Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 Streetwise 1.4 '04] piszczace hamulce
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 Streetwise 1.4 '04] piszczace hamulce
Autor Wiadomość
reklama 



Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 15
Skąd: IE/PL/DE



Wysłany: Pią Paź 17, 2008 21:04   [R25 Streetwise 1.4 '04] piszczace hamulce

podczas hamowania w roverku piszcza hamulce, przepraszam za dyletanctwo mechaniczne ale czy moze byc to niebezpieczne? Zamierzam oczywiscie podjechac do mechanika z tym problemem i ne wiem czy od razu kupic nowe klocki, skoro samochodzik mimo ze ma 4 latka jezdzil (pod spokojna reka :)) moze 18 m-cy.Zastanawia?m sie czy moze jak stal klocki hamulcowe nie ulegly jakiejs korozji ? czy to mozliwe ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 17, 2008 21:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
west
[Usunięty]






Wysłany: Pią Paź 17, 2008 21:35   

moze sie zdarzyc, ze kupisz nowe klocki i beda tez piszczec. z tego co sie orientuje to twarde klocki moga piszczec. plus jest taki, ze beda cie ludzie slyszec i zdaza spod kol uciec:)
oczywiscie sprawdzic stan klockow warto.
pzdr

edit: mi tez piszcza. nawet nie wiem kiedy zaczely, a zauwazylem to jak mi w lecie klima siadla i musialem z otwartym oknem jezdzic:)
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Paź 18, 2008 11:06   

Wlasnie usowalem tem problem dwa tyg. temu.Najpierw sprawdz czy piszczy przod czy tyl(zaciagnij reczny podczas powolnej jazdy)u mnie bardziej tyl bylo slychac.Niezaleznie od tego trzeba rozmontowac hamulce i nasmarowac niektore elem.smarem miedziowym.W przypadku przednich nalezy wszystko oczyscic z pylu i nalozyc smar na zewetrzna czesc klocka(ta ktora styka sie z tlokiem i zaciskiem),w tylnych smarujesz wszystkie ruchome elem.i miejsca gdzie szczeki opieraja sie(nie powierzchnie cierne i nie pierscien ABS-u).Beben schodzi latwo,tylko uwazaj na sruby ktore go mocuja,sa bardzo miekkie wiec potrzebujesz solidnego srubokretu.Najlepszy jest smar miedziowy w spreyu latwo sie go naklada i glebiej dociera.Pozbedziesz sie piskow na bardzo dlugo.I nie jest to niebezpieczne tylko wkurw...i jesli klocki sa niedzwno wymienione nie potrzebujesz nowych.Jesli mechanik tylko oczysci hamulce bez smarowania, pisk powruci calkiem szybko.
 
 
reklama 



Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 15
Skąd: IE/PL/DE



Wysłany: Wto Lis 04, 2008 22:54   

keczu napisał/a:
Wlasnie usowalem tem problem dwa tyg. temu.Najpierw sprawdz czy piszczy przod czy tyl(zaciagnij reczny podczas powolnej jazdy)u mnie bardziej tyl bylo slychac.Niezaleznie od tego trzeba rozmontowac hamulce i nasmarowac niektore elem.smarem miedziowym.W przypadku przednich nalezy wszystko oczyscic z pylu i nalozyc smar na zewetrzna czesc klocka(ta ktora styka sie z tlokiem i zaciskiem),w tylnych smarujesz wszystkie ruchome elem.i miejsca gdzie szczeki opieraja sie(nie powierzchnie cierne i nie pierscien ABS-u).Beben schodzi latwo,tylko uwazaj na sruby ktore go mocuja,sa bardzo miekkie wiec potrzebujesz solidnego srubokretu.Najlepszy jest smar miedziowy w spreyu latwo sie go naklada i glebiej dociera.Pozbedziesz sie piskow na bardzo dlugo.I nie jest to niebezpieczne tylko *k#$#*...i jesli klocki sa niedzwno wymienione nie potrzebujesz nowych.Jesli mechanik tylko oczysci hamulce bez smarowania, pisk powruci calkiem szybko.


dzieki za wypowiedz masz ode mnie wielkie dzieki i oczywiscie thx. A jakbys mogl zdradzic gdzie serwisujesz swojego roverka :grin: ?
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Czw Lis 06, 2008 08:16   

Wiec jestem mechanikiem i servisuje autko na parkingu podziemnym :mrgreen: .Tak powaznie to nie pozwole juz sie dotknac zadnemu irlandzkiemu mechanikowi.Kupilem Roverka z salonu z 6-cio mies gwarancja(To bylo auto zastepcze w tym salonie) wiec zeby jej nie stracic korzystalem z tego serwisu,ale nawet przegladu nie potrafia zrobic dobrze.Poza tym pracuje w NCT i na codzien moge oceniac"fachowosc" tutejszych mechanikow.Naprawde ciezko o mechanika ktory zrobi dobrze nawet podstawowy serwis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Piszczące hamulce przednie
amarant89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pią Sty 06, 2012 15:01
Gość
Brak nowych postów [R200]Blokujące i piszczące hamulce przednie.
IversonD Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Kwi 09, 2015 00:19
IversonD
Brak nowych postów [R214] Piszczące klocki hamulcowe
Czy będzie wymiana
thunderas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Mar 10, 2009 14:07
thunderas
Brak nowych postów [MG ZR] Piszczące zawieszenie plus trzeszczący amortyzator
NoPE Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sie 18, 2014 22:11
NoPE
Brak nowych postów [R25 Streetwise 2.0tdi 2004r.] Jakie opony do Streetwise?
Gulliver Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Maj 24, 2010 13:24
Gulliver



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink