Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1,4Si 16V] warsztat Toruń lub okolice
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1,4Si 16V] warsztat Toruń lub okolice
Autor Wiadomość
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Lut 06, 2009 12:29   [R200 1,4Si 16V] warsztat Toruń lub okolice

Witam,
czy ktoś zna jakiegoś znającego się na roverach mechanika w Toruniu lub okolicach (do 50-60km). Może być Włocławek lub Bydgoszcz. Najchętniej bym ze wszystkim jeździła do Jowiego, ale to dość daleko i z moim rocznym Bąblem to cała wyprawa. A tam też trzeba poczekać, bo w chwilę się wszystkiego nie zrobi. Potrzebny mi taki warsztat, gdzie nie zrobią wielkich oczu na widok rovera i nie będą - dopiero ucząc się - wszystkiego partolić. Przeszukałam forum i stronę, ale żadnych konkretów niestety nie znalazłam. Raczej informacje gdzie nie jeździć.... :twisted: Będę wdzięczna za pomoc...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 06, 2009 12:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pią Lut 06, 2009 16:51   

namiko,

niestety moj mechanik to osoba ktora na tym tylko dorabia i jest dosc humorzasty jezeli chodzi o terminy i czasem po prostu mu sie nie che, do tego robi to we wlasnym garazu i nie ma warsztatu, wiec nie moge go polecic. natomiast mam w pracy kolege z torunia, ktory ma pewnego zawodnika ktory mu naprawial auto, jest to co prawda fiat siena, ale podobniez czlowiek zacnie robi. postaram sie te dane zalatwic :-)

poza tym napisz z czym bys chciala sie uporac? bo o ile slawetne HGF trzeba oddac w pewne rece to wiekszosc spraw jest w stanie zrobic kaazdy rozsadny warsztat. na przyklad elektryke oddaje kolejnemu niedrogiemu mechanikowi, ktory na dodatek stacjonuje blisko mnie, co jest wazne gdy szwankuje elektryka. Co do tlumikow to jest fajny gostek na Fordonskiej 2 w bydgoszczy (na Rondzie Fordonskim prawie że ;-) ) ktory ma dostep do czesci a i spawac potrafi
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Lut 06, 2009 17:22   

Z HGF - jeśli się trafi - zamierzam się jednak pofatygować do Nowego Miasta. Czeka mnie w najbliższym czasie rozrząd. A to podobno też trochę trzeba umieć. No i takie zwykłe sprawy. Dałam ostatnio auto do wymiany termostatu - niby w dobre ręce - i nie wymienili uszczelki pod termostatem - a może tylko nie dokręcili? - i wyciekł mi cały płyn. Wymienili wówczas uszczelkę i rzekomo nalali 4 l płynu ale g....o tam :ups: 4 litry jak ja potem dolałam jeszcze 2. Nie odpowietrzyli układu, a ja cała spanikowana, że jak nie ma płynu to na bank uszczelka! No i znajoma (z Bydgoszczy zresztą) ma R200 diesla, z którym już nie może dać sobie rady. A co nowy mechanik to nowe rewelacje wychodzą. Nawet już silnik wymieniała. Więc jakbyś coś wiedział o dieselowcu to byłabym wdzięczna. :mrgreen:
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pią Lut 06, 2009 18:01   

co do diesla to ma kolege co sie tym para, jest z bydgoszczy ale przyjmuje w zninie ;-) a ci se z tym dieslem dzieje? napisz mi mniej wiecej namiko, to sie spytam czy kolega sie podejmie i jak sprawa wyglada.
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
moni156 



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 3
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Lut 06, 2009 19:17   

ciekawy wątek, chętnie się dowiem na przyszłość gdzie jakiś dobry mechanior w pobliżu działa.
a co to tam jest w bydgoszczy, na wyjeździe w kierunku na gdańsk- podobno jakiś salon rovera czy coś? znajomy mówił, że błądząc po bydgoszczy trafił na coś takiego... :grin:
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Lut 06, 2009 20:09   

Tak jak pisałam ten diesel jest koleżanki - napisze mi na maila a ja to tu przekażę. Może komuś się też przyda - może ktoś ma podobne problemy. Ja wiem tylko ogólnie, że często zdarza się jej, że gaśnie (przy ruszaniu) i nie chce zapalić, a jak zapali to jedzie maks 20km/h. Ale opiszę szczegółowo jak dostane dokładne informacje.

[ Dodano: Pią Lut 06, 2009 20:12 ]
moni156 napisał/a:
a co to tam jest w bydgoszczy, na wyjeździe w kierunku na gdańsk- podobno jakiś salon rovera czy coś?

Salon to raczej nie.... :wink: Ale może ktoś na większą skalę handluje roverami. Nie znam Bydgoszczy - może podasz nazwę ulicy?
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 00:24   

namiko, - daj znac, to spytam kolege co o tym mysli i czy sie podejmie tego SDi, poza tym niech kolezanka ujawni problemy na forum roverkow, z taka wstepna diagnoza lepiej jechac do mechanika, sprawe to ulatwia i przyspiesza :-)

wiem ze w bydgoszczy jest Bosch serwis diesli na Osowej Gorze, ale nigdy tam nie bylem z racji tego ze mam benzynke ;-) wiem tylko ze sa w stanie podpiac komputer sterujacy silnikiem SDi pod disgnostyke (nie mylic z testbookiem) i cos tam uradzic. ale polecac nie bede bo nie korzystalem

o zadnym salonie roverkowym w bydzi nie wiem, wiem raczej ze jest problem i nikt nie ma testbooka, najblizsza lokacja to Nowe Miasto u Jowiego
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
Jary 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 274
Skąd: Toruń



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 11:55   

paff napisał/a:
....wiem tylko ze sa w stanie podpiac komputer sterujacy silnikiem SDi pod disgnostyke ....


I to wszystko co potrafią, ale to chyba jest cecha wszystkich z pod znaku "Bosch Service" w Warszawie też :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



  Wysłany: Sob Lut 07, 2009 18:18   

Mam już odpowiedź w sprawie tego diesla:

Cytat:
Problem z naszym rowerem polega na tym, że skubany gaśnie. Odpala bez problemu, ale za chwilę traci moc i gaśnie. Jadę sobie jadę, wciskam gaz a on...traci moc i gaśnie. Ostatnio miał wymieniany filtr paliwa i coś tam jeszcze. Przez kilka dni wszystko było dobrze, ale szybko problem
wrócił. Jak uda Ci się złapać jakiś kontakt do kogoś, kto się na tym zna, to szybko daj znać.


Być może ktoś gdzieś na forum pisał o tym, ale przyznaję, że nie szukałam.... :oops:
A namiary na mechanika od benzyny też będę wdzięczna, właściwie głównie o to mi chodziło kiedy zakładałam temat.... :mrgreen:
 
 
Danek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2002
Posty: 6
Skąd: Toruń



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 21:16   

W Toruniu w sprawie diesla to jadę do
Mieczysława Koperskiego
ul. Czarlińskiego 22
tel. 0-56 655 44 14

a z bieżącymi problemami technicznymi to do
Auto Plus
na ul. Grudziądzkiej

Bliższe dane na priv
Danek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1,4 benzyna] Warsztat -Rzeszów lub okolice
RADEK88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Wrz 10, 2009 14:08
RADEK88
Brak nowych postów [R200] MAG POL BIS - czy inny warsztat w W-wie
Cichaj Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Kwi 16, 2007 17:39
Artus2000
Brak nowych postów [R200 SDi '98] warsztat zajmujący sie roverkami we Wrocławiu
szczebel Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Paź 05, 2009 19:27
szczebel
Brak nowych postów [R200] Warsztat w okolicach południowej Warszawy
tomirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Paź 06, 2010 13:41
dizzi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink