Forum Klubu ROVERki.pl :: Navigacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Navigacja

co kupić co wybrać
Autor Wiadomość
DawidNB 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 590
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 21:39   Navigacja

Właśnie zastanawiamy się z zouzą nad jakimś systemem navi. Jak do tej pory do głowy przyszedł nam:1

1. http://www.allegro.pl/ite..._13_krajow.html
2. http://www.allegro.pl/ite..._gw_zabrze.html

Ja jako komplety blondynek w tych tematach ciałem się zapytać czy ktoś może mi coś fajnego polecić,
kryteria są proste: 4,3 cala, prosta obsługa, seksowny głos :P
_________________
D-4D + Ubot 520xl
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 30, 2008 21:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 21:41   

Seksowny głos męski oczywiście :mrgreen:
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Siwus181 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 132
Skąd: Tuitam



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 21:58   Re: Navigacja

DawidNB napisał/a:
Właśnie zastanawiamy się z zouzą nad jakimś systemem navi. Jak do tej pory do głowy przyszedł nam:1

1. http://www.allegro.pl/ite..._13_krajow.html
2. http://www.allegro.pl/ite..._gw_zabrze.html

Ja jako komplety blondynek w tych tematach ciałem się zapytać czy ktoś może mi coś fajnego polecić,
kryteria są proste: 4,3 cala, prosta obsługa, seksowny głos :P


Ja, np. robie znajomemu Navia z biedronki za 260zł. TomTom7 chodzi idealnie.
Może jestem inny ale jeżeli miałbym kupować nawigację, nie wydałbym na nią więcej niż 350zł :wink:
Nawet jeśli chodzi o jakość odbioru, ilość satelit wysyłających sygnał jest git.
zouza napisał/a:
Seksowny głos męski oczywiście :mrgreen:

Wszystko da się załatwić :razz:
 
 
DawidNB 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 590
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:00   

Siwus181, ja chce coś porządnego nie mam ochoty użerać się już z tanim sprzętem obecnie mam laptopa mediona i nigdy nie kupię niemarkowego sprzętu elektornicznego
_________________
D-4D + Ubot 520xl
 
 
greg_szczytno 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:06   

wybór z tych dwóch prosty - pkt 2 . Chociaż kryterium sprzętu podałeś
DawidNB napisał/a:
4,3 cala, prosta obsługa,
to powinieneś jeszcze się określić co do map tzn czy chcesz automapkę , tomtom , miomap, garmin itp .. jak chcesz sobie "podejrzeć jak która wygląda graficznie polecam http://peb.pl/ tam w dziale " hard- i software " masz opinie o różnych navi.
Osobiście jeżeli wydolnościowo wystarczy Ci mapka z mio to polecam bo urządzenia tego typu czyli seria moov testowałem i jest spoko (w ojej ocenie w skali 1-10 taka mocna 7) do tego fajnie że "Win CE .Net 5.0" - szybka podmianka softu i śmigasz np na igo 8 TMC - koreczki on line, no blu czyli np odbieranie telefonu poprzez nawi (oczywiście także w drugą stronę chodzi).

Taki offtop :D
Po pierwsze witam - urodzonego w 06.1982 heheh po 2 mój wujo mieszka w Zabrzu na bytomskiej - w okolicach kościoła tak wiec pozdrawiam podwójnie:)
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
Ostatnio zmieniony przez greg_szczytno Nie Lis 30, 2008 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:06   

Dawid, kup sobie MIO MOOV tego większego, wgrasz do niego prawie każdą mapę i będzie hulać.
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:13   

Nie muszą być koniecznie te 2 navi z linków. Szukamy czegoś łatwego w obsłudze, dobrego, nie koniecznie z fajerwerkami, navi będzie używane tylko jako navi, powiedzmy gdzieś tak do 1000zł (chyba, że znajdzie się coś naprawdę super), ale jak będzie np 500zł i coś sensownego to jeszcze lepiej.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Siwus181 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 132
Skąd: Tuitam



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:19   

DawidNB napisał/a:
Siwus181, ja chce coś porządnego nie mam ochoty użerać się już z tanim sprzętem obecnie mam laptopa mediona i nigdy nie kupię niemarkowego sprzętu elektornicznego


Jeśli tak, to polecam nawigacje z Win Ce Net 5.0, jak kolega wyżej pisał. Wgrasz tam praktycznie wszystko co tylko pomoże umilić Wam podróż.
 
 
Azazel85 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:55   

DawidNB / zouza,

1. Navi głównie do Polski, czy np Polskę znacie i raczej Europa? Jak Europa, jakie państwa przede wszystkim ;> Wybierajcie navi przede wszystkim po mapach, w dalszej kolejności po funkcjach, wyglądzie itp;) O mapach można w dużym skrócie poczytać sobie TUTAJ - przy czym pierwsza strona jest najlepsza, bo dalej gość bardzo średnio wg mnie ocenia różne nawigacje.

2. Chcecie nabyć sprzęt kompletny, gotowy do pracy - czy właśnie chcecie bawić się w "małego majsterkowicza/programistę", odblokowywać softy, instalować, reinstalować, przeinstalowywać itd mapy itp? ;)

3. Czy poza navi na jakiejś konkretnej funkcjonalności Wam zależy? Typu bluetooth do telefonu, nie działające w Polsce TMC, nie wiem....odtwarzacz mp3/video/zdjęć, transmiter FM, wbudowany aparat itp?

Z tych dwóch linków i wg informacji które już podaliście - wg mnie zdecydowanie MIO ;)
Co nie znaczy że innego fajnego sprzętu nie ma... ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Gru 01, 2008 22:38   

Bawiliśmy się dzisiaj w sklepach i najbardziej w oko wpadły nam w zasadzie dwa ten:
http://www.mio.com/pl/pro...60-przeglad.htm bardzo polecany przez wszystkich sprzedawców.
I Garmin tylko kurcze nie pamiętam który model :roll: jakis z serii 200 chyba, ale ceny były zbliżone.
Mi osobiście podoba sie Garmin, tz leży mi w ręce i jakoś jest dla mnie czytelniejszy, ale myślę, że do Mio też bym się przyzwyczaiła. Który wg Was jest fajniejszy? I jak wygląda sprawa z mapami, bo nie mam o tym pojęcia.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
greg_szczytno 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 01, 2008 22:53   

zouza napisał/a:
I jak wygląda sprawa z mapami, bo nie mam o tym pojęcia
hmm no i tu w mojej skromnej ocenie jest akurat blisko remisu. Garmin "chwali się" "szczegółowością map no ale miomap nie jest złe - czyli do zwykłej nawigacji jest spoko. Używam w pracy garmina (jako technik dozoru na polach musze znajdować punkty podane od geodety szer. wys geog.) ale tzw profesjonalnego serii GPSMAP® 60Cx do tego mojego przeznaczenia jest spoko dokładność punktu do 1 - 2 m ale do dojazdów na miejsce używam mio c250 z miomap. Jeszcze się nie zawiodłem tzn nie wyprowadziła mnie w pole. Najgorszy przypadek to pomimo pokazywania trasy asfaltowej 10 kilometrów jechałem po kocich łbach - na szczęście służbowy L200 daje radę bo jakby tak przyszło roverkiem to bym sie załamał.
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Azazel85 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 01:16   

"MapaMap – produkt firmy Imagis, dostawcy map dla nawigacji Garmin. Wersja Easy zawiera tylko 307 336 km polskich dróg oraz wsie widma bez dróg dojazdowych. Zdecydowanie odradzam stosowanie jej jako mapy podstawowej, no chyba, że kręcą Was przygody. Starsza siostra Easy, MapaMap Top mieści 402 262 krajowych dróg. Nie jest to jakiś rewelacyjny wynik w stosunku do konkurencji. Mimo wszystko wersję TOP można stosować z powodzeniem jako mapę zapasową, gdyby ta podstawowa w danym miejscu miała problem. Spełni się też jako pomoc w jeździe po dużych miastach."

O MIO natomiast poczytajcie sobie TUTAJ
Ściągnąć, rozpakować, czytać, i podejmować decyzje ;)

Model 330u od 360u różni się praktycznie tylko brakiem Bluetooth (do połączenia z telefonem i wykorzystywania jako zest. glośnomówiący), i cenowo jest 50zł tańszy;)
W tej klasie polecałbym jeszcze Nokie 500, przede wszystkim ze względu na Automapę ;)

Gdybyście chcieli tego MIO, mógłbym go Wam w cenie w której widziałem go na Aledrogo załatwić od razu z wygodnym oryginalnym etui MIO do przenoszenia i zabierania nawigacji ze sobą (co by się nie porysowała, zniszczyła itp). Po ewentualne szczegóły - zapraszam na priv;) (mówię o czymś TAKIM)

Ehhh...za dobry jestem ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 08:17   

Co do mio to sprzet jest dobry, szybko lapie sygnal, tylko jak dla mnie to mapa (miomap) pozostawia wiele do zyczenia (pomimo zaznaczonych ulic jednokierunkowych wytycza trase pod prad). Na navi mam wgrane miomap, igo8 i automapa, ta ostatnia na polske sprawdza sie rewelacyjnie i mozna dograc
zouza napisał/a:
Seksowny głos męski
przewodniczacego SAMOOBRONY Andrzeja L. i kilka innych :wink:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 02, 2008 08:23   

Jako użytkownik CB Radia po ostatniej weekendowej podróży do Gdyni jestem bardzo zadowolony z kierunku rozwoju AutoMapy (tuż przed wyjazdem przedłużyłem licencję i wgrałem wersje 5.2) - AutoMapa podaje nr słupków kilometrowych na głównych trasach, przez co w nocy nie muszę już zwalniać i wypatrywać tych numerków, gdy TIRy podają istotne informacje - wystarczy, że spojrzę na nawigację i już. :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 11:21   

Azazel85, plik ściągnęłam, ale zostawię go Dawidowi do poczytania ;) Coraz bardziej mi się Mio podoba więc byłabym dźwięczna za cyferki za tego Mio na priva, a ja Ci wtedy napiszę, że za dużo ;)
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
xxxlegiaxxx 




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 27
Skąd: Piastów



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 17:38   

ja ze swojej strony polecam Pentagram Nomat P5210 ;) Kupiłem wczoraj i jestem bardzo zadowolony. Mapy można sobie wgrać jakie się chce.

Informacje nt. Nomada
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Radio-navigacja, kod i gps
andye398 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Czw Sie 21, 2014 15:30
dzieju
Brak nowych postów [r75] Navigacja BMW MK3 MK4 - w roverku 75 + Ibus
dzieju Car-audio, nawigacje, radia CB 27 Czw Kwi 23, 2015 14:27
Ricardus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink