Forum Klubu ROVERki.pl :: Kupno cyfrówki - proszę o poradę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno cyfrówki - proszę o poradę
Autor Wiadomość
Cherman 




Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Sie 25, 2008 09:15   Kupno cyfrówki - proszę o poradę

Zanoszę się z zamiarem kupna nowej cyfrówki. Na razie używam "idiot camera" Konica Minolta Dimage X1. Jest mały i poręczny. Po porównaniu jakości zdjęć z cyfrówkami sony serii H zdecydowałem się na zakup nowej zabawki. Stara zostanie w rodzinie na okazje, podczas których przyda się jej niewielki rozmiar.

Co do nowego nabytku, to zastanawiam isę nad Sony DSC H10. Jak dla mnie to połaczenie funkcjonalności, jakości, niewielkich rozmiarów oraz wysokiej jakości zdjęć. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym aparatem lub może polecić jego odpowiednik?

Zaznaczam, że zalezy mi na wysokiej jakości zdjęć oraz niewielkich rozmiarach... 10x zoom też ma znaczenie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Cherman Pon Sie 25, 2008 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 25, 2008 09:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sie 25, 2008 09:18   

może ten temat Ci pomoże:
http://forum.roverki.eu/v...ighlight=aparat
a jak nie, to pewnie Viniu sie odezwie :lol: :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 10:42   

Jeśli chcesz coś bardzo małego to podobno niezły jest Panasonic TZ-5 (dwoje znajomych ma i jako na "fotoidiotię" nie narzekają).

Podobno super stabilizacja obrazu i zakres ogniskowych (28-280), do tego rozmiar małego kompaktu.

Co do wad to niestety - przy tym rozmiarze i tak dużym zakresie zooma optyka nie jest fantastyczna.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pon Sie 25, 2008 12:58   

Jeśli ma być mały kieszonkowy ultrazoom to faktycznie.. ten Panas jest niezły. Jeśli gabarytowo mógłby być ciut wiekszy (ale nadal "kieszonkowiec"), to śmialo można polecić Canona SX100. Jesli wystarczył by Ci zoom x3, to bez wahania polecam Fuji f50. Jest bezkonkurncyjny jeśli chodzi o czystość zdjęć na wysokich czułościach jakością dorównując nawet lustrzance Sony Alfa100. W Sony bym sie nie pchał... seria H jest jednak słabsza od konkurencji.

Brt napisał/a:
pewnie Viniu sie odezwie
hehe no nie wytrzymałem, choć sam od tygodnia mam mętlik w głowie z wyborem lustrzanki... coś na zasadzie "osiołkowi w żłoby dano"... za duży wybór, sporo dylematów, kasy zawsze za mało... ;) Ale już przynajmniej wiem, że na pewno będzie to Canon (400 lub 450) i na pewno ze stałką 50/f1.8. Stalka ma być tylko dla mnie bo chciałbym sie skupić na portrecie. I teraz mam dylemat z drugim szkłem, uniwersalnym na codzienne potrzeby domowe. I tu myslę nad Sigma 28-105. Niby ani tu szerokiego kąta i marne z niego tele, ale jest dość jasny: 2.8-4.0. Jesli nie ten, to chyba wezmę Canona 28-235, ten . który byl dokładany jako kit do np. 30D. W sumie ja i tak pewnie mało będę używał go używał, bo osobiście będę używał stałkę... ale żeby małżonka mogła sobie popstrykać, to musi cos mieć, no i żeby mi głowy nie suszyła, ze kupiłem aparat "bez zuuma" :D
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sie 25, 2008 13:05   

hehe ja z lustrzanką poczekam .... aż Sister bedzie wracała do PL :lol: lub do przyszłych wakacji :P heheh :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 14:29   

Viniu, jeśli chcesz dla żony to ja bym jednak szukał szerokiego kąta, czytaj 18-stki - do fotografii imprez rodzinnych i dzieciaków jest niezastąpiony.

Ja na razie (do zebrania kolejnych funduszy ;) ) postawiłem na spacer-zoom'a Tamrona 18-250 i jestem bardzo zadowolony - wiadomo, ze jakość umiarkowana, do tego ciemne szkło, ale stosunek ceny do możliwości genialny (a podejrzewam, że to małżonka doceni najbardziej ;) ), a możliwość robienia portretów z naprawdę sporej odległości - bezcenne. :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Pon Sie 25, 2008 14:44   

Ja polecam Sony DSC-W170

Bardzo zajefajny aparaćik :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 15:08   

Viniu napisał/a:
śmialo można polecić Canona SX100

A ten to mnie jakoś nie przekonuje - raczej myślałbym o Canon PS A650 IS lub A720 IS - nowsze konstrukcje z DIGIC III i IS (różnica w wielkości matrycy i odchylanym wyświetlaczu).

Tomi i ja mamy gdzieś nadal PS A80 i możemy śmiało polecić - minus serii A to ogniskowa 35 mm w przeliczeniu na mały obrazek - brak "bardzo szerokiego kąta".
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pon Sie 25, 2008 15:53   

maciej napisał/a:
raczej myślałbym o Canon PS A650 IS lub A720 IS
Jeśli nasz pytający zniesie max. ogniskową 200mm (ekw.) to oczywiście jestem na TAK :) Tylko trzeba uważać z A650 bo ZTCP była partia nieszczelnych obudów :shock: maciej, do niedawna miełlem A510 czyli mniej więcej A80... niektóre fotki wychodziły naprawdę świetne :)

maciej napisał/a:
Tamrona 18-250
Też go brałem pod uwagę, ale obawiam się ciemności na długim końcu.. :/ W każdym razie coś w tych okolicach zapewne będzie :)

A jeśli ktoś jest chętny na rocznego Fuji s6500 to śmiało.... mam na zbyciu ;)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 15:59   

Viniu napisał/a:
Też go brałem pod uwagę, ale obawiam się ciemności na długim końcu..

6.3, ale nie musisz go używać, przy 200 mm jest już 5.6 - generalnie jako spacer-zoom super daje radę, a do tego jest lekki i poręczny. :D
Viniu napisał/a:
Jeśli nasz pytający zniesie max. ogniskową 200mm (ekw.) to oczywiście jestem na TAK

Jeśli nie, to ja bym jednak skłaniał się do TZ-5, bo niby 280, a nie 360, ale za to 28, a nie 36 na krótkim końcu.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Sie 25, 2008 19:18   

Ja do cykania mam Panasonica LS2 i sobie chwale, a do powazniejszych rzeczy (iw sumie nir tylko) mam Canona 450D z kitowym 18-55 i sobie chwale oba :)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 19:25   

Eddek napisał/a:
Canona 450D z kitowym 18-55 i sobie chwale oba

Eee... To chyba nie używałeś innych...
Jak kupiłem Tamrona 18-250 (choć nie jest to rewelacja) to się załamałem ile zdjęć "zepsułem" używając kita. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
pietro 




Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Pon Sie 25, 2008 20:35   

Eddek napisał/a:

Canona 450D z kitowym 18-55 i sobie chwale oba

maciej napisał/a:
Eee... To chyba nie używałeś innych...


to, że obiektyw w komplecie z aparatem nie znaczy, że jest niczego wart.
Wystarczy odnaleźć jego mocne strony i z nich korzystać ;)

na potwierdzenie
http://canon-board.info/showthread.php?t=30159
zdjęcia jak sam wątek mówi wybrane, ale może przekonają kogoś, że nie koniecznie trzeba "kita" przekreślać ;)
proponuje przejrzeć :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 21:04   

Dobry fotograf w dobrych warunkach zrobi dobre zdjęcie nawet kiepskim obiektywem i to oczywiste - też mam sporo fajnych zdjęć kitem, co nie zmienia faktu, że akurat kit w EOS 350/400/450 jest ciężkim przypadkiem ;) , ale znakomitym chwytem marketingowym - "Canon już z obiektywem" kosztuje znacznie mniej niż "Nikon już z obiektywem". :D

Sam uważałem, że kit jest ok, dopóki nie zacząłem zmieniać, pożyczać - apetyt rośnie - na razie Tamron 18-250, który tez nie jest szczytem marzeń, ale jest bardzo przydatny w większości moich zastosowań, a plan na przyszłość jest już dość szeroki, ale na razie finanse nie pozwalają. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 22:37   

ja mam Nikona D70 z sryjnym obiektywem 18-70, 1:3,5-4,5 i bardzo sobie go chwale:) robie nim zdjecia właściwie przy każdej okazji, od szkolnych akademii do zdjęć na weselach:) i moge powiedzieć jedno, zdjęcia robi fotograf nie apart :wink: D70 jest juz stary i napewno nie jest rewelacją ale dam taki przyklad, znajomy jest profii fotografem, sprzęt za X tysięcy złotych, maszyny do obróki ( robi takie albumy z uroczystosci w formie książki, nie wklejany foty do niego tylko drukowane na tych stronach) i ceni sobie taki album 1200zł. ja za foty na weselu, z albumem na 60 wybranych fot formatu 15x22 + powiedzmy 600zdjęc na płycie biorę 250zł. i nigdy mimo tego że mam gorszy sprzęt i duuzo mniej lat (18 lat mam ale foty robie chyba juz z 6-7) nie musiałem sie wstydzić. ba nawet nie raz moje foty były lepsze:) grunt to ogarniać aparat:P
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Wto Sie 26, 2008 07:34   

EOS'a mam od niedawna (no bedzie ze poltora tygodnia) i na razie cierpie na chroniczny brak czasu, zeby sie wybrac w teren i porzadnie oswoic, tym bardziej, ze jak na razie jestem ofiara malpy i musze sie przyzwyczaic, ze wszystko moge ustawic :) Pochwalilbym sie fotami, ale przed bardziej doswiadczonymi to nie ma specjalnie czym :P
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Sie 26, 2008 08:21   

Od 2 tygodni mam Nikona D80 z kitowym 18-135, sprowadzałem ze stanów i w zasadzie moge polecić, choć teraz kupilbym raczej w Polsce bo wyszedl może 400 taniej niż u mnie za rogiem w sklepie no a nie mam gwarancji. Zdjęcia robi całkiem całkiem, choć docelowo myślę zakupić jakis lepszy obiektyw. Ma jedną wadę która może nie mieć znaczenia dla wielu amatorów, szumi trochę na wyższym ISO, i jak doczytałem na forach trafiają im się martwe pixele (matryca 10.2 mln) mój ma jeden widać go jak się robi w nocy na wysokiej rozdzielczości, co w zasadzie mam głęboko bo zdjęcia i tak obrabiam :)

Mam tu fotkę z niego:

 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Sie 26, 2008 09:25   

Markzo napisał/a:
ja mam Nikona D70 z sryjnym obiektywem 18-70, 1:3,5-4,5 i bardzo sobie go chwale
Bo ten obiektyw jak na KITa jest zupełnie przyzwoity. Podobnie jak KIT Kris'a. Wystarczy rzut oka na światło... jest jasniejszy niż konkurencja, ale równiez nie mydli tak jak KIT Canona czy Sony. .
Eddek napisał/a:
jestem ofiara malpy i musze sie przyzwyczaic, ze wszystko moge ustawic
Dlatego ja do lustrzanki doszedłem drogą ewolucji. Zaczynałem o full małpki HP, którym nauczyłem się (albo tak mi sie wydaje) kadrować. Zaczął mnie ograniczać, więc kupiłem "kieszonkowego" Canona A510, ale z pełnym manualem, żeby się czegoś nauczyć. Dzięki niemu nauczyłem się co to przesłano, ekspozycja, ISO, GO (choć w kompakcie to wciąż umowne), pomiar światła, ale z czasem zaprakło mi szerokiego kąta i dłuższej ogniskowej, pojawił sie więc Fuji s6500, który sprawdza się wysmienicie w roli rodzinnego rozbudowanego kompaktu. Tak więc dopiero po trzech, prawie czterech latach dojżałem do wniosku, że to co mnei interesuje, to portret, a tu żaden kompakt sobie nie poradzi. Stąd wzięła się idea lustrzanki ze stałoogniskowym jasnym szkłem (na 99% EOS-400D z 50mm/f1,8 + spacerzoom na codzień).
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Wto Sie 26, 2008 13:37   

Kitowy Canon ma f3.5, wiec tragedii wielkiej nie ma. W sumie wybieralem miedzy Nikonem D60, Pentaxem K200D i wlasnie EOS 450D. Na Canona przewazyla martyca CMOS, ktora przy wyzszym ISO ma troche mniejsze szumy, a ja lubie zdjecia nocne (chociaz nie mialem jeszcze czasu pojsc z Canonem na nocny lowy).
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 14:06   

Viniu napisał/a:
Bo ten obiektyw jak na KITa jest zupełnie przyzwoity. Podobnie jak KIT Kris'a. Wystarczy rzut oka na światło... jest jasniejszy niż konkurencja, ale równiez nie mydli tak jak KIT Canona czy Sony. .

Właśnie o tym pisałem wcześniej - kit Canona jest super tani (w "kicie" ;) kosztuje 50 zł) i jest to świetny chwyt marketingowy, bo za 2000 zł masz lustrzankę, którą możesz robić zdjęcia, natomiast do D70 kit jest dużo lepszy, ale i dużo droższy i to podnosi "cenę wejścia" w Nikona, a na to 90% ludzi patrzy.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów kupno cyfrówki z dużym zoomem - dylemat
_papa_ Offtopic 2 Sro Cze 29, 2011 14:47
_papa_
Brak nowych postów Proszę motocyklistów o poradę
Zukowaty Offtopic 16 Nie Paź 11, 2009 11:40
Zukowaty
Brak nowych postów naprawa cyfrowki Ricoh Caplio R6
moze ktos sie na tym zna??
Fargo80 Offtopic 6 Sro Sty 21, 2009 17:49
Fargo80
Brak nowych postów Prośba o porade jaki samochód kupić
KoObi89 Offtopic 13 Wto Paź 05, 2010 11:18
PTE
Brak nowych postów Prośba o poradę (sprzedać na części czy w całości?)
ZuBiK Offtopic 1 Sro Sie 05, 2009 10:57
NEOSSS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink