Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] TD4 2006 kabel do regulatora cisnienia paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] TD4 2006 kabel do regulatora cisnienia paliwa
Autor Wiadomość
fooczak 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Małopolskie



Wysłany: Sob Cze 22, 2013 13:31   [Freelander] TD4 2006 kabel do regulatora cisnienia paliwa
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2006

Witam. Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem Landrovera. Swietny woz.
Niestety na postoju dopadl mnie problem. Auto nie chcialo zapalic. Skorzystalem z assistance, przewiezli mi samochod do serwisu landka podpieli do kompa- regulator cisnienia paliwa do wymiany LR009732- pomijajac ze chcieli za niego 550 euro. Auto odpalilo po tej wizycie, dzialal w trybie awaryjnym(maks 70km/h na godzine, brak mocy powyzej 1500obrotow). Nie przyznali sie co zrobili. Prawdopodobnie poruszali przewodem.
Od poprzedniego wlasciciela wiem, ze pompa na 99% jest sprawna, chodzi tylko o styk. Skad wiem ze mowi prawde? Po pierwsze to moja rodzina, po drugie wzialem cable spray(czy jak sie to nazywa precyzyjnie) i popsikalem, zaczal pracowac normalnie, brak kontrolki i smigal az milo. 4 dni pozniej znow mi sie zapalila kontrolka, znow popsikalem i zniknela. Auto znow smiga. Niestety od tego wyciagania i wciskania uszkodzilem koncowke i nie ma klasycznego "klik".
Moje pytanie jest nastepujace, jaki jest nr tego kabelka z koncowka. I czy jestem w stanie wymienic go samodzielnie majac znikome pojecie o mechanice.
Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

Dolaczam zdjecie w ktorym miejscu jest ten wtyk(na wypadek gdybym pomylil slownictwo).

Ps. To nie moj silnik na zdjeciu
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 22, 2013 13:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Cze 22, 2013 14:38   

Uszkodzony jest styk we wiązce cy sam czujnik ??
Jeśli wiązka to za około 150zł kupisz kompletną wiązkę silnika.
http://allegro.pl/freelan...3312472115.html

Czy są na 100% pewni że to to bo taki czujnik kosztuje około 800zł i ciężko go dostać.
sprawdzali ciśnienie na pompie wstępnej ??

Tutaj masz pompę razem z regulatorem:
http://allegro.pl/land-ro...3276167321.html
Ostatnio zmieniony przez SyntaX Sob Cze 22, 2013 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fooczak 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Małopolskie



Wysłany: Sob Cze 22, 2013 14:45   

Uszkodzony jest sam styk od strony kabla a do tego plastik trzymajacy kabel w "gniazdku"nie odskakuje. Wiem ze niewiele widac

Na tym obrazku jest gniazdko, ja potrzebuje wymienic kabel z wtyczka do niego

http://allegro.pl/freelan...3337736687.html

-tutaj na zdjeciu widac pomaranczowa wtyczke, o nia mi chodzi, ale widze ze to caly zestaw kabli i bedzie to trudniejsze niz myslalem
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Cze 22, 2013 14:51   

Ale czujnik masz dobry tak ??
 
 
fooczak 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Małopolskie



Wysłany: Sob Cze 22, 2013 15:25   

W aso powiedzieli mi ze nie jest dobry, ale to g... prawda, jakby czujnik byl zepsuty to wogole by nie odpalal. W serwisie zobaczyli mnie na polskich blachach i chceli ode mnie wyciagnac kase, bo mysleli ze mi sie pali z naprawa. Podlaczyli do komputera wyskoczylo ze 4 mozliwosci co moze byc zepsute, jedna z nich ze to moze byc czujnik pompy(ale blad byl sygnalizowany brakiem styku). Czego dowodem jest ze auto normalnie dziallo po przeczyszczeniu styku.

Ps. Serwis chcial mi rowniez wymienic akumlator... Calosc naprawy wycenili na 890 Euro :)

Idioci

[ Dodano: Sob Cze 22, 2013 15:25 ]
nic nie sprawdzali, wpieli do kompa i grubo wciskali kit od akumlatora po opony do wymiany
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Cze 22, 2013 15:28   

Wtyczka to raczej typowy wtyk BMW Ford.
Ja wszystkie styczki styki kupuje w tym sklepie:
http://allegro.pl/listing...?us_id=12618656
Kupić konektorki i zarobić od nowa i po sprawie.
 
 
fooczak 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Małopolskie



Wysłany: Sob Cze 22, 2013 16:17   

ekstra, juz bym zamowil w tym sklepie, tylko nie wiem, ktory to. Jesli ktos mialby 5 minut bylbym wdzieczny. Mam utrudniony dostep i nie widze dobrze jak wyglada ta wtyczka w samochodzie by porownac. A nazwy tez nie znam(sta ten post) :)
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Cze 22, 2013 16:27   

Wydaje mi się że to są typowe goldpiny i wiele wtyczek w landku ma takie konektorki.
Chyba coś mam ze starej wiązki - Wyślij mi na wszelki wypadek adres na PW.
 
 
fooczak 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Małopolskie



Wysłany: Wto Cze 25, 2013 13:35   

Probuje znalezc sama wtyczke, nie moge znalezc tego po nazwie, "okablowanie do silnika td4?""wtyczki", kurcze nie mam pomslu, w najgorszym wypadku kupie caly kabel z allegro:)

[ Dodano: Wto Cze 25, 2013 13:35 ]
Uzupelniam objawy. Pali bez psikania cable sprayem, dzis pierwszy raz zgasl na niskich obrotach, po ok 20-30 minutach jazdy na wysokich obrotach znika kontrolka i dostaje mocy, do kolejnego zgaszenia silnika.

Podczas jazdy z kontrolka silnika i wkrzyknikiem jezdzi ospale, ale gdy zaczyna gasnac lampka, szarpie, szarpie i jeszcze raz szarpie.

Dolaczam zdjecie z diagnostyki

Pisze tutaj gdyz cholernie trudno znalezc w Atenach kogos kto zajmuje sie dieselami:/
A w aso landrovera chca mnie skroic:) Zostaje mi jeszcze servis bosha- z tym ze mam tam 30 km i boje sie ze nie dojade...
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Cze 25, 2013 21:24   

To są te piny:
http://allegro.pl/kostka-...3344297347.html
Kup sobie ta kostkę i zaciśnij na nowo konektorki na kablach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [FREELANDER] pompa oleju kontrolka czujnik cisnienia
matjas Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 4 Czw Cze 23, 2011 00:53
matjas
Brak nowych postów [Freelander] Pompa paliwa
miron Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 3 Pią Kwi 13, 2007 13:02
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink