Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ogrzewanie włącza się samoczynnie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ogrzewanie włącza się samoczynnie
Autor Wiadomość
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 11:07   

dyziek, kolego... zdecyduj się, ja myślałem, że włącz Ci się wentylator/dmuchawa nagrzewnicy i ją słychać, a teraz piszesz, że czujesz, jak ciepłe powietrze leci. Wytłumacz w końcu dokładnie po kolei objawy, odgłosy i odczucia, żeby było wiadomo czego szukać. A Webasto tak jak pisze Dziadek, jest w prawie każdym CDT, niektóre egzemplarze we Wloszech nie mały.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 11, 2008 11:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 20:08   

TO powinno zaradzic dmuchaniu ciepłego powietrza bez udziału climatronika

_________________
Rover 75 2.0i
 
 
dyziek 




Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 22
Skąd: Skawina



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 20:51   

ENU napisał/a:
TO powinno zaradzic dmuchaniu ciepłego powietrza bez udziału climatronika

to by było zbyt proste :!:
nie działa :smile:

[ Dodano: Wto Lis 11, 2008 20:55 ]
Rowan napisał/a:
dyziek, kolego... zdecyduj się, ja myślałem, że włącz Ci się wentylator/dmuchawa nagrzewnicy i ją słychać, a teraz piszesz, że czujesz, jak ciepłe powietrze leci. Wytłumacz w końcu dokładnie po kolei objawy, odgłosy i odczucia, żeby było wiadomo czego szukać. A Webasto tak jak pisze Dziadek, jest w prawie każdym CDT, niektóre egzemplarze we Wloszech nie mały.

może trochę zagmatwałem ale po prostu leci ciepłe do wewnątrz bez włączania się dmuchawy
ale Dziadek chyba już rozgryzł mój problem :smile:
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 21:24   

dyziek, jejku...
Ja myślałem, że słychać jest, że chodzi dmuchawa.
 
 
 
dyziek 




Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 22
Skąd: Skawina



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 21:27   

Dziadek napisał/a:
Seryjnie montowane Webasto jest tuż przed akumulatorem,czyli po prawej stronie komory silnikowej(stojąc przodem do auta).Nie jest duże,z dwoma wtyczkami i(po tym poznasz)wychodzi z niego błyszcząca rura w dół kończąca się w otworze osłony podsilnikowej-to wydech spalin.A z nadmuchem ciepłego powietrza chyba wszyscy tak mają w tym modelu.Możnaby tego uniknąć zaślepiając wszystkie otwory wylotowe z tyłu auta i uszczelniając furę maksymalnie,ale po kilku kilometrach straciłbyś przytomność z braku tlenu.Proponuję zatem używać klimatronika,bo w tym pięknym samochodzie raczej nie ma innej alternatywy.Swoją drogą,jeśli możesz,to podjedź na jakiegoś kompa i zrób test webasta i silnika wentylatora chłodnicy.Poszukaj na Forum właśnie o wentylatorze-to podstawa sprawnie działającej klimy.
Swoją drogą często jadę do Krzywaczki,może się spotkamy na drodze?

dzięki za cenne uwagi :ok:
nie wiem w jakich godzinach bywasz w Krzywaczce, ja w tygodniu raczej nie dam rady przed 19, a w co drugi weekend w ogóle mnie tu nie ma ale poza tym jestem otwarty na propozycje :grin:

[ Dodano: Wto Lis 11, 2008 21:33 ]
Rowan napisał/a:
dyziek, jejku...
Ja myślałem, że słychać jest, że chodzi dmuchawa.

nic nie słychać :smile:
wydawało mi się, że o tym pisałem ale może tylko myslałem żeby napisać :wink:
pzdr
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 18:34   

Kolego miło mi będzie zobaczyć Twoją maszynę w Skawinie,ale trudno powiedzieć kiedy,bo coraz rzadziej jadę przez to piękne miasto.Ostatnio wybieram zakopiankę,a w Krzywaczce mam szwagra.Mam swoją maszynę od czerwca i jak na razie rozmawiałem osobiście o niej tylko z PHJOWI i jakąś wystrzałową blondynką,która twierdziła,że jej skrzynia biegów nazywa się klimatronik i nie wiedziała jak się wyłącza oświetlenie kabiny.Uważam,że właściciele takich samochodów powinni o nich rozmawiać.Przestudiowałem już całą instrukcję (ponad 270 stron),ale ciągle uczę się czegoś nowego.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
zajac 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 12
Skąd: zwierki



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 20:35   [r75 ]cieple powietsze

witam u mnie tez czasami wieje cieplym jak silnik goracy ale jak wlacze klime ustawie na 16 wiatraki na max 5 sekund i wlacze off wszystko gasnie i cieple juz nie wieje
 
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 12:22   

dyziek napisał/a:
ENU napisał/a:
TO powinno zaradzic dmuchaniu ciepłego powietrza bez udziału climatronika

to by było zbyt proste :!:
nie działa :smile:


nie działa bo nie ma zmiany?? to moze ten przełącznik jest uszkodzony - u mnie to działa
_________________
Rover 75 2.0i
 
 
dyziek 




Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 22
Skąd: Skawina



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 22:09   

Dziadek napisał/a:
Kolego miło mi będzie zobaczyć Twoją maszynę w Skawinie,ale trudno powiedzieć kiedy,bo coraz rzadziej jadę przez to piękne miasto.Ostatnio wybieram zakopiankę,a w Krzywaczce mam szwagra.Mam swoją maszynę od czerwca i jak na razie rozmawiałem osobiście o niej tylko z PHJOWI i jakąś wystrzałową blondynką,która twierdziła,że jej skrzynia biegów nazywa się klimatronik i nie wiedziała jak się wyłącza oświetlenie kabiny.Uważam,że właściciele takich samochodów powinni o nich rozmawiać.Przestudiowałem już całą instrukcję (ponad 270 stron),ale ciągle uczę się czegoś nowego.

zasadniczo to Skawina jest tylko chwilową przystanią, już bardzo niedługo wracam do Kraka :smile: ale do Skawiny będę miał dwa kroki :smile: ja w sumie też zapoznałem się z całą instrukcją ale przy Tobie jestem co najwyżej jak czeladnik choć w hierarchii chyba wyżej od wspomnianej blondynki :grin:
pzdr

[ Dodano: Czw Lis 13, 2008 22:10 ]
ENU napisał/a:
nie działa bo nie ma zmiany?? to moze ten przełącznik jest uszkodzony - u mnie to działa

nie ma zmiany a przełącznik raczej jest dobry :smile:
pzdr

[ Dodano: Czw Lis 13, 2008 22:13 ]
zajac napisał/a:
witam u mnie tez czasami wieje cieplym jak silnik goracy ale jak wlacze klime ustawie na 16 wiatraki na max 5 sekund i wlacze off wszystko gasnie i cieple juz nie wieje

to jest jakiś sposób ale myslałem, że da się go rozwiązać raz na zawsze a nie za każdym razem od nowa :smile:
pzdr
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Lis 15, 2008 18:45   

U mnie na działającym nadmuchu i ruszając tym regulatorem słychac jak zmienia sie odgłos przepływu powietrza
_________________
Rover 75 2.0i
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Uchwyt na kubek, nie wysuwa się samoczynnie
longer86 Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Maj 06, 2011 08:36
piterazim
Brak nowych postów [R75] Nie włącza się klimatyzacja
jarko Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Gru 11, 2010 14:31
dukat11
Brak nowych postów [R75] Nie włącza sie wentylator
jarko Rover serii 75, MG ZT 39 Sob Sie 15, 2015 17:53
prebenny
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja nie włącza sie.
budzik22 Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Paź 14, 2016 00:15
R75
Brak nowych postów [R75] Nie włącza się wiatrak chłodnicy
adam Rover serii 75, MG ZT 23 Sob Wrz 29, 2018 14:16
feldbahn75



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink