Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Centralny zamek wariuje...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Centralny zamek wariuje...

Otwiera i zamyka drzw samoczynnie...
Autor Wiadomość
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 11:23   [R620] Centralny zamek wariuje...
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Zaczęło się około miesiąca temu i było już 3 razy.
Pierwszy raz na parkingu podziemnym.Naciskam pilota (pilot na podczerwień) alarm się rozbraja bo raz mruga kierunkami i otwiera rygle ale zaraz je zamknął.
No to naciskam pilota raz jeszcze i otwiera rygle ale zaraz zamyka i tak przez około minute aż złapałem za klamkę i szarpnąłem za drzwi. Przestało.
Na dwa tygodnie.
Przyjeżdżam do domu,zostawiłem kluczyki w stacyjce i poszedłem do domu.
Przychodzę za 5 minut-auto zamknięte z kluczykami w środku.
Otwarłem zapasowymi.
I tu przy okazji-czy mógł by mi ktoś na PW wyjaśnić na czym polega "awaryjne otwarcie R600? Był gdzieś temat na forum ale z wiadomych względów nie dla wszystkich informacja została podana...

Wczoraj siedzę w aucie i przypadkiem nacisnąłem, rygiel-zamknęły się wszystkie.
Pociągnąłem do góry i się otwarł ale zaraz sam się zamknął.

I tak kilka razy-ja otwieram to się zamknął sam.
Jak zamykałem to się sam otwierał.
Był nawet motyw taki,że sam się otwierał i zamykał przez jakieś 15 sekund bez przerwy.
Zamykanie i otwieranie z pilota to też była zabawa w kotka i myszkę.

Przy samoczynnym zamykaniu nie uzbraja się alarm,tzn.nie mrugają 3 razy kierunki.
Czasami jak się zamknie to pociągnięcie za rygiel kierowcy nie powoduje otwarcia pozostałych drzwi.

Wszystkie przypadki wystąpiły podczas deszczu lub zaraz po.
Bębenek w stacyjce odbija po wyjęciu kluczyka.
Krańcówki drzwi sprawne poza jedną która czasem nie zaświeca światła po otwarciu drzwi ale to może nie mieć nic wspólnego gdyż krańcówka szwankuje od pół roku już.

A więc całość wygląda na problem spowodowany wilgocią.
Ale gdzie szukać? Od czego zacząć?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lut 08, 2011 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 11, 2009 11:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 11:34   

Jeśli jest też możliwość otwierania kluczykiem centralnego, to zacząłbym od drzwi kierowcy i przejrzenia instalacji sterującej centralnym ... może gdzieś na przejściu od drzwi do karoserii w tej gumie przewód jest uszkodzony ... Co do awaryjnego otwierania drzwi, to coś więcej mógłby powiedzieć marcel_n lub Skiba :lol: ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 11, 2009 12:12   

Witam miałem podobną sytuacje w 620-tce tylko u mnie była spowodowana zerwaniem plastykowego nadkola (lewego) przy wyjeżdżaniu z zaspy. Gdy przez jakiś czas jeździłem bez niego w czasie deszczu centralny wariował nawet w czasie jazdy otwierał się i zamykał. Po zamontowaniu nadkola problem się jeszcze pojawiał a pomogło spryskanie przewodów "kontaktspreyem" wyparł on wilgoć i wszystko było ok. Więc u ciebie pewnie problem też jest z wiązką elektryczną idącą od drzwi do kabiny kabel jest gdzieś przetarty i w czasie deszczowych dni jest problem.
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 14:16   

Brt napisał/a:
Jeśli jest też możliwość otwierania kluczykiem centralnego, to zacząłbym od drzwi kierowcy i przejrzenia instalacji sterującej centralnym .


No właśnie podczas występowania opisanej usterki kręcenie kluczykiem daje to samo co i z pilota-czyli otworze to sie samoczynnie zamknie i na odwrót.

Aragorn napisał/a:
Więc u ciebie pewnie problem też jest z wiązką elektryczną idącą od drzwi do kabiny kabel jest gdzieś przetarty i w czasie deszczowych dni jest problem.


Przejże te kable gdyż możliwe,że się coś przetarło=jak jest sucho i nie pada to problemu nie ma.

Sterownik od centralnego jest chyba w bagażniku po prawej o ile dobrze kojaże i możliwe,że wilgoć mu szkodzi?
Gdzieś mi się woda leje do bagażnika i jakoś nie mogę zlokalizować...
 
 
krokodyl 



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: szczecinek



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 15:28   

Witam.Miałem taki przypadek w innym aucie.Zamek wariował szczególnie na jesień jak była duża wilgoć. Stwierdziłem,że ze starości instalacji było gdzieś zwarcie lub brzebicie. Rozwiązałem to nerwowo i szybko- wyciągnąłem bezpiecznik i otwierałem ręcznie :smile: :razz: W Rowerku tego nie polecam.Pozdro.
 
 
Ta_mA 



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Nie Gru 27, 2009 14:14   

Witam
Mam taki sam problem z roverkiem - kupiłem tydzień temu z niedziałającym pilotem. Sprzedający zapewniał, że to wina baterii i po wymianie zaczęła się jazda z centralnym zamkiem. Myślałem, że cos popsułem z pilotem, ale teraz po przeczytaniu posta raczej stawiam na te kable i deszcz. Pytanie mam takie: w którym miejscu są te kable, które mogłyby robić zwarcie i czy dla laika jest możliwa samodzielna naprawa?
Pozdrawiam.
 
 
 
kruku_87 




Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 48



Wysłany: Nie Kwi 19, 2015 21:09   

uwaga uwaga :) odgrzewam bardzo starego kotleta :D

Otoz w moim rover-ku wariuje centralny w taki sposob,ze jak wkladam kluczyk aby zamknac drzwi (przerecajac w lewo)-jak dobrze pamietam) to automatycznie odbija rygiel do gory albo wogole nim nie rusza,tylko slychac centr.jak pracowac by chcial a nie moze.

Z kolei jak chce otworzyc auto o byle jakiej porze dnia i pogodzie to wystarczy przylozyc byle jaki kluczyk do wkladki zamka :( nawet nie trzeba wkladac :( blagam pomocy :P

Gdzies jest zwara czy jak? jeszcze nic nie rozbieralem tak wiec czekam na wasza pomoc.....
_________________
Być czy mieć to odwieczny dylemat....
 
 
swiru 



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Maj 03, 2015 01:45   

Najprawdopodobniej problem jest w czujniku przy samej wkładcę zamka. Tam jest taka mała kostka i jak na zamku robią się luzy to styki zostają wciśnięte samoczynnie i centralny głupiej. Przechodziłem przez to :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Wariuje mi centralny zamek
Przemas Rover serii 600, Honda Accord 21 Pon Wrz 24, 2012 20:14
Przemas
Brak nowych postów [R620] Centralny zamek????
wlodi1991 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Lis 04, 2009 22:21
darek_wp
Brak nowych postów [R620] Centralny zamek
kamil_620_si Rover serii 600, Honda Accord 12 Nie Sty 25, 2009 16:10
shrek_85
Brak nowych postów [R620] Centralny zamek
gandziak Rover serii 600, Honda Accord 18 Pią Maj 23, 2008 16:35
Gość
Brak nowych postów [R620] Fabryczny centralny zamek.
Który siłownik jest master?
Vickers Rover serii 600, Honda Accord 46 Pią Paź 24, 2008 12:14
marcel_n



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink