Forum Klubu ROVERki.pl :: Gdzie spędzic urlop?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie spędzic urlop?

wasze propozycje doswiadczenia
Autor Wiadomość
KRYS 




Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Sie 17, 2008 22:11   Gdzie spędzic urlop?

Witam

Planuje wczasy za granicą na przyszły rok i tak za bardzo nie wiem gdzie sie wybrac

Bardzo lubie słońce i wode najlepiej morze,ocean ale również by zobaczyc jakieś historyczne miejsca lub w ogóle odjechane nowoczesne.

Co proponujecie?

A jeszcze pytanie czy ktoś miał w pakiecie samochód do dyspozycji lub za dopłatą?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 17, 2008 22:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Sie 17, 2008 22:21   

Grecja :) np. Rodos
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
hawczyn 




Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 165
Skąd: Chorzów



Wysłany: Nie Sie 17, 2008 22:22   

KRYS, Egipt, jest tam wszystko czego szukasz albo jak ma być odjechanie to LAS VEGAS.... mnie nie kręcą europejskie, afrykańskie państwa ale ameryke to mi sie marzy zabaczyć :roll: :oops:
_________________
Nie ma słabych aut... są tylko słabi kierowcy
 
 
rafalskorupski 



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 34
Skąd: Harrogate/Anglia



Wysłany: Pon Sie 18, 2008 01:04   Gdzie spedzic urlop?

Grecja ale niekoniecznie Rodos, ja bym raczej polecil Krete, bylem i tu i tu i Kreta moim zdaniem jest nieco ciekawsza wyspa, slonca jest do oporu przez caly rok, pytalismy Grekow jak tam jest w styczniu to mowili ze ponad 20 stopni :) ja bylem z panna na poczatku czerwca i bylo okolo 40 :shock: poza tym pyszne i tanie jedzenie, hotele tez niedrogie, mnostwo ciekawych miejsc do zwiedzenia, wypozyczenie malego samochodu kosztuje okolo 100 euro na tydzien wiec moim zdaniem nawet nie warto swoim jechac, lepiej jakies tanie bilety sobie poszukac. Bylismy 10 dni i niemal plakalismy jak do deszczowej Anglii nam przyszlo wracac :/ polecam goraco :ok:
 
 
ernesto 




Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Pon Sie 18, 2008 03:59   Re: Gdzie spędzic urlop?

KRYS napisał/a:
Witam

Planuje wczasy za granicą na przyszły rok i tak za bardzo nie wiem gdzie sie wybrac

Bardzo lubie słońce i wode najlepiej morze,ocean ale również by zobaczyc jakieś historyczne miejsca lub w ogóle odjechane nowoczesne.

Co proponujecie?

A jeszcze pytanie czy ktoś miał w pakiecie samochód do dyspozycji lub za dopłatą?


Hej KRYS,
Żeby coś podpowiedzieć, trzeba by się zastanowić nad kilkoma rzeczami:
Czy znasz jakiś obcy język? Musisz mięć z wycieczka lepiej się czujesz jeżdżąc sam (we dwójkę)? Jak długi ma być urlop? Boisz się latać samolotami, przesiadać na lotniskach, czy czujesz się pewnie?Ile mniej więcej chcesz poświecić pieniążków?
A jeśli wolisz spokojnie - jeśli lubisz poleżeć + pozwiedzać trochę zabytków, to wybieraj pomiędzy Turcja, Egiptem, Grecja.
Nie mając trochę bardziej konkretnych info - możemy Ci polecać od Mazur - po Tahiti :wink:

pzdr :wink:
E
 
 
 
KRYS 




Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Sie 18, 2008 09:41   

ernesto,

A moze byś opisał jeden ze swoich zagranicznych urlopów który da mi wikszy pogląd na miejsce i sposoby wypoczynku.

Jestem otwary na wszystkie doswiadczenia które opisałes :wink:
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 16:08   

Wszystko zależy od oczekiwań i kasy, ja byłem w tym roku w Chorwacji i jestem na prawdę pod wrażeniem, świetny klimat, śiwtne miejsca do oglądnięcia, w zasadzie wszędzie blisko, bardzo dobra obsługa - ale to tak jak piszę, dla mnie fajnie dla innego nie fajnie bo woli leżeć w 50 stopniach na leżaku przy basenie w hotelu, w tunezji czy egipcie.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sie 19, 2008 16:14   

Twoje slowa Kris sa budujace... juz sie ciesze ze jade, chociaz na poczatku bylem nastawiony sceptycznie ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Sie 20, 2008 08:24   

MaReK napisał/a:
Twoje slowa Kris sa budujace... juz sie ciesze ze jade, chociaz na poczatku bylem nastawiony sceptycznie ;)


ee tam, jest super, bynajmniej tam gdzie ja byłem, czyli tutaj :D :
PS. Górka miała z 1500 - 1600 metrów i najlepsze że stałeś pod nią na poziomie zero :D
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Sie 20, 2008 22:04   

No ja też również potwierdzam: Chorwacja rulez :)
Niestety w tym roku nie jest mi pisane jechac (brak czasu i $$$) ale za rok na pewno i na pewno do Chorwacji :D
MaReK -> spodoba Ci się tam. zobaczysz :D
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sie 21, 2008 06:03   

Dziwi mnie, ze nikt nie wspomnie o Francji. Może dlatego, ze tam przy rozkładaniu namiotu stelaz się nie topi, ale jeśli chodzi o atrakcje to powiem tak, ze trudno jest przejechać przez niektóre miejscowości by nie wypatrzeć interesujących rzeczy pt. zabytki, miejsca historyczne itp. Do tego...zimno nie jest, ja byłem w czerwcu i po zaledwie 4 dniach pobytu wróciłem z wygladaem a'la Dr. Alban. Francja ogólnie to bardzo malowniczy kraj, szczególnie jak omija sie autostrady. Ludzie są ok, choc jest problem językowy, bo nawet jak znaja angielski to korzystają z tego niechętnie. Ceny...no cóz...europejskie.
Jak ma byc naprawde tanio to zgodnie z zaleceniem Cejrowskiego - Mexyk, Ekwador itp.
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Sie 21, 2008 08:33   

Thrillco napisał/a:
Dziwi mnie, ze nikt nie wspomnie o Francji. Może dlatego, ze tam przy rozkładaniu namiotu stelaz się nie topi, ale jeśli chodzi o atrakcje to powiem tak, ze trudno jest przejechać przez niektóre miejscowości by nie wypatrzeć interesujących rzeczy pt. zabytki, miejsca historyczne itp. Do tego...zimno nie jest, ja byłem w czerwcu i po zaledwie 4 dniach pobytu wróciłem z wygladaem a'la Dr. Alban. Francja ogólnie to bardzo malowniczy kraj, szczególnie jak omija sie autostrady. Ludzie są ok, choc jest problem językowy, bo nawet jak znaja angielski to korzystają z tego niechętnie. Ceny...no cóz...europejskie.
Jak ma byc naprawde tanio to zgodnie z zaleceniem Cejrowskiego - Mexyk, Ekwador itp.


Mnie nie dziwi bo Fracja popularna nie jest, nad morzami drogo straszliwie, w pozostałych miejscach też, ale faktycznie jest uroczo, jesli chodzi o zabytki warto pojechać, no i jesli ktoś lubi te "Louis de Funes'owskie" klimaty, a z tego co widać po avatarze KRYSa to chyba tak to pewnie że warto :)
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sie 21, 2008 09:44   

rozumiem ze chodzi o europe - to ja w tym roku ylem w chorwacji i bylo swietnie, klimat, jedzenie woda.

francja mnie odrzuca z tego powodu ze oni mysla ze kazdy musi po fr gadac, jest stosunkowo drogo. ale ja mam alergie na francuzow, wiec nei jestem obiektywny. bylem raz i nie ciagnie mnie.

chcialbym za to pozwiedzac wybrzeze hispani - cel na przyszly rok, albo poludnie mexyku ( pln widzialem) jak czasu i $ starczy :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 21, 2008 09:55   

Szczerze polecam Czarnogórę - morze, góry, pełno zabytków, taniej niż w Chorwacji, trasa równie łatwa i szybka (polska, słowacja, austria, słowenia, chorwacja, czarnogóra) 80% trasy po autostradach.
Ludzie mili, nie przeżarci jeszcze turystyczną manierą (jak w chorwacji)
Więcej info uzyskasz na forum : http://www.mojebalkany.com/forum/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Sie 21, 2008 10:31   

argail napisał/a:
Szczerze polecam Czarnogórę - morze, góry, pełno zabytków, taniej niż w Chorwacji, trasa równie łatwa i szybka (polska, słowacja, austria, słowenia, chorwacja, czarnogóra) 80% trasy po autostradach.
Ludzie mili, nie przeżarci jeszcze turystyczną manierą (jak w chorwacji)
Więcej info uzyskasz na forum : http://www.*#$%#*.com/forum/


80% to chyba jak z Polskiej granicy startujesz :D :D :D

PS. ten link co podałeś jest jakiś nie ten tego ;)
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 21, 2008 11:01   

Kris napisał/a:
80% to chyba jak z Polskiej granicy startujesz :D :D :D

no 1750km w jedną stronę, z czego po Polsce około 400 km... no może trochę mniej niż 80% ;)
Kris napisał/a:

PS. ten link co podałeś jest jakiś nie ten tego ;)

Bo forum w swej mądrości chroni nas przed potencjalnie szkodliwymi ciągami znaków.
np. Moje Bałkany napisane razem - mojebałkany ;))))
Spróbuj http://www.softlakecity.com/forum/ ;)))
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Sie 21, 2008 11:10   

argail napisał/a:
trasa równie łatwa i szybka (polska, słowacja, austria, słowenia, chorwacja, czarnogóra) 80% trasy po autostradach.

Przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie urlopu w samochodzie. :neutral:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Sie 21, 2008 11:26   

piter34 napisał/a:
argail napisał/a:
trasa równie łatwa i szybka (polska, słowacja, austria, słowenia, chorwacja, czarnogóra) 80% trasy po autostradach.

Przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie urlopu w samochodzie. :neutral:


Nie rozśmieszaj mnie piter34, zaraz sobie wyobrazisz

wylot z krakowa do Trogiru albo Splitu ()Chorwację mam na przykład na myśli) to jest z opłatami lotniskowymi 5.000 za 3 osoby w tym jest jedno dziecko. Dolatujesz chcesz pozwiedzać kraj bierzesz auto, ford focus 1.6 kosztuje 130 EUR za 3 dni... no niech dni bedzie 10 to masz następne 1.600 za sam samochód, spalisz tam ze dwa baczki paliwa to jest 500.
No to masz ponad 7000 za samą "komunikację", ja zapłaciłem za to samo około 2.000 tyle że się najechałem, a że lubię jeździć to git :)

Wszystko zależy od tego czy spedzasz pasywnie czy aktywnie i od miejsca, bo np do takiego Paryża jedziesz na tydzień (lecisz) i nie potrzebujesz auta a zobaczysz wiele :)
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Sie 21, 2008 11:31   

Kris, mnie nie chodzi o aspekt $$$. ;-)

Ja bym się za przeproszeniem "zarypał" jadąc wieele kilometrów na wakacje załadowanym na maksa samochodem z dwójką dzieciaków. :lol:
Wolę samolot i zorganizowane wczasy z (aktywnym) wypoczynkiem.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sie 21, 2008 12:10   

piter ja przez 2 tyg smignalem 4,5 k km i nie sadze by to bylo zarypywanie. najgorszy byl wyjazd z pl , potem juz lecialo ;) zabka: od miasta do miasta, od plazy do plazy :D

tylko ze ja jechalem bez dzieciakow :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jak spedzic piatkowy wieczor :D
Kruchy Offtopic 1 Sob Maj 26, 2007 10:14
Brt
Brak nowych postów Marcowy urlop
DawidNB Offtopic 13 Wto Mar 01, 2011 22:34
Pawkaz
Brak nowych postów Nowa praca i urlop....
xROnx Offtopic 10 Nie Sie 03, 2008 13:36
wild_weasel
Brak nowych postów Wyruszam na urlop... ale którędy?
TrAViShOn Offtopic 6 Pon Mar 26, 2012 00:12
TrAViShOn
Brak nowych postów Urlop w Bieszczadach - co warto zobaczyć?
pelson91 Offtopic 15 Pon Sie 19, 2013 17:59
van-reiv



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink