Forum Klubu ROVERki.pl :: [R216 Si 1.6 Benzyna 97r] zacisk hamulc.,ham. ręczny.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R216 Si 1.6 Benzyna 97r] zacisk hamulc.,ham. ręczny.
Autor Wiadomość
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 21:46   [R216 Si 1.6 Benzyna 97r] zacisk hamulc.,ham. ręczny.

Witam.

Na przegladzie wyszlo, ze tylni hamulec sprawuje sie gorzej oraz hamulec ręczny. POjechalem do mechanika i zmienil klocki oraz naciagnal reczny. PO tym juz nie dziala mi dobrze reczny. Jak zaciagam to czasem piszczy lub skrzypi jak np. lekko pchne auto. Oczywiscie na recznym moge autem pchac i jedzie.

Czy ktos wie gdzie we wroclawiu mozna znalezc kogos kto regeneruje zaciski?
Ktos mial podobny problem?
Prosze o porade jak sie za to wziasc.

Pozdrawiam
_________________
Nocny Marek
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 21:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Stacho 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 11:58   [R45 1,4 16V, 2001r]

Witam,
wg mnie, to należy sprawdzić, przesmarować (lub kupić nową) linkę hamilca recznego, po czym przeprowadzić odpowiednią regulację hamulca (naciągu linki) :wink: Pozdr.....
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:09   

do sprawdzenia także mechanizm hamulca ręcznego w zacisku hamulcowym ... strasznie częsta przyczyna niedoskonałości hamulca ręcznego ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 15:50   

Po wymianie klocków trzeba wielokrotnie zaciągnąć ręczny, żeby tłoczek odpowiednio się ustawił.
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 12, 2008 21:32   

thef napisał/a:
Po wymianie klocków trzeba wielokrotnie zaciągnąć ręczny, żeby tłoczek odpowiednio się ustawił.


tak zrobilem, ale tr4oche pomoglo. Na wiekszym wzniesieniu zjezdza i musze na biegu zostawic...

[ Dodano: Nie Paź 12, 2008 21:32 ]
giewu napisał/a:
do sprawdzenia także mechanizm hamulca ręcznego w zacisku hamulcowym ... strasznie częsta przyczyna niedoskonałości hamulca ręcznego


a jak to sprawdzic?
_________________
Nocny Marek
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 18:25   

Pomoże ktoś?
 
 
Jary 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 274
Skąd: Toruń



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 20:13   

Nocny Marek napisał/a:
a jak to sprawdzic?


A hamulce masz jakie : lukas, bendix, girling, itp :?:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 13, 2008 21:17   

Jary napisał/a:
A hamulce masz jakie : lukas, bendix, girling, itp


kupilem to auto w marcu, szczerze? tego akurat nie wiem...
_________________
Nocny Marek
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 13, 2008 21:37   

U mnie też na ręcznym skrzypi, nie wiem czego to przypadłość, najbardziej jak pada deszcz i jest taka pora morka, to tragedia jak się zaciągnie ręczny. Podobno to raczej normalne w Roverkach.
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 13, 2008 21:44   

ywis napisał/a:
U mnie też na ręcznym skrzypi, nie wiem czego to przypadłość, najbardziej jak pada deszcz i jest taka pora morka, to tragedia jak się zaciągnie ręczny. Podobno to raczej normalne w Roverkach.


przed oddaniem do mechanika zeby wymienil klocki hamulcowe (na przegladzie mowili ze trzeba bedzie tylnie hamulce przejrzec oraz reczny) wszystko bylo dobrze, zadnego piszczenia, reczny byl jak dla mnie dobry. Na duzym wzniesieniu spokojnie stal na zaciagnietym. Jak wymienili klocki to i hamulec tylni gorszy i reczny tragiczny choc troche lepszy jak wielokrotnie zaciagnalem i popuscilem pod rzad. Faktycznie jak gorsza pogoda to jest gorzej...
I co z tym dalej robic?
_________________
Nocny Marek
 
 
 
Jary 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 274
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 07:42   

Nocny Marek napisał/a:
tego akurat nie wiem...


Na zacisku jest oznaczenie - zobacz :idea:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 08:22   

Nocny Marek, pierwsza rzecz, którą powinieneś sprawdzić to naciągnięcie linek hamulca ręcznego ...
W kabinie na końcu konsoli środkowej jest popielniczka (ta dla pasażerów tylnych siedzeń) która należy wyciągnąć. Pod nią jest śruba regulująca naciąg linek hamulca ręcznego. Zerknij jak duży luz masz na tej śrubie. Wielokrotne zaciąganie hamulca ręcznego nie pomoże, ani nie ułoży odpowiednio klocków jeśli tutaj będzie wszystko latało.
Może sama regulacja linek wystarczy (a Twój opis wskazuje na to, że tylko ona jest problemem).
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 15, 2008 08:56   

Hm. U mnie też skrzypi na ręcznym, więc ten sam problem?
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 09:05   

ywis napisał/a:
U mnie też skrzypi na ręcznym, więc ten sam problem?

niekoniecznie ... u kolegi nie trzyma ręczny,a u Ciebie jedynie skrzypi (jeśli dobrze zrozumiałem)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 15, 2008 09:57   

giewu napisał/a:
u kolegi nie trzyma ręczny,a u Ciebie jedynie skrzypi (jeśli dobrze zrozumiałem)


No u mnie jak zaciągnie się ręczny to skrzypi strasznie, w momencie gdy spuści się z ręcznego, to wszystko cichutko jest jak się potrzęsie samochodem.
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 11:47   

Cytat:
No u mnie jak zaciągnie się ręczny to skrzypi strasznie, w momencie gdy spuści się z ręcznego, to wszystko cichutko jest jak się potrzęsie samochodem.

ywis, czyli u Ciebie jest wszystko w porządku (no może poza tym denerwującym odgłosem ;) )
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 12:02   

niedawno tez sie meczyłem z tm ręcznym. tez nie miałem a po wymianie klocków zniknal
Ale juz mam.
POd popielniczką poluznij srubę od naciagania linki dośc duzo ale jej nie odkrecaj zostaw na ostatnim momecie gwintu. wtedy raczka bedzie zaciagac sie bardzo wysoko, wszystkie ząbki. pozaciagaj wtedy tak kikanascie razy. w zaciskach sa zapadki które musze sie ułozyc odpowiedznio w swoich miejscach. ja zaciagałem z 30razy. po tym naciagałem linkę czyli wkręcałem tą srubę to momentu mniej wiecej 7 ząbków. Warto podniesc lewarkiem tył i sprawdzac czy koło swobodnie się kręci. Mozesz wkrecac srubę na tyle aby nic nie spowalniało koło gdy je bedziesz obracał ręką.
Reczny powinien się pojawic...
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 15, 2008 14:14   

giewu napisał/a:
czyli u Ciebie jest wszystko w porządku (no może poza tym denerwującym odgłosem )


podobno ten odgłos to bolączka w Roverku?
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 15, 2008 15:38   

Jary napisał/a:
Na zacisku jest oznaczenie - zobacz :idea:


przerdzewiale sa tylnie zaciski...ale postaram sie przeczytac, zobacze czy to mozliwe.

giewu napisał/a:
pierwsza rzecz, którą powinieneś sprawdzić to naciągnięcie linek hamulca ręcznego ...


wlasnie mechanik, ktoremu zlecilem wymiane klockow mial naciagnac reczny (na przegladzie zwrocili uwage, ze juz czas niedlugo sie tym zajac) i faktycznie reczny zaciaga sie nizej niz przedtem (przedtem zaciagalem wysoko do gory, a teraz polowa z tego, czyli naciagneli go).

Cytat:
niedawno tez sie meczyłem z tm ręcznym. tez nie miałem a po wymianie klocków zniknal


a u mnie pojawil sie klopot z nim po wymianie klockow,a nie jak u Cibie przed, a po zniknal

czyli co, zle go naciagneli czy naciagajac linke zle sie ulozyl bo go nie zaciagali wielokrotnie jak radzi:
czort napisał/a:
tedy raczka bedzie zaciagac sie bardzo wysoko, wszystkie ząbki. pozaciagaj wtedy tak kikanascie razy. w zaciskach sa zapadki które musze sie ułozyc odpowiedznio w swoich miejscach. ja zaciagałem z 30razy. po tym naciagałem linkę czyli wkręcałem tą srubę to momentu mniej wiecej 7 ząbków


[ Dodano: Sro Paź 15, 2008 15:40 ]
u mnie piszczy jak sie zaciagnie reczny i tylko na nim auto stoi na nawet malym wzniesieniu. Jak sie go lekko pcha nawet to w ogole takie odglosy...no tarcia jak dla mnie. Jak sie reczny zwolni to nic nie piszczy. Z tym, ze jak zaciagnie sie to i jest slaby i piszczy-slaby na tyle, ze male wzniesienie powoduje toczenie w dol czyli musze wrzucic bieg.
_________________
Nocny Marek
 
 
 
Jary 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 274
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 20:01   

Nocny Marek napisał/a:
przerdzewiale sa tylnie zaciski...


Z tego wnioskuje, że i przyrdzewiale są dźwigienki od ręcznego i tu leży przyczyna :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214 Si 97' benzyna] Silowniki centralnego, hamulec reczny
CoreyT Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Lip 17, 2007 14:02
PTE
Brak nowych postów [R216 GSI 1.6 Benzyna`91r]
Potrzebuję schematu instalacji elektrycznej...:(
aleksandra87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Sie 05, 2008 08:45
Markzo
Brak nowych postów [R216 97r benzyna]
ogrzewanie
REJU Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Lis 12, 2007 13:56
REJU
Brak nowych postów [R216 Si lux 1,6 benzyna 97r]oznaczenia żarówek w serii R200
nocny_marek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Nie Kwi 19, 2009 23:46
R-200
Brak nowych postów SOLVED [R216 '97] Głośny 1.6 benzyna "chodzi" jak
głośny silnik!!!!!help
kaziuMARCIN Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Sro Kwi 16, 2008 20:38
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink