Forum Klubu ROVERki.pl :: [216Si, 97r] Nie odpala albo odpala i gaśnie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[216Si, 97r] Nie odpala albo odpala i gaśnie
Autor Wiadomość
Raval 




Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 44
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 12:21   [216Si, 97r] Nie odpala albo odpala i gaśnie

Witam,

Mam od wczoraj problem, a mianowicie wczoraj z rana nie umiałem odpalić roverka, tj. rozrusznik kreci ale nie chciał 'załapać', kilka razy powciskałem pedał gazu i coś zaskoczyło, zapalił ale od razu gasł, tak było kilka razy i w końcu jak zapalił i znowu chciał paść to dodałem gazu i z nogą na gazie nie gasł, jak tylko puszczałem nogę z gazu, obroty spadały i gasł. Jako, że auto miałem zaparkowane kawałek od domu, chciałem dojechać pod dom, także nie spuszczając nogi z gazu jakoś udało mi się zajechać (jakieś 5km jazdy do domu). Po drodze zgasł mi ale zapaliłem dając gazu i było ok, o dziwno jak podjechałem pod dom, silnik był rozgrzany to silnik zachowywał się normalnie i nie gasł. Myślałem, że coś się stało ale jak silnik się nagrzeje, to wszystko jest ok. Dzisiaj rano schodzę, silnik oczywiście zimny ale stwierdziłem, że spróbuję i o dziwo normalnie pali, od pierwszego 'kopa' i silnik nie gaśnie, jedyne co wydaje mi się dziwne (aczkolwiek nie pamiętam jak było wcześniej) obroty na biegu jałowym są na poziomie 1500 obr/min. Nie wiem czy to normalne ale wydaje mi się, że wcześniej na jałowym były na poziomie 1000 obr/min. Mogę się mylić.
I teraz moje pytanie, czy coś dzieje się niedobrego, na co muszę zwrócić uwagę? ewentualnie co naprawić/wymienić? Od jutra też zaczynam nową pracę i muszę w jedną stronę dojechać z 40 km i teraz nie wiem, czy jutro mnie auto rano nie zawiedzie i czy nie lepiej komunikacją?
Z góry dzięki za każdą pomoc,pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez piter34 Pon Wrz 15, 2008 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 12:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
arczi83 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 310
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 13:20   

Raval napisał/a:
obroty na biegu jałowym są na poziomie 1500 obr/min. Nie wiem czy to normalne ale wydaje mi się, że wcześniej na jałowym były na poziomie 1000 obr/min

do przeczyszczenia silniczek krokowy i przepustnica, artykuł o tym na stronie http://www.roverki.pl/article.php?sid=334

Raval napisał/a:
teraz moje pytanie, czy coś dzieje się niedobrego, na co muszę zwrócić uwagę? ewentualnie co naprawić/wymienić?

przeczyść świece, ewentualnie wymień na nowe, sprawdź przewody zapłonowe, palec i kopułkę(czy nie są zawilgocone i czy ma nalot- jak ma to przeczyść ).
 
 
stefan7113 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 4
Skąd: Żrdw



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 13:14   

witam kolege mialem taki sam problem z tym i powiem Ci szczerze ze myslalem ze to cewka zaplonowa a okazalo sie ze to kabel idacy od cewki do aparatu... Moze taki sam problem jest u Ciebie.... Objawy mialem identyczne
 
 
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 13:31   

miałem podobnie i u mnie to był walnięty silniczek krokowy,wymieniłem też świece i palec,kopułke i kable dokupie ale już cyka jak należy :) pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów SOLVED [R 216si '96] Nie odpala po wjechaniu w kałużę.
dawmax Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Lip 14, 2008 22:33
dawmax
Brak nowych postów [mg zr idt] odpala i gaśnie
jang Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Mar 03, 2018 18:43
wlodek
Brak nowych postów [R214] Nie odpala, gaśnie
Gajos01 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 36 Czw Lut 27, 2014 19:46
Gajos01
Brak nowych postów [R200] Odpala i gaśnie.
Wadi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Mar 29, 2012 18:01
Wadi
Brak nowych postów [R200 1,4i 97r] odpala i gaśnie // gotuje się
infe Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Sty 08, 2008 12:44
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink