Forum Klubu ROVERki.pl :: SOLVED [R200] Nie świeci się kontrolka oleju
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
SOLVED [R200] Nie świeci się kontrolka oleju
Autor Wiadomość
camaro
[Usunięty]






  Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 14:33   SOLVED [R200] Nie świeci się kontrolka oleju

Witam! W moim roverku 200 zapala się kontrolka od oleju tylko jak przekręcę zapłon {tak powinno być} ale jak jest zimny silnik;póżniej { gdy silnik jest ciepły} się nie zapala...czy tak ma być???? I jeszcze jedno: nie pali się kontrolka poduszek a auto jest 100% bezwypadkowe,poduszki napewno są-czy to może być przepalona żarówka? PS:słyszeliście o rover 200 werja "SPITYT"?????
Ostatnio zmieniony przez piter34 Sro Wrz 17, 2008 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 14:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 14:50   

camaro napisał/a:
Witam! W moim roverku 200 zapala się kontrolka od oleju tylko jak przekręcę zapłon {tak powinno być} ale jak jest zimny silnik;póżniej { gdy silnik jest ciepły} się nie zapala...czy tak ma być???? I jeszcze jedno: nie pali się kontrolka poduszek a auto jest 100% bezwypadkowe,poduszki napewno są-czy to może być przepalona żarówka? PS:słyszeliście o rover 200 werja "SPITYT"?????


co do kontrolki oleju to na 100% nie powinno tak być, kontrolka na wyłaczonym silniku czy ten jest zimnny, czy ciepły powinna się świecić gdyż w układzie nie ma ciśnienia, które dociera do czujnika.
co do kontrolki poduszek: jeśłi są poduszki, wszystko jest sprawne to wskazywałoby na żarówkę z tym związaną, najlepiej wyjąć zegary i ją sprawdzić (przy uszkodzonym układzie powinna świecić non stop, może jej nie być, czasami sprzedający kombinują jak jest coś nie tak), jeśli ta jest cała to sprawdź czy prąd dochodzi do jej obwodu przy zegarach. czasami (z reguły w nowszych) autach nie ma żarówek w tych miejscacha, są diody, a te raczej się nie przepalają.

pozdrawiam

PS. Chyba rozwikłałem problem ciśnienia u mnie, na razie testuję i jest OK jak będę pewny to dam znać
_________________
PZDR.
 
 
 
Fargo80 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 260
Skąd: Wola - Tychy

Rover 200

Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 00:03   

jak dla mnie to padl ci czujnik oleju, ale nie moge tego zagwarantowac
sprawdz go i daj znac
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
danielsonicl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 206
Skąd: Złoty Stok



Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 11:42   

Sprawdź czujnik możesz zmostkować kable przy czujniku jeżeli zaświeci się kontrolka oleju to na 100% czujnik do wymiany.Co do poduszki oczywiście,że może się spalić żarówka,mógł ja ktoś wyjąć z powodu tego że nie gasła.
_________________
Człowiek nie wielbłąd musi się napić
 
 
camaro
[Usunięty]






Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 18:36   

Witam!!!Czujnika jeszcze nie sprawdziłem {brak czasu},ale uporałem się z poduszkami{choć nie do końca}:rozkręciłem zegary,okazało się że nie ma żarówki.Włożyłem nową-świeci się srs cały czas.Pomóżcie,ja jestem laik w tych sprawach.Czy to oznacza że muszę jechać na "komputer"w celu wykasowania błędu? Co do czujnika to zauważyłem że pali się nie tylko jak jest zimny silnik tylko jak ma ochotę...dziwne auto mam dopiero kilka dni ale jeżdzi się super!!!!Pierwszy mój ROVER a na pewno nie ostatni!Pozdrawiam.
 
 
lukasz2002 



Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 30
Skąd: Zielona Gora / Zary



Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 19:10   

podepne sie a czy dziala kontrolka recznego w r200 bo jak na skrzyzowaniu zaciagam na zapalonym silniku to sie nie zapala ;/
 
 
 
danielsonicl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 206
Skąd: Złoty Stok



Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 19:32   

Co do poduszek tak jak mówiłem często wyciągają żarówki by ukryć usterke,może to być uszkodzona taśma od poduszki w kierownicy,odłączony kabel,a w najgorszym przupadku auto po dzwonie wtedy trzeba wykasować błąd w sensorze i o ile są sprawne poduszki,z tego co wiem może to zrobić PHJOWI skontaktuj się z nim
_________________
Człowiek nie wielbłąd musi się napić
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 15:13   

lukasz2002 napisał/a:
podepne sie a czy dziala kontrolka recznego w r200 bo jak na skrzyzowaniu zaciagam na zapalonym silniku to sie nie zapala

po zaciągnięciu ręcznego kontrolka powinna się zapalić :grin:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
camaro
[Usunięty]






Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 14:21   

Wymieniłem czujnik,jest ok,Teraz walczę z gałką od biegów.Kupiłem nową {uniwersalną}i chcę przełożyć-ta stara jest trochę zniszczona;nie mogę jej wykręcić.Próbowałem wszystkich sposobów i nic.Ktoś wie jak się ją zdejmuje?????
 
 
Homi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 111
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 14:24   

Musisz ściągnąć na dół mieszek (mocowane na zatrzask) i wtedy odkręcaj gałkę.
 
 
Fargo80 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 260
Skąd: Wola - Tychy

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 23:59   

camaro, nic nie chec mowic ale mialem racje :mrgreen:
wiec tylko dla przypomnienia - nie zapomnij o "POMÓGŁ"

[ Dodano: Czw Wrz 18, 2008 00:02 ]
lukasz2002 napisał/a:
podepne sie a czy dziala kontrolka recznego w r200 bo jak na skrzyzowaniu zaciagam na zapalonym silniku to sie nie zapala ;/


albo zaroweczka w liczniku albo ten wlacznik odpowiedzialny za wlaczenie zarowki pod dzwignia recznego

ale ja stawiam na zarowke
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 SDi 105KM] Kontrolka oleju długo świeci po odpaleniu
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Czw Cze 12, 2008 22:34
NEOSSS
Brak nowych postów [R214 si] kontrolka oleju świeci się po wyłączeniu auta
kasiapila Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Lip 07, 2017 15:15
kasiapila
Brak nowych postów [r200 '98] świeci kontrolka bagażnika
ywis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 32 Pią Maj 08, 2009 19:06
ywis
Brak nowych postów [R200] SRS, kontrolka świeci podczas hamowania
Magda-Rover Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Cze 09, 2008 16:23
vanetten



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink