Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Centralny/alarm wariuje proszę o pomoc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Centralny/alarm wariuje proszę o pomoc
Autor Wiadomość
djkrysztof 




Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 24
Skąd: Wieluń

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 17:43   [R600] Centralny/alarm wariuje proszę o pomoc
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam

Jestem niedoswiadczonym uzytkownikiem forum , wiec jesli jest gdzies odpowiedz na moj temat (szukalem) to prosze tylko o link a jesli nie byl poruszany taki temat to b.prosze o pomoc.

Mam rovera 620 Si 1997 rok.
Wszystko bylo ok gdy pewnego dnia na parkingu nie zaczal mi "wariowac" alarm , centralny zamek. Tzn siedze i nagle sam sie zamyka i otwiera....
Pojechalem do elektryka sam. ktory zalozyl mi sterowanie centralnego zamka na pilot , poniewaz gdy kupilem auto byl centralny ale nie bylo pilota dodam ze mam taki czerwony kluczyk.
Wszystko fajnie dziala.
Ale elektryk powiedzial ze w drzwiach od strony kierowcy jest padniety micro switch. On go odlaczyl.
I teraz po zamknieciu dzrzwi zamek sie sam zamyka.
Odlaczylem krancowke od strony kierowcy , bo balem sie zeby nie zatrzasnac kluczykow.
Tylko ze wiadomo nie mam oswietlenie gdy otwieram dzrzwi.

Czy moze ktos z Was wie co sie dzieje z tym alarmem ?
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lut 20, 2017 14:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 27, 2009 17:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 18:49   

Moim zdaniem ten elektryk jak namieszal to w ramach gwarancji niech poprawi ci ta usterke :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Przemas 



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 51
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Sob Lut 28, 2009 11:27   

Witam,miałem taka sama awarie wariował mi centralny sam zamykał i otwierał i nie zawsze przy zamknieciu towarzyszyło migniecie kierunkami czyli nie zawsze sie alarm uzbrajał ja musiałem sciagnac drzwi(odkrecic)na zawiasach i dostac sie do kostki która wchodzi w dzwi od strony kierowcy dostała sie tam woda,sól i zrobiły robote czyli musisz wyczyscic kostki wchodzace w dzwi ja umyłem bezyna estrakcyjna i pózniej to zapsikałem jakim spraiem kontaktem i mam spokój a tyle walczyłem.Sprawdz krancówki w drzwiach czyli zamykaj i otwieraj wszystkie drzwi i bagaznik i patrz czy kotrolka na desce bedzie sie zapalała kolejno przy otworzeniu drzwi i gasła oczywiscie na przekreconym kluczyku ale u mnie była ta kostka wariował niesamowicie

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 11:30 ]
a co do tego wyłacznika przy bebenku zamka to on własnie steruje centralnym i alarmem przekazuje ze sa drzwi zamkniete ale jak juz mówiłem u mnie były kostki w drzwiach ale ten stycznik przy bebenku kosztuje grosze i łatwo go wymienic skoro Ci ten elektryk odpiął to moze byc przyczyna tego.Znajdz na roverkach NEOSSSA on posiada wszelkie czesci i mi pomógł
 
 
 
djkrysztof 




Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 24
Skąd: Wieluń

Rover 600

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 11:58   

Wielkie dzieki.
W tygodniu wezme sie za te drzwi.
Tylko nie bardzo wiem o jaka kostke chodzi... ??
Bo jak sciagalem tapicerke to tam sa chyba 3 kostki.
Jedna taka niebieska jak we wszystkich drzwiach , od centralnego zamaka , i 2 biale one sa chyba od lusterek.
 
 
 
Przemas 



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 51
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Sob Lut 28, 2009 12:05   

nie pod tapicerka tylko te które ze słupka wczodza do drzwi na zewnatrz miedzy zawiasami pod taka guma ale zeby je wypiac ja musiałem odkrecic drzwi z zawiasów.Dwi kostki pod guma jedna ma zabezpieczenie przed wypiecie z góry a druga od doału trzeba nacisnac na srodku kostke i wypiac.Ale słuchaj moze i faktycznie ten stycznik przy bebenku zamka skoro masz go wypietego.I podepnij krancówki ja jak wyczysciłem kostki to juz po wpieciu ich po wyczyszczeniu juz mi zakmi jakos zareagowały taki jakis dzwiek był jak kostki podpiołem a przed czyszczeniem zero reakcji miałem
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Lut 28, 2009 12:24   

Klucz 12, odkrecasz drzwi, wypinasz kostki i sprawdzasz jak wyglada ogolny stan kabli oraz wtyczek, czyscisz, lutujesz, izolujesz i skladasz...
Nastepnie sprawdzic stan zamka-wkladki oraz stycznik przy zamku czy nie jest powyrabiany, popodlaczac wszystkie krancowki i popsrawdzac czy wszystkie styczniki dobrze chodza
 
 
 
djkrysztof 




Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 24
Skąd: Wieluń

Rover 600

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 12:33   

Dzieki za informacje i instrukcje http://poradnik.telewizor.eu/schematy.php ;) Tak jak pisalem w tygodniu wezme sie za to.
Mam nadzieje ze to jest wlasnie to.
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Alarm wariuje
cbf.lucas Rover serii 600, Honda Accord 17 Sro Paź 12, 2011 11:32
kubcio
Brak nowych postów [R600] Centralny zamek, alarm
color Rover serii 600, Honda Accord 8 Sro Sty 21, 2009 14:35
maciej
Brak nowych postów [R620] Wariuje mi centralny zamek
Przemas Rover serii 600, Honda Accord 21 Pon Wrz 24, 2012 20:14
Przemas
Brak nowych postów [R620] Centralny zamek wariuje...
Otwiera i zamyka drzw samoczynnie...
filo Rover serii 600, Honda Accord 7 Nie Maj 03, 2015 01:45
swiru
Brak nowych postów [R600] Wymiana rozrządu.Proszę o szybką pomoc
Bartnik86 Rover serii 600, Honda Accord 41 Sro Mar 11, 2015 10:12
pbskarpy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink