Forum Klubu ROVERki.pl :: [214Si]Skrzypienie z tylu i dzwonienie z przodu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214Si]Skrzypienie z tylu i dzwonienie z przodu

Czyli caly Rover gra...
Autor Wiadomość
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 09:08   [214Si]Skrzypienie z tylu i dzwonienie z przodu

Od jakiegos momentu oprocz radia graja mi rowniez inne "instrumenty" w aucie.
Z tylu skrzypi mi tylnia klapa. Skrzypi ona tak jakby ocierala sie o jakas gume. Upewnilem sie w taki sposob ze gdy auto stalo sobie w garazu postanowilem nacisnac na klape bagaznika(zamknieta) i pod wplywem nacisku klapa skrzypiala. Nie mam bladego pojęcia jak sie tego pozbyc. Nie ukrywam ze dzwiek ten z biegiem czasu sie nasila i irytuje coraz bardziej...
to tyle jesli chodzi o tyl :) Teraz cos z przodu :)
Dzwoni mi cos pod klapa silnika na poczatku ze to moze napinacz daje o sobie znac albo pompa wody... ale to dzwoni z rejonu kolektora/termostatu. Tez nie dzwoni zawsze, nie wiem od czego to zalezy. Gazujac dzwonienie ustaje ale gdy obroty powrócą to dzwonienie dalej jest. Jak sie tego pozbyc? Mechanik moj wymieniajac uszczekle pokrywy 5-ego biegu tez zwrocil na to uwage. i mowi ze prawdopodobnie jest wydmuchana uszczelka kolektora... ale tez nie byl w 100% pewien...
Wiec ja sie zapytuje Was czy ktos moze cos? :)
pozdr
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 13, 2008 09:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 13:48   

Nie wiem czy to pomoże, ale w tylnej klapie zacząłbym od popsikania sprayem sylikonowym odbojów gumowych i uszczelki. Do tego sprawdziłbym półkę, bo ona w 200kach podobno bardzo lubi hałasować. Co pod maską dzwoni, to na odległość ciężko mi gdybać ;) .
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 13:59   

Co do półki to na bank nie bo nawet jak ja dotykam w czasie jazdy (oczywiscie gdy prowadzi ktos inny niz ja :)) to skrzypi i tak. wiec sprobuje popsikac tym szprejem silikonowym (jak znajde i kupie). Co do dzwonienia to moze sprobuje nagrac filmik i go wrzucic... moze ktos cos wogole i fajnie :)
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 14:37   

xROnx napisał/a:
Gazujac dzwonienie ustaje ale gdy obroty powrócą to dzwonienie dalej jest. Jak sie tego pozbyc? Mechanik moj wymieniajac uszczekle pokrywy 5-ego biegu tez zwrocil na to uwage. i mowi ze prawdopodobnie jest wydmuchana uszczelka kolektora... ale tez nie byl w 100% pewien...

sprawdź dokładnie osłonę blaszaną katalizatora, a zwłaszcza jej umocowanie ;) ...
u mnie po wywaleniu tej osłony dzwonienie (które było zwłaszcza słyszalne po przygazowaniu) zniknęło :cool:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Mar 15, 2008 12:41   

giewu napisał/a:
xROnx napisał/a:
Gazujac dzwonienie ustaje ale gdy obroty powrócą to dzwonienie dalej jest. Jak sie tego pozbyc? Mechanik moj wymieniajac uszczekle pokrywy 5-ego biegu tez zwrocil na to uwage. i mowi ze prawdopodobnie jest wydmuchana uszczelka kolektora... ale tez nie byl w 100% pewien...

sprawdź dokładnie osłonę blaszaną katalizatora, a zwłaszcza jej umocowanie ;) ...
u mnie po wywaleniu tej osłony dzwonienie (które było zwłaszcza słyszalne po przygazowaniu) zniknęło :cool:

O. to jest słuszna koncepcja. Jak tylko wroce z pracy i zjem obiad to juz bede kukał :cool:

[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 12:40 ]
z osłoną wszystko jest ok. nie lata i wszystkie sruby sie trzymaja. troszeczke lata oslona pomiedzy sprezarka klimy a blokiem silnika ale to na bank nie to bo gdy uruchomilem silnik i dzonilo to jak dotykalem tej oslony to nic nie dawalo. poza tym to ta oslona nie jest z metalu i nie wydaje takiego dzwieku.
Dzisiaj rano gdy wyjezdzalem z garazu znowu dzwonilo a ze mialem aparat ze soba nagralem filmik. ale niestety nie bardzo slychac to dzwonienie na nim. zastanawiam sie nad jedna rzeczą: z czego jest wykonana uszczelka kolektora? nie jest ona czasem jakas metalowa? bo tak mi cos podchodzi ten dzwiek z kolektora...
 
 
pawol 



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Ostrowiec Św



Wysłany: Sob Mar 15, 2008 15:47   

pod plastikowym kolektorem wystepuje gumowa uszczelka wiem bo sam ją wymieniałem a pod metalowym nie wiem jaka jest i czy wogole jest ale jezeli była by uszczelka walnięta to wyciekał by ci płyn chłodniczy
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Mar 15, 2008 15:57   

nie nie nie. zle napisalem i nie jasno. chodzi mi o kolektor wydechowy. z czego jest ona jest? i ewentualnie czy latwo sie ja wymienia. bo zerkajac pod klape to raczej nie. pewnie bez sciagania sprezarki klimy(a co za tym idzie i paska) nie obejdzie sie...
 
 
Zigg 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 22:36   

Podbijam temat.
Czy wiadomo, co było powodem tego odgłosu z przodu pojazdu ?

Ostatnimi czasy pojawil sie u mnie podobny objaw - brzęczenie, dzwonienie w przedniej dolnej części silnika, jakby z okolicy kolektora wydechowego.
Raczej nie jest to żadna blaszka ani osłona - dociskalem rozne elementy. Odgłos wydobywa się jak gdyby ze środka silnika lub koektora, gdy silnik pracuje na wolnych obrotach ( na wyższych nie sprawdzałem ) . Z kabiny nie jest to słyszalne.
Co sądzicie ?
_________________
R25 + Freelander I 2,5 V6
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 07:26   

A ktoś powie jak uciszyć półkę z tyłu, bo mnie irytuje.
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 09:25   

polka z tylu to tragedia ... wsadzialem w nia glosniki (dosc ciezkie) z nadzieje ze sie zamknie... ale niestety nie pomoglo

ale sprawdzilem to pulka halasuje w tym miejscu gdzie sie tzryma tymi nozkami... tam sa luzy i to skacze i sie slizga.. trzeba wywalic ta blaszke i wstawic tam jakas tulejske i pzymocowac ja ... jak tylko bedzie cieplo i zrobi sie ladna pogoda mam zamiar to robic :)

obiecuje ze zrobie zdjecia itp z efektow mojej przerobki :)
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 09:29   

Mówisz o wspormnikach?
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 09:33   

no tak:) nie trzymaja dobrze polki i ta lata w przod tyl do gory i na dol... a druga sprawa to ta guma ktora ma ja niby trzymaci oddzielac od czesci plastikowych ayta zeby nic nie trzaskalo... nie spelnia swojegozadania
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
maco 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 75
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 13:51   

co to półki też mam z tyłu głośniki. Tam gdzie półka trzyma się na tych bocznych plastikach mam położoną gumę. Dostałem od kolegi, mówił że montują je w drzwiach jachtów (uszczelki). Jest to dość gruba i elastyczna guma. W miarę dobrze amortyzuje podskakującą półkę. Jest czarna więc nie rzuca sie w oczy, a półka jest o 2-3cm wyżej. Mi to nie przeszkadza (kufer mam większy :razz: ).

Pozdrawiam
_________________
Polska wasza, bieda nasza
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 15:48   

tez musze cos z tym zrobi bo nieraz chce sobie jechac bez muzyki wslu dzwiek silnika a tu wszsytko brzeczy i tlucze sie z tylu... :shock:
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
RAFEK 



Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 27
Skąd: GDAŃSK



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 19:19   

witam
u mnie w roverku tez szłyszalem skrzypienie dobiegające z tylnej klapy próbowałem różnych rzeczy i w końcu pomogło potraktowanie zawiasów tylnej klapy pół stałym smarem w spreju i już pół roku mam z tym spokój :)
pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214SI] Skrzypienie podczas skrętu w lewo FILM.
Sk133 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Maj 05, 2016 21:09
leszczu
Brak nowych postów [MG ZR 160] Metaliczne dzwonienie
Majki_89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pią Wrz 18, 2015 19:23
Majki_89
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R25] luz na drążku skrzyni biegów - dzwonienie
Roverian Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Paź 09, 2014 07:21
Adrian
Brak nowych postów [R25,1.4,2002] Piszczenie-dzwonienie w kole
milton Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Maj 03, 2009 23:00
areek
Brak nowych postów [R200] 1,4 16v 99' dzwonienie w układzie wydechowym
problem rozwiązany
Kozik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Lip 17, 2009 22:10
Kozik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink