Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 2.0iDT]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 2.0iDT]

potencjometr pedału gazu
Autor Wiadomość
heyak 



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lut 09, 2009 22:50   [R25 2.0iDT]

Witam

Zgodnie z zaleceniami przeczytałem wpierw wszystkie posty, ale prosiłbym Was o pomoc bowiem widzę, że nic nie jest tak pomocne jak wypowiedzi forumowiczów.
Mam Rover'ka 25 z silnikiem diesla 2.0.
Problem polega na zupełnym braku reakcji na pedał gazu. Pojawił się nagle, podczas jazdy - zapaliła się kontrolka silnika i samochód wszedł na wolne obroty, na których doturlałem się do domu rodziców. Niestety jest to ponad 400 km od mojego miejsca zamieszkania i samochód tam wciąż stoi a ja nieco zanim tesknię, mimo że przesiadłem się do użyczonego Rover'ka 400.
Mechanik na miejscu podłączył go do komputera i stwierdził, że to potencjometr pedału gazu umieszczony w silniku nad prawym nadkolem. Kupiłem używany i wysłałem kurierem, ale po wymianie okazało się, że komputer w ogóle go nie widzi :(
Nowy potencjometr to koszt ponad 1200 zł wg serwisu, w którym pytałem.

Czy może być jakiś inny powód braku reakcji niż potencjometr?
Jeżeli nie to czy ktoś wie gdzie w okolicach Warszawy można kupić używany potencjometr?

Z góry dzięki za odpowiedź!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 09, 2009 22:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lut 09, 2009 23:14   

heyak napisał/a:
Czy może być jakiś inny powód braku reakcji niż potencjometr?

Tak .... ostatnio było kilka przypadków i uszkodzony nie jest sam potencjomertr ale wiazka przewodów która do niego idzie. Obadaj ją dokładnie szczególnie przypodłuznicy i w zagięciach :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:23   

Dokładnie, tak jak napisał Brt
U mnie była podobna sytuacja, przetarł się jeden kabelek od potencjometru w okolicach plastikowej osłony silnika od drgań. Tylko u mnie objawiło się to świeceniem kontrolki silnika i na biegu jałowym obroty podskoczyły do ok.1100 obr/min Może w Twoim przypadku jest to większa ilość kabli.
 
 
heyak 



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 19:31   

Wielkie dzięki za info. Jak pisałem samochodzik stoi 400 km ode mnie więc przekazałem mechanikowi zdalnie Wasze sugestie.
 
 
maras83 




Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 117
Skąd: Sokolnik/Poznań



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 23:48   

Miałem to 2 tygodnie po zakupie roverka. Mój reagował jak było wilgotno, jak było sucho, było ok. Tak jak piszą koledzy, potencjometr raczej nie pada, zawodzi natomiast wiązka, która jest moim zdanie bardzo głupio poprowadzona, czyli po chłodnica, dolną belką :???: Ja się trochę spieszyłem, więc odciąłem przewody przy kompie i przy potencjometrze i puściłem tyłem komory silnika. Jednak to też do końca nie dało efektu. Dopiero jak rozdłubałem potencjometr i wiązkę z niego wychodzącą to okazało się,że tam była przyczyna, ale u Ciebie wydaje mi się,ze będzie to gdzieś "po drodze". U mnie w kazdym bądź razie problem od sierpnia nie wystąpił, więc jeżdżę tak na tej prowizorce :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
labul 



Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: łowicz



Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:07   Re: [R25 2.0iDT]

Mam to samo !! kiedy sucho wszystko ok,kiedy pada ,mokro lub wyjade z myjni-nie wchodzi na obroty,jakby nie było pedału gazu. Jeszcze jedną ciekawą rzecz zauważyłem. Jak wyłącze zapłon i zgasze światła mijania, potem odpale to wszystko wraca do normy,wystarczy ze włącze światła i koniec
 
 
sko 



Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 16
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lut 13, 2009 23:43   

Czesc! U mnie bylo to samo. Identyczne objawy, co sie nadenerwowalam..... Na poczatku tez wymienili potencjometr, mialo byc wszystko ok i za 2 dni- to samo. Dopiero za 4 podejsciem, sprawdzili dokladnie i okazalo sie ZWARCIE WIAZKI. Jezdze juz caly tydzien, nawet po dzisiejszych kałużach i jest ok! :D ( Dziekuje Mariuszowi -Babice Stare)A jezdze na gwarancji :grin:
 
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sro Mar 04, 2009 15:03   

sko napisał/a:
Czesc! U mnie bylo to samo. Identyczne objawy, co sie nadenerwowalam..... Na poczatku tez wymienili potencjometr, mialo byc wszystko ok i za 2 dni- to samo. Dopiero za 4 podejsciem, sprawdzili dokladnie i okazalo sie ZWARCIE WIAZKI. Jezdze juz caly tydzien, nawet po dzisiejszych kałużach i jest ok! :D ( Dziekuje Mariuszowi -Babice Stare)A jezdze na gwarancji :grin:



;-)


[ Dodano: Sro Mar 04, 2009 15:15 ]
heyak napisał/a:
Witam

Zgodnie z zaleceniami przeczytałem wpierw wszystkie posty, ale prosiłbym Was o pomoc bowiem widzę, że nic nie jest tak pomocne jak wypowiedzi forumowiczów.
Mam Rover'ka 25 z silnikiem diesla 2.0.
....

....Czy może być jakiś inny powód braku reakcji niż potencjometr?
Jeżeli nie to czy ktoś wie gdzie w okolicach Warszawy można kupić używany potencjometr?

Z góry dzięki za odpowiedź!



Przeczytaj dokładnie ten wątek będziesz miał dokładnie opisane co i jak. Możesz podesłać linka swojemu majstrowi.
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25 2.0iDT] Pęknięty wąż IC
snoppy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Sie 19, 2009 14:55
zuber84cool
Brak nowych postów [R25] 2.0iDT Co to za czujnik?
kkdarch Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Lis 21, 2014 12:05
kkdarch
Brak nowych postów [R25 2.0iDT] Problemy z uruchomieniem
Tomhet Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Wto Mar 09, 2010 01:27
marcinZG
Brak nowych postów [R25 2.0iDT] Pompa wspomagania
marek78 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Paź 26, 2009 12:22
marek78
Brak nowych postów [R25 2.0iDT] pompa hamulcowa
Dolt Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Paź 12, 2009 22:20
PTE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink