Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Kupiłem używanego R400. Co wymienić na początek?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Kupiłem używanego R400. Co wymienić na początek?
Autor Wiadomość
bartoszek_m 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 138
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 16, 2008 02:26   [R400] Kupiłem używanego R400. Co wymienić na początek?
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam od 3 dni jeżdzę moim nowym używaym Roverkiem 400 w chatbacku rocznik 1998 diesel 1994ccm.
Mam takie pytanie co trzeba wymienić od razu w nim? I co przekazać mechanikowi który by mi to robił, tak aby nie kosztowało mnie to ogromne pieniądze, a służyło na długo?

Pewnie taki temat już gdzieś był, ale nie mogłem znaleźć.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Mar 01, 2011 22:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 16, 2008 02:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
cabriolecik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 47
Skąd: Zdolny Śląsk



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 09:49   

Zawsze najważniejszy jest rozrząd. Jeśli nie wiadomo kiedy był wymieniany od tego zacznij. No i kontrola oleju w skrzyni biegów. Reszta to standartowe procedury.
 
 
greg_szczytno 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 16, 2008 10:19   

o witam kolegę ze Szczytna tak jak pisze cabriolecik, rozrzad ważna sprawa ponadto standardowa obsługa - olej płyny filtry - nie wychodzą astronomiczne kwoty a silniczek ma lżej. Niestety mam 1.6 benzynkę więc na dieselku nie zabardzo się znam.
Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 10:22   

Niestety spokój musi kosztować a jak zainwestujesz to będziesz miał pewność, że wszystkie podstawowe czynności zostały wykonane. Poniżej to co na początek powinno być wykonane, o ile poprzedni użytkownik tego nie zrobił.
Powinieneś zacząć od wymiany wszystkich filtrów (powietrza,paliwa,oleju), filtr kabinowy, wymienić olej (nie wiem jaki jest jego poziom i stan), płyn chłodzący, płyn od wspomagania, płyn hamulcowy, kompletny rozrząd i jego poprawne ustawienie (co na komplet się składa i jakie jest prawidłowe ustawienie dowiesz się w technicznym FAQ), sprawdzić a najlepiej wymienić akumulator,świece. Sprawdzić stan klocków hamulcowych i tarcz. Odczytać kody błędów. Trochę tego jest (i kasy też) ale moim zdanie to niezbędne minimum aby potem nie dokładać. Jak wszędzie to "naczynia połączone" coś odpuścisz to przełoży się na inny element.
Niezależnie od marki auto moim zadaniem te czynności to podstawa.
O stanie turbiny, przepływomierza, sprzęgła, pierścieni dowiesz się w trakcie eksploatacji.
_________________
DEBEC
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 11:48   

DEBEC napisał/a:
Odczytać kody błędów
DEBEC napisał/a:
płyn od wspomagania, płyn hamulcowy,
DEBEC napisał/a:
akumulator


Kolega chyba troche przesadził i zniechęcił kolege ktory kupił sobie roverka,jesli nie błedów to po co cos odczytywac, płyn hamolcowy mysle ze jak pedał jest twardy i nie schodzi do podłogi po mocnym nacisnięciu jest oki,akumulator... jak odpala to po co?? Jeszcze popatrz na świece,ja mam 3 wiedz jak co tojuz wiesz ze rover tak moze miec :cool:

Chyba na początek wystarczą podstawowe czynności : Rozrząd,olej,filtry,spr klocki,płyn chłodzący. Mam ten sam model i az tak nie szalałem,jak kupiłem 420Di to kosztował mnie 1300zł,wymieniłem rozrząd,olej,olej w skrzyni,łożyskow przednim kole a reszta sukcesywnie jak cos sie dzieje.nic na siłe
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 12:21   

Wcale nie miałem zamiaru zniechęcać tylko zasygnalizować z czym może się spotkać. Lepiej mieć wiedzę niż żyć w nieświadomości. Napisałem co może zrobić ale nikt go do tego nie zmusza.
Odnośnie tego co napisałeś:
- akumulator teraz odpala ale co będzie gdy przyjdą mrozy, pisząc o wymianie sugeruję zainteresowanie się nim, nie będę przy każdym elemencie się rozwodził pisząc "sprawdź to i to a jak jest źle to zobacz jeszcze to i to a jak to nie pomoże to kup nowy" :grin:
- to, że hamuje nie oznacza, że płyn hamulcowy jest w dobrym stanie i nie zawiedzie w najmniej oczekiwanym momencie (schodzi do podłogi a jak w niej zostanie)
- to, że pozornie nic się nie dzieje nie oznacza, ze wszystko jest w porządku i odczytanie o ile występują takie, kodów błędu pozwoli ewentualnie wyłapać jakąś usterkę i przy okazji poznać trochę historii auta.
Niech sobie to wszystko posprawdza a potem jak piszesz "sukcesywnie, nic na siłę powymienia". To jego decyzja i pieniądze.
_________________
DEBEC
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 12:49   

Co do płynu hamulcowego popieram DEBEC-a. Warto go co kilka lat wymienić. U siebie wymieniłem go zaraz po kupnie razem z wszystkimi traczami i klockami hamulcowymi. Hamowanie ważna rzecz i nie jest wskazane by na czymkolwiek oszczędzać.

Należy pamiętać że płyn hamulcowy pracuje w bardzo ciężkich warunkach i posiada właściwości higroskopijne (czy jakies tam..:D) poprostu chłonie wodę.
 
 
Radziol17 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 34
Skąd: Wroclaw



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 20:00   

Witam serdecznie! Rowniez zakupilem na dniach ROVERka 400 sedan 1998r. 2.0 diesiel. Czy mozecie mnie poinformowac ile kosztuje wymiana rozrzadu do tego modelu?? Widze rozne ceny od 340 do 450 plus zalozenie (podobno 400zl) Czy to prawda czy ktos chcial sie wzbogacic moim kosztem. Bede wdzieczny za odpowiedz.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 20:07   

Radziol17 napisał/a:
Widze rozne ceny od 340 do 450
:ok:
Radziol17 napisał/a:
zalozenie (podobno 400zl)

eee trochę za dużo. rozsądnie to tak 200 - (max) 250PLN
Tu masz komplet informacji podstawowych o tym silniku ;) (seria L)
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#50
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 20:12   

Nie no ja tez nie twierdze ze wymiana płynu hamulcowego to przesada,jak najbardzie popieram,tylko jak popatrzec z boku na to co napisał DOBEC to idzie sie wystraszyc tego auta i odrazu szykowac kase na remont :cool: Jak to mowią : Lepiej zapobiegać niż leczyc...

a co do

Radziol17 napisał/a:
Widze rozne ceny od 340 do 450 plus zalozenie (podobno 400zl)


to ja za wszystko zapłaciłem chyba około 600 zł w tym jest olej i filtry ale wiem ze na tym lepiej nie oszczedzać,mowa tu o częsciach i mechaniku,bo musi sie na tym znac
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 20:21   

Kasę na remont to trzeba szykować jak nic się przy aucie nie robi. Pragnę zauważyć, ze nasze roverki mają średnio 10 lat i raczej powiedzenie "tylko lać i jeździć nie ma takiego zastosowania".
W dalszym ciągu nie widzę nic niepokojącego w tym co napisałem. To normalne czynności eksploatacyjne, przy samochodzie "każdej marki".
_________________
DEBEC
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 20:41   

DEBEC napisał/a:
W dalszym ciągu nie widzę nic niepokojącego w tym co napisałem. To normalne czynności eksploatacyjne, przy samochodzie "każdej marki".


OKI , przepraszam :cool: chyba dzis nie jestem w humorze :/
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 20:46   

Nie ma za co :wink:
Czekam aż w końcu wypowie się zainteresowany i napisze czy się przestraszył, czy nasze posty mu pomogły.
_________________
DEBEC
 
 
Radziol17 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 34
Skąd: Wroclaw



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 20:59   

Dziekuje za informacje. czyli prawdopodobnie zakupie kompletny rozrzad na allegro 340 i pojde do mechanika zeby mi to wszystko zalozyl za ok 200zl ;) Moze sie uda lacznie 540zl :)
 
 
 
bartoszek_m 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 138
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 23, 2008 01:29   

Przepraszam za moją nieobecność, ale niestety nie miałem przez ostatni okres dostępu do internetu. No myślę, ze duża pomoc. Wiem w czym muszę się zoriętować.

A ten rozrząd za 340 to oryginalny rovera czy jakiś badziewny zamiennik?
Z jakich firm najlepiej brać części rozrządu, filtry, płyny itp. ?

[ Dodano: Nie Lis 23, 2008 01:43 ]
A i jeszcze pytanie na temat kół.
Musze jeszcze zakupić ogumienie na zime i myślę, żeby się nie bawić w wymienianie to odrazy felgi jakieś stalowe.
Jaki wymiary będą najlepsze dla mojego Roverka?
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Lis 23, 2008 11:46   

bartoszek_m napisał/a:
Jaki wymiary będą najlepsze dla mojego Roverka?

tutaj masz wyczerpujące info:
http://roverki.pl/article.php?sid=86
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R400] Na początek
kemot Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Gru 30, 2015 22:27
czort
Brak nowych postów [R400] Jak wymienić zaworki od klimy?
AndrzejekA8 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Lip 28, 2009 23:34
TomC
Brak nowych postów [R400] Co wymienić razem ze sprężynami
greg-si Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Maj 07, 2009 21:34
greg-si
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R400] uszkodzony immobilizer - jak i co wymienić
pawel_cz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Sie 01, 2013 23:23
sTERYD
Brak nowych postów [R400] Jak wymienić siedzenia w 400? Czy łatwo?
mikelo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Lut 13, 2008 14:31
mikelo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink