Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200, all] DIAGNOSTYKA KLIMATYZACJI w wydaniu NORAUTO
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200, all] DIAGNOSTYKA KLIMATYZACJI w wydaniu NORAUTO

czy można zareklamowac usługę ?
Autor Wiadomość
bizkid 




Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 75
Skąd: śląsk



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 20:31   [r200, all] DIAGNOSTYKA KLIMATYZACJI w wydaniu NORAUTO

Oto moja przygoda z NORAUTO.
Przy kupnie samochodu nie działała mi klimatyzacje, gosc od ktorego kupowalem mowił ze wystarczy napic wiec... podjechalme sobie do NORAUTO (moj błąd ale stało się)
Zaoferowano mi pelny zestaw usług:
√ Przegląd układu klim. z wymianą czynnika -149 zł
√ Wprowadzenie kontrastu (w celu ewentualnego wycieku) -45 zł
√ Odgrzybienie - 99,99 zł
√ Wymiana Filtra kabinowego 69,99
Zapłaciłem 363 zł

[czwartek] Odebrałem samochód po godzinie. Jeżdze sobie jeżdze a tu klima jak nie działał tak nie działa.

[piatek] Pojechalme umowic sie na kolejną diagnostyke - czemu nie działa

[poniedziałek] Przy mnie gość ogladał czy nie ma wycieku, czemu nie działa itd. Potem 2 kolesi ogladało nic nie wskurali.
Nie zauważyli zadnego wycieku - brak jakiegokolwiek wycieku kotrastu.
"mechanik" 2 razy spuszał i napełniał klime.
Po 2 h ogladania stwierdzili "nie załącza sie" - tyle to ja wiedziałem jak tu przyjechalm mówie.

Więc spóścił mi czynnik z klimy.

Wiec sie pytam co ja mam w takim razie zrobic?
odp - jechac do elektyka bo sie nie zalacza.

Moje kolejne pytanie - Wiec prosze o zwrot kosztów wymiany czynnika.
I tu zaczela sie przepychanka słowna. Przyszedł szef i mowi- ze nie moze mi zwrocic pieniedzy, moga mi to nabić spowrotem i musze jechac sobie to naprawic bo oni nie umieją.

To ja sie pytam NA CZYM U WAS POLEGA DIAGNOSTYKA KLIMATYZACJI ?

Stwierdzili ze oni tylko napelniaja.

Po pierwszej wizycie mam karte KONTROLI:
wszytko pisze ze jest OK.

Wg mnie nie sprawdzili wogole czy klima sie włącza po nabiciu, nie sprawdzono temperatuty przed i po nabiciu. ( wogole koles co mi to za 1 razem robil nie wypełnił jakiejś kart naprawy (czy jak to sie nazywa u nich - papierek ktory oni sobie trzymają w papierach, za to dostał opier... ze nie wypełnił)

Po dłuższej pogadance z jamiś szefem nie dostalem żadnego zwrotu pieniędzy. (nabili mi klime spowrotem)

TERAZ PYTANIE DO WAS.
Czy mam reklamować taką usługę ? Jakich argumentów uzyć bo fakt to wina elektryki - pewnie cewki w pompie.
Wydałem 363 zł i mam to co wczesniej tyle ze wymieniony filtr i odgrzybione.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 09, 2008 20:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 21:42   

Jak oni tylko wymieniaja to niech Ci chociaz za diagnostyke zwroca
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lip 09, 2008 22:29   

bizkid napisał/a:
TERAZ PYTANIE DO WAS.
Czy mam reklamować taką usługę ?

Moim zdaniem nie ma co...

Pojechałeś nabić klimę i masz nabitą. Smutna prawda.
Nie kazałeś im naprawiać, nie wzięli kasę za diagnozę, czy naprawę. Wzięli kasę za usługę, którą wykonali :/
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lip 10, 2008 09:02   

pojedź do elektryka, lub sam poszukaj usterki w elektryce, a do szukania usterki tak czy tak potrzebujesz mieć nabitą klimę. Najlepiej wziać schemat z RAVE i na jego podstawie sprawdzać kolejne miejsca i czujniki. A zacznij zabawę od bezpieczników ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Czw Lip 10, 2008 09:20   

Napisz co sprawdzisz sam, czy włączają się wentylatory itd, może ktoś podpowie co dalej. :lol:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
bizkid 




Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 75
Skąd: śląsk



Wysłany: Czw Lip 10, 2008 09:47   

Brt napisał/a:
Najlepiej wziać schemat z RAVE i na jego podstawie sprawdzać kolejne miejsca i czujniki

Dysponuje ktos takim? jak tak moze ktos podesłac na email korekgr8@poczta.fm

R-200 napisał/a:
Napisz co sprawdzisz sam,

bezpieczniki w silniku i w kabinie - OK
moduł - OK
_________________
http://www.rimmerbros.co....5-MG-ZR--m-1614
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lip 10, 2008 09:51   

rave znajdziesz tu:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Czw Lip 10, 2008 18:15   

Bizkid - o jakim module piszesz? Wołasz pomocy a nie odpowiadasz do końca na zadane pytanie, przecież to Ty potrzebujesz rady :!: :!:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Lip 10, 2008 18:55   

R-200, bizkid, pisze o zestawie przekaźników sterujących klimatyzacją takie czarne pudełko po lewej stronie (stojąc przodem) podszybia pod maską.... ja stawiam jeszcze na uszkodzony presostat.... lub czujnik temp. oleju jeśli takowy występuję w benzyniakach....
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Czw Lip 10, 2008 19:59   

Chester napisał/a:
lub czujnik temp. oleju jeśli takowy występuję w benzyniakach....

co za różnica czy występuje w benzynowych czy nie, on ma diesla
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Lip 10, 2008 20:11   

sorki ale popatrzyłem na nie właściwa osobę :oops:
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Pią Lip 11, 2008 10:04   

Chester napisał/a:
R-200, bizkid, pisze o zestawie przekaźników sterujących klimatyzacją takie czarne pudełko po lewej stronie (stojąc przodem) podszybia pod maską.... ja stawiam jeszcze na uszkodzony presostat.... lub czujnik temp. oleju jeśli takowy występuję w benzyniakach....
Chester , skąd wiesz o czym pisze autor postu? Jeśli spojżysz na moje pytania to odpowiedż na nie daje jednoznaczne odpowiedzi. Inne są objawy przy uszkodzeniu presostatu i inne czujnika oleju. Nie wiemy też skąd wiadomo że przekażniki są dobre.
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
bizkid 




Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 75
Skąd: śląsk



Wysłany: Sob Lip 12, 2008 18:52   

Chester napisał/a:
R-200, bizkid, pisze o zestawie przekaźników sterujących klimatyzacją takie czarne pudełko po lewej stronie (stojąc przodem

dokladnie to to sprawdzane bylo i działa ponoć. Mozliwe ze to pompa cos nie teges, nie mam sie kiedy za to zabrać, narazie jakoś staram sie zyc bez klimy.
_________________
http://www.rimmerbros.co....5-MG-ZR--m-1614
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Lip 12, 2008 19:07   

schemat elektryczny jest w jednym z moich postów na temat klimy tam jest wszystko opisane :) nie tylko od strony elektrycznej .... gdyz sam miałem problem z klimatyzacja .... ;)
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pią Lip 18, 2008 08:34   

A może nabili złą ilość czynnika? Ja też pojechałem do Norauto, usługa nabicia kosztowała 200zł ale ich maszyna (jakaś włoska) pokazała do mojego modelu 600 gram, a wg Rave jest 650 i potwierdziłem to jeszcze z innego źródła. W każdym razie koło nabił mi 680g tak dla pewności, do tego troche oleju i odpukać wszystko gra jak narazie.

A odkarzanie to sobie najlepiej samemu zrobić, ja wypaliłem lutownicą dziurką w obudowie parownika i wpsiknąłem środek CRC, zbutwiały zapach znikł.

edit:
diagnostyka w norauto polega na sprawdzeniu nieszczelności, robią próżnię i przez 10min sprawdzają czy układ trzyma ciśnienie, tak samo wprowadzają marker UV i później z lampą szukają wycieków. Mi powiedzieli aby jeszcze przyjechał za 2tyg na gratis sprawdzenie ale sobie odpuściłem.

A odnośnie tego sprzedawcy co mówił że wystarczy nabić... niestety ale to jest standardowa gadka wszystkich pazernych na pieniądze sprzedawców cwaniaczków oszustów. Ostatnio spotkałem się nawet że sprzedawca twierdził że wibracje tarcz przy hamowaniu to efekt działania ABSu, mimo że świeciła się kontrolka AntiLockBrakes.
 
 
bizkid 




Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 75
Skąd: śląsk



Wysłany: Pią Lip 18, 2008 10:10   

ilość czynnika jest ok wchodzi 550 i tyle dostalem na wydruku z tej maszynki.
Szczelnosć mi sprawdzil za pomoca czynnika UV - nie bylo zadnego przecieku, ale mi powiedzieli ze i tak uchodzi. Wiec ch... z taką ich diagnostyka, wywaliłem pieniądze w bloto. Nie mam kiedy zostawic auto u elektryka zeby mi z ta pompą zrobil bo to chyba to padło.
_________________
http://www.rimmerbros.co....5-MG-ZR--m-1614
 
 
benio_bicos 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 112
Skąd: Erbil /Wa-wa



Wysłany: Sob Lip 19, 2008 16:24   

Dwa słowa o tych pseudo szybkich serwisach. :sad:
W moim przypadku zaczęło coś mocno walić pod maską w chwili gdy włączałem klimę.Jako że miałem blisko i szyld mówił " przedląd klimy gratis" coś mnie podkusiło by podjechać do SHELL Autoserv na ul.Zamienieckiej 40.
Auto oglądało trzech mechaników, wreszcie przyszedł sam szef i postawił diagnozę:pompa klimatyzacji do wymiany :shock:
Boss oczywiście podał mi adres znajomego, gdzieś na Bemowie,który zajmuje się regeneracją pomp.Zadzwoniłem, powiedziałem o co chodzi, pan powiedział owszem może zregenerować mi pompę koszt około 1000-1500zł :/ ale pewnie już nie bedzie co regenerować i u niego można kupić nową 2500zł :lol: :cry:
Całe szczęście że kumpel dał mi namiar na firmę która zajmuje się profesionalnie montażem ,serwisem klimatyzacji i webasto (firma SKY LARK-adres na stronie
klubowej) Trzeba było jechać aż do Rembertowa ale opłacało się.Byłem może dwie minuty.Diagnoza:padł wiatrak od klimki :smile: .Kupiłem używkę,zamontowałem,ponownie do Rembertowa gdzie klimę sprawdzili, naprawili(wyciek przy osuszaczu),napełnili i śmiga do dziś.
Od tej chwili omijam wszystkie super szybkie warsztaty w których wszyscy na wszystkim się znają-jak cos jest do wszystkiego to zazwyczaj do niczego!
Warto jechać kawałek dalej i do profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w danej dziedzinie.
_________________
Były RoVerki ,Saab 9-3, Bertona Cabrio
 
 
 
soboc 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 116
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sob Lip 19, 2008 20:09   

Co za dziady, u normalnego klimiarza jak znajdzie wyciek lub niesprawność, spuszcza czynnik i liczy co najwyżej za jakąś diagnostykę.
Norauto i inne markety samochodowe nadają się jedynie do wymiany żarówek dla różnego rodzaju ..... no wiadomo
_________________
Sprzedam pilnie z powodu wyjazdu swój R620Si Lux z 97.
 
 
bizkid 




Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 75
Skąd: śląsk



Wysłany: Nie Lip 20, 2008 11:04   

niech ten POST bedzie przestrogą.
Partaczą z NORAUTO i innym tego typu"warsztatom" mowimy NIE
_________________
http://www.rimmerbros.co....5-MG-ZR--m-1614
 
 
martinezz 



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 46
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lip 20, 2008 12:05   

bicos napisał/a:
Dwa słowa o tych pseudo szybkich serwisach. :sad:
W moim przypadku zaczęło coś mocno walić pod maską w chwili gdy włączałem klimę.Jako że miałem blisko i szyld mówił " przedląd klimy gratis" coś mnie podkusiło by podjechać do SHELL Autoserv na ul.Zamienieckiej 40.
Auto oglądało trzech mechaników, wreszcie przyszedł sam szef i postawił diagnozę:pompa klimatyzacji do wymiany :shock:
Boss oczywiście podał mi adres znajomego, gdzieś na Bemowie,który zajmuje się regeneracją pomp.Zadzwoniłem, powiedziałem o co chodzi, pan powiedział owszem może zregenerować mi pompę koszt około 1000-1500zł :/ ale pewnie już nie bedzie co regenerować i u niego można kupić nową 2500zł :lol: :cry:
Całe szczęście że kumpel dał mi namiar na firmę która zajmuje się profesionalnie montażem ,serwisem klimatyzacji i webasto (firma SKY LARK-adres na stronie
klubowej) Trzeba było jechać aż do Rembertowa ale opłacało się.Byłem może dwie minuty.Diagnoza:padł wiatrak od klimki :smile: .Kupiłem używkę,zamontowałem,ponownie do Rembertowa gdzie klimę sprawdzili, naprawili(wyciek przy osuszaczu),napełnili i śmiga do dziś.
Od tej chwili omijam wszystkie super szybkie warsztaty w których wszyscy na wszystkim się znają-jak cos jest do wszystkiego to zazwyczaj do niczego!
Warto jechać kawałek dalej i do profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w danej dziedzinie.


Na Twoim miejscu podjechalbym jeszcze do tego pierwszego serwisu i powiedzial im pare slow o ich 'profesjonalizmie'...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200] Diagnostyka komputerowa
daggi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Czw Lis 07, 2013 15:19
daggi
Brak nowych postów [R200] Diagnostyka za pomocą vag kkl + pc
drw2al Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Wto Mar 01, 2011 17:25
kacpermag
Brak nowych postów [R200] Diagnostyka we Wrocławiu
forgol Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Lut 06, 2008 11:23
forgol
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Nadmierne spalanie - diagnostyka OBD
ADI-mistrzu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Wto Sie 11, 2009 16:31
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink