Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Silnik + ABS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Silnik + ABS
Autor Wiadomość
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Pon Sty 12, 2009 20:35   [R75] Silnik + ABS
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Moje pytanie jest proste jak cep :)

Jeśli ktoś może pokażcie mi proszę na jakieś stronie BMW, którego silnik posiada mój Rover. Z tego co wiem jest to silnik od BMW e34. Ale ten silnik mają zarówno bmw 320 jak i np. 520 z tym, że o różnych mocach.

Dziś pokłóciłem się z ojcem, który był w warsztacie ze swoim autkiem i mu mechanicy zaczęli wciskać kit, że ja mam silnik Hondy, chociaż pewnie na oczy R75 nie widzieli. Chciałem mu pokazać jaki to silnik konkretnie jest, ale na necie wyskoczyło pełno e34 modeli BMW z różnymi oznaczeniami.

Będę wdzięczny za link do konkretnego modelu, który posiada ten sam silnik co mój rover 75 CDT z 1999 rocznika, fajnie gdyby były opisane parametry tego silnika :)

pzdr
_________________
jarek
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 13:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 12, 2009 20:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Sty 12, 2009 20:37   

wklikaj w googla symbol m47
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Marek_75 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 199
Skąd: Tczew

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 13, 2009 17:51   

pierwszy z brzegu:

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M47

pozdr,
M
 
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 19:13   

Dzięki już wczoraj po wpisie PHJOWI znalazłem to to :) .

Teraz z innej beczki, zmieniłem temat, żeby nie produkować niepotrzebnych tematów.

Szczerze mówiąc zaczynam mieć dość tego auta. Ma naprawione wszystko o naprawdę wszystko, wymienione chyba jest już wszystko co się dało co mogło się zjechać.

I kolejny problem ABS.

Sprawdzone czujniki - OK, sprawdzone kable - ponoć OK, sprawdzona pompa ABS - ponoć OK. Ponoć pozostaje do sprawdzenia moduł ABS, ale to znowu się ponoć nie psuje nigdy. NO ręce mi opadają. Co może być nie tak z ABS i ASR.

To ostatnia pieprzona rzecz - już myślałem, że z ABS-em mam spokój a tu zoonk.

Jeśli to ten moduł to jak on się nazywa, bo szukam szukam i nie mogę nigdzie go znaleźć, są pompy ABS, ale nie ma modułu. Ile to tałatajstwo może kosztować??

Gdyby nie to, że to auto żony pociałbym je dziś na żyletki.
_________________
jarek
 
 
maciekmpl 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 20:30   

Zobacz tu http://www.allegro.pl/ite...s_rover_75.html

Nie miałem tego "szczęścia" w Roverze, ale od pół roku prowadzam się za łby z właśnie takim sterownikiem w Skodzie Fabii mojej żony. Używany szlag trafił po miesiącu, potem został naprawiony (są tacy magicy na Allegro) - po tygodniu, to samo. Kupiliśmy za 1700PLN oryginał i tydzień temu (po pół roku) to samo - okazuje się, że gdzieś dostaje się do wnętrza woda - no ale to, jak mówię Skoda, nie Rover.

Jeżeli jesteś pewien, że to sterownik, to skontaktuj się, z osobami naprawiającymi

http://moto.allegro.pl/se...ting_interval=7

Oni przynajmniej jeżeli naprawią, to dają gwarancję na rok: http://moto.allegro.pl/it..._e39_lubel.html

a jeżeli stwierdzą, że naprawić się nie da, to płacisz tylko koszt przesyłki. W moim przypadku (elektronik spod Łodzi - teraz go "na szybko" nie mogę znaleźć) była umowa, że "Jak będzie działać, to mi pan zapłaci, jak nie, to gratis" - sterownik działał po naprawie tydzień, ale tam ewidentnie były mechaniczne uszkodzenia przez wodę(korozja), więc nie zapłaciłem, ale musiałem kupić oryginał, już za zupełnie inne pieniądze (patrz wyżej).

M
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 21:10   

Dzięki za informacje i linki.

Już skontaktowaliśmy się z gościem od ABS z allegro - jest w Zielonej Górze więc mam blisko. Gdy mu wyjaśniliśmy co się stało z normalną pompą hamulcową od razu potwierdził, że woda mogła się dostać i pompa poleciała. Więc czeka mnie jeszcze jeden komputer - jeśli wyjdą jakieś komunikaty to powie czy da radę naprawić. Jeśli nie czeka mnie zakup pompy.

Auto idzie na żyletki.

[ Dodano: Wto Sty 13, 2009 21:13 ]
Witam,

Będe walczyła o moje maleństwo i napewno drogi mężu moje autko nie oddam na "żyletki" jak piszesz.

Pozdrawiam wszystkich roverkowiczów


Alina
_________________
jarek
 
 
Marek_75 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 199
Skąd: Tczew

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 13, 2009 21:17   

hej Alina,
musisz być twarda, nie jak Twój chłop... małe niepowodzenie i się poddaje ;)

pozdrawiam,
Marek

ps. trzymam kciuki
 
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 21:22   

Oj będe nie poddam się, chorowałam długo na to autko więc nie odpuszcze... dla mnie on ma dusze... to nie kolejny samochód.. to ten mój i taki .... no jakby pierwszy facet

Pozdrawiam

Alina

[ Dodano: Wto Sty 13, 2009 21:34 ]
Ten chłop zrobił to auto - wydał kupę kasy, to auto ma wymienione naprawdę 3/4 rzeczy, które w normalnej eksploatacji siadają, jedyne czego nie ruszałem to silnika, bo wszyscy bardzo chwalą jego pracę. Ten chłop chciał sobie kupić MG ZT, ale przy tych wszystkich wydatkach na R 75 raczej nie uzbieram 40 tys :)

A końca nie widzę, bo gdy już myślę, że koniec napraw zawsze coś wyskoczy, coś czego akurat nie ruszałem bo wydawało się, że jest OK.

Niech to się skończy :evil:

Chyba muszę zmienić nick na inny bo się żona do forum dobrała. Jak ciągle problemy były to cicho jak mysz pod miotłą siedziała :)

pozdro

Jarek
_________________
jarek
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Sty 14, 2009 01:35   

Faktycznie... wyglada to troche jakbyscie mieli dwie osobowosci ;D

Co do wydatkow na auto... moj ZT dieselowaty odpukac az takich problemow nie robi.
Wtryski, katalizator, czujnik abs, sprzeglo, wysprzeglik i to chyba tyle wydatkow na niego.

Spisuje sie dzielnie i strasznie go lubie ;)

Co do Twojego problemu z ABS - wszystko jest ponoć. Musisz potwierdzić wszystko i miec pewnosc. Moze powininscie raz a dobrze oddac w rece jakiegos uznanego magika. Zaplacic wiecej za robote i podroz ale miec z glowy problemy.

No i gdzie to auto na zyletki?! Zanim potniecie to wyslijcie mi pare gratow ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 07:09   

Auto jest u dobrego mechanika - on poprawił błedy, po poprzednim serwisie pisałem o tym, gdy wymieniałem pompę wodną. Z tym, że auto było juz u niego na kompie i u jego kolegi i u żadnego nie wychodziły żadne blędy. Dlatego tak trudno zlokalizować usterkę ABS. Robi wszystko na piechotę. Dlatego mówię "ponoć". Rozmawiałem z PHJOWI i jest zdziwiony, że komputer nie pokazuje żadnych błędów. Dziś właśnie auto rano idzie jeszcze na inny komputer i mechanik liczy, że tam uda się w końcu wykryć błędy.


A co do kosztów - hmm ja kupując auto liczyłem się z tym, że włoże w niego dużo kasy, ale bez przesady. Nie planowałem wkładać całości nowego oprzyrządowania :) .

Zmienię nick, bo faktycznie źle to wygląda jak żona pisze :)

pozdrawiam

Jarek
_________________
jarek
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 09:47   

MaReK, mogę zapytać dlaczego i przy jakim przebiegu wymieniałeś katalizator ??
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Sty 14, 2009 15:31   

Dam-Kam przy ok. 80tys. na skutek zalania lewym paliwem na stacji w "krzakach" :)
Wtedy tez polecial pierwszy wtryskiwacz... dzisiaj w konsekwencji tego, a wiec po roku jestem po wymianie koljnego wtrysku i juz wiem ze bede musial zmienic nastepny...

Pozdrawiam,

Ps.
Jarek73 - zmien sobie płeć ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Sty 14, 2009 15:37   

abs moze sie tez swiecic z błahego powodu jakim jest za slabe napiecie aku, czyli brak ladowania
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 15:44   

AndrewS napisał/a:
abs moze sie tez swiecic z błahego powodu jakim jest za slabe napiecie aku, czyli brak ladowania

U mnie tak było. Co ciekawe ten sam aku. w Boxerze 2.5 odpala od pierwszego.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 1.8] Silnik od MGF 1.8 16V 02r
Syri Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Kwi 02, 2015 09:30
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] silnik
jarztom Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Cze 26, 2013 08:31
mimo66
Brak nowych postów [R75] Silnik 1,8
petrus70 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Mar 19, 2008 19:49
przemo285
Brak nowych postów [MG ZT-T] Co to za silnik ?
najnowszy85 Rover serii 75, MG ZT 47 Pią Wrz 07, 2012 21:25
Marrkus
Brak nowych postów [R75] Silnik z bmw
seven77 Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Paź 16, 2009 17:05
seven77



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink