Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i 8V 97] Problem z odpaleniem- jakies porady?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i 8V 97] Problem z odpaleniem- jakies porady?
Autor Wiadomość
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 10:46   [R214i 8V 97] Problem z odpaleniem- jakies porady?

A więc dzisiaj temperatura spadła do jakis - 15 C. Idę odpalić moją bestie a ona foch :( ( Przy pierwszej próbie odpalenia zakręciło rozrusznikiem, ale tak po około pół obrocie coś go jakby zblokowało i coś w rozruszniku zaczęło cykać. Przy następnych próbach odpalenia słychać samo cykanie. Przy odpalaniu lampki przygasają więc wziąłem aku do domu i właśnie się ładuję ponieważ zacząć zawsze trzeba od tego. Jednak gdy podłączyłem aku do prostownika kwas już po kilku minutach bombluje i prostownik się wyłącza z informacją, że jest naładowany. Co obstawiacie? Uszkodzony aku? robi jakieś spięcie??? Co jeszcze sprawdzić w Roverku jak pójdę montować aku???? jakieś porady? co może być powodem? dodam, że nigdy wcześniej nie było problemów z odpaleniem
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 05, 2009 10:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bandieta 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 145
Skąd: śląsk



Wysłany: Pon Sty 05, 2009 11:18   

walnij młotkiem w rozrusznik - jak pomoże to on jest winny w innym przypadku na pewno aku (mozesz go czymś obłożyć na zime po naładowaniu to tak szybko nie padnie)
 
 
drax 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 85
Skąd: Sandomierz



Wysłany: Pon Sty 05, 2009 11:54   Re: [R214i 8V 97] Problem z odpaleniem- jakies porady?

strala1 napisał/a:
Przy pierwszej próbie odpalenia zakręciło rozrusznikiem, ale tak po około pół obrocie coś go jakby zblokowało i coś w rozruszniku zaczęło cykać. Przy następnych próbach odpalenia słychać samo cykanie.


Stawiałbym na tulejki albo automat
 
 
 
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 11:55   

tulejki, automat? tzn?? jestem zielony w tych sprawach.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 05, 2009 11:58   

części składowe rozrusznika :ok: na poczatek sprawdź czy na naładowanym aku zapali/zakręci. :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 12:29   

ok aku się ładuje zobaczymy, poinformuje was co i jak. Czyli jest też możliwość, że padł rozrusznik? Tylko, że nigdy do tej pory problemu nie było a myślę, że gdyby padał to były by jakieś tego oznaki, a palił na dotyk..... Jest jeszcze jedna opcja, kilka miesięcy temu przez własną głupotę całkowicie rozładowałem aku i ładowałem go tylko jakieś 5-6 h. Zamontowałem i samochód elegancko palił, jeździłem tak rok i nie było problemów, jednak nie było takich mrozów.
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Pon Sty 05, 2009 13:13   

Jeśli akumulator wydaje się być dobry - a nie oznacza wcale, że jak elektrolit się gotuje i jest napięcie na akumulatorze rzędu 13 V to jest wszystko jest super, bo dochodzi jeszce coś takiego, jak zdolność pojemnościowa akumulatora (która spada z czasem jego użytkowania, pomimo poprawnego jego ładowania) czyli możliwość oddawania nagromadzonej weń energii. Z czasem materiał płyt akumulatora się wykrusza, płyty się krzywią, elektrolit zanieczyszcza, a od tego "przejrzystość" chemiczna spada, itd.. to takie zachowanie może świadczyć o złym przejściu prądu w obwodzie rozruchu silnika - czyli po kolei będzie to a) przewód akumulator - rozrusznik, b) szczotki rozrusznika, c) komutator, d) uzwojenia stojana i wirnika rozrusznika oraz d) połączenie ich do masy.
a) - klemy akumulatora trzeba co jakiś czas rozłączyć, przeczyścić, przesmarować wazeliną i dobrze dokręcić. Przez przewód akumulator - rozrusznik płynie prąd (w trakcie rozruchu) rzędu kilkuset amperów, przy napięciu mniej jak 12 V (spadek napięcia spowodowany dużym obciążeniem akumulatora) a każdy obwód elektryczny jest tym bardziej wrażliwy na swoich złączach, im większy płynie w nim prąd przy mniejszym napięciu.
b) szczotki rozrusznika oraz ich połączenia - muszą być pewne, szczotki muszą mieć dobry docisk do komutaora wirnika i nie mogą być zanieczyszczone.
c) komutator to serce rozrusznika, i tak samo, jak szczotki, musiu być czysty, bruzdy pomiędzy sektorami muszą być czyste, nie może być zawęglony, nadpalony, nie może być za dużych zużyć, wżerów, itd..
d) uzwojenia muszą być pewnie połączone w rozruszniku, najczęściej są przykręcane na złącza gwintowe. Rozrusznik zazwyczaj znajduje się nisko przy silniku i z czasem, łapie kurz i błoto. Wypadałoby go raz na parę lat, co najmniej, wyciągnąć, przeczyścić, wymyć, sprawdzić, itp..
e) masa obowodu rozruchowego silnika idzie od akumulatora do masy pojazdu a przez nią po korpusie rozrusznika przez obwody uzwojeń (obciążenie) do plusa akumulatora. Wypada tutaj co jakiś czas sprawdzać przewód masowy samochodu (gruba wiązka miedziana), która łączy masę pojazdu z masą silnika. Czasami się to poluzowuje, pusując przejście prądu.

Generalnie zasada jest taka - jak się dba o dane urządzenie, obwód, system, konserwuje, sprawdza, kontroluje, to będzie on działał. I nieważne, czy jest to czterdziestoletnia Syrena 105 lux czy dwuletni Rolls Royce Phantom.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 17:15   

Ok problem rozwiązany, okazało się, że aku był za słaby żeby odpalić na takim mrozie. Podładowałem go i zapalił na dotyk.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Lis 18, 2010 02:40
kasjopea
Brak nowych postów [214 + gaz] Jakieś porady co do naprawy zamka maski
kundel Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Kwi 14, 2010 13:27
kundel
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R214i] wilgotno i problem z odpaleniem
maciek260375 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Lip 31, 2011 21:18
Adrian
Brak nowych postów [r214i 97']problemy z odpaleniem po stłuczce
romek1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Wrz 13, 2009 10:03
rbl
Brak nowych postów [R214i] problemy z odpaleniem, pęknięta głowica?
Coccinelle Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Sro Cze 27, 2012 21:52
Kacor



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink