) oraz w zbiorniczku jest "biała kaszka". Ma ktoś sposób jak wymyć/wyczyścić zbiorniczek?

W poniedziałek jak go odpaliłem zaczął też przez chwilę na zimnym silniku nierówno pracować, silnik dostał drgań odczuwalnych nawet na kierownicy i stał się głośniejszy. Ale to może być jeden z elementów układu elektrycznego silnika: świece, przewody zapłonowe, kopułka lub palec aparatu zapłonowego. Będę musiał to puźniej sprawdzić.

Moje auto to Rover 416SI sedan z 1997r. 16K4FK80 nr silnika 428245, 1588ccm - 112KM/82kW. Przebieg 144tys.

Szukałem już na rynku uszczelki nowego typu LVB500190 i jest z tym spory problem. Znalazłem taką za 151PLN plus transport. Poza tym znalazłem kilka ofert na e-bay na całe komplety uszczelek.
Przy okazji szukania na e-bay znalazłem też coś takiego :
http://cgi.ebay.co.uk/Blo...tem130237019768

Macie może jakieś namiary na nową uszczelkę? A może wystarczy wymiana na starą wersję uszczelki? Czy przy wymianie uszczelki na nowy typ trzeba również wymienić LCN000140L dolną magistralę olejową? Niestety nie udało mi się nigdzie w Polsce namierzyć - macie jakiś namiar. TomaTeam nie odpowiedział mi jeszcze na maila. :cry:
_________________
Born To Beer Free
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 18, 2011 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 16, 2008 10:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 10:56   

Wymień uszczelkę przy okazji, oddaj głowice do sprawdzenia czy jest ok, warto też wymienić uszczelniacze zaworowe.


Ja zbiorniczek pukałem przy pomocy środka to tego przeznaczonego... kilka razy... później po paru set km zlać i na nowo wlać i jest Git.

Ja osobiście mam założoną uszczelkę starego typu, jeśli wszystko jest poskręcane jak należy i dbasz o wszystko to będzie chodzić :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
luqar 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 11:01   

kolin napisał/a:
Ja zbiorniczek pukałem przy pomocy środka to tego przeznaczonego... kilka razy... później po paru set km zlać i na nowo wlać i jest Git.


Myślałem raczej nad zdemontowaniem zbiorniczka i jego dokładnym wymyciu. Nie wiem tylko, czy jest jakiś problem z jego demontażem i jakim środkiem go wymyć. Może wystarczy zwykły płyn do naczyń?
_________________
Born To Beer Free
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 12:37   

Zbiorniczek żaden problem, domowymi sposobami da sie to wyczyścić...

ja tam wszystko lałem, żeby był czysty to co było na warsztacie... a później wrzątkiem przepłukałem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
luqar 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 21:33   

W dalszym ciągu mam wątpliwości, czy wymienić uszczelkę czy nie. A jeśli tak, to na nowy typ, czy starą wersję. Nie wiem czy to już początki HGF. A dobre złożenie głowicy i tak będzie zależało od fachowej roboty mechanika - wszystko jedna czy z nową czy starą uszczelką !! !
Nie wiem też, czy konieczna jest wymiana magistrali olejowej przy wymianie uszczelki nowego typu. ?? ? Doradźcie coś!
_________________
Born To Beer Free
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 23:45   

Z tego co mi wiadomo jest potrzebna nowa magistrala olejowa...


Ja jak miałem HGF dałem całą głowicę do remontu zapłaciłem za samo zrobienie głowicy w zakładzie 710 zł i wyjechała jak z fabryki

wszystko zależy też do mechanika jaki z niego fachowiec
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
luqar 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Sob Lip 19, 2008 13:25   

W poniedziałek udaje się na zakupy:
pasek rozrządu: Gates 5238xS - 70PLN,
rolka napinacza: Ruville 56104 - 78PLN,
Uszczelniacze na rozrząd po 13PLN i na wałek 14PLN.
Problem mam z pompą. W sklepie u siebia znalazłem SKF (VKPC 87401) za 145PLN oraz GRAF lub DOLZ za 90PLN. Na Allegro znalazłem też SKF za 106PLN.
Nie znam firmy GRAF i DOLZ, więc jeśli ktoś miał z nimi jakąłś styczność, to proszę o opinię. Jeśli są w porządku, to po co przepłacać!

Ze względu na brak kasy, chyba z wymianą uszczelki pod głowicą trochę poczekam. Ubytki płynu nie są duże, temperatura jest ok., silnik też dobrze chodzi. Wymyje tylko zbiorniczek wyrównawczy i zobaczę czy pojawią sie inne symptomy HGF.

Zaczeły mi piszcześ hamulce z przodu, więc zanosi się na wymianę klocków. I tu proszę o pomoc - jakie klocki do tego modelu (auto z ABS)? Tarcze mam z przodu wentylowane, śr. 262mm, grubość 21mm (min.19), otwór 64mm, wys. 44,7mm. Proszę o jakiś kod, bo szukałem na kilku stronach i e-katalogach, ale nie mogę się połapać które na 100%będą pasować do mojego auta.
_________________
Born To Beer Free
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r416] Magic Jet - na co wymienić?
Squid Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Sob Sty 26, 2013 18:19
Squid
Brak nowych postów [R416] Wymienić sprzęgło czy nie?
Lechos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Pon Kwi 07, 2008 11:21
Lechos
Brak nowych postów [R416] Jak wymienić tą rurkę od chlodnicy
Pawel_416 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Lut 16, 2011 17:16
leszczu
Brak nowych postów [R416] Jak wymienić filtr paliwa..?
szulien Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Maj 23, 2008 18:29
szulien
Brak nowych postów [R416 si 1.6 96] Jak wymienić gumę na przegubie
brico Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 26 Sro Cze 10, 2009 21:41
xkrzychux



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink