Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Do znawców tapicerów i lakierników
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Do znawców tapicerów i lakierników
Autor Wiadomość
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 18:50   [R75] Do znawców tapicerów i lakierników
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Chcialbym troche "ponaprawiac" swojego Roverka. Poprzedni wlasciciel mial krotkie nogi i wielka d... a przy szlufce nosil pek kluczy. Podczas wsiadania tak zniszczyl fotel:

A z tylu czyms pokaleczyl klamke:

Mi, podczas wyprawy do Polski cos uderzylo w maske:

Jak to ponaprawiac? Wymienic fotel i klamke?
Maske, "Irol" chce malowac cala. Na razie sie "wstrzymalem"
Prosze o podpowiedzi rowniez od osob ktore podejma sie naprawy (w lipcu)
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 10, 2010 23:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 01, 2009 18:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 19:34   

ad1 a nie jest to wynikiem wywalonej i kiepsko naprawionej poduchy? ;> ja bym poszukał poszycia (nie wiem czy jest osobno dół i góra czy jedno) i wymienił albo wymienił tylko poszycie oparcia nawet doszywając ewentualnie do siedziska.

ad2 poszukał bym boczku bo raczej samego uchwytu nie dostaniesz

ad3 ja mam kilka odprysków i malusieńki ślad korozji kupiłem bazę lakieru (domieszał mi gość na wiosnę pędzelek maznę i polerka może na wierzch lakier bezbarwny jak będzie konieczność ale gość powiedział że mało prawdopodobne (100 ml lakieru 20 pln)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:01   

sknerko napisał/a:
ad1 a nie jest to wynikiem wywalonej i kiepsko naprawionej poduchy?

Tu takich "magikow" nie ma, ale wszystko biore pod uwage moze i wywalona poducha. Moge jutro porobic wiecej fotek i dokladniejszych
sknerko napisał/a:
;> ja bym poszukał poszycia (nie wiem czy jest osobno dół i góra czy jedno) i wymienił albo wymienił tylko poszycie oparcia nawet doszywając ewentualnie do siedziska.

Taniej bedzie caly fotel kupic i samemu "rozmontowac" Nie znam zasady dzialania ale chyba jakies ladunki tam sa :-(
Tu najdrozsza jest robocizna. Sam nie przeloze a jedynie moge przywiesc do Polski poszycie.

sknerko napisał/a:
ad3 ja mam kilka odprysków i malusieńki ślad korozji kupiłem bazę lakieru (domieszał mi gość na wiosnę pędzelek maznę i polerka może na wierzch lakier bezbarwny jak będzie konieczność ale gość powiedział że mało prawdopodobne (100 ml lakieru 20 pln)

Mozesz cos wiecej na ten temat? Widziales jaki to lakier jest? Chyba po pijanemu albo po drugs domieszali taki kolor. Przy bardzo silnym swietle zielony (tak jest w dokumentach Green) normalnie wyglada jak czarny w o zmierzchu granatowy.

Jak mozna taki kolor dorobic? Moze po numerach? :bezradny:
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:15   

U przemo285 zamówiłem w spray'u fabryczny lakier. Można napsikać do małego naczynka i na pędzelek. Spray używałem na otarcia błotników, widać, ale i tak lepsze niż czarne smugi.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:44   

Mombrey napisał/a:
Mozesz cos wiecej na ten temat? Widziales jaki to lakier jest? Chyba po pijanemu albo po drugs domieszali taki kolor. Przy bardzo silnym swietle zielony (tak jest w dokumentach Green) normalnie wyglada jak czarny w o zmierzchu granatowy.

właśnie taki mam lakier miał gość takie wzorniki przyłożył i dobrał potem włączył maszyne i jest lakier.
Można też tak jak henryk_w pytanie co taniej wyjdzie bo w spreju też tylko baza lakieru bez bezbarwnego

[ Dodano: Nie Lut 01, 2009 20:47 ]
Mombrey napisał/a:
Taniej bedzie caly fotel kupic i samemu "rozmontowac" Nie znam zasady dzialania ale chyba jakies ladunki tam sa
Tu najdrozsza jest robocizna. Sam nie przeloze a jedynie moge przywiesc do Polski poszycie.

"ładunki" tylko pod prądem bez prądu bezpiecznie można grzebać Zukowaty wymieniał same skóry sam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 21:20   

bezbarwny, nawierzchniowy to już chyba nie musi być oryginał, ja wziąłem komplet: puszka lakieru + puszka bezbarwnego. Do punktowych odprysków też dajesz bezbarwny na wierzch?
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 21:20   

Mam takie pytanko, gdzie tą farbe lub spray można dostać w kolorze zielonym, bodajże Green Sport Racing ( oryginalna nazwa ). Na masce i na bagażniku mam ognisko korozji oraz na przednim błotniku od dużego ciśnienia lakier zszedł i na wiosnę chce to jakoś poprawić.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 23:02   

henryk_w napisał/a:
Do punktowych odprysków też dajesz bezbarwny na wierzch?

nie, polerka wystarczy, znaczy nie wiem jak w roverze ale poldasa też miałem metalika i nie trza było i szwagra BMW też bez bezbarwnego dało radę u siebie na wiosne będę robił
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 23:28   

sknerko napisał/a:
nie, polerka wystarczy, znaczy nie wiem jak w roverze ale poldasa też miałem metalika i nie trza było i szwagra BMW też bez bezbarwnego dało radę u siebie na wiosne będę robił

Jest to ciekawy temat. Chyba odpryski zdarzaja sie u kazdego. Czy moze bylo to poruszane na forum? A moze sa jakies materialy na ten temat?
Jak pewnie zwrociliscie uwage moj odprysk jest dosc spory (wielkosci malego ziarna grochu) i do samej blachy. Czy nie powinienem tego jakos zabezpieczyc? Pewnie trzeba bedzie kilka warstw nakladac wiec jakas lektura by sie przydala.

[ Dodano: Nie Lut 01, 2009 22:32 ]
sknerko napisał/a:
ad2 poszukał bym boczku bo raczej samego uchwytu nie dostaniesz

Pewnie zakupie caly bok, ale wymienic wolal bym sam uchwyt. Czy to jest rozbieralne? Chodzi czy mozna rozmontowac, czy jest polaczone na stale?
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 00:19   

Mombrey napisał/a:
Czy nie powinienem tego jakos zabezpieczyc?
ja nie miałem do blachy i mniejszy, to tylko pędzelkiem kapnąłem + poprawka koloru odprysków zrobionych przez handlarza. Zresztą moim celem nie było dążenie do ideału (wtedy lakiernik), raczej maskowanie i zabezpieczenie.
Mombrey napisał/a:
Czy to jest rozbieralne?
nie masz Rave? tyłu nie rozbierałem, nie pomogę. Natomiast jeżeli mocowanie jest podobne jak w przednim boczku, to po odkręceniu śrub i odpięciu klipsów po obwodzie, w przednim boczku, pozostaje centralny klips, którego nie wyrwiesz ciągnąc do siebie. Trzeba cały boczek trzymając za uchwyt podnieść ~5cm, w ten sposób wysuwając klips z uchwytu. Ten centralny klips ma całkowicie odmienną budowę. Ale sprawdź najpierw czy tylny boczek jest tak samo mocowany. Na angielskim Forum znalazłem kiedyś (dla przodu) bardzo dokładny opis ze zdjęciami.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 09:52   

Mombrey napisał/a:
i do samej blachy. Czy nie powinienem tego jakos zabezpieczyc? Pewnie trzeba bedzie kilka warstw nakladac wiec jakas lektura by sie przydala.

koniecznie jakimś podkładem nawet pokusiłbym sie o odrobinę szpachli i wypolerować delikatnie papierkiem ściernym podkląd i farba. a ten odprysk nie jest biały u ciebie? bo jak biały to nie jest do blachy tylko do zabezpieczenia wtedy nie trzeba nic tylko lakier.
Mombrey napisał/a:
Pewnie zakupie caly bok, ale wymienic wolal bym sam uchwyt. Czy to jest rozbieralne? Chodzi czy mozna rozmontowac, czy jest polaczone na stale?

z tego co pamiętam jak rozbierałem przednie drzwi to jest chyba na stałe przymocowane ale nie wiem tego na pewno
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lysy229 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 69
Skąd: Tychy



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 10:46   

Witam jeżeli odprysk jest do samej blachy to
1.dobrze by było użyć odrdzewiacza i delikatnie maznąć i odczekać
2.oklej dookoła odprysku taśmą papierową tak aby podczas zabawy z papierem ściernym nie porysować poza obszar
3.po wszystkim odtłuść benzyną ekstrakcyjną
4.i teraz wybór należy do ciebie czy bedzie szpachla jeśli nie nigdy nie osiagniesz tej samej płaszczyzny tzn.będzie widać wklęsłość taki uskok dla ludzi lubiących nakładać 7 warstw lakieru poto żeby zakryć mówimy do widzenia
5.podkład ale taki co by sie nie zważył z bazą
6.bezbarwny.
7.polerka i to też zależy od ciebie czy pastą polerską czy papierem wodnym ale o bardzo wysokiej numeracji a dopiero potem pasta i efekt jest powiem nawet do przyjęcia.
Na tej fotce chyba widać podkład ale może się mylę jeśli jest to wystarczy dobrze odtłuścić.Jeżeli chodzi o dobór lakieru ja dobieram z klapki wlewu bo autko stało już kilka roczków na słońcu i orginał jest zawsze inny lepiej komputerowo dobrać 100ml.a napewno się przyda na potem.
_________________
ŁYSY
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 13:23   

lysy229 napisał/a:
Jeżeli chodzi o dobór lakieru ja dobieram z klapki wlewu bo autko stało już kilka roczków na słońcu i orginał jest zawsze inny lepiej komputerowo dobrać 100ml.a napewno się przyda na potem.

no i to ma sens mam właśnie tak dobrany. Ale mówisz że na odprysk farba a potem bezbarwny :?: czy na ten konkretny przypadek, bo ja mam mniejsze odpryski i jakoś nie widzę tam możliwości walki z bezbarwnym
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 18:14   

Odprysk jest dosc gleboki. Uderzenie bylo dokladnie z przodu maski. Czesc lakieru zdjalem jak skorupke od jajka a co sie lepiej trzyma to zostawilem. Nie wiem czy to juz blacha. Ile i jakich podkladow jest w tym miejscu. Wglada jak jakas drobniutka jedwabna mata. Moze to szpachlowane bylo?
Najlepiej popatrzcie na zdjecia



Tu widac, ze jeszcze czesc lakieru jest odbita ale jakos sie trzyma.


Moze lepiej tego nie ruszac, poczekac do lipca i zrobic to porzadnie w Polsce?
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 18:32   

Mombrey napisał/a:
Czesc lakieru zdjalem jak skorupke od jajka


Mombrey to naprawdę wygląda jak skorupka i to taka kilku warstwowa-autko było kiedyś malowane :?: :?: :?:
Ale tak na marginesie to podpicuj to troszeczkę żeby nie było to tak widoczne(a przy tym ochronione przed rdzą) i śmigaj!!!
Przecie to nic tak strasznego :smile:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 18:33   

Dla mnie to wygląda na mocno szpachlowane miejsce. W dodatku nie wiem co tam widać pod spodem - nie wygląda to na blachę.
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 18:35   

Nie wiem czy w Belfaście jest Halfords,bo my tu mamy i można kupić takie małe pojemniczki do zaprawki,i po sprawie :grin:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 18:58   

boss.007 napisał/a:
Nie wiem czy w Belfaście jest Halfords,bo my tu mamy i można kupić takie małe pojemniczki do zaprawki,i po sprawie :grin:

Jest HALFORDS, tylko musze to znalesc bo obsluga jest taka, ze nic nie wie. Znajdziesz? Twoje. Nie znajdziesz znaczy nie ma. :bezradny:
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 19:02   

Mombrey napisał/a:
bo obsluga jest taka, ze nic nie wie


EEEEEEEEE to tak jak tu :strzela: I po sprawie :wink:
A tak na serio to zapraw to kilka razy,co troszeczkę zrówna się to z oryginałem i nawet nie będzie tak widoczne.
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 19:14   

Dla mnie tez wyglada podejrzane moze i na szpachlowane ale taki jak by material tam jest, jak by z tworzywa szuczniego byla? Zdjecia sa sporo powiekszone (odprysk ma okolo 3X4 mm wiec musial ktos cos robic z wielka precyzja. A jak juz sie zdazylem zorientowac to tu raczej nie szpachluja. Wymieniaja na nowe lub uzywane z innego nieuszkodzonego samochodu. (chyba ze jakis Polak pracuje u lakiernika) Teraz nie sprawdze czy to szpachlowane czy nie. Mysle ze na masce od spodu by cos bylo widac. Teraz chodzi o to czy jak szpachlowane to ruszac czy nie i jak ruszac to jak. I jak nie szpachlowane to ruszac czy nie i jak ruszac to jak.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pytanie do znawców tematu :)
Gość Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Sie 24, 2008 17:38
przemo285



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink