Forum Klubu ROVERki.pl :: Rozmowa na temat 'ala xenonów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowa na temat 'ala xenonów
Autor Wiadomość
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

  Wysłany: Pon Gru 08, 2008 13:14   Rozmowa na temat 'ala xenonów

Szukałem opinii na temat żarówek Philips Blue Vision i trafiłem na tą stronę:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74436

właśnie dlatego nie kupiłem golfa :lol:

PS. Żal mi tych panów. nie wszystkich, ale większości.

PS. A jakie jest wasze zdanie o właścicielach marki vw/audi? Bo moje mało pochlebne. Kiedyś podobni ludzie wozili się beemkami.....
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 08, 2008 13:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 08, 2008 14:22   

_papa_ napisał/a:
Szukałem opinii na temat żarówek Philips Blue Vision


Jak dla mnie są super, sam nie dawno pytałem o żarówki i właśnie polecono mi Philipsa Blue Vision, bo raz że chciałem, aby dobrze świeciło, a dwa, to chciałem aby posiadały niebiesko-białe światło i te żarówki okazały się 100% trafione :)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 14:24   

jak to sie mowi... najpierw popatrz do siebie na podworko... u nas tez bywaly takie dyskusje albo i gorsze na temat xenonow....
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Pon Gru 08, 2008 16:01   Rozmowa na temat 'ala xenonów

nie wiem jak wy szanowni koledzy odbieracie tą dyskusje, ale wg. mnie to dla nich jest ważne tylko to żeby światła świeciły na niebiesko. :shock:
A czy na pierwszym miejscu nie powinno się postawić na dobra widoczność? :???: Czy tylko niebieska barwa światła się liczy? Ja sam dziś zakupiłem w/w philipsy i jestem zaskoczony ich skutecznością i nie dla niebieskiej poświaty, której swoją wcale nie widać, a dla lepszej widoczności, bo często podróżuje w nocy.

PS. Swoja droga dużo słyszę na tym forum o tym że to szanowna milicja wlepia mandaty tym co mają w reflektorach 'ala xenony made in china. Tylko czemu w swojej okolicy nie spotkałem się z takim przypadkiem, gdzie co drugie auto oślepia jak cholera, również na niebiesko.
 
 
 
Sachar 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 309
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 16:40   

Ja miałem bluevision. Faktycznie ładnie świecą, tylko mają jedną wadę - zdechły po pół roku. A biorąc pod uwagę koszt zakupu - nie opłaca się.
 
 
escatox 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 08, 2008 18:35   

Moja firma sprzedaje takie 'ala xenony czyli zestawy hid.

Powiem tak:

Dla kogoś kto do soczewki lub lampy typu clear wsadzi sobie ksenon 5000/6000K i ustawi światła to rozumiem i nie wali po gałach.

Ja bym wybijał szkła tym co wkładają zestawy 8000K a nawet 12000K do lamp, w dodatku tych starych prążkowanych i jeszcze walą w niebo.... :evil:

Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba z umiarem i rozsądkiem. :wink:

Ja mam roverka 214 '97 rok... mogę za "grosze" mieć ksenony ale nie mam bo wiem jaki dają efekt w lampie z "prążkami".



Dlatego z doświadczenia wiem że nie powinno się krytykować ksenonów tylko tych co je nieodpowiednio stosują w nieodpowiedniej lampie i w nieodpowiedniej barwie..... :shock:
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 08, 2008 18:47   

cytując pana z forum mazdy:

"Teraz jadąc sporadycznie ktoś mi mruga (bo niewielu kierowców ma mocne żarowki w swoim aucie) i ja mu "odmruguję", dając do zrozumienia, że nie jadę na drogowych."

i sprawa dla niego rozwiązana - odmrugam, że nie jadę na drogowych... :shock:
a że połowa ludzi nie mruga nawet jak ich oślepia to jest kolega zadowolony, bo przecież niewielu kierowców mu mruga, że oślepia

żal :mad:
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 00:16   

_papa_ napisał/a:
PS. A jakie jest wasze zdanie o właścicielach marki vw/audi?


Rozważałem zakup VW Golfa 4 ewentualnie Passata lub Audi A4/A6.
Ciekawi mnie jedno-gdybym był właścicielem jednego z w/w to coś by było ze mną nie tak?
Specjalnie nie używam słowa "b...k" by nie wywołać nie potrzebnej dyskusji.
Ale uważam,że nazywanie właścicieli VW/Audi "b.....mi" jest nie na miejscu,gdyż starsze modele są tańsze i ogólnie dostępne dla ludzi młodych jako pierwsze auto.
A to,że spełniają swoje motoryzacyjne marzenia "tjuningując" takie auta po "wiejsku" to już ich sprawa.
Co do samych marek VW/AUDI nie mam żadnych objekcji i powiem szczerze,że wolał bym 100 razy bardziej VW Passata/AUDI A4/A6 niż Rovera 75 w dieslu.
"Napaliłem" sie na R75 z początku ale czytając posty o usterkach tego auta doszedłem do wniosku,że to "drogi" interes.
Nie obrażając jednak użytkowników/właścicieli Rovera 75 uważam,że to piękne auto i za każdym razem,gdy mijam owego Rovera wzbudza on mój zachwyt a zarazem myślę o jego usterkach.

A co do żarówek kupiłem z pół roku temu OSRAM Night Breaker (czy jakoś tak) i jak narazię to tylko jedna sie wczoraj spaliła.
Co do Philips Blue Vision - wg.mnie mają jaśniejszą poświatę i uważam,że to są optymalne,żarówki.
Co do ala xenonów sie nie wypowiadam ale nieraz mijam takich "pajacy" gdzie każda lampa świeci na niebiesko w inną stronę.

PS. - postojówki przednie w innych kolorach niż standartowe wzbudzają we mnie szyderczy śmiech...
 
 
escatox 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 09, 2008 18:59   

[quote="filo"]
_papa_ napisał/a:
PS. - postojówki przednie w innych kolorach niż standartowe wzbudzają we mnie szyderczy śmiech...


A co rozumiesz przez kolory "standardowe"

Żółty kolor żarówki czy biały kolor diody a może kolor niebieski/zielony/czerwony ??
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 20:19   

escatox napisał/a:
A co rozumiesz przez kolory "standardowe"


"Standardowy" to taki kolor, z jakim auto wyjechało z fabryki...

escatox napisał/a:
PS. - postojówki przednie w innych kolorach niż standartowe wzbudzają we mnie szyderczy śmiech...


Może źle się wyraziłem-chodzi mi o inny kolor (nie kolory)niż standardowy-czyli wszelkie niebieskie,zielone,czerwone itp.
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Wto Gru 09, 2008 20:23   

filo napisał/a:
_papa_ napisał/a:
PS. A jakie jest wasze zdanie o właścicielach marki vw/audi?


Rozważałem zakup VW Golfa 4 ewentualnie Passata lub Audi A4/A6.
Ciekawi mnie jedno-gdybym był właścicielem jednego z w/w to coś by było ze mną nie tak?
Specjalnie nie używam słowa "b...k" by nie wywołać nie potrzebnej dyskusji.
Ale uważam,że nazywanie właścicieli VW/Audi "b.....mi" jest nie na miejscu,gdyż starsze modele są tańsze i ogólnie dostępne dla ludzi młodych jako pierwsze auto.
A to,że spełniają swoje motoryzacyjne marzenia "tjuningując" takie auta po "wiejsku" to już ich sprawa.


No właśnie ja też nic nie mam przeciwko marce vw. Ale czy ja mam wpływ na to jak ich postrzegam?! Czy może właśnie dana osoba? Nie chciałbym nikomu tu na tym forum umniejszać (a jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam) ale jakie auta są najcześciej "tjuningowane". Czyż nie golfy 2 i 3?
śmieszne i oślepiające diody w spryskiwaczach, światła 'ala ksenony i ogólny debilizm na drodze zagrażający życiu innych ludzi.....

[ Dodano: Wto Gru 09, 2008 20:23 ]
filo napisał/a:
_papa_ napisał/a:
PS. A jakie jest wasze zdanie o właścicielach marki vw/audi?


Rozważałem zakup VW Golfa 4 ewentualnie Passata lub Audi A4/A6.
Ciekawi mnie jedno-gdybym był właścicielem jednego z w/w to coś by było ze mną nie tak?
Specjalnie nie używam słowa "b...k" by nie wywołać nie potrzebnej dyskusji.
Ale uważam,że nazywanie właścicieli VW/Audi "b.....mi" jest nie na miejscu,gdyż starsze modele są tańsze i ogólnie dostępne dla ludzi młodych jako pierwsze auto.
A to,że spełniają swoje motoryzacyjne marzenia "tjuningując" takie auta po "wiejsku" to już ich sprawa.


No właśnie ja też nic nie mam przeciwko marce vw. Ale czy ja mam wpływ na to jak ich postrzegam?! Czy może właśnie dana osoba? Nie chciałbym nikomu tu na tym forum umniejszać (a jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam) ale jakie auta są najcześciej "tjuningowane". Czyż nie golfy 2 i 3?
śmieszne i oślepiające diody w spryskiwaczach, światła 'ala ksenony i ogólny debilizm na drodze zagrażający życiu innych ludzi.....
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 05:10   

_papa_ napisał/a:
ale jakie auta są najcześciej "tjuningowane". Czyż nie golfy 2 i 3?
śmieszne i oślepiające diody w spryskiwaczach, światła 'ala ksenony i ogólny debilizm na drodze zagrażający życiu innych ludzi.....


Z racji tego,że są tanie i ogólno dostępne.
A ten "tjuning" utwierdza mnie w przekonaniu,że są ludzie którzy próbują "zrobić z gówna czekoladę"...
 
 
unpredictablee 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Łęczna



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 09:31   

_papa_ napisał/a:
A jakie jest wasze zdanie o właścicielach marki vw/audi? Bo moje mało pochlebne. Kiedyś podobni ludzie wozili się beemkami.....
_________________


Na początku napisałeś że masz zdanie mało pochlebne zdanie o posiadaczach vw/audi/bmw ?
A poźniej piszesz o tjuningu ?
określ się jeśli wkoncu co Ci dokładnie przeszkadza, ogólnie posiadacze ? CZy tylko, jak to pięknie filo ujął
filo napisał/a:
ludzie którzy próbują "zrobić z gówna czekoladę"
, ta grupa?

Osobiście uważam że samochody BMW są bardzo ładne, wygodne i zastanawiam się czy w dalszym okresie nie kupić jakiegoś:)
 
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Sob Gru 13, 2008 12:04   

unpredictablee napisał/a:

określ się jeśli wkoncu co Ci dokładnie przeszkadza, ogólnie posiadacze ? CZy tylko, jak to pięknie filo ujął
filo napisał/a:
ludzie którzy próbują "zrobić z gówna czekoladę"
, ta grupa?


A może tak:

Mój rodzony brat posiada vw golfa 3 w kombi (na jego cale szczęście, bo to auto wcale źle nie wygląda), ale moje ogólne zdanie o posiadaczach tych samochodów jest mało pochlebne. Nie mam żalu do marki, tyko do ludzi.

Co do taniości tych aut to, tu bym się mógł nie zgodzić. Sam dosyć niedawno poszukiwałem auta i za 6k nie idzie kupić golfa 3 z małym przebiegiem i w co najważniejsze w dobrym stanie. A roverka mi się udało. Druga sprawa to popularność tychże aut. Która nijak się ma do niezawodności czy wyposażenia, które jest prawie zerowe.
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sob Gru 13, 2008 19:26   

Pisząc

"zrobić z gówna czekoladę"...

nie chodziło mi o to,że ta marka jakaś "gówniana" jest czy coś.

Tunning wizualny według mnie może być sztuką.
Można ładnie auta zrobić ale wystarczy mały detal aby auto wzbudzało szydercze uśmiechy.
Bez względu na markę...
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Gru 18, 2008 11:42   

filo napisał/a:
Pisząc

"zrobić z gówna czekoladę"...

nie chodziło mi o to,że ta marka jakaś "gówniana" jest czy coś.

Nie łam się kolego, dalo się wyczuć przenośnię :wink:

Co do żarówek to zastanawiam się właśnie nad tymi Osram night breaker +90%... Biała barwa światła jest ważna w nocy...
I na postojówki Diody (białe offcourse), żółta barwa zwykłych żarówek postojowych to dla mnie porażka. :evil:
Reflektor ma lśnić białą barwą, a nie pomieszaniem pomarańczu z żółcią.
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 18, 2008 15:30   

truten23 napisał/a:
Osram night breaker +90%
są dobre polecam :mrgreen:
_________________
R400 -> R75
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pią Gru 19, 2008 11:37   

A jak z ich żywotnością?? Światło jest przyzwoicie białe?? No właśnie wszyscy polecają te lampki i może się skuszę :razz:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 19, 2008 15:35   

światło jest dużo bielsze w porównaniu ze zwykłymi żarówkami
widoczność wieczorem i w nocy też dużo lepsza
żywotność - nie mam pojęcia, ale tak czy siak na pewno kupię takie same, nawet jeśli spalą się bardzo szybko - najważniejsze jest bezpieczeństwo :smile:
_________________
R400 -> R75
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sob Sty 03, 2009 18:15   

I mam juz te żaroweczki, świeci faktycznie jaśniej :wink:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45 '00r] Problem z palnikami xenonow H7
GARBUS Tuning wizualny 11 Nie Kwi 06, 2008 23:32
GARBUS
Brak nowych postów [R75] proszę o opinie na temat felg
rafalmis1 Tuning wizualny 6 Nie Lip 01, 2012 10:59
rafalmis1
Brak nowych postów Wasza opinia na temat alufelg - R200
marcin5xd Tuning wizualny 24 Sob Gru 19, 2009 11:05
Pływak
Brak nowych postów [r200] potrzebuje waszych opini na temat alufelg
domel101 Tuning wizualny 98 Sro Cze 30, 2010 22:25
MrFrog
Brak nowych postów luźny temat luźne porady i luźny problem pomożecie ?
miszkiel12 Tuning wizualny 27 Pon Lip 18, 2011 19:04
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink