Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wiarygodny pomiar oleju
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wiarygodny pomiar oleju
Autor Wiadomość
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 21:33   [R75] Wiarygodny pomiar oleju
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Panowie kiedy jest najbardziej wiarygodny pomiar oleju, bo juz slyszalem rozne wersje.

- jakies 30 minut po zgaszeniu silnika
- 2 do 4 godzin po zgaszeniu
- czy jak jest zupelnie zimny np. po 8 godzinach

Wczoraj bylem u mechanika i przelal mi olej jak wymienial. Jak sprawdzalem 1 i 2 metodą to bylo 3 mm ponad stan. Moze sie cos stac ? Olac to czy lepiej upuscic ? Jutro z rana sprawdze jeszcze przy zupelnie zimnym silniku
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 11, 2010 11:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 21, 2009 21:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 21:39   

Najpewniej na zupełnie zimnym np. po nocy, na równej powierzchni.
Nie powinno się nic stać, najwyżej nadmiar wypluje ;) :P
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 21:54   

bo boje sie bo dopiero wymienilem filtr odmy i zaplacilem za niego kupe kasy, napewno nic sie nie stanie ? Ja sie nie znam, miechanikiem nie jestem, nie dostanie sie tam jakos olej to odmy jak jest za duzo ?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 22:47   

Sprawdż zaraz po zatrzymaniu silnika , to będzie wiadomo mniej więcej jak to jest w czasie pracy silnika.Zalecają sprawdzanie po 10-15 minut od zatrzymania i to jest miarodajne.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 22:52   

No chyba jednak lepiej sprawdzać na zupełnie zimnym silniku jak pisze Paul, bo wtedy cały olej spłynie do misy olejowej i będziesz mieć najbardziej miarodajne wskazania na bagnecie.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 23:11   

aiwer napisał/a:
No chyba jednak lepiej sprawdzać na zupełnie zimnym silniku
ale tak już sprawdzał , a tu chodzi o tą sytuację czy w czasie pracy silnika jest też za dużo.Po 4h olej całkowicie spływa.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Nie Lut 22, 2009 00:08   

no posprawdzam jeszcze jutro, ale teraz ponawiam pytanie: " bo boje sie bo dopiero wymienilem filtr odmy i zaplacilem za niego kupe kasy, napewno nic sie nie stanie ? Ja sie nie znam, miechanikiem nie jestem, nie dostanie sie tam jakos olej to odmy jak jest za duzo ?"
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 22, 2009 08:34   

wejśc ma 3,7l ( o ile pamiętam) więc jeśli wlał 3,7l to wlał dobrze i nie ma co filozofować.
 
 
maciekmpl 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Lut 22, 2009 10:31   

Thrillco napisał/a:
wejśc ma 3,7l ( o ile pamiętam) więc jeśli wlał 3,7l to wlał dobrze i nie ma co filozofować.



Wejść ma prawie 7 litrów http://www.roverki.pl/article.php?sid=62#specif

M
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 22, 2009 10:45   

o widzisz...cyferki mi się tylko odwróciły :)
7,3 na sucho
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Nie Lut 22, 2009 12:30   

no mi wlał jakos 6.75, mialem 2 baniaki cztero litrowe, w jednym troche zostało, zaraz pojde do samochodu to zobacze ile, jesli lekko ponad litr to luz.
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 22, 2009 12:31   

i tak właśnie bedzie...chyba ze byłes u "kowala" nie mechanika :)
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Nie Lut 22, 2009 15:59   

no jak sprawdzilem po nocy na zupelnie zimnym silniku to bylo rowno max, ale z tego co wiem nie powinno sie tyle lac, powinno byc w polowie, ewentualnie 3/4. Dalej mi nikt nie odpowiedzial, czy cos sie moze stac, czy olac to czy upuscic. Czy to ze jest tyle oleju ma jakis wplyw na filter odmy ? No prosze niech mi ktos odpowie kto sie zna, tu jest wielu mechanikow amatorow, ktorzy cos siedza cicho i sie nie odzywają.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Lut 22, 2009 16:57   

Parę razy zdarzyło mi się przelac olej,choć w innych autach.Nic się nie stało.Po jakimś czasie poziom się ustalił-prawdopodobnie gdzieś go zeżarło.Tutaj masz jednak inną odmę,ale jeżeli olej,jak pisałeś jest świeży,to nie powinno się nic stać.Takie jest moje zdanie i ja bym nie spuszczał nadmiaru.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Lut 22, 2009 17:59   

Jeżeli jest max, to nie zawracaj sobie głowy. W końcu po coś ten znaczek na miarce jest (założę się o każde pieniądze, że projektant przewidział różne przypadki i ten 'max' jest niżej, niż mógłby być) :D
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Lut 22, 2009 19:29   

przelanie oleju czyli powyżej max , może się skończyć usterką katalizatora, poziom jest prawidłowy w przedziale min-max , czyli na środku pomiędzy napisami, olej najlepiej mierzyć po wyłączeniu silnika tak z 10-15 minut aż opadnie do miski
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 00:10   

PHJOWI napisał/a:
olej najlepiej mierzyć po wyłączeniu silnika tak z 10-15 minut aż opadnie do miski


no to juz jak mowilem wg tej metody mam przelane, ponad "max". No to co mam robic ? Upuscic ? Najwyzej zrobie tak. Bo od wymiany oleju nie jezdzilem zbyt duzo, tylko raz do sklepu i z powrotem, wiec pojezdze nim ten tydzien (i tak do piatku nie ma szans nic z nim robic bo pracuje) moze sie ten olej "rozejdzie po kościach", i zmierze w sobote, jesli dalej bedzie to samo to pojade do mechanika zeby upuscil troche. Co myslicie ? Chyba przez 5 dni katalizator ani nic innego sie nie popsuje co ?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 10:47   

nitta napisał/a:
no to juz jak mowilem wg tej metody mam przelane, ponad "max".
To coś tu jest nie tak z Twoimi pomiarami , bo po nocy powinno być tak samo , lub więcej. Wpływ temperatury na objętość jest mała i pomijalna.
Paul napisał/a:
W końcu po coś ten znaczek na miarce jest
tak jak pisałem wcześniej i PHJOWI , miarodajny jest pomiar 10-15 minut od zatrzymania silnika.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 23:50   

ok olej odlany. Ten koles co mi go przelał przed wymiana, powiedzial mi ze jak dmucha z wlewu oleju (jak sie odkreci korek) to znaczy ze trzeba wymienic filtr odmy, ze to oznaka ze filtr odmy jest juz do niczego. Ja mialem wymianiany filtr odmy - jak juz pisalem zreszta - ale dzis patrzylem i dmucha mi z wlewu. Nie dmucha tak strasznie ze az wywala olej, ale tez nie dmucha tak leciutko. Jest to nieustanne pulsacyjne (nie ciągły "dmuch") szybkie dmuchanie. Kumpel mi powiedzial ze tak ma byc, ze pewnie dmucha dlatego bo wałek rozrządu jest na gorze. Co wy myslicie ? Tak ma byc ? Czy moze przez to ze byl 4 dni przelany olej zabrudzilo mi filtr odmy na dziendobry ? Mam taka prosbe do wszystkich posiadaczy 2 litrowego diesla w roverku 75 - sprawdzcie prosze czy wam dmucha z otworu wlewowego oleju. Jestem ciekaw waszych obserwacji. Z gory dzieki.

P.S. Zalałem olej 10W/40 Castrol, tak jak mi poradzil ten mechanik co go wyminial. A inny mechanik powiedzial mi ze do tych silnikow z bmw zalecany jest 5W/40. Jak to wkoncu jest. dodam ze przebieg mojego roverka to leciutko ponad 200 tys km.
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 00:05   

nitta,
Cytat:
bo boje sie bo dopiero wymienilem filtr odmy i zaplacilem za niego kupe kasy, napewno nic sie nie stanie

Panowie z własnego doświadczenia jeśli przeleje oleju ponad max na bagnecie to upuszczam ponieważ jak miałem moje poprzednie autko i przelałem olej i dzwoniłem do znajomego mechaniora i powiedziałem ze przelałem ponad max ok 4mm i powiedział ze lepiej zebym upuścił bo niekótre autka jak mają za dużo oleju który muszą spalić potem zaczynaja miec tendencje do pobierania tego oleju nawet jak juz stan sie wyrówna ;/
Takie moje spostrzeżenie dlatego teraz jak przeleje to profilaktycznie upuszczam :)

Cytat:
Nie dmucha tak strasznie ze az wywala olej, ale tez nie dmucha tak leciutko.

Mysle ze wszystko w normie :) nie przejmuj się jak leciutko dmucha olejem :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]płyn w oleju i wyciek na chłodnicy oleju
sknerko Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lut 21, 2018 09:37
sknerko
Brak nowych postów [R75] Dolewanie oleju
mecho Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Wrz 23, 2009 20:30
mecho
Brak nowych postów [R75] Wyciek Oleju
pita2323 Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Gru 02, 2010 18:50
apples
Brak nowych postów [R75] Spalanie oleju
bakan30 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Wrz 20, 2009 15:41
marynabiala
Brak nowych postów [R75] Chłodnica oleju
mateusz_35 Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Lut 13, 2015 11:48
AdaskoC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink