Forum Klubu ROVERki.pl :: R 200 car audio ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R 200 car audio ?
Autor Wiadomość
unpredictablee 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Łęczna



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 13:43   R 200 car audio ?

Witam
Jestem posiadaczem Roverka 200vi. Chciałem prosić o radę, gdyż chciałbym zrobić coś z dotychczasowym audio.
Chodzi mi jedynie o wysoką jakość dzwięku, gdyż głośniki w stantardzie nie są za rewelacyjne. Nie chce żadnej tuby w bagażniku, nic z takich rzeczy.
Posiadam radyjko PIONEER DEH-3000 i co do tego ? Jakie głośniki ? Czy kupywać jednej firmy wszystkie głośniki, czy nie ma to żadnej różnicy ?Czy musze zmieniać jakieś okablowanie ? Jakiś wzmacniacz bedzie mi potrzebny? Co z wygłuszaniem drzwi ?


Wszystko w rozsądnej cenie ofc.
Jestem laikiem w tych sprawach więc prosze o prostotę, wyrozumiałość i pomoc :wink:

///Szukałem na forum, są różne rzeczy ale albo nie pasują do moich wymagań albo nic z tego co jest napisane nie rozumiem.
Ostatnio zmieniony przez unpredictablee Czw Paź 16, 2008 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 16, 2008 13:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 13:49   

A szukałeś? :roll:
unpredictablee napisał/a:
Co z wygłuszaniem drzwi ?

Od tego zacznij, porządne wygłuszenie pomaga. Sam sprawdziłem ;) Co do reszty - są tu fachowcy, oni powinni zabrać głos.
_________________
It's all right...
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 13:57   

wild_weasel napisał/a:
A szukałeś?

no właśnie :roll: w dziale CarAudio naszego forum jest naprawdę sporo na temat Audio w R200. A także o wygłuszaniu i innych rzeczach zwiazanych z audio w aucie.
Np tu:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=30160
lub tu:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=31454

Poczytaj sobie i jak będziesz miał konkretne pytania to napisz :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
unpredictablee 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Łęczna



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 14:09   

Widze że zrozumieliśmy się..

przykładowo gdybym kupił głośniki jakie często polecacie HELIX Dark Blue 62.1
to to by wystarczyło ? Czy bd one dobre do mojego radia? Bede mogł je normalnie podłączyć ? Czy potrzebne jakieś nowe okablowanie, wzmacniacze, jakieś zwrotnice i inne rzeczy ?
Teraz pytanie o wygłuszenie drzwi ? Czy wtedy /MUSZE/NIE MUSZE/ POWINIENEM je wygłuszyć?
A instrukcje na ten temat potrafie znaleźć sam.

Z góry dziekuje :wink:
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 14:14   

unpredictablee napisał/a:
i teraz pytanie o wygłuszenie drzwi ? Czy wtedy /MUSZE/NIE MUSZE/ POWINIENEM je wygłuszyć?

Moim zdaniem żeby wymiana głośników miała sens to koniecznie trzeba wygłuszyć drzwi. Efekt wygłuszenia jest bardzo wymierny, nawet bez wymiany głosników ;) Zwrotnice masz w zestawie z głośnikami. Co do reszty to nie czuję sie wystarczajaco kompetentny, zeby się wypowiedzieć ;) Proponuję jeszcze napisać jakiś pułap kosztów jaki przewidujesz na całosć ;) To ułatwi dobór komponentów ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
unpredictablee 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Łęczna



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 15:44   

Cytat:
Moim zdaniem żeby wymiana głośników miała sens to koniecznie trzeba wygłuszyć drzwi. Efekt wygłuszenia jest bardzo wymierny, nawet bez wymiany głosników ;) Zwrotnice masz w zestawie z głośnikami. Co do reszty to nie czuję sie wystarczajaco kompetentny, zeby się wypowiedzieć ;) Proponuję jeszcze napisać jakiś pułap kosztów jaki przewidujesz na całosć ;) To ułatwi dobór komponentów ;)


No wygląda na to że tak czy inaczej bd musiał wytłumić drzwi, co bym nie robił.
Jeśli chodzi o koszty, hmm najpierw wolałbym sie zorientować ile to by wszystko kosztowało.
Tylko że nie wiem co to za wszystko. W tym zestawie HELIX Dark Blue 62.1 jest tylko jedna para głośników? Więc one powinny być z przodu ? Czy bd one pasowały w miejsce seryjnych?
Czy na tył zakładać jeszcze jakieś? Jak tak to jakie?
Czy wzmacniacz bedzie potrzebny, czy moje radyjko to wszystko uciągnie?

Sporo tych pytań, mam nadzieję że ktoś kompetentny mogł by mi pomóc .

Pozdrawiam
 
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 17:16   

unpredictablee, chyba jednak nie szukałeś.
unpredictablee napisał/a:
Czy na tył zakładać jeszcze jakieś?
Wszędzie wszyscy twierdzą, że nie.1.
unpredictablee napisał/a:
W tym zestawie HELIX Dark Blue 62.1 jest tylko jedna para głośników?
Jedna para wooferów i jedna para tweeterów. Dopytaj w sklepie. 2.
unpredictablee napisał/a:
Czy bd one pasowały w miejsce seryjnych?
Gdybyś przeszukał forum, dowiedziałbyś się, że tak, bo mają 165mm średnicy (link jak wyżej) i wiele osób je już zamontowało bez przeróbek(3.).
unpredictablee napisał/a:
ktoś kompetentny mogł by mi pomóc
Wyszukiwarka :lol: Korzystanie z wyszukiwarki nie boli. Wiesz już teraz jak to działa?
_________________
It's all right...
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 22:39   

helixy + wyciszenie + wzmak ala alpine mrv-t303/sony xm4040/xm6020. W pozniejszym czasie rozbudowa o suba.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
unpredictablee 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Łęczna



Wysłany: Pią Paź 17, 2008 09:42   

Wild weasel tylko że ja podałem te głośniki jako przykład. Uwierz mi że forum przeglądałem. Jesteś tutaj troche dłużej więc sie bardziej orientujesz niż ja. Po wpisaniu czegoś w wyszukiwarce wyskakują setki tematów każdy po kilkanaście stron więc czytanie post po poście i dochodzenie czy jest to co ja chce trochę nudne. No ale może sie myle..

wild_weasel napisał/a:
unpredictablee napisał/a:
Czy na tył zakładać jeszcze jakieś?
Wszędzie wszyscy twierdzą, że nie.1.


A skoro jesteś taki skrupulatny, powiedz mi gdzie w tym temacie jest wyjaśnienie do mojego pytania?
Wyraźnie pisałem że nie chce nic wozić w bagażniku, dziur w półce też nie zamierzam robić ?
Chodzi mi o wymianę tylnych głośników które są seryjne.. :/
Michone dzięki, czyli mam rozumieć że bez wzmacniacza nie pograją te głośniczki ?

pozdrawiam :wink:
 
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 10:08   

Dobra, po kolei. TU w pierwszym poście masz link do pdfa.
Ogólnie tendencja jest taka, żeby nie zawracać sobie głowy tym, co gra z tyłu. Ani w półce, ani w miejscu seryjnych. Jak wozisz z tyłu teściową, która musi koniecznie słuchac muzyki, to wystarczą jej seryjne :mrg:
unpredictablee napisał/a:
Wyraźnie pisałem że (...) dziur w półce też nie zamierzam robić
Jestem taki skrupulatny :mrg: Gdzie niby to napisałeś? ;> Sub w bagażniku to odrębna sprawa; wiadomo, że nigdzie indziej się nie zmieści. Seryjne głośniki mają brzdękać i nic więcej. Zazwyczaj, jeśli ktoś chce coś powymyślać z tyłu, montuje głośniki właśnie w półkę. A ja nie znalazłem ani słowa o tym, że nie chcesz kroić półki.
TU kolega michone poleca Helixy. Gdzieś sa też polecane Hertz ESK 165.
unpredictablee napisał/a:
Po wpisaniu czegoś w wyszukiwarce wyskakują setki tematów każdy po kilkanaście stron więc czytanie post po poście i dochodzenie czy jest to co ja chce trochę nudne. No ale może sie myle..

unpredictablee, nie załamuj mnie :mrg: Czyli nowi forumowicze mają w kółko zadawać te same pytania, a eksperci (ja nie jestem ekspertem) mają w kółko serwować te same odpowiedzi? Bo ciężko znaleźć w wyszukiwarce? (Najlepsi są pytający z komentarzem "nie chce mi się szukać" albo "nie mam czasu na wyszukiwanie" - w domyśle "więc wy poświęćcie swój czas na pisanie tych samych ciągle odpowiedzi"). Właśnie po to ktoś wymyślił wyszukiwarkę, żeby móc znaleźć coś samodzielnie, jeśli już raz zostało napisane. Pytaj na forum dopiero wtedy, gdy nie znajdziesz odpowiedzi w już istniejących tematach.
Poza tym:
- z napisanych postów dowiesz się znacznie więcej niż ze zdawkowej odpowiedzi znudzonego fachowca,
- będzie to szybsze niż wyjaśnianie o co dokładnie Ci chodzi,
- będziesz miał możliwość poznać warianty alternatywne dla Twojego planu.
Nie obrażaj się, po prostu to dość częste zjawisko - zadawanie pytania o rzeczy wielokrotnie wałkowane bez gruntownego wyszukiwania. Ja też byłem nowym użytkownikiem, a większości dowiedziałem się samodzielnie grzebiąc na forum.
_________________
It's all right...
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Paź 17, 2008 10:58   

hertz esk fakt gra moze ciut lepiej od helixow ale sa duzo drozsze. Za 400zl mozna juz szukac czegos lepszego. Helixy z opowiadan graja dobrze nawet na radiu ale ja mialem hb 62mk2 pod radiem i mnie nie zachwycily. Po dodaniu wzmaka alpine zdecydowanie lepiej zagraly :)

Helixy sa teraz po 200zl jak ktos chce low-budget to nie ma co sie zastanawiac + 100 wyciszenie + 150zl wzmacniacz + 50zl kable.

Za 500zl fajny zestaw a glosniki zawsze mozna wymienic, jak bedzie malo :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 12:08   

Hmm... Właśnie się przymierzam do małego ulepszenia mojego zestawu grającego i dałeś mi do myślenia, michone. Mówisz, zainwestować w coś lepszego niż Helixy? Hertze kosztują dwa razy tyle...
Konkretnie: zanabędę zaniedługo najpewniej CDA-9884 :D Na razie bez wzmacniacza, może kiedyś dorzucę. Nie jestem audiofilem :mrg: Czy powinienem:
a) wypruć się na Hertze, żeby Alpiny nie pohańbić :lol:
b) zostać przy Helixach, bo bez wzmaka i tak ucho me drewniane nie usłyszy różnicy :lol:
c) ... trzecie wyjście jakieś inne polecisz?
_________________
It's all right...
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Paź 17, 2008 18:16   

nie wiem jakiej muzyki sluchasz ale w porownaniu do helixow to hertze maja drazniące wysokie tony... nie wala tak piachem jak dsk ale jak nie sluchasz metalu, rocka to ja bym sobie je odpuscil.

Napisz ile masz kasy i jaka muza :) to cos poszukam.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 18, 2008 08:35   

Dzięki, michone! :ok:
Waham się jeszcze między CDE-9874 i tym CDA-9884.
Będą brzmiały głównie mocne brzmienia gitarowe:
michone napisał/a:
jak nie sluchasz metalu, rocka
No właśnie słucham :mrg:
Nie chciałbym przekroczyć pułapu Hertzów, czyli ok. 400 zł.
_________________
It's all right...
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Paź 18, 2008 09:13   

wiesz do takiej muzy masz jeszcze micro dimesion :) co do alpinki to polecam 9884 seria cda zdecydowanie lepiej gra niz cde :)

Co do hertzow to bedziesz potrzebowal wzmaka, i to jakiegos szybkiego np rockforda punch nie polecam Ci do takiej muzy alpinek i sonek bo one bardzo naturalne sa i nie do takiej muzy.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 18, 2008 09:30   

Hmm... Jak zawsze namieszałeś nadmiarem informacji i opcji ;)
Mam w głowie dwa warianty:
1. CDE-9874 i Helixy - znacznie taniej, na drewniane ucho chyba wystarczy.
2. CDA-9884 i np. Hertze (albo coś innego) i docelowo wzmacniacz - na pewno istotnie lepsze brzmienie, tylko czy warte takiej kasy (wyjdzie ok. 2tys.) jeśli nie jestem audiofilem...
Bardziej skłaniam się ku pierwszemu, z oczywistych względów. Za drugim optuje snobistyczna część mnie :mrg:
Ważna jest też dla mnie dostępność sprzętu, bo nie chciałbym inwestować w używany.
_________________
It's all right...
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Paź 18, 2008 09:56   

wild_weasel napisał/a:
Hmm... Jak zawsze namieszałeś nadmiarem informacji i opcji ;)
Mam w głowie dwa warianty:
1. CDE-9874 i Helixy - znacznie taniej, na drewniane ucho chyba wystarczy.
2. CDA-9884 i np. Hertze (albo coś innego) i docelowo wzmacniacz - na pewno istotnie lepsze brzmienie, tylko czy warte takiej kasy (wyjdzie ok. 2tys.) jeśli nie jestem audiofilem...
Bardziej skłaniam się ku pierwszemu, z oczywistych względów. Za drugim optuje snobistyczna część mnie :mrg:
Ważna jest też dla mnie dostępność sprzętu, bo nie chciałbym inwestować w używany.

nikt nie karze nowego radia kupowac :) Hertze 400zl, wzmak 150, kable 50 :) radio można jakąś używke np drx 9575 w drewnie :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 18, 2008 10:08   

michone napisał/a:
nikt nie karze nowego radia kupowac :)

No właśnie ja wolałbym nowe - jeśli już mam wydać poważniejszą sumkę, to preferuję sprzęt na gwarancji, z legalnego źródła ;)
W zasadzie jestem zdecydowany na którąś z tych Alpinek, w konfiguracji jak podałem. Możesz podpowiedzieć co byś zmodyfikował w takich zestawach?
Jakie wzmacniacze polecasz do moich preferencji muzycznych? Przejrzałem parę Twoich starszych postów ;) Jest fajny Rockford, nawet w Poznaniu 330zł :cwaniak: No i jakie głośniki - Hertze?
_________________
It's all right...
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Paź 18, 2008 10:31   

ja osobiscie nie jestem za hertzami :P mi nie odpowiada ich charakter. Z ostrzejszych zestawow to np:
http://www.powe.com.pl/pr...products_id/274
http://allegro.pl/item453...s_high_end.html
http://allegro.pl/item460...es_rfa_614.html
http://allegro.pl/item460...ep_rarytas.html

wzmacniacze :

http://allegro.pl/item462...100_poznan.html
http://allegro.pl/item458...wzmacniacz.html
http://allegro.pl/item459...wny_okazja.html
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
unpredictablee 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Łęczna



Wysłany: Pon Paź 20, 2008 07:56   

wild_weasel masz może trochę racji. Ja się nie obrażam :)
Dzięki jeszcze raz za pomoc. :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów Głośniki MAC Audio do Car Audio ;) - Prośba o opinie
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Kwi 07, 2008 07:26
pod000
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Car audio]
xbitx Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Lip 27, 2013 14:55
Raptile
Brak nowych postów [R75] Car Audio
Oskar Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sob Cze 16, 2012 10:46
Oskar



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink