Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Spalanie gazu Rover 416 sekwencja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Spalanie gazu Rover 416 sekwencja
Autor Wiadomość
darku1973 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 94
Skąd: Radom



Wysłany: Pon Lis 10, 2008 08:14   [R400] Spalanie gazu Rover 416 sekwencja
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam serdecznie na pewno nie raz był poruszany ten temat ale posiadam od trzech miesięcy Roverka 400 1,6 XI.99r. z nowa instalacja gazowa sekwencja i moje pytanie brzmi ile wam pali takie cudo bo według wskazań producenta to trasa 6 litrów benzyny a miasto 9 litrów mój samochodzik spala na trasie przy spokojnej jeździe od 9 do 10,2 litra gazu a po mieście 13 litrów gazu lub więcej w zależności od natężenia ruchu samochód jest po wymianie wszystkich płynów, filtrów, przewodów wysokiego napięcia, świec, paska rozrządu. czy wam tez tak dużo palą te silniki czy to normalne spalanie bo przy wcześniejszym opelku 1,6 przy zwykłej instalacji wielopunkt spalanie w trasie wynosiło 7litrow przy prędkości do 120km/h i czy da się jakoś zmniejszyć spalanie w ustawieniach na sondę lambdy bo u gazownika powiedzieli ze te samochody tak palą. Bardzo proszę o odpowiedzi ile wam spalają gazu nasze cuda.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lut 27, 2011 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 10, 2008 08:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Pon Lis 10, 2008 11:28   

Mi mój 12 letni Polonez z silnikiem 1.4 MPI, którego posiadam od ponad 4 lat i którym przejechałem już 83 kkm na gazie (instalacja II generacji na podzespołach Tomasetto i polskiej elektronice) spalił średnio (na przestrzeni 4 lat, prowadzę bardzo szczegółowe rozliczenie tankowanego paliwa - sumarycznie 6506 litrów zatankowanego gazu, trasy Nowy Dwór Maz - W-wa codziennie, resurs dzienny 80 - 120 km, miesięczny 2000 - 2500 km) dokładnie wg wyliczeń, 8,44 litra gazu.
Najmniejsze zużycie to niewiele ponad 7 litrów gazu, a największe - około 11.

Silnik seryjny, nic nie przerabiany, świece zapłonowe z przebiegiem ponad 76 kkm a przewody zapłonowe zmienione przy przebiegu około 147 kkm.

Instalacja, oczywiście, po mojej osobistej regulacji. Samochód bezwzględnie broniony przed dostępem tzw. "mechaników" , "gazowników" i tym podobnych "szpecjalistów".
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
ericson 



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 29
Skąd: lubuskie



Wysłany: Pon Lis 10, 2008 11:47   Re: [Rover 400 1,6 XI.99r.]

darku1973 napisał/a:
Witam serdecznie na pewno nie raz był poruszany ten temat ale posiadam od trzech miesięcy Roverka 400 1,6 XI.99r. z nowa instalacja gazowa sekwencja i moje pytanie brzmi ile wam pali takie cudo bo według wskazań producenta to trasa 6 litrów benzyny a miasto 9 litrów mój samochodzik spala na trasie przy spokojnej jeździe od 9 do 10,2 litra gazu a po mieście 13 litrów gazu lub więcej w zależności od natężenia ruchu samochód jest po wymianie wszystkich płynów, filtrów, przewodów wysokiego napięcia, świec, paska rozrządu. czy wam tez tak dużo palą te silniki czy to normalne spalanie bo przy wcześniejszym opelku 1,6 przy zwykłej instalacji wielopunkt spalanie w trasie wynosiło 7litrow przy prędkości do 120km/h i czy da się jakoś zmniejszyć spalanie w ustawieniach na sondę lambdy bo u gazownika powiedzieli ze te samochody tak palą. Bardzo proszę o odpowiedzi ile wam spalają gazu nasze cuda.
Witam podczas jazdy na gazie silnik zużywa co najmniej 30 % więcej gazu (mierzonego w litrach)niż benzyny.
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Lis 10, 2008 18:58   Re: [Rover 400 1,6 XI.99r.]

ericson napisał/a:
Witam podczas jazdy na gazie silnik zużywa co najmniej 30 % więcej gazu (mierzonego w litrach)niż benzyny.

Bzdury wypisujesz kolego, tak to może jest ale przy instalacjach starszych generacji, posiadam sekwencję od lutego br. i średnie spalanie wychodzi mi praktycznie zawsze 7,5l gazu w trasie przy prędkościach 100-120km/h, czyli minimalnie odbiega od informacji w katalogu. W mieście nie liczę bo sensu nie ma z racji tego, że samochodu używają 2 osoby, a jak wiadomo każdy ma inny styl jazdy i nigdy się nie dojdzie ile spali. W wakacje byłem w Chorwacji, samochód załadowany, prędkości dochodzące chwilami do 150km/h, średnie spalanie 8l.
 
 
 
ericson 



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 29
Skąd: lubuskie



  Wysłany: Pon Lis 10, 2008 23:26   Re: [Rover 400 1,6 XI.99r.]

aiwer napisał/a:
ericson napisał/a:
Witam podczas jazdy na gazie silnik zużywa co najmniej 30 % więcej gazu (mierzonego w litrach)niż benzyny.

Bzdury wypisujesz kolego, tak to może jest ale przy instalacjach starszych generacji, posiadam sekwencję od lutego br. i średnie spalanie wychodzi mi praktycznie zawsze 7,5l gazu w trasie przy prędkościach 100-120km/h, czyli minimalnie odbiega od informacji w katalogu. W mieście nie liczę bo sensu nie ma z racji tego, że samochodu używają 2 osoby, a jak wiadomo każdy ma inny styl jazdy i nigdy się nie dojdzie ile spali. W wakacje byłem w Chorwacji, samochód załadowany, prędkości dochodzące chwilami do 150km/h, średnie spalanie 8l.
HEEh :rotfl: :rotfl: :lol: :rotfl: :rotfl: :lol: nie zle no ale cusz każdy ma swoją teorie ale ja zasięgnąłem u fachowców a nie z własnej teorii. :wink:
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 18:13   

Widać teoria fachowców się nie sprawdza w moim Roverku.
 
 
 
ericson 



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 29
Skąd: lubuskie



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 18:35   

Wyczytałem sporo o lpg jak znajde te stronki to podeśle,wysłuchałem różnych opinii i ja osobiście wole żeby silnik spalał jakieś 2do3 litrów więcej gazu niż benzyny niż miałbym pózniej grzebać w silniku i wkładać kase jak w skarbonke.Przed montażem lpg nic sie nie działo a po instalce na dzieńdobry poszła uszczeleczka, no ale jak kto woli jego wybór. CZŁOWIEK NA BŁĘDACH SIĘ UCZY/KAŻDY JEST MĄDRY PO SZKODZIE
 
 
darku1973 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 94
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 19:44   

dziękuję za zainteresowanie moim tematem wczoraj spotkałem na miejskim parkingu właściciela takiego samego silnika Roverka 1,6 tylko sedan który jeździ już dwa lata na gazie tym samochodem i jest bardzo zadowolony z samochodu i oznajmił mi jeśli to prawda że on przeciętnie jeździ na trasie z prędkością od 80 do 100km/h to wychodzi mu w granicach 7 do 8 litrów na 100km a w mieście to w zależności od jazdy ale w 10 do 11 się zamyka wiec podjechałem jeszcze raz do gazownika i po rozmowie ze moja brycz spala na trasie powyżej 10litrów gazu powiedzial żebym podjechał w czwartek to przez ustawienia na komputerze spróbuje zmniejszyć spalanie gazu wiec zobaczymy czy coś to da radę i wtedy zobaczymy ile będzie palił gazu i spróbuje przejechać się na tej samej trasie na benzynie z tą samą prędkością i wtedy zobaczymy czy coś się poprawiło i podzielę się swoim spalaniem :?:
 
 
areek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 163
Skąd: chorzow



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 20:34   

hi
moj spala w miescie kolo 9.5 a trasa do 8,5.
wszelkie regulacje lpg samodzielne.
a co do "fachofcow" auto na regulacji pomontazowej nie utzymywalo na lpg wymaganej czystosci spalin co wspomniani wczesniej fachofcy probowali zwalic na przebieg silnika itp.
ale po sprawdzeniu spalin pb , ktore byly i nada l sa ok, miny zrzedly.
auto od nich wyjechal zle wyregulowane. Obecne spalanie jest przy prawidlowej pracy sondy oraz spalin ktore miesccza sie w normach.
aha auto obecnie stoi na 205 co wiekszosc dodaje do wiekszego spalania lpg niz pb (30%)!
i jeszcze jedno- reduktor lpg to nIKO czyli zamiast membran tlok.
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 00:49   

bardzo ciekawy temat:) ja rowniez posiadam od miesiaca rovera 416 w gazie i mi spalanie na razie wyszlo po miescie ok.11,3l gazu.

I tu mam pytanie: a jak wyregulowac samodzielnie tak by spaliny byly w normie i spalanie mniejsze?? laik jak ja dalby rade sam??
Pozdrawiam
 
 
areek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 163
Skąd: chorzow



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 09:29   

faecd napisał/a:
bardzo ciekawy temat:) ja rowniez posiadam od miesiaca rovera 416 w gazie i mi spalanie na razie wyszlo po miescie ok.11,3l gazu.

I tu mam pytanie: a jak wyregulowac samodzielnie tak by spaliny byly w normie i spalanie mniejsze?? laik jak ja dalby rade sam??
Pozdrawiam

hi
przedewszystkim obowiazkowa lektura tUTAJ nastepnie zakup interfejsu wlasciwego dla sterownika lpg i jesli masz troche pojecia...
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 10:59   

faecd napisał/a:
I tu mam pytanie: a jak wyregulowac samodzielnie tak by spaliny byly w normie i spalanie mniejsze?? laik jak ja dalby rade sam??
Pozdrawiam

To zależy od tego jaką masz instalację. Na 99% będziesz potrzebował interfejs i program diagnostyczny do swojej instalacji.

aiwer napisał/a:
Bzdury wypisujesz kolego, tak to może jest ale przy instalacjach starszych generacji, posiadam sekwencję od lutego br. i średnie spalanie wychodzi mi praktycznie zawsze 7,5l gazu w trasie przy prędkościach 100-120km/h, czyli minimalnie odbiega od informacji w katalogu.

Na Twoim miejscu zacząłbym się martwić o głowicę. Spalanie LPG w poprawnie wyregulowanej instalacji powinno być wyższe o ok. 20-30% od spalania benzyny. Wynika to z właściwości chemicznych LPG, o czym wielokrotnie na forum pisano. :ok:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 12:13   

piter34 napisał/a:
faecd napisał/a:
I tu mam pytanie: a jak wyregulowac samodzielnie tak by spaliny byly w normie i spalanie mniejsze?? laik jak ja dalby rade sam??
Pozdrawiam

To zależy od tego jaką masz instalację. Na 99% będziesz potrzebował interfejs i program diagnostyczny do swojej instalacji.

aiwer napisał/a:
Bzdury wypisujesz kolego, tak to może jest ale przy instalacjach starszych generacji, posiadam sekwencję od lutego br. i średnie spalanie wychodzi mi praktycznie zawsze 7,5l gazu w trasie przy prędkościach 100-120km/h, czyli minimalnie odbiega od informacji w katalogu.

Na Twoim miejscu zacząłbym się martwić o głowicę. Spalanie LPG w poprawnie wyregulowanej instalacji powinno być wyższe o ok. 20-30% od spalania benzyny. Wynika to z właściwości chemicznych LPG, o czym wielokrotnie na forum pisano. :ok:


To skoro mój dwunastoletni poldi spala średnio (przestrzeń ponad 4 lat i ponad 83 kkm przebiegu na LPG) dokładnie 8,45 litra na sto km, to benzynki powinien palić (zakładając 30% większe zużycie LPG względem wachy) - dokładnie 6,5 litra benzynki ?
Trasy mieszane, bo jeżdżę codziennie na trasie NDM - W-wa, 80 - 120 km dziennie.

Możliwe by to było? Dla mnie zbyt piękne by to wyglądało.

Może nie 30% (no chyba że w źle wyregulowanej instalacj), ale w dobrze (II generacja, taką mam w swoim Poldeuszu) - MAXYMALNIE 20% a w zasadzie i mniej. Ale na pewno nie 1/3 względem zużycia benzynki.

ps. Silnik ma świece na których przejechałem już 76 kkm (trzy lata).
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 12:18   

oprawca_1978 napisał/a:
To skoro mój dwunastoletni poldi spala średnio (przestrzeń ponad 4 lat i ponad 83 kkm przebiegu na LPG) dokładnie 8,45 litra na sto km, to benzynki powinien palić (zakładając 30% większe zużycie LPG względem wachy) - dokładnie 6,5 litra benzynki ?

6,5-7 litrów

oprawca_1978 napisał/a:
Możliwe by to było? Dla mnie zbyt piękne by to wyglądało.

Pewnie jest możliwe...
Sprawdź sobie, czy masz dobrą lambdę na analizatorze lub za pomocą innego przyrządu diagnostycznego (np. softem do LPG), bo skoro tak podejrzanie (nawet dla Ciebie) niskie spalanie uzyskujesz, to może jednak mieszanka jest lekko uboga, hmm?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 12:44   

piter34 napisał/a:
oprawca_1978 napisał/a:
To skoro mój dwunastoletni poldi spala średnio (przestrzeń ponad 4 lat i ponad 83 kkm przebiegu na LPG) dokładnie 8,45 litra na sto km, to benzynki powinien palić (zakładając 30% większe zużycie LPG względem wachy) - dokładnie 6,5 litra benzynki ?

6,5-7 litrów

oprawca_1978 napisał/a:
Możliwe by to było? Dla mnie zbyt piękne by to wyglądało.

Pewnie jest możliwe...
Sprawdź sobie, czy masz dobrą lambdę na analizatorze lub za pomocą innego przyrządu diagnostycznego (np. softem do LPG), bo skoro tak podejrzanie (nawet dla Ciebie) niskie spalanie uzyskujesz, to może jednak mieszanka jest lekko uboga, hmm?


Hehehe, nie potrzebuję maszynek do tego. Mieszankę nastawiłem dosłownie na GRANICĘ PALNOŚĆI. Register wkręciłem tak, aż mu zwoje sprężyny na siebie pozachodziły, a śrubę membrany cienkiej wkręciłem do chwili tracenia równomierności obrotów silnika na biegu jałowym a potem ćwierć obrotu odkręciłem.
Na 1000% mieszanka jest uboga. Bardzo uboga. I jakoś przez 4 lata i ponad 80 kkm zawory się nie "wypaliły", kurde. I świece, które mają 3 lata i ponad 76 kkm, tyż jakoś chcą jeszcze działać.
Olej zmieniam co jakieś 25 kkm (dodaję 5 kkm z racji tego, ze na gazie jeżdżę, a silnik jest szczelny i nie bierze syfu z żadnej strony), leję lotosik 5W40. Oczywiście, sam to robię. Nie bierze olejku ni grama.

Jak się samemu reguluje gazownię, to efekty tego są bardzo przyjemne.

Kod:
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
ericson 



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 29
Skąd: lubuskie



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 15:55   

oprawca_1978 napisał/a:
piter34 napisał/a:
oprawca_1978 napisał/a:
To skoro mój dwunastoletni poldi spala średnio (przestrzeń ponad 4 lat i ponad 83 kkm przebiegu na LPG) dokładnie 8,45 litra na sto km, to benzynki powinien palić (zakładając 30% większe zużycie LPG względem wachy) - dokładnie 6,5 litra benzynki ?

6,5-7 litrów

oprawca_1978 napisał/a:
Możliwe by to było? Dla mnie zbyt piękne by to wyglądało.

Pewnie jest możliwe...
Sprawdź sobie, czy masz dobrą lambdę na analizatorze lub za pomocą innego przyrządu diagnostycznego (np. softem do LPG), bo skoro tak podejrzanie (nawet dla Ciebie) niskie spalanie uzyskujesz, to może jednak mieszanka jest lekko uboga, hmm?


Hehehe, nie potrzebuję maszynek do tego. Mieszankę nastawiłem dosłownie na GRANICĘ PALNOŚĆI. Register wkręciłem tak, aż mu zwoje sprężyny na siebie pozachodziły, a śrubę membrany cienkiej wkręciłem do chwili tracenia równomierności obrotów silnika na biegu jałowym a potem ćwierć obrotu odkręciłem.
Na 1000% mieszanka jest uboga. Bardzo uboga. I jakoś przez 4 lata i ponad 80 kkm zawory się nie "wypaliły", kurde. I świece, które mają 3 lata i ponad 76 kkm, tyż jakoś chcą jeszcze działać.
Olej zmieniam co jakieś 25 kkm (dodaję 5 kkm z racji tego, ze na gazie jeżdżę, a silnik jest szczelny i nie bierze syfu z żadnej strony), leję lotosik 5W40. Oczywiście, sam to robię. Nie bierze olejku ni grama.

Jak się samemu reguluje gazownię, to efekty tego są bardzo przyjemne.

Kod:
Trzymam kciuki i :bezradny: oby auta szlaG nie trafił za experymenty :lol: . Jeśli chodzi o szkody związane z experymentowaniem w instalacji lpg to poldek wychodzi najtaniej, tylko czy to jest bezpieczne ? :/
Ostatnio zmieniony przez Brt Sro Lis 12, 2008 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 16:20   

oprawca_1978 napisał/a:
Na 1000% mieszanka jest uboga. Bardzo uboga.

Czyli nieprawidłowa i stąd takie niskie spalanie odnotowujesz :ok:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 19:13   

u mnie jest sekwencja nie wiem czy najnowsza czy poprzednia koszt osprzetu to 2000PLN

trzeba cos dokupic/wymienic i wyregulowac czy od razu regulowac?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 21:03   

faecd, Twoje spalanie jest jak najbardziej w normie. Jeśli auto ma dynamikę OK, to ja bym nic nie regulował.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 22:05   

a no ma dynamike:) na gazie i nie na gazie:) jedynym mankamentem gazu jest to, ze gdy ruszam na lpg to troche mi kangurzy i trzeba nieco bardziej wkrecic auto na obroty, z kolei na benzynie nie ma tego problemu:/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 416 Si] Wysokie spalanie 20 litrów gazu. Pomocy.
ptoporowicz89 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Kwi 28, 2013 21:50
Adrian
Brak nowych postów [R400 1,6 16v] ustawienia LPG sekwencja
polofix Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Cze 03, 2010 00:36
polofix
Brak nowych postów [R400/R45/MG] Regulacja gazu po UPG
BoloSr Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Lip 09, 2011 07:29
Gość
Brak nowych postów [r400]linka od gazu help:)
pablo773 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sro Sty 25, 2012 17:14
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink