Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 98r] pilot nie działa - nic nie miga. Nie odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 98r] pilot nie działa - nic nie miga. Nie odpala
Autor Wiadomość
kopez
[Usunięty]






  Wysłany: Wto Sty 06, 2009 20:11   [R200 1.4 98r] pilot nie działa - nic nie miga. Nie odpala

Na początku witam wszystkich Forumowiczów, gdyż jest to mój pierwszy post.
Niestety przejdę teraz do spraw mniej przyjemnych. Parę dni temu zaobserwowałem, że pilot słabo działa - raz tak, raz nie. Bateria była wymieniana, więc poczytałem trochę i zaizolowałem kable pod tylną klapą, które faktycznie były przetarte - pomogło. Następnego dnia ten sam problem. Poprawiłem porządnie izolację ale to już nic nie dało. Czyściłem i synchronizowałem pilota na wszystkie sposoby jakie znalazłem ale bez efektów. Co gorsza nie świeci ani nie mruga dioda immo na desce rozdzielczej. Ładowałem też akumulator ale to też nic nie dało. Rozrusznik kręci cały czas ale potem słychać cichutkie bzzzt (takie samo jak przy włączaniu zapłonu) i gaśnie. Mam tylko jeden komplet kluczy i nie mam kodu immo. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 10:30 ]
Hmm. Zero odzewu :/ . Może jednak ktoś wie dlaczego nie mruga ta dioda od immo. Czy to oznacza, że całkowicie się zblokował? Może to tylko jakiś bezpiecznik? Może jest jeszcze inne miejsce w którym kable lubią się przetrzeć? Czy jest sens jechać do kogoś od alarmów, czy konieczne będzie podłączenie pod Testbook? - jeżeli tak to czy ktoś wie o takowym w okolicy Wrocławia? Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 06, 2009 20:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
fearless
[Usunięty]






  Wysłany: Sro Sty 07, 2009 14:24   Re: [R200 1.4 98r] pilot nie działa - nic nie miga. Nie odpa

kopez napisał/a:
Parę dni temu zaobserwowałem, że pilot słabo działa - raz tak, raz nie. Bateria była wymieniana, więc poczytałem trochę i zaizolowałem kable pod tylną klapą, które faktycznie były przetarte - pomogło. Następnego dnia ten sam problem. Poprawiłem porządnie izolację ale to już nic nie dało.



O jakich kablach piszesz....? I co one mają do immo....? Bo studiowałem to forum już tyle razy pod kontem immo i jakoś nigdy nie natknąłem się na taką wzmiankę.

Co do twojego problemu, to jest o tym już niejeden temat, tak do końca nigdy nie wiadomo czy pomoże w danej chwili zlikwidowanie zimnych lutów, czy przelutowanie przycisków, czy też może wymiana rezonatora kwarcowego. Najlepiej dla własnego spokoju, zapłacić 500 zł za komplet 2 nowych pilotów z programowaniem.

Pzdr
 
 
kopez
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 07, 2009 17:48   

Miałem na myśli wiązkę kabli biegnącą po prawej stronie tylnej klapy

Cytat z FAQ
"[R200] Alarm wariuje, nie działa centralny zamek... Co się stało?
Bardzo możliwą przyczyną jest przetarcie się izolacji przewodów elektrycznych w wiązce przewodów ukrytej w gumowej osłonie po prawej stronie tylnej klapy. Powoduje to zwarcie w instalacji. Należy otworzyć klapę, zdjąć gumową osłonę i naprawić izolację."

Jeżeli chodzi o pilota to nie jestem pewien co do kwarcu, natomiast napewno nie ma zimnych lutów a przyciski też działają, bo przy przyciśnięciu przycisku spada napięcie na baterii. Piloty kupię na pewno, natomiast martwi mnie brak odzewu (migania, świecenia) ze strony immo, bo z tego co czytałem to powinien mrugać jak jest uzbrojony a po otwarciu drzwii szybko błyskać przez parę sekund, a u mnie nic. Nie dokopałem się do tematu w którym było by napisane, że dioda wcale nie mruga. Co może być przyczyną tego, że nagle przestał migać?

PS. Wiem, że najprostsze rozwiązania są zwykle najlepsze ale proszę nie piszcie, że spaliła się żaróweczka
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sro Sty 07, 2009 19:35   

Witam kolegę na forum :razz:

A odepnij kolego akku na jakie parenaście min i sprawdź czy się synchonizuje, powinno pomóc :cool:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sty 07, 2009 19:42   

Bezpieczniki sprawdź, to podstawa, pozatym odepnij aku jak radzi truten (mi wczoraj pomogło gdy przestał reagować na jeden z pilotów) Jak nie pomoże to wymień kwarc - koszt niewielki, a często pomaga :ok: Inych podejrzanych miejsc uszkodzeń kabli w r200 raczej nie ma.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kopez
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 07, 2009 19:56   

Nie bardzo wiem jak to się stało ale dziś po kilkunastu próbach samochód odpalił :grin: .
Opiszę co robiłem i może ktoś będzie w stanie to wytłumaczyć.
Otworzyłem auto kluczykiem, bo pilot oczywiście nie działał, sprawdziłem bezpieczniki w przedziale silnika - wszystkie ok. Kilka prób odpalenia rozrusznik kręci ale silnik nie zaskakuje, za czwartym razem zawył alarm. Wyjąłem baterię a potem proba synchronizacji kluczyka - nieudana, pilot dalej nie działa. Następnie spróbowałem odpalić silnik przy otwartych drzwiach i ponownie - rozrusznik kręci ale nie zaskakuje. Przy następnej próbie zamknąłem drzwi i cypelek w drzwiach i o dziwo silnik zaskoczył. Zdążyłem tylko zauważyć, że gdy odpalił mrugnęły lampki kierunkowskazów na desce rozdzielczej i cyknął centralny. Od tego czasu działa pilot i wszystko wydaje się być w porządku. Sam nie wiem co o tym myśleć ale zaufania do niego nie mam nadal za grosz. Może zadziałał przez to, że mróz trochę zelżał (jest -5).
Jedno wiem na pewno dwa piloty i kod immo to podstawa!!
Pozdrawiam
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sty 07, 2009 19:58   

Cytat:
Jedno wiem na pewno dwa piloty i kod immo to podstawa!!

popieram :ok: :) i w dłuższe trasy warto ten drugi zabierać ;)

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 19:59 ]
PS. jedno mnie zastanawia .... jeśli immo jest uzbrojone, to rozrusznik się nie odezwie, a u Ciebie kręcił :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Sty 08, 2009 09:28   

:hm: Znaczy to że alarm przestawił się w coś co mozna nazwać trybem awaryjnym. W R ponoć też może się przestawić :neutral:
Znawcy tematu (alarmów) mówią że najwłaściwiej odpiąć akku na jakiś czas bo immo nie ma pamięci nieulotnej i zapomni kody blędów :razz:

Mi kiedyś nie chcial zadzialać immo to brak akku pomógł :grin:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 08, 2009 09:40   

Brt napisał/a:
Jak nie pomoże to wymień kwarc - koszt niewielki, a często pomaga


Brt A może wiesz gdzie znaleźć ten kwarc? Bo osobiście szukałem i znalazłem tylko jedną firmę, która to posiada - Gamma - z siedzibą w warszawie. Na allegro brak, w internecie brak.... Jak masz jakieś dojście do daj namiary. Mnie osobiście czeka wyciąganie kodu immo i dwa nowe pilociki, ale to dopiero za jakiś miesiąc, a przez ten czas muszę męczyć się ze starym pilotem, i już mi się znudziła zgadywanka typu: załapie czy będę musiał klikać 20 minut :)
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 09:46   

fearless napisał/a:
Mnie osobiście czeka wyciąganie kodu immo i dwa nowe pilociki, ale to dopiero za jakiś miesiąc, a przez ten czas muszę męczyć się ze starym pilotem, i już mi się znudziła zgadywanka typu: załapie czy będę musiał klikać 20 minut :)


Mnie również. Podajcie namiary na ten kwarc jeśli takowe macie.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sty 08, 2009 09:47   

Tu jest rozwinięcie tematu ;)
http://forum.roverki.eu/v...highlight=kwarc
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 08, 2009 11:16   

Brt napisał/a:
Tu jest rozwinięcie tematu ;)
http://forum.roverki.eu/v...highlight=kwarc


To nie o ten kwarc chodzi Brt.

Chodzi o ten z mojego załącznika(rezonator kwarcowy), zaznaczony na czerwono.
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 12:00   

Ja tak troche się wbije w temat ze swoim pytaniem, ogolnie smieszy mnie to ale jest tak: centralny z pilota, przy zamykaniu mruga mi trzy razy przy otwieraniu raz, czasem jest tak (rzadko bo rzadko ale zdarza się) że w otwieraniu/zamykaniu w ogole nic nie mruga, chociaz zamki są normlanie zamkniete itp, zastanawia mnie co może być problem ? :)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 08, 2009 12:09   

kzrr napisał/a:
Ja tak troche się wbije w temat ze swoim pytaniem, ogolnie smieszy mnie to ale jest tak: centralny z pilota, przy zamykaniu mruga mi trzy razy przy otwieraniu raz, czasem jest tak (rzadko bo rzadko ale zdarza się) że w otwieraniu/zamykaniu w ogole nic nie mruga, chociaz zamki są normlanie zamkniete itp, zastanawia mnie co może być problem ? :)



U mnie problemem był zamek od strony kierowcy. Tylko w moim przypadku podczas zamykania z kluczyka - czasem alarm wcale się nie załączał, a centralny zamykał drzwi.
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Sty 08, 2009 21:08   

fearless napisał/a:
Chodzi o ten z mojego załącznika(rezonator kwarcowy), zaznaczony na czerwono.

Jak dla mnie to jest tranzystor mocy, a nie rezonator kwarcowy. Ale pewny nie jestem, spałem na tej lekcji :razz:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 09, 2009 10:07   

truten23 napisał/a:
Jak dla mnie to jest tranzystor mocy, a nie rezonator kwarcowy. Ale pewny nie jestem, spałem na tej lekcji :razz:




A dla mnie, jest to jednak rezonator kwarcowy.

Instrukcja naprawy pilota 3txa:

Patrz tu: http://www.nissanklub.pl/...8af93f7a7e2d505

A tu można go kupić, całkiem nowiutkiego: http://www.gamma.pl/?page=produkt&id=563
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 10:17   

:ok: :wink: Hehe, co przespałem na lekcji, dowiedziałem sie od Ciebie :mrgreen:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r214 '98] Nie dziala pilot, nie miga lampka immo, nie odpal
yuri47 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Sro Gru 16, 2009 17:09
yuri47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r200] - pilot nie działa - i co teraz??:)
wasyllo007 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Cze 04, 2007 20:09
walkie
Brak nowych postów [R200 1.6 97r] Pilot od centralnego nie działa
dziki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Sty 08, 2010 18:54
Gallus
Brak nowych postów [R200] Immo i centralny zamek - nie odpala , pilot?
mr.swider Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Maj 19, 2010 21:38
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink