Forum Klubu ROVERki.pl :: [r 200 SDI] Kontrolka podgrzewania tylnej szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r 200 SDI] Kontrolka podgrzewania tylnej szyby
Autor Wiadomość
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 18:43   [r 200 SDI] Kontrolka podgrzewania tylnej szyby

Witam, mam problem. Otóż tylna szyba grzała caly czas bardzo dobrze, aż do dziś rano. Wsiadłem do samochodu i okazało sie ze swieci mi się kontrolka od tej funkcji. Za cholere nei chce zgasnąc i swieci sie co najgorsze tez bez kluczyka w stacyjce,a jak kazdy wie mozna to wlaczyc tylko przy zapalonym silniku. Szyba grzeje tak jak powinna ale robi to caly czas bez mojej woli... Jak kupiłem auto ze 2 miechy temu to po krotkiej diagnostyce u mechanika wyciągnąl on ze skrzynki bezpiecznikow takie aluminiowe 'cos' i powiedzial ze jest do wymiany. nie jestem specem wiec co to jest to nie wiem ale mozecie to zobaczyc na zalaczonym zdjeciu. Otoz poszukalem trochu i nie moglem znalezc, wiec wsadzilem spowrotem niczym sie nei przejmujac. Fakt faktem cos tam skwierczalo, cos strzelalo.. jakies zwarcia tam zachodzily ale wszystko dzialalo. Kiedy dzisaij to wyciagnalem kontrolka zgasla i szyba nie grzeje. Wiem ze za to odpowiedzialny jest bezpiecznik nr 23 ale z nim wszystko w porzadku, tylko jaki teraz wplyw na to ma ten smieszny walec ?
Czy po jego wymianie wroci wszystko do normy ?
Dla ulatwienia dodam iz wiazka jest sprawdzona i dobrze izolacja zabezpieczone poszczegolne kabelki w tej tylnej prawej gumce, wiec to raczej nie przyczyna... Na dodatek jak rozłączyłem obieg, w sensie ze rozlaczylem te kabelki za tylnym swiatlem to kontrolka dalej swiecila... zgłupiałem szczerze mówiąc
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 21, 2008 18:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 18:48   

1. Kontrolka sygnalizuje włączenie a nie działanie ogrzewania
2. Podejrzewam, że to jest wina tego przekaźnika, o którym piszesz. Możliwe, że styki się skleiły. Poszukaj innego, sprawnego. BARDZO wskazane, żeby był taki sam, bo one mają wbudowany automat czasowy, który po x minutach wyłącza szybę. Jeżeli dobrze zakładam, to po wymianie powinno być OK. Na razie wyjmij przekaźnik, żeby Ci akumulatora nie załatwił na zero :(
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 19:30   

Witam... No wyciagnalem to gowienko, tylko teraz pytanie za 100 pktow gdzie takie cos dostane ?
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 19:34   

www.roverki.pl/garage.php podzwonić i popytać po szrotach roverkowych - myślę, że bez problemów dostaniesz, bo to raczej rzadko "padająca" rzecz :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 19:34   

www.tomateam.pl , www.allegro.pl , szroty, ogłoszenie w naszej giełdzie ? ;p
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 15:47   

Ehh... Pojechałem na szrot do wałbrzycha i dorwałem taką 2setke, przekaznik oczywiscie byl, wzialem sobie jeszcze kilka pierdółek wiec oplacalo sie jechać, ale po podlaczeniu w domu tego upierdliwca problem nie zniknął... dioda dalej świeci się caly czas, a w tym przekazniku dalej cos co chwile potrzaskuje (razem z przygasaniem diody), posprawdzalem jeszcze raz kabelki, poruszalem nimi, przewinalem jeszcze jedna warstwa izolacji, ale dioda dalej sie swieci. Jakies pomysły gdzie może problem leżeć ?

PS. Jak wyciągne całkowicie przycisk to szyba też grzeje...
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 16:54   

No to już tylko wiązka tylnej klapy chyba zostaje, skoro mimo wyłączenia szyba grzeje :shock:

[ Dodano: Wto Gru 23, 2008 16:56 ]
:ups: Sprawdzone ;p

No to coś musiałeś przegapić w okolicy bezpieczników (pod skrzynką ?)
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 17:25   

nie bardzo wiem co mogl bym przeoczyć? nie wiem co moze byc przyczyna przy takich objawach ale mam wrazenie ze to wlasnie jakies sterowniki sie przepalily. poszukalem jeszcze dokladniej i znalazlem jakis stary temat:
http://forum.roverki.eu/v...ie+tylnej+szyby
Zajrzałem u siebie, okazalo sie ze w okrąglaku jest taka sama czerwona skrzyneczka z 2 wiązkami kabli, wiec odlaczylem ją i rozebralem. Nie bylo zadnych sladow uszkodzen, zalań itp... Na czas jej nieobecnosci wycieraczka swiatlo przeciwmgielne jak i podgrzewanie nie dzialalo... Poskladalem to spowrotem i dalej czekam na propozycje uporania się z problemem...

Zastanawiałem się też czy to może awaria samego włącznika, ale jak wyjaśnić to, że nawet po jego wyciągnięciu szyba nadal grzeje...
 
 
 
Valander_wwa 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 23, 2008 18:50   

zwarte kable w wiązce do klapy (przypadkiem nie przeowziles ostatnio garbaytowcyh rzeczy:D?)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 18:59   

Valander_wwa napisał/a:
zwarte kable w wiązce do klapy (przypadkiem nie przeowziles ostatnio garbaytowcyh rzeczy:D?)


Panu już podziękujemy...
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Gru 24, 2008 00:13   

no to zostaje tylko RAVE w lapke I studiowanie schematow... :/
jak juz sie polapiesz co tam sie z czym laczy, to skutecznosc sturpocemtowa :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Nie Gru 28, 2008 17:14   

No wiec wzialem Rave w łape i poszuklem co potrzeba..
Jako że angielski u mnie jako tako to tekst ten mniej więcej kumam :
Kod:
HEATED REAR WINDOW OPERATION
The heated rear window is controlled by the MFU via a relay mounted within
the passenger compartment fuse box. The MFU receives the auxiliary ignition
supply via fuse 17 in the passenger compartment fuse box on the LG/W wire to
inhibit rear window demisting during engine cranking.
Providing the MFU is receiving the ignition voltage and the oil pressure switch
remains connected to earth on the W/N wire, when the heated rear window
switch is operated an earth will be supplied on the B/O wire to the MFU. The
MFU will respond by supplying a feed on the LG/O wire to the HRW relay for a
period of 15 – 2 minutes. The MFU automatically removes the supply to the
heated rear window when it detects the ignition has been switched off.
When the HRW relay is energised, battery voltage is switched from fuse 23 on
a N/O wire to the heated rear window element on the B/G wire and to the on/off
illumination of the switch. Earth is on the B wire.
When the sidelights are switched on, battery voltage from fuse 8 in the
passenger compartment fuse box is fed to the heated rear window switch
illumination bulb on the R/B wire. Earth is provided on a B wire.


Wywnioskowałem z tego ( i z innych tematów) że ta czerwona skrzyneczka o której mowa wyżej to właśnie MFU..

No i teraz zaglądnąłem do schematów, ale jako że elektryk ze mnie żaden jedyne co z tego rozumiem to kolory kabelków i numery bezpieczników..

Z tego miesjca prosił bym o pomoc kogoś kto potrafiłby rozszyfrować to ustrojstwo i przekazać w nieco przejrzystszym dla oka prostego człowieka świetle. Schemat dodaje w zalaczniku a to an czym mi zależy to naprowadzenie na to co trzeba by posprawdzać( w sensie korozji, rozszczelnienia, przepalenia etc.)

Pozdrawiam..
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Gru 28, 2008 19:06   

HRW (473) to przekaźnik tylnej szyby. Kolory masz na schemacie opisane a bezpieczniki 'na żywo' na pokrywie skrzynki. Powodzenia :D
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Nie Gru 28, 2008 20:12   

OOooo.. Zacząłem kumać ten schemat i w dodatku jak mam zdjęcia tych connectorów w ravie to powinno pojść gładko. Musze teraz tylko troche czasu znaleźć i będe te głone miejsca sprawdzał. Jak byście byli też na tyle uprzejmi to prosił bym o podanie jakiegoś linku do taniego miernika napięcia, nie chce kupować zadnych specjalistycznych bo i tak sie na tym nie znam a nie wie mczym to się rozni i chcial bym taki uniwersalny zeby tylko podlaczyc i zoabczyc czy w danym obiegu jest prąd i o jakiej ewentualnei wartości ;)
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Gru 28, 2008 20:22   

W każdym Brico, Castoramie, nomi itp. dostaniesz tzw. multimetr uniwersalny. Ceny od 9,99 -> ok. 100 PLNów (wprost proporcjonalne do jakości i trwałości) :D
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Nie Gru 28, 2008 20:24   

Nie potrzebuje trwalosci ani jakosci bo to do jednorazowej usterki, potrzebuje jedynie dokladnosc :D
Dzieki wielkie
Pozdrawiam..
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Gru 28, 2008 20:28   

the.edgy napisał/a:
potrzebuje jedynie dokladnosc
To właśnie obejmuje jakość ;p
IMHO nie warto dawać 10 zł za jednorazówkę, jak za 30-40 można mieć coś, co w domowych warunkach prawdopodobnie wystarczy Ci do końca życia :D
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Nie Gru 28, 2008 20:31   

No i tyle... ;)
Dzieki

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 17:11 ]
Dobra chłopaki, wybralem sie w koncu do elektryka bo niestety nie moglem dojsc do tego co powoduje takie zachowania i gość znalazl jakis maly pierdo..nik w MFU wymienil go i wszystko smiga ;) co prawda zaplacilem 100zl ale z takim usmiechem stamtąd wracalem ze zadna kasa nie bylaby w stanie zepsuc mi humoru.. W koncu od 2 miesiecy uzytkowania tego auta wszystko dziala jak nalezy. Ten gówniaz co wczesniej mial to auto musiał byc naprawde lewy w te klocki i tylko wiedzial jak je sie prowadzi i tankuje, bogu dziekuje ze HGF udalo sie uniknąć przy tym szczylu...
Pozdro

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 12:34 ]
AAAAaaaaa !! !
No i dzisiaj moj Roverek skutecznie wyperswadował mi uśmiech z twarzy !
Wychodze rano piekna pogoda.. sloneczko lekko swieci, wsiadam do auta przekrecam kluczyk: rzęch, rzęch... nic! Przekrecam znowu: bzzz... nic! AKUMULATOR!!
No i jak tu sie nie zezłościć. Szyba naprawiona, swiatel zadnych nie zostawilem zapalonych a tu jakis zlodziej w aucie siedzi. Przycisk i dioda dzialaja jak nalezy, ogrzewanie juz zreszta tez, to co w takim razie sie zepsulo ? jedna usterka goni druga, zaczynam miec dosc.. Ciesze sie z tego auta tylko jak na nie patrze i nim jade, ale jak mam cos w nim uzyc to mnie szlak trafia! Co zauwazylem jak wyciagnalem kluczyk to to ze radio gralo dalej, wczesniej bez kluczyka nie trybilo, ale jak wysiadalem z auta i jak wsiadlem rano to radio bylo wylaczone, dopiero jak wsadzilem kluczyk i wyciagnalem to sie wlaczylo, czy to mozliwe ze to ono jest zlodziejem ? jesli tak to jak to sprawdzic ? wyciagnalem je ale za nim sa 2 wiazki kabli, troche ich tam jest a ja nie wiem ktory do czego ;P narazie aku sie laduje, wieczorem bede szukal przyczyn i do tego czasu chce znalezc jak najwiecej mozliwosci do sprawdzenia wiec prosze o rady... Dodam jeszcze tylko ze raz jak jezdzilem z rozgrzebanymi kablami pod kierownica to jak poruszylem je noga to mi sie radio resetowalo a jak znowu gdzies tam reka pogrzebalem na slepo to zostalo walsnie wlaczone po wyciagnieciu kluczyka, czy moze mi ktos powiedziec w ktorej wiazce stamtad ida przewody do radia ? i czy wogole tam gdzies takowe są ? bo po co w sumie mialy by tam isc kable od radia ? chyab tylko do bezpiecznika ?
Prosze o pomoc !
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 12:39   

Odświeżam

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 12:48 ]
Odłączasz masę od aku (auto zamknięte NIE pilotem, najwyżej kluczykiem), maska otwarta, wszystko wyłączone i mierzysz prąd (A), jaki płynie między aku (-) a klemą masy. :D
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 13:41   

Dobra, napiecie wiem jak mierzyc, ale natezenie mi kiedys znajomy odradzal (nie wiem czemu) powiedz mi jaki przedzial ustawic na mierniku zeby mierzyc napiecie?

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 13:43 ]
Na moim multimetrze mam zakres od 0-5 mA na wyswietlaczu, to wystarczy ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25 TD 2000] Brak podgrzewania tylnej szyby oraz lusterek.
Problem natury elektrycznej
igor00 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Lip 24, 2008 22:23
Brt
Brak nowych postów [214 Si '97 3D] Kontrolka ogrzewania tylnej szyby...
Lukaszn2006 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Lip 19, 2008 23:49
sTERYD
Brak nowych postów [MG ZR IDT] Schemat pinów włącznika podgrzewania szyby
Firq Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Lut 18, 2012 07:17
Firq
Brak nowych postów [R 200] spryskiwacz szyby tylnej
gdzie jest???
igorka21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Wto Gru 22, 2009 10:03
staf
Brak nowych postów [R25]Podgrzewanie tylnej szyby
Mundekk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 32 Wto Lis 15, 2011 10:13
kruszan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink