Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] BMW seria 3? 5? 7? i inny offtopic
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] BMW seria 3? 5? 7? i inny offtopic
Autor Wiadomość
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Sob Sty 17, 2009 22:55   

Rowan,
Wiem - sam jeździłem bez prawka jako stary, 22-letni chłop - i to ulicami!!! Ale wewnętrznymi na uczelni, gdzie woziłem wozem szefa różne rzeczy z knajpy do knajpy.
To była toyota corolla combi - może stąd miłość do japończyków? I do kombi - choć budę wymusza też rodzina...
Ale jak Ty, Rowan, jesteś 1993, to do driving license masz jeszcze chwilę...

[ Dodano: Sob Sty 17, 2009 22:57 ]
Rowan,
Co do wieku - mnie niczyj nie przeszkadza. Sam mam dość "młodzieżową" robotę (target 13-18 lat), choć nie jestem peda-gogiem, pedo-filem, ani pedi-atrą :-)
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 17, 2009 22:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Sob Sty 17, 2009 23:10   

Cytat:
Sorki, że się wtrącam, ale czy R75 nie był robiony na podłodze z serii 3???

I ja tak myślałem ale dostaje tu bencki z prawa i lewa :mrgreen:
Rowan napisał/a:
boss.007, a siedziałeś w E60 z tyłu z odsuniętym przednim fotelem? Bo ja tak i powiem szczerze, że w R75 jest więcej miejsca.

Rowan czytaj "między wierszami" :razz: Ja jeżdziłem E60 i to porównanie...spaliło na panewce :lol: R75 TO BMW-3 Tylko Wypasieńaste takie plastikowe drewno itp.BASTA.

Co nie znaczy że go nie LUBIĘ :wink:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 18, 2009 08:28   

No smutna ale prawda - R75, choc gabarytowo przystaje do BMW 5 to jest technicznie rzecz biorąc na BMW3. na szczęscie nie jest to jak np. w Skodach -nadmuchiwany PAssat nazwany Superbe a zupełnie niezależna konstrukcja, do której tylko wzięto elementy BMW 3. I tak...mamy zawias od 3 (lepszy niż można się spodziewać) z rozstawem jak w 5...bo czemu nie. Wnętrze niestety odpowiada na pytanie na czym to jest.

Kazashi - nie iwem skąd naprawde pochodził Lanos twojego znajomego ale to co o nim mówisz jest niewiarygodne. Szukając Lanosa z rdzą znajdziesz jedynie sprżety pokolizyjne. Akurat w rankingu aut najlepiej zabezpieczonych przed korozją Lanosy były w TOP 5...a ranking był robiony przez Dekre jakoś w 2002r. ogólnie w tej chwili już powszechnie wiadomo, ze koreanskie auta od 2000r. sa najlepiej zabezpieczone przed rdzą, zaraz po nich są niektóre japońce a potem cała reszta. ( nie jak to niektórzy uważają - VW czy Audi).
może on przed trafieniem do salonu z lawety spadł i go zrobili (bywa, bywa-kraj cudów ;) ).
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 18, 2009 09:48   

seria 5 i 7 :shock: Chłopaki...... rozstaw od 5, częsci od 3 i jest :wink: z 7 to ona naprawde nie ma nic wspólnego;) czytałem artykuły o R75 i napewno nie jest to ani 5 ani 7;) niemcy nie są głupolami, żeby robic swojemu BMW konkurencję, dlatego 75 jest pomiędzy 3 a 5, wielkością bliżej do 5 mechaniką do 3;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 10:18   

W R75 nie ma w sumie nic z trójki. Większość elementów szczególnie zawieszenia jest z serii 5.

[ Dodano: Nie Sty 18, 2009 10:32 ]
Markzo, uwierz mi ponad pół roku temu przestudiowałem rave R75 i E39 pod kątem zawieszenia i naprawdę jest to bardzo podobna konstrukcja.
 
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 11:30   

Thrillco,
Nie wiem, ale pamiętam, że się sypał niemiłosiernie ten samochód. Podobnie jak Hunday Atos wuja...
No, ale tamten Lanos raczej był sprzed roku 2000. Obliczam go (dzisiaj) na jakiś '98
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 12:03   

Rowan napisał/a:
Markzo, uwierz mi ponad pół roku temu przestudiowałem rave R75 i E39 pod kątem zawieszenia i naprawdę jest to bardzo podobna konstrukcja.

Tylko jakos w R75 dziwnie duzo lepiej to wyszlo.
W ktoryms poscie kolega Kizashi zachwala MAZDA 6
Ja doslownie przesiadlem sie z prawie nowej MAZDA 6 (przebieg 3 tys mil, 2007rok) do R75 z 2003 roku z prawie 100 tys km przebiegu (60 tys mil) i odczucie takie jak bym sie z wozu drabiniastego przesiadl.
R75 ma rewelacyjne zawieszenie.
 
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 12:17   

Mombrey,
O zawieszeniu nic nie pisałem
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 13:57   

Mombrey, z opinii użytkowników też tak słyszałem, nawet MaReK o tym pisał.

[ Dodano: Nie Sty 18, 2009 13:58 ]
Mombrey napisał/a:
Tylko jakos w R75 dziwnie duzo lepiej to wyszlo.

Dlatego pisałem, że wynik przewyższył oczekiwania konstruktorów.
 
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 22:26   

Rowan,
To, czym mnie negatywnie zaskoczył R75 to wielkość bagażnika, a szczególnie po złożeniu tylnej kanapy. Strasznie wysoko wychodzi ta "podłoga". W tej klasie auta bagażnik powinien być wiekszy o 100 l, a po złożeniu kanapy o 300 l.
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 19, 2009 06:26   

Chyba za duzo miałeś do czynienia z VW i produktami VW podobnymi. To VW przyzwyczaił ludzi do tego, ze auto składa się w połowie z bagaznika. Mi wystarczy i byłem wielokrotnie już zaskoczony co tez mozna upchać do tego niewielkiego bagażnika :)
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 11:21   

Thrillco,
Chyba nie o to chodzi. Z VW miałem kiedyś golfa II, a wiec htb.
orównuję z moim poprzednim - Suzuki Baleno (klasa niższa średnia!)...
Porównanie wygląda jak niżej - zwróć uwagę na gabaryty auta i wielkość bagażnika oraz to do ilu się zwiększa po rozłożeniu kanapy...

SUZUKI BALENO KOMBI
Masy i wymiary
długość (mm) 4345
szerokość (mm) 1690
wysokość (mm) 1460
rozstaw osi (mm) 2480
min przestrzeń bagażowa (l.) 375
max przestrzeń bagażowa (l.) 1377
masa całkowita (kg) 1560

ROVER 75 TOURER
Masy i wymiary
długość (mm) 4792
szerokość (mm) 1970
wysokość (mm) 1424
rozstaw osi (mm) 2746
min przestrzeń bagażowa (l.) 400
max przestrzeń bagażowa (l.) 1222
masa całkowita (kg) 1980

W mniejszym samochodzie miałem więcej miejsca!!! Nie narzekam w tym miejscu, bo R75 wystarczy, ale stwierdzam fakt.

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 11:40 ]
Dla porównania: BMW 3 - 435/1345 l; mazda 6 - 505/1712 l; peugeot 406 - 526/1741 l; toyota avensis I - 530/1627 l; passat 450/1545 l; vectra 460/1490 l
Z tego wynika, że niemieckie nie mają wcale większych bagażników....
To Rover 75 ma jeden z najmniejszych - co jest prostym stwierdzeniem faktu. Pojemnością bagażnika mógł w swojej epoce konkurować TYLKO Z NIEKTÓRYMI samochodami klasy niższej...
Nawet Corolla kombi miała większy bagażnik - 402/1480 l
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 14:36   

Kizashi, klasy auta moim zdaniem nie mierzy się pojemnością bagażnika. Weź Passka, tam nie bardzo jest miejsce z tyłu, a to przez to, że bagażnik ma duży. Coś za coś.
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 19, 2009 17:05   

Własnie o tym mówie-VW i jego cała grupa przekonuje ludzi, ze auto składa się najpierw z bagaznika potem z miejsca dla pasażerów auta. Za tym przykładem głupio (bo konkurencja) poszli pozostali...z tym, ze wiele z tych aut to obecne "pojazdy rolnicze" (bez urazy Rowan, nie chodzi w sumie o ludzi jako rolników) służace do przewożenia najczęsciej siebie samego i masy gratów. Poza pojemnościa liczy się tez dopuszczalna ładowność :)
Ale tak na marginesie....R75 nawet w kombi to raczej jako uzupełnienie oferty niż wół roboczy...wiesz w UK bardzo dobrze jest mieć eleganckie kombi i przyczepe kampingową za nim ciągnąć.
No i jak chcesz ponarzekac zapoznaj sie z Primerą Kombi ostatniej generacji - to jest dopiero bieda.
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 19:39   

Thrillco i Rowan,
Ale ja stwierdzałem tylko prosty fakt i na przykładach pokazałem, że wcale VW nie mają największych bagażników.
Mój samochód - jak większość aut Polaków - musi spełniać różne fukcje. Dostawczakiem jest 1-2 razy w miesiącu. Wożę w nim wtedy sporo objętościowo, ale mało - wagowo. Objętość bagażnika daje mi ten komfort, że mam graty do wysokości szyb. No i ostatnio zdzwiłem się, że taka sama ilość towaru w suzuki (klasa niższa średnia) zmieściła mi się do szyb, a w R75 (klasa wyższa średnia) już nie.
Oczywiście mam świadomość, że lepiej mieć zgrabne a mniej pakowne kombi niż mistrza pojemności bagażnikowej typu dacia loogan :-)
Co do primery - jej ostatni generacja to pomyłka - paskudny wygląd i wysoka awaryjność po skundleniu się marki wykupionej przez renaulta.
Starsza primera - nie powiem. W swojej epoce dość ładna, bardzo pojemna i stosunkowo mało awaryjna. Miała problemy jedynie z przegubami.

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 19:42 ]
W R75 są wyjątkowo grube oparcia tylnej kanapy - przez co po złożeniu "podłoga" jest b. wysoko. Ale nie powiem - auto ma swój niepowtarzalny urok i wyróżnia się :razz:
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 10:58   

NIe był bym sobą co bym się nie wtrącił :)

Kizashi napisał/a:
Rowan, jesteś 1993,


Szczerze to myślałem że Ty masz ze 20 lat. jak się z Tobą gadało :) no ale nie jestem najmłodszy :wink:

Tak czytam te wypowiedzi wszystkie i w zasadzie to się gubię... co ma co z czego ...

Lubię BMW 5 e60 albo 3 e46 ale ja niestety jestem takim przypadkiem że od nich wolę takie np. BMW mojego wujka 525i e34 z 1992r. :) To jest najwspanialsze auto jakim jeździłem :P Raz zrobiłem z dziewczyną trasę ( może ktoś kojarzy las Kapturski/ Janiszew tamtymi ulicami ) i to było piękne ... R6 tylko warczało i 70km/h

i przy okazji pochwalę się moim nieszczęściem... ;/ teraz mamy Foczkę 1.6 Zetec-s w wersji Ghia :neutral: a za 2 tyg. wymieniamy ją na 98% na Renault Scenic z 2001 roku 1.9 DCi podobno w fullopcji... i BIAŁY !! ;/ czemu życie jest takie okrutne ;/
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 11:19   

Adrian355 napisał/a:
Renault Scenic z 2001 roku 1.9 DCi podobno w fullopcji... i BIAŁY czemu życie jest takie okrutne


:lol: :rotfl: :głaszcze: ;) Adrian jeszcze chwilę wytrzymasz i niedługo se kupisz swojego roverka ;) :spoko:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 12:35   

Brt oglądałem ostatnio 220/200Sdi i zobaczyłem takie pięknego 220Sdi w kolorze British Racing Green z takim wnętrzem jak mój były :) aż mi się w oku łezka zakręciła :) Gdyby były fundusze i latka to by już stal u mnie pod domem :beczy:
Miało być BMW 318is ale teraz bije się z myślami nam Audi a3 1.9Tdi 110km. albo 220/200SDi ... nie wiem czemu ale chce ,, DIZELKA " :P
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 16:39   

Adrian355 napisał/a:
Szczerze to myślałem że Ty masz ze 20 lat. jak się z Tobą gadało :)
:razz:
Bywa :wink:
Adrian355 napisał/a:
Lubię BMW 5 e60 albo 3 e46 ale ja niestety jestem takim przypadkiem że od nich wolę takie np. BMW mojego wujka 525i e34 z 1992r. :)

Szczerze powiedziawszy to mnie tacy ludzie denerwują, który kupują sobie taką BM-ke 90 rok, sprowadzony z Niemiec, "bezwypadkowy" (gołym okiem widać, do okoła bity) i 130kkm, co pewnie ma z 400kkm. I gość jeszcze pełny lans :cool: . Mam takiego kumpla, już przestałem reagować na jego gadanie o tym "wspaniałym aucie z 89r. :grin:

Adrian355 napisał/a:
Lubię BMW 5 e60

Jakiś czas temu namawiałem tatę, że jeśli będzie sprzedawał R, to żeby był 525d, albo 530d E60, ale jak usłyszałem, że R zostanie dla mnie, a on sobie coś innego (w myśli miał X-Type) kupi, to odpuściłem :mrgreen:
 
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 19:26   

Rowan napisał/a:
Szczerze powiedziawszy to mnie tacy ludzie denerwują, który kupują sobie taką BM-ke 90 rok, sprowadzony z Niemiec, "bezwypadkowy" (gołym okiem widać, do okoła bity) i 130kkm, co pewnie ma z 400kkm. I gość jeszcze pełny lans :cool: . Mam takiego kumpla, już przestałem reagować na jego gadanie o tym "wspaniałym aucie z 89r. :grin:


Rowan pod zły adres trafiłeś :P Mój wujek jest handlarzem aut i od niego kupuje samochody i z nim też sprzedaje :) I On kupił to BMW 5 lat temu bo mu się podobało a po drugie to auto ma coś w sobie co i ja dostrzegam :) Następnym argumentem na kupno takiego auta i ze ja np. takie auto wole od nowego plastikowego otwieracza do konserw jest fakt że:

Ty wsiadasz do swojego pięknego 525 e60, odpalasz i po prze gazowaniu w Twoim aucie dzieją się miliony obliczeń, komputer pracuje myśli jak to zrobić by było ekonomicznie.

A ja wsiadam do takie 525i e34 i po prze gazowaniu z wydechu wystrzeliwują niespalone krople paliwa :P

Może Ty jesteś taką osobą co lubi komputery,ESP,ABS,SRS,TC,TCS,ASC,EBD i wiele innych. NIe wiem może zależy Ci na tym ze jak przy 120 obaj wciśniemy gaz w podłogę Ty będziesz ekonomiczniejszy ale dla mnie ważne będzie że to ja jestem bliżej auta :P
Może ja tak gadam bo kocham samochody z duszą ?? nie wiem...

Ps. Jedziesz Autem 6 cylindrowym o poj. 2.5 z tysiącem komputerów ... i ja jadę autem takim jak to BMW... Oba po 160km. Jedziemy 140km/h na 4 biegu. i dajemy w podłogę jak myślisz kto odjedzą pierwszy ?? ;> Ja :) Bo komputer patrzy by było ekonomicznie a ja mam tylko tylko linkę i przepustnicę, co powoduje ze dostaję tyle paliwa ile auto jest w stanie przyjąć Tyle tylko że mi zabraknie wachy wcześniej :P

Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem że wkurza Cię jak ktoś kupuje takie auta i sie nimi cieszy...

A np. mój kolega mógł by sobie kupić z powodzeniem Astrę II na wypasie... a szuka już od dłuższego czasu i nadal szuka Corrado VR6 które wcale młodym autem nie jest :P Ale ma takie same poglądy jak ja :)

No nic może nagadałem głupot ale takie moje myślenie :)
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika Offtopic
emes Offtopic 0 Pon Kwi 23, 2007 09:56
emes
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Lista polecanych sprzedawców na Allegro
rovero Offtopic 186 Czw Maj 19, 2022 15:57
0L0
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
Czy przyda się coś takiego?
piter34 Offtopic 421 Pią Gru 20, 2019 23:12
adam665
Brak nowych postów Przyklejony: [Seria K] Nowy typ uszczelki pod głowicę!
W przypadku HGF zakładać nowy typ uszczelki
piter34 Offtopic 512 Pią Cze 26, 2020 01:12
AndrewS
Brak nowych postów Zbiorce zamowienie rozporki KV6/K-seria/L-seria
Remigiusz Offtopic 21 Sro Sty 22, 2014 21:15
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink