Forum Klubu ROVERki.pl :: Czy ktoś wie co to są zenony?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś wie co to są zenony?
Autor Wiadomość
desperado67 



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 177
Skąd: Bradford



Wysłany: Czw Lis 20, 2008 00:18   Czy ktoś wie co to są zenony?

Byłem dziś w garażu ENKHANZ body car,wybrać nowy spojler ,alumy i umówić sie na lakierowanie tomcata.Zapytano mnie czy nie chciałbym zmienić przednich świateł na zenony,odpowiedziałem że się zastanowie,a to z tego względu że nic o nich nie wiem,oprócz tego że to nie są xenony i daja lepsze od nich światło z błękitną poswiatą.Niewiem nic wiecej, a interesuje mnie przede wszystkim żywotność tego oświetlenia.Może ktoś zna ten typ oświetlenia lepiej.Za informacje z góry dzieki.
_________________
desperado67
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 20, 2008 00:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lis 20, 2008 00:31   

ja bym sie raczej martwił dopuszczenem tego do legalnego użytku...nie ma na razie niczego co w normalnym aucie daje lepsze światło od Xenonów a zenony to mi sie automatycznie kojarzy z telefonami Nakia, butami Adidos i dresami Nika...wiesz o co chodzi??
Z drugiej strony...skoro jedni pakują LPG do Hummera to czemu Ty nie miał byś zamontowac sobie do R zenonów :) To nawet bedzie mniej śmieszne ;)

A tak serio - poczytaj w PoRD co jest napisane o światłach i bedziesz miał te..."niebieską poświatę" jako odpowiedź do czego są zenony :)
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Lis 20, 2008 07:23   

"Swiatla typu "zenon" przeznaczone sa do otrzymywania mandatow." ;)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lis 20, 2008 09:36   

Cytat:
"Swiatla typu "zenon" przeznaczone sa do otrzymywania mandatow."

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :rotfl:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Lis 20, 2008 10:04   

:lol:
 
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 20, 2008 12:11   

Może na Wyspach stworzył je jakiś polski wynalazca o imieniu Zenon? A na kontynent jeszcze nie dotarły ;)
_________________
It's all right...
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lis 20, 2008 23:33   

desperado67 napisał/a:
Zapytano mnie czy nie chciałbym zmienić przednich świateł na zenony

Chodziło oczywiście o "ksenony". :lol:
Aż dziw bierze jak niektórzy przekręcają słowa. Moi faworyci w gwarze mechaników to "tumnik" albo "filter".
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:40   

jest jeszcze tłumnik, pokrywa głowicy (dla czepialskich), korektor dolotowy :D i masa innych...ale cóż...to goście najczęsciej po zawodówce lub podstawówce i paru doszkalających kursach...czesto też poporstu miłośnicy dłubania w bambetlach i smarach....to niewazne...wazne by robili dobrze to co robią...takich jest niestety tragicznie mało.

A tak na marginesie przecież desperado pisze, ze mu powiedziano że to nie sa Xenony
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:45   

piter34 napisał/a:
desperado67 napisał/a:
Zapytano mnie czy nie chciałbym zmienić przednich świateł na zenony

Chodziło oczywiście o "ksenony". :lol:
Aż dziw bierze jak niektórzy przekręcają słowa. Moi faworyci w gwarze mechaników to "tumnik" albo "filter".


Są jeszcze "tłumniki" (często spotykane w sieci), "lefrektory" i nieśmiertelny "karnister".

EDIT: no i zapomniałem o najważniejszym: "maszeta", "mażeta" lub "marzeta" :rotfl:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
Ostatnio zmieniony przez PTE Pon Lis 24, 2008 11:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 13:55   

I jeszcze "przegłuby" słusznie kojarzące się z pewnym epitetem ;)
 
 
drlubicz 




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 14:35   

Zenony lub jak kto woli Bi-zenony to światłą które mają taką niebieską poświatę , nie służą do otrzymywania mandatów , nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba w BMW były seryjnie montowane w siódemkach , świecą bardzo fajnie i pewnie co do jakości jest tak że są zenony i zenony . Oryginalne święcą tak jak ksenony i ich nazwa nie pochodzi od imienia Zenon tylko od izotopu gazu znn. Nie wiem czy dobrze pamiętam bo fizykę miałem już dawno ale to chyba gazy te same co kryptony i te inne, ale nie wiem na ile moja pamięć jest dobra .
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 14:47   

wiem ze Znn to tzw. zespół niespokojnych nóg...o gazie nikt nic ingdzie nie pisze ale jest jeszcze jedna kwestia...skoro sa lepsze to czemu obecnie BMW już nie stosuje zenonów...ani Porsche ani zadna inna "tania" marka??
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 14:52   

drlubicz napisał/a:
Zenony lub jak kto woli Bi-zenony to światłą które mają taką niebieską poświatę , nie służą do otrzymywania mandatów , nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba w BMW były seryjnie montowane w siódemkach , świecą bardzo fajnie i pewnie co do jakości jest tak że są zenony i zenony . Oryginalne święcą tak jak ksenony i ich nazwa nie pochodzi od imienia Zenon tylko od izotopu gazu znn. Nie wiem czy dobrze pamiętam bo fizykę miałem już dawno ale to chyba gazy te same co kryptony i te inne, ale nie wiem na ile moja pamięć jest dobra .

Gdyby cos takiego istnialo to i tak by byly mandaty bo nie może w lampie znajdować się inne źródło światła :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 15:01   

inne czy nie...swiatło ma być białe, bez poświat i koniec pieśni. jesli nie jest to oświetlenie zamontowane fabrycznie to trzeba mieć świadectwo homologacji co wcale nie musi oznaczać, ze bedzie ok, bo słuzbista (taki co mnie pozbawił swego czasu prawka) i tak sprawe może rzdmuchac do nienormalnych rozmiarów, skąńczy sie na sadzie itp. Nie warto.
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 19:17   

A ja myślę, że "zenony" to również popularna nazwa zabarwionych na niebiesko żarówek jakich pełno na półkach supermarketów i na allegro. :razz:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 22:56   

Masz na mysli te, co jak auto stoi przed sciana, to nie ma linii swiatlo-cien i jak jedzie taki za toba, to wali jakby mial dalekosciezne 400W? Takie to powinni wybijac, a nie mandatami karac :]
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 10:12   

Za linię światło-cień odpowiada odbłyśnik i szkło reflektora a nie żarówka, no chyba że szkło wypolerował sobie ktoś na gładko
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 16:32   

Tak, ale odbysnik jest wyliczony dla standardowej zarowki H4 i na bazie, ze zarnik jest w okreslonym meijscu. Jesli przesuniesz zarnik wewnatrz zarowki, to bezposrednie zrodlo swiatla masz w innym miejscu i linia swiatlo-cien tez ulega przemieszczeniu. A spotkac mozna rozne dziwne zarowki "z homologacja", ktore lepiej doswietlaja pobocze i inne takei tam bajery i robia to bez ingerencji w budowe samego reflektora. Jedyna metoda na to jest wlasnie zmiana pozycji zarnika wewnatrz zarowki.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 23, 2008 09:35   

Heh..mi kiedyś takie cudo do służbowego zakupili. Zarówki niby normalne, założyłem...do czasu jak było jasno to ok, ale jak mi przyszło jechac w dzien to patrzę i...o co kurde chodzi??
Światło pada jedynie na boki w dwóch snopach...no lae zupełnie nie w te miejsca gdzie to jest potrzebne, a do tego jeden snop swiatła jest idealnie biały a drugi zielonkawo, niebiesko jakiś tam...normalnie masakra, nie dąło się z tym jechać po zmierzchu. i to były zwykłe zarówki po 6zł sztuka :)
 
 
desperado67 



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 177
Skąd: Bradford



Wysłany: Nie Lis 23, 2008 19:24   

Dowiedziałem sie już wszystkiego,chodzi o zamontowanie przetwornicy i założenie żarówek gazowych,czyli nic innego jak xenony.Sorki za problem,ale wyszedł on z winy pracownika garażu,kturego angielski jest nie na najwyższym poziomie,no i chodziło o to że xenony po założeniu do zwykłego leflektora ,bez zamontowania przetwornicy nie bedą świeciły tak jak powinny.
_________________
desperado67
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zna sie ktos na pieskach ?
memphisto Offtopic 12 Czw Gru 11, 2008 12:05
mundek131
Brak nowych postów Ktoś zna ten wierszyk?
KRYS Offtopic 5 Czw Wrz 25, 2008 17:14
kasjopea
Brak nowych postów Gra ktoś w WArRocka? :)
pietro Offtopic 3 Nie Cze 08, 2008 10:53
Markzo
Brak nowych postów Widział ktoś to?
Stare ale jare
jaro12 Offtopic 2 Sro Mar 10, 2010 23:32
TIGER
Brak nowych postów ktos wie co to za Roverek?
menior Offtopic 3 Nie Mar 07, 2010 18:06
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink