Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 1998] Wycieraczka tylnej szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 1998] Wycieraczka tylnej szyby

nowa wycieraczka szyba nadal brudna
Autor Wiadomość
WojtekKrakow 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 13:07   [R200 1.4 1998] Wycieraczka tylnej szyby

Panowie oraz Panie,


Kupiłem nowe wycieraczki do mojego roverka ponieważ tylna szyba była non stop brudna i nie dało się z tym nic zrobić ... okazało się że również nowa wycieraczka nie ściera wogóle tylnej szyby, tak jakby unosiła się nad nią ... oczywiście dopchnąłem same ramie wycieraczki i chwile było OK teraz znowu do dupy ... co można z tym zrobić?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 19, 2009 13:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 13:13   

WojtekKrakow napisał/a:
oczywiście dopchnąłem same ramie wycieraczki i chwile było OK teraz znowu do dupy ... co można z tym zrobić

Pewnie przyciera sie ramię na "zawiasie" przy osi silniczka skoro musiałeś "dopchnać". Weź przesmaruj czymś (WD, odmrazacz, itp.) to miejsce, żeby luźno pracowało i problem się rozwiąże. sprawdzone ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krystianmen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 29
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 13:14   

Po prostu leć do sklepu i kup WD 40 magiczny środek :wink: Podnieś wycieraczkę do góry i popsikaj całą sprężynę WD, na pewno pomoże :!:

Miałem taką samą sytuację :mrgreen:

Hehe kolega Brt mnie wyprzedził :lol: :lol:
 
 
WojtekKrakow 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 13:20   

:) no chyba was ucałuje :D ... jak będę wracał do domu po pracy to kupie sobie WD :) pozdro ;)
 
 
duklos 



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 101
Skąd: lublin



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 16:02   

U mnie psikanie WD nic nie dało, nowa wycieraczka(samo pióro do R200 wg katalogu), jast źle wyprofilowana. Wyciera środkiem pióra, natomiast brzegi wyją do góry i lipa. Założyłem same nowe gumki do starego "szkieletu", ale pomogło to tylko na chwilę. Zastanawiałem sie, czy nie ponadcinać "ramki" i nie podoginać jej do profilu szyby metodą prób i błędów, ale złapał mroz i mi się ne chcialo z tym bawić , pozatym istnieje duże prawdopodobieństwo, że się poodginają do stanu pierwotnego chyba, że zapuktować migomatem i pomalować.
 
 
 
WojtekKrakow 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 16:07   

No panowie u mnie niestety to samo :( ... posmarowałem WD i wycieraczka chodzi lepiej ale nic nie ściera tak jak powinna... kawałej z prawej kawałek z lewej i to wszystko :( jakieś pomysły ? ... możę założyć coś mniejszego?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 21:02   

nie wiem nie wiem :bezradny: .... musiałbym organoleptycznie obejrzeć ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 00:11   

Może po prostu pióro nie ma już siły docisnąć wycieraczki do szyby i żaden środek nie pomoże. Spróbuj wygiąć trochę pióro a jak nie pomoże to po prostu kup nowe.
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 07:57   

WojtekKrakow napisał/a:
co można z tym zrobić?

zakładam, że nie masz zamiaru kupować nowego ramienia wycieraczki (a w nim tkwi przyczyna niedociskania pióra do szyby) ...
jedyna rada na Twoją przypadłość to spróbuj wyciągnąć z tego ramienia sprężynę i dopasuj od innego ciut krótszą lub spróbuj skrócić swoją
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
WojtekKrakow 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 09:22   

Wczoraj przez 5 minut waliłem na sprężynę oraz zawiasy WD40 i pomogło :) dzisiaj wycieraczka pracuje jak nowa :) ... jeszcze tylko problem spryskiwacza (zakamieniona dysza wewnątrz wycieraczki) i będzie po problemie.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 09:51   

Do kamienia polecam szpilkę.
Trochę się ochlapiesz.
Niech ktoś naciska na spryskiwacz a ty wetknij i obracaj szpilka w dyszy.
Miałem tak kiedyś w Golfie III szpileczka i po problemie.
Ciśnienie płynu wypluka zeskrobany nalot z dysz i będzie pięknie.
 
 
WojtekKrakow 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 11:26   

Szpilką próbowałem wydaje mi sie że musi być zatkana gdzieś dalej ... woda dochodzi do wycieraczki ale gdzieś w środku coś ją blokuje :(
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 15:46   

WojtekKrakow napisał/a:
woda dochodzi do wycieraczki ale gdzieś w środku coś ją blokuje :(

w takiej sytuacji pozostaje Ci przedmuchać dyszę spryskiwacza sprężonym powietrzem z kompresora ...
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Sty 21, 2009 21:58   

Mam taki sam problem, wycieraczka mi zbiera idealnie na prawo i na lewo, a po środku lipa, nic nie bierze brudu, a spryskiwacz tak pryska jak by chciał, a nie mógł...
 
 
WojtekKrakow 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 09:13   

Popryskaj WD40 :) ... DUŻO i bądź cierpliwy. Miałem to samo, a teraz wycieraczka chodzi jak nowa zbiera idealnie.... ze spryskiwaczem to powszechny problem mi wogóle nie działa ... musze to też zrobić
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 22, 2009 09:21   

WojtekKrakow napisał/a:
Szpilką próbowałem wydaje mi sie że musi być zatkana gdzieś dalej ... woda dochodzi do wycieraczki ale gdzieś w środku coś ją blokuje :(


Spróbuj zdjąć wężyk przy tylnej klapie. Pewnie się ułamał i leje do środka klapy. W kwestii dyszy spryskiwacza. Można ją w bardzo łatwy sposób zdjęć i przedmuchać kompresorem. Jeśli to nie pomoże, to nowa kosztuje 17 pln. :)
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 22, 2009 09:22   

WojtekKrakow napisał/a:
ze spryskiwaczem to powszechny problem mi wogóle nie działa ... musze to też zrobić


Mi działa, ale tyle co spryska szybę, to jest nic po prostu..., a jak widzę w innych autach (nie mówię tutaj o R), to normalnie jestem w szoku jak im spryskiwacze działają.

A co do ramienia, to dzisiaj spryskam sprężynkiem WD-40, mam w bagażniku, więc nie będzie problemu aby sprawdzić, wystarczy taki zabieg?
 
 
WojtekKrakow 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 09:27   

Tomi napisał/a:
WojtekKrakow napisał/a:
Szpilką próbowałem wydaje mi sie że musi być zatkana gdzieś dalej ... woda dochodzi do wycieraczki ale gdzieś w środku coś ją blokuje :(


Spróbuj zdjąć wężyk przy tylnej klapie. Pewnie się ułamał i leje do środka klapy. W kwestii dyszy spryskiwacza. Można ją w bardzo łatwy sposób zdjęć i przedmuchać kompresorem. Jeśli to nie pomoże, to nowa kosztuje 17 pln. :)


Jak ściągnąć tą dysze ? Trzeba rozwalić od spodu plastik i dostać się do mechanizmu wycieraczki ?
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 22, 2009 09:28   

ywis napisał/a:
WojtekKrakow napisał/a:
ze spryskiwaczem to powszechny problem mi wogóle nie działa ... musze to też zrobić


Mi działa, ale tyle co spryska szybę, to jest nic po prostu..., a jak widzę w innych autach (nie mówię tutaj o R), to normalnie jestem w szoku jak im spryskiwacze działają.

A co do ramienia, to dzisiaj spryskam sprężynkiem WD-40, mam w bagażniku, więc nie będzie problemu aby sprawdzić, wystarczy taki zabieg?


Polecam spryskać WD 40 do rozruszania, a potem koniecznie przesmarować jakimś normalnym smarem. Doświadczenie podpowiada mi, że niestety WD40 pomaga tylko na chwilę, ale generalnie powinno się go nazwać zabijaczem mechanizmów. Nic tak nie działa na dłużej jak smar.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] problem z wycieraczką tylnej szyby
tesla345 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Paź 26, 2016 12:56
tesla345
Brak nowych postów [R200 1,4Si 97r] Wycieraczka tylnej szyby dziwnie pracuje
Tigernp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Czw Cze 26, 2008 17:05
piter34
Brak nowych postów [R214 1.4i 99r] wycieraczka tylnej szyby
kaiser Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Lis 14, 2009 12:15
staf
Brak nowych postów [R200 1.4 96R] Wycieraczka, silnik tylniej szyby.... :(
izeK Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Gru 08, 2009 14:24
kepor



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink