Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pytanie do znawców tematu :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pytanie do znawców tematu :)
Autor Wiadomość
blazi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sie 08, 2008 18:38   [R75] Pytanie do znawców tematu :)
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam, mam roverka 2.0 w benzynce, możecie mi pomóc w kilku kwestiach?

1. Czy jest możliwość zmiany języka na wyświetlaczu kompa w aucie? Mam tam niestety niemiecki. Nie mówię żeby był polski ale dużo bardziej preferuję angielski ;) czy jest opcja wyboru, czy może to sprawa ASO (których już nie ma :)

2. Czy jest problem z wymianą wyświetlacza na desce rozdzielczej (tego od sygnalizacji awarii - wyżej umieszczony) mam tam niestety miejsca (paski pionowe), które nie świecą, ewentualnie jaki jest koszt takiej wymiany

3. Gdzie na śląsku znajdę "speca" od sprawdzenia rzeczywistego przebiegu auta (wiadom, że zapisywane jest to w różnych miejscach) ? A od tego chciałbym uzależnić ewentualne wymiany elementów silnika itd. No i jaki koszt może byc tego?

to chyba tyle narazie :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 13, 2010 01:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 08, 2008 18:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Sie 08, 2008 21:18   

blazi napisał/a:
1. Czy jest możliwość zmiany języka na wyświetlaczu kompa w aucie? Mam tam niestety niemiecki. Nie mówię żeby był polski ale dużo bardziej preferuję angielski ;) czy jest opcja wyboru, czy może to sprawa ASO (których już nie ma :)

Niestety, auto ma taki język w jakim kraju go kupiono, nie wiem czy ASO miało taką możliwość aby zmienić język. Ja też mam po niemiecku i mi to nie przeszkadza.

blazi napisał/a:
2. Czy jest problem z wymianą wyświetlacza na desce rozdzielczej (tego od sygnalizacji awarii - wyżej umieszczony) mam tam niestety miejsca (paski pionowe), które nie świecą, ewentualnie jaki jest koszt takiej wymiany

Możliwość jest, ale trzeba pamięć eprom przeprogramować.
blazi napisał/a:
3. Gdzie na śląsku znajdę "speca" od sprawdzenia rzeczywistego przebiegu auta (wiadom, że zapisywane jest to w różnych miejscach) ? A od tego chciałbym uzależnić ewentualne wymiany elementów silnika itd. No i jaki koszt może byc tego?

Zobacz warsztaty na stronie klubowej :wink:
 
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Sie 09, 2008 00:12   

ad1) Mariusz (mariusz418 na Forum, poszukaj, będziesz wiedział) przy sprawdzaniu T4 proponował mi zmianę języka z francuskiego na angielski, czyli chyba się da ale na pewno nie samemu.
ad3) sprawdzić oryginalność przebiegu można przy pomocy T4. Ale może się zdarzyć, że oryginalnego przebiegu nie da się odczytać.
blazi napisał/a:
ewentualne wymiany elementów silnika
- znaczy profilaktyka?
czy może masz coś konkretnego? Jeżeli wszystko w porządku (tu też T4 byłby wskazany) to... lepsze jest wrogiem dobrego.
Na Śląsku to najbliżej W-wa, Poznań, Nowe Miasto nad Wartą, z tych polecanych.
Wrzuć w szukajkę T4 + testbook + R75, to się sporo dowiesz.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Sob Sie 09, 2008 13:47   

Zmiana języka na kompie wiąże sie z ingerencją w kostkę pamięci w liczniku. Po przejechaniu 100km testbookiem uż nic nie zrobisz, pozostaje tylko i wyłącznie wylutowanie kości pamięci i zastępienie jej nową. Temat był już przerabiany, na pw mogę podać Ci namiary na kolegę z forum, który zajmuje się programowaniem liczników.

[ Dodano: Sob Sie 09, 2008 13:49 ]
Oryginalny przebieg zapisany jest module świateł jak też w samym liczniku. Można go zmienić np poprzez zmienę wsadu w kostce pamięci eeprom w liczniku. Jeśli chodzi o moduł swiateł to już inna sprawa. Wystarczy, że ktoś np będzie dokładał sobie halogeny tak jak np ja i wymieni sobie włącznik świateł, przebieg w nim zapisany będzie od innego. Chyba najlepszym wyznaczniekiem przebiegu w autcie jest dobrze prowadzona książka serwisowa wraz z fakturami itp. Takie jest moje zdanie.

[ Dodano: Sob Sie 09, 2008 13:52 ]
Jeśli chodzi o wymianę wyświetlacza to nie ma takiej możliwości. Wyświetlacz montowany jest na tasmie, której styki wgrzewane są w płytę z elektroniką licznika. Nie ma możliwości wymiany. Proponuję kupić na allegro jakiś licznik od benzyniaka (koszt około 150zł), dać do zaprogramowania kostkę eeprm drugie 150zł i po problemie pod warunkiem, że sam sobie ją wlutujesz, Jeśli tego nie potrafisz to koszt zaprogramowania i wlutowania kostki to około 300zł. Jednak jest artykuł na stronie na ten temat, w komentarzach diopisywałem jak łatwo i bez komplikacji można zrobić to samemu. Proponuję więc troszkę lektury, przewertować allegro i wszystko da się zrobić. Pozdrawiam
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sob Sie 09, 2008 17:36   

zmieniałem już język w 75 , ale warunek musi wszystko być ok czyli nic dokładane nie może być.

[ Dodano: Sob Sie 09, 2008 17:45 ]
dodam że przebieg jest zapisany w 3 miejscach : licznik , moduł świateł , immo EWS.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
kRisj 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 60
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 02:03   

Jeśli chodzi o zmianę języka, to ja mogę wybrać język w navi i taki sam ustawia się automatycznie na wyświetlaczu. Ale jak odłączę akumulator zawsze zmienia się na niemiecki :)
Ciekawe jakby podpiąć na chwilę navi i zmienić, to czy po odpięciu by pozostał zmieniony.
marcin_i_alunia napisał/a:
na pw mogę podać Ci namiary na kolegę z forum, który zajmuje się programowaniem liczników.

Mógłbyś mi rzucić te namiary? Z licznikiem dzieją mi się dziwne rzeczy (przez cały czas pokazuje stan ok -25 000 km, ale ten licznik który można kasować działa dobrze). Ktoś kto zajmuje się licznikami powiedział mi, że wystarczy od nowa wgrać program i bedzie ok. Problem w tym, że sam nie może go nigdzie znaleść.
_________________
pozdrawiam wszystkich forumowiczów i roverkowiczów :D
 
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 08:24   

Zmiana języka na komputerze jest jak najbardziej możliwa (oczywiście przy pomocy T4). Wybiera się nowy kraj przeznaczenia samochodu (jest także Polska) i automatycznie zmieniany jest język, jednostka odległości, temperatury, itp. Niestety wybranie Polski nie oznacza komunikatów w języku polskim tylko angielskim. I nie jest prawdą, że można to zrobić tylko do 100km przebiegu.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 11:57   

Na T4 zmienia sie jezyk z tego co wiem nowych licznikow.Liczniki uzywane trzeba robic przez zmiane EPROMu.Robi to czlowiek z Wroclawia Szymon numer tel:605 732 736. Sam prosil zeby podawac na Froum jak zajdzie potrzeba to podaje :)

[ Dodano: Nie Sie 24, 2008 12:05 ]
Z reszta ten temat byl juz wielokrotnie maltretowany a najbardziej chyba tutaj i skoczylo sie przeprogramowaniem moich zegarow i wszystko gra i buczy :) http://forum.roverki.eu/v...nik%F3w&start=0

[ Dodano: Nie Sie 24, 2008 12:07 ]
blazi napisał/a:
2. Czy jest problem z wymianą wyświetlacza na desce rozdzielczej (tego od sygnalizacji awarii - wyżej umieszczony) mam tam niestety miejsca (paski pionowe), które nie świecą, ewentualnie jaki jest koszt takiej wymiany

To jest niestety wada tych wyswietlaczy ze linie im paadja.Jak padly Ci te 2 linie to juz nic nie zrobisz.Znajdz sobie nowe liczniki bo z tego co wiem to wyswietlacza samego nie mozna kupic a zadzwon do Mariusza czy w ogole da sie go wymienic bo ja z nim o ty tez gadalem ale nie pamietam juz.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 12:37   

Zukowaty napisał/a:
Na T4 zmienia sie jezyk z tego co wiem nowych licznikow.Liczniki uzywane trzeba robic przez zmiane EPROMu.

No więc co? W takim razie u mnie to był cud jakiś albo co najmniej niesamowity zbieg okoliczności, że bez problemu zmieniłem język? Chyba mylisz zmianę języka ze zmianą przebiegu...
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 14:27   

Bylem we Wrocku u Syzmka i tego sie dowiedzialem.Mowi ze robil juz duzo licznikow i nie mogl nic zmienic w uzywanym bez zmiany epromu.Jak wytlumaczysz ze nikt lub prawie nikt nie ma swiatel przeciwgielnych przednich na kompie z tych co przerabiaja a mi jakims cudem normalnie to dziala??Chyba nikt nie zna jeszcze tak do konca co od czego zalezy i jak dzala w tym temacie
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 17:07   

Cytat:
Bylem we Wrocku u Syzmka

Czy on ma T4? Raczej nie...
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 17:12   

Zmianę języka można zrobić Testbookiem lub T4 bez konieczności zmiany kraju pochodzenia jest po prostu opcja zmiany języka,co do wyświetlacza to przypadłość tych modeli.
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 17:22   

lamer napisał/a:
Cytat:
Bylem we Wrocku u Syzmka

Czy on ma T4? Raczej nie...

Ojj nie wiem tego.Mowie tylko ze sie dowiedzialem takie cos.Przemo chyba go zna bo w Poznaniu probowal raz zrobic jakis licznik w dieslu ale ERR wyskakiwal bo licznik za mlody podobno.

[ Dodano: Nie Sie 24, 2008 17:23 ]
przemo285 napisał/a:
Zmianę języka można zrobić Testbookiem lub T4 bez konieczności zmiany kraju pochodzenia

Wypowiedzial sie juz fachowiec i wszystko wiadomo :)
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 17:28   

Kombinowaliśmy z tymi licznikami (z Szymonem) ale nie jest to do końca sprawa zbadana i wyjaśniona szczególnie z tym ERR i z przeciwmgielnymi. :?:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 17:33   

Z ERR mi wyjasnial ze chodzi o to ze jak licznik ma kontrolke fotelika to nic sie nie da zrobic bo bedzie ERR a co przeciwgielnych to podobno chodzi o wersje modulu swiatel ale to tez tak nie do konca wiadomo.Mi normalnie wszystko wyswietla ale sam Szymon byl zdziwiony.Od jakiegos tam rocznika wkladali tez z fotelikiem ale zdarzaly sie jeszcze te stare chyba z przeciwgielnymi w tym miejscu bo juz nie pamietam,zapasy magazynowe jakies mieli pewnie :D
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 17:38   

Do końca z tymi licznikami nie wiadomo za dużo te sprawdzanie kosztuje za każdym razem trzeba było poświęcić Eprom , poprostu odpuściliśmy temat. :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Do znawców tapicerów i lakierników
Mombrey Rover serii 75, MG ZT 24 Pon Lut 09, 2009 18:26
escatox
Brak nowych postów [R75] Pytanie
dumel175 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Sie 17, 2016 13:33
dumel175
Brak nowych postów [R75] HGF - ważne pytanie
zetkaii Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Wrz 15, 2010 23:28
Piotrass
Brak nowych postów [R75] Pytanie o temperature
sasquacz Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Lip 08, 2016 19:57
sasquacz
Brak nowych postów [R75] Pytanie o webasto
makaveli_26 Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Gru 21, 2009 19:06
kris-tofer



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink