Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] HGF rady!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] HGF rady!
Autor Wiadomość
trollbee 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lip 23, 2008 17:54   [MGF] HGF rady!
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

co radzicie koledzy i koleżanki? profilaktyka i w tym momencie, zamówiłem zestaw z nową uszczelką! Jakieś szczególne rady dla mojego mechanika do przekazania?
- i tak z innej beczki, nie robi ktoś całych aluminiowych elementów wykończeniowych w Polsce do Roverków? przede wszystkim chodzi mi o cały "panel środkowy" na którym są między innymi pokrętła od ogrzewania i reszta przycisków...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez emes Wto Lis 23, 2010 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 23, 2008 17:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lip 23, 2008 17:58   

trollbee napisał/a:
i tak z innej beczki, nie robi ktoś całych aluminiowych elementów wykończeniowych w Polsce do Roverków?

To jest pytanie, które powinieneś zadać w innym wątku, najlepiej w kąciku "tuning wizualny".

trollbee napisał/a:
Jakieś szczególne rady dla mojego mechanika do przekazania?

Niech przykręca śruby głowicy odpowiednim momentem i w prawidłowej kolejności...
O takich rzeczach jak planowanie + sprawdzanie szczelności głowicy nie wspominam. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
michalswiatek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 146
Skąd: Szwecja



Wysłany: Sro Lip 23, 2008 21:15   

trollbee napisał/a:
nie robi ktoś całych aluminiowych elementów wykończeniowych w Polsce do Roverków? przede wszystkim chodzi mi o cały "panel środkowy" na którym są między innymi pokrętła od ogrzewania i reszta przycisków...
W Polsce nikt... Zreszta poza Polska tez sie nie spotkalem...
trollbee napisał/a:
Jakieś szczególne rady dla mojego mechanika do przekazania?

Mozesz dac mu na plytce RAVE i liczyc na to ze nie uwaza sie za wszechwiedzacego. :wink:
_________________
obecnie MGF 1.8VVC 1997 i omega 2.6 V6 2001, był 620Si 1996
 
 
 
trollbee 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sie 12, 2008 16:37   

No to dupa, jeszcze nie wiem ile kosztują, ale panewki główne i korbowodowe :( kupić nowe trzeba no i pierścienie, albo wsadzić używkę silnik od Trophy. Powiedzcie mi czy jakieś dodatkowe przeróbki będą potrzebne przy takiej przekładce? Dzięki bardzo z góry za szybkie odpowiedzi, jest to pilna sprawa! :( :beczy: :beczy: :beczy: :beczy: :beczy:

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 11:28 ]
Wie ktoś czy wystarczy sam silnik 160KM od trophy przełożyć czy coś jeszcze jest potrzebne z tego auta przy przekładce?

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 15:36 ]
Help, please!!!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:03   

trollbee, wsadziłeś już nowy silnik?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
trollbee 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 02:21   

Nie, na szczęście!!! Narazie jeszcze mój odratowany na chwile obecną (czujnik padł i dlatego błędny osąd :D )! Ale jeżeli coś się stanie po przejechaniu paru setek, to będę szukał silnika! BTW w tym momencie i tak mam problemy z $$$, jak to mówią raz na wozie, raz po szyje w gównie!

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 02:23 ]
A i jeszcze jedno, JAKIE TARCZE SĄ U MNIE (z jakiej Hondy)?????? Rocznik modelowy MGF 2001r!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 14:29   

trollbee napisał/a:
A i jeszcze jedno, JAKIE TARCZE SĄ U MNIE (z jakiej Hondy)??????

Dlaczego pytasz o Hondę? Trudno dostać coś do "MGF"?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 17:31   

Niestety do MGF-a to chyba tylko specjalnie dedykowane. Nie jest to konstrukcja oparta na podzespołach którejś z Hond. Jeżeli dobrze kojarzę to do MGF hamulce robiła firma AP Racing
 
 
trollbee 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 17:11   

Potrzebuje uszkodzone zegary do MGF żeby MoMan zrobił mi Indiglo. Lub kontakt do osoby która potrafi rozebrać zegary i je złożyć spowrotem tak żeby działały.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 17:37   

Ściągnij se RAVE -a i pokombinuj sam. Tam jest wszystko rozrysowane - gdzie zatrzaski a gdzie śrubki ... każdy da rade, wystarczy mieć czas i chęci.
 
 
trollbee 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 18:02   

Raczej wolałbym oddać komuś kto zna się na tym. Na obudowie jest nalepka a'la static fragile więc wolałbym profesjonalistę. Raczej nie stać mnie na eksperymentowanie no i nie mam warunków. Nigdy nie rozkręcałem tego. Fakt restaurowałem na prace dyplomową z kumplami przez 6 miesięcy auto, ale to był Meś z 36 roku (Kubuś). Ale tam konstrukcja ramki tylniej szyby jest drewniana, dostarczanie paliwa dzięki grawitacji więc nie ma co porównywać. :D

[ Dodano: Czw Paź 09, 2008 11:17 ]
Trzyma mi na 1100 obroty cały czas i wskaźnik temp oleju nie ruszył się, przejechałem jakieś 5km? Krokowiec po czyszczeniu czy co, a temp oleju też nie koniecznie po takiej odległości. Przyjechałem na miejsce i po zgaszeniu miał problemy z odpaleniem? Jutro muszę jeszcze raz podrzucić go do warsztatu niech lukną o co kaman :D

[ Dodano: Czw Paź 09, 2008 11:18 ]
Potrzebuje nr katalogowy krokowca?

[ Dodano: Sob Paź 11, 2008 09:55 ]
No k...a kocham ten samochód ale zaczynam się wkur...ć. Stracił moc i zgasł wczoraj. Odpalić da się spowrotem ale ledwo co utrzymuje 900 obr i jak doda się gazu to gaśnie! Holowany do warsztatu zobaczymy co powiedzą w poniedziałek.
Z innej beczki, żeby zamontować Roll Hoops w MGF wersje z Niemiec, trzeba albo wypieprzyć tylnie głośniki lub zamontować je w inny sposób.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink