Forum Klubu ROVERki.pl :: [All R] Ciekawostka dla bezpieczeństwa samochodu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Lis 19, 2010 22:15
[All R] Ciekawostka dla bezpieczeństwa samochodu

tania lokalizacja auta
Autor Wiadomość
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 08:43   [All R] Ciekawostka dla bezpieczeństwa samochodu

Witam

Mam dla was pewną ciekawostkę i jednocześnie małe pytanko.

Otóż korzystam dość często z serwisu www.gdziejestdziecko.pl.

Zasada działania tego serwisu jest taka - samo dodanie użytkownika nic nie kosztuje na starcie dostajemy możliwość 6-krotniej lokalizacji. Później kosztuje to grosze. Zresztą zapoznajcie się z tym jeśli będziecie chcieli. Kwoty są małe i napewno taniej to wychodzi niż GPS.

Otóż dodajemy tam np. jakiś nr. telefonu, który jest lokalizowany z dokładnością od 200 do 500 metrów. W praktyce wynosi to średnio 300 m, w zabudowie szczelnej jest to trochę utrudnione bo jak przeszukać obszar tych 300 m, w ciasnych uliczkach i kamieniczkach, ale na terenach rozległych, wioski, małe mieściny jest OK.

Używam tego zawsze, gdy idę z psem na spacer, podpinam psu do obroży stary telefon, a że mam rasę SH, to takie zabezpieczenie nie powinno dziwić.

I teraz chcę tę metodę zastosować w moim rover 75.

Pytanko - jak zamontować i gdzie najlepiej podłączyć telefon, aby leżał tam sobie na stałe podłączony do zasilania. Może nie jest to super hiper dokładne, ale za 10 zł śpię w zasadzie spokojnie, i nawet jeśli auto zniknie w mieście to odnajdzie się na drodze, bo wtedy łatwiej je zlokalizować.

Może ktoś z was już z tego korzystał.

pozdrawiam

Jarek
_________________
jarek
Ostatnio zmieniony przez Paul Czw Lis 27, 2008 09:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 27, 2008 08:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 08:57   

Bardzo ciekawe rozwiązanie.
Muszę wejść w tą stronkę i sobie poczytać co i jak.

:wink:
 
 
maciekmpl 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 09:18   

Jakoś nie bardzo sobie wyobrażam miejsce, gdzie możnaby ten telefon schować - bo złodziej raczej jak najszybciej pozbędzie się z samochodu wszelkich "ruchomości". Nie wiem - wewnątrz któregoś fotela? Oprócz tego, jak już złodziej się pozbędzie telefonu, to znajdziemy sam, stary, telefon. Czy podłączony telefon nie rozładuje akumulatora?

Tak samo wydaje mi się w przypadku psa - jeżeli tylko ucieknie, to OK, ale jeżeli zostanie skradziony, to też musiałby być to bardzo głupi złodziej, żeby stary telefon sobie zachowywać.

Tak nawiasem mówiąc, to jaka to jest rasa "SH"?

M
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 09:27   

1) właśnie dlatego pytam gdzie telefon dobrze schować :) bo, że złodzieje nie są głupi to wiadomo, czasem są bystrzejsi od specjalistów :)

2) o akumulator raczej nie powinniśmy się martwić, takie rozwiązania, ale oparte na GPS w telefonach komórkowych są stosowane często w autach "marketingowców", nawet w "towarowych" fiatach seicento :razz:

3) rasa Syberian Husky - właśnie o ucieczki chodzi a dokładniej polowania w lesie na wszelaką zwierzynę wtedy niestety instynkt wygrywa nad wychowaniem - kradzież mojego psa nie wchodzi w rachubę - współczuję każdemu kto by go ukradł :)
_________________
jarek
Ostatnio zmieniony przez jarek73 Czw Lis 27, 2008 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 09:31   

Proszę poprawić temat zgodnie z zasadami kącika ( [tu model i rocznik roverka] tu krótki opis tematu )
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 09:32   

Przecież to jest dla wszystkich pojazdów, a nie tylko mojego to rozwiązanie można zastosować dla wszystkich....
_________________
jarek
 
 
kostas 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 228
Skąd: Kłodzko

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 27, 2008 10:58   

Powien szczerze, ze naprawde dobry pomysł. Poczytam tą stronkę i chyba wrzuce cos takiego do mojego roverka, tylko jeszcze przemysle gdzie to wrzucic. :)
_________________
Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligecja jest to, że się z nami nie kontaktują.
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Lis 27, 2008 11:28   

Ja bym to wepchnął gdzieś pod deskę rozdzielczą (i to tak, żeby konieczny był jej przynajmniej częściowy demontaż) albo w jakiś profil - słupek, może nawet w drzwi pod tapicerkę (tylko solidnie bym to przymocował). Zasilanie podpięte na stałe. Szukałbym jakiegoś starego telefonu np. Nokia 5110 w którym można by też łatwo wyprowadzić antenę na zewnątrz. Ten model jest b. często wykorzystywany przez instalatorów alarmów w domach.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 16:15   

alena_jarek napisał/a:
Przecież to jest dla wszystkich pojazdów, a nie tylko mojego to rozwiązanie można zastosować dla wszystkich....
Nie chodziło bezwzględnie o konkretny model roverka (choć tu można by go podać w celu znalezienia odpowiedniego miejsca do zainstalowania urządzenia) tylko o sam kształt tematu. Proszę zobaczyć jak wygląda teraz ;)
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 20:25   

OK w porządku rozumiem o co chodzi z tematem.

Ale nadal nikt nie wypowiedział się, w jaki sposób ten telefon podłączyć do zasilania w taki sposób, aby nie było to widoczne, a jednocześnie nie kolidowało z pozostałą elektroniką auta.

Nie produkując kolejnego wątku - proszę też o dwie informacje:

1) Jak zlikwidować w TV blokadę, która powoduje, że po spuszczeniu hamulca ręcznego TV jest wyłączany. Dla mojego syna to tragedia :) TV można oglądać na postoju, jak zrobić aby można było oglądać TV w czasie jazdy;
2) Druga sprawa... mam taki pomysł, aby podłączyć napęd DVD do TV, ale jak pisałem w innym wątku, nie widzę nigdzie ani zmieniarki, ani tym bardziej kabli do podłączenia.

pzdr

Jarek

ps/ od dziś auto jest już na chodzie.... w sobotę usiądę i przedstawię wam koszta, myśle, że parę osób z tego skorzysta.
_________________
jarek
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 20:39   

Najprościej obciąć wtyk ładowarki samochodowej telefonu (na gniazdo zapalniczki) i przewody wpiąć do kostki np. tej, która idzie do gniazda zapalniczki.
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 21:16   

Thef, to samo chcialem napisać. A telefon można zamocować za schowkiem.nie wiem jak to wygląda w r75 ale w r45 bardzo latwy demontaż (dwie śrubki)jest tam dużo miejsca i blisko do zapalniczki.generalnie świetny pomysl,sam chciałem taki patent zamocować ale mam AC i też śpię spokojnie.
Drugi powód dla którego warto to zainstalować to kontrola nad żoną gdy bierze auto, jedzie na zakupy na cały dzien. Wiemy gdzie pojechała,a monitorująć co pięć minut wiemy czy jedzie już do domu przez co można ją zaskoczyć robiąc jej pyszną kolację lub przygotować gorącą kąpiel bo przecież jest taka zmęczona tym chodzeniem po sklepach :mrgreen: no i kochanka zdąży w porę opuścić nasz dom... :wink: pozdrawiam
 
 
 
wwekol 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 202
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 21:20   

jak was interesuje alarm na komórkę to luknijcie na to http://www.allegro.pl/ite...iadamianie.html kiedyś to znalazłem właśnie na allegro, fajna rzecz bo odrazu sie dostaje sms ze ktoś do auta się włamał :twisted:

[ Dodano: Czw Lis 27, 2008 21:26 ]
albo dzwoni alarm na nasza komorke :mrgreen:
_________________
1,1 mały ale wariat;-) (2 mandaty za prędkość ;-Di jedna stłuczka (szajse);-)
 
 
 
Kruchy 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 04 Sie 2001
Posty: 469
Skąd: Ząbki



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 22:02   

thef napisał/a:
Najprościej obciąć wtyk ładowarki samochodowej telefonu (na gniazdo zapalniczki) i przewody wpiąć do kostki np. tej, która idzie do gniazda zapalniczki.

I podajemy wtedy 12V zamiast okolo 5V ;) Trzebaby podlaczys cala ladowarke samochodowa pod instalacje...
A usluga powiadamiania sms'em gdzie znajduje sie telefon byla kiedys dostepna w Popie, za darmo :P Tylko nie wiem czy to jeszcze jest dostepne, zainteresowani moga sobie sprawdzic na stronie.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 22:22   

Kruchy napisał/a:
I podajemy wtedy 12V zamiast okolo 5V ;) Trzebaby podlaczys cala ladowarke samochodowa pod instalacje...
No fakt. No to trzeba dokupić przedłużkę, lub dodatkowe gniazdo zapalniczki i przy niej uciąć wtyk ;) .
 
 
dudekmis 




Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 281
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 27, 2008 23:12   

Moim zdaniem wystarczy rozebrać wtyczkę , przeważnie w środku na dwóch drucikach są przylutowane 2 blaszki odpowiadające za styk z gniazdem zapalniczki . Przylutowac do tych blaszek nowe przewody zaizolować termoizolacją i zamknąć w jakimś pudełku, a pudełko razem z telefonem gdzieś schować i zostaje nam tylko doprowadzić zasilanie.

Przydało by się sprawdzić jaki prąd pobiera ładowana komórka ( przykładowo alarm samochodowy w czasie czuwania pobiera ok 20 mA) i zastanowić sie nad podłączeniem bezpośrednio do akumulatora . Bo w moim R200 np gniazdo zapalniczki załącza sie po stacyjce wiec podczas postoju telefon byłby pozbawiony zasilania , po 2-3 dniach by sie wyłączył i już po zabawie .

Podłączając bezpośrednio pod akumulator zastosował bym jeszcze bezpiecznik z gniazdem hermetycznym dla bezpieczeństwa :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [EKA codes bez T4 z numeru VIN samochodu ]
azor77 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 4 Sob Lis 20, 2010 07:34
azor77
Brak nowych postów [R all] Poprawne użytkowanie i serwisowanie samochodu
poradnik :)
WojtekKrakow Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Pon Sty 12, 2009 13:50
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink