Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] kilka porad na temat CA
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] kilka porad na temat CA
Autor Wiadomość
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 09:38   [R200] kilka porad na temat CA

Witam
Już wiele razy doradzałem w dziedzinie CA, przyszedł więc czas na kilka pytań z mojej stony. Generalnie pytania głównie kieruję do "michone" ale bardzo ucieszą mnie też opinie innych osób. Więc, tak. Moim zdaniem, R200 jest dość niewdzięczny jeśli chodzi o CA. Generalnym problemem jest dość głośne wnętrze podczas jazdy, aktualnie tez nękają mnie niewielkie trzaski kokpitu podczas jazdy co jednak postaram się zażegnać szybko. Pytanie moje chciałem skupić na głośnikach tylnych pułkowych. Dużo ludzi nie poleca, ja polecam jak ktoś lubi tą "przestrzeń". Aktualnie sprzęt mój wygląda następująco:

Przód:

Fusion CM-EN650

http://fusioncaraudio.com...20-product.aspx

Tu prosiłbym uwzględnić, że głośniki te wybrałem świadomie i nie ograniczała mnie zbytnio gotówka. Po prostu lubię ich brzmienie moim zdaniem porównywalne do Helix Dark blue 62.1, z tym, że góra wydaje mi się nieco bardziej klarowna. Jak wiadomo, każdy słyszy inaczej więc wg. kogoś innego głośniki mogą grać gorzej, mnie zadowalają - w końcu to R200 :)

Teraz tak, czy ktoś robił obudowy do frontów w R200 i ma jakiś pomysł jak zagospodarować 6litrów? Drzwiczki mam solidnie wyciszone ale wciąż mnie to w 100% nie zadowala, lubię mocny bas z przodu więc wypadałoby zamknąć głośniki w szczelnej obudowie. MDF raczej odpada, szkoda drzwi obciążać bardziej poza tym ciężko będzie tam upchać grube dechy... do dyspozycji mam 6mm plexę. Prosiłbym o sugestie. Chodzi mi tylko o wnętrze drzwi gdyż po stronie wnętrza, głośniki chcę wysunąć parę mm do środka i zrobić takie "fajne otoczki świetlne"... coś w tym stylu:



Napędzam je wzmakiem Phoenix Gold Ryval Designs A4.75

http://reviews.cnet.com/c...l?tag=mncol;lst

Ale podepnę pod niego również tył.

Tył:

Tu mam wiele pomysłów ale nie mogę się zdecydować. Planowałem DSL 1070 7x9 cali ( mocny stuff :) ) ale rozważam też coś z Infinity np. REF9603i/lub inne bądź Kappa 693.51/ lub inne. Po głowie chodzi mi również Focal access 690. Półeczkę chcę zrobić nową z mdf 19-22mm tak więc, drganiami proszę się nie przejmować bo ich nie będzie, może pokuszę się o półeczkę, z dwiema "kulami" od spodu coś w styl obudowy zamkniętej, po około 7-10 litrów na każdy ( lubię mieć wszystko w obudowie ), wyeliminuje to zniekształcenia od subków :) . Które byście polecali i przede wszystkim dlaczego? W grę wchodzą tez inne modele, otwarty jestem na propozycję, jako, że z głośniki tylnymi doświadczenie mam raczej niewielkie. Cena... maks 500zł ( z tym, że jak będzie mniej a konkretnie to się nie obrażę :grin: ) za używki/ nowe mnie nie interesują.

Subki:

Jeszcze skrzynia nie dokończona ale planuję całkowitą zabudowę bagażnika w tym stylu:





Z tym, że głośniki zwrócone w przeciwną stronę a wzmacniacze po bokach i całość podświetlona.

Głośniki to 2 razy 12" Fusion EN-SW120, tymczasowo zasilane wzmakiem o mocy 150W łącznie w przyszłości zmienię na coś mocniejszego. Również, w przypadku głośników świadomy wybór. Lubię ich brzmienie :) .

Tak więc, biorąc pod uwagę konfigurację co polecacie na tył?

[ Dodano: Pią Mar 06, 2009 09:39 ]
PS. Radyjko Alpine CDA-9857R

[ Dodano: Pią Mar 06, 2009 09:50 ]
PS2. Nie DSL 1070 7x9 cali, tylko DLS 1070 7x9 cali... literówka :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 06, 2009 09:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 13:05   

a nie lepiej bylo by dokupic drugi zestaw odseparowany i zamontowac go w tylnich drzwiach lub w tylnich obduwach (wesja 3 drzwi), tweetery zamontowac w slupkach bocznych skeirowane do tylu. Bedzie przestrzen a jednoczesnie zostanie zachowane scena stereo. Poza tym charakterystyki bedą się ładnie pokrywać.

W przypadku półki nie pomoge bo poprostu nie slyszalem jeszcze zadowalającego zestawu w tylniej półce. A wypełnienie auta można spokojnie uzyskać w inny sposob :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 15:24   

Powiem Ci, że myślałem o tym tzn o kolejnym odseparowanym zestawie z tym, że może być problem bo nie wiem czy w moich jest dziura na głośniki... raczej nie. Poza tym nie będą wtedy grały dla mnie... Tweetery w słupkach niezły pomysł z tym, że to ma grać dla mnie i przy okazji dla tych z tyłu :) .

Powiem Ci, że w przypadku głośników tylko z przodu troszkę drażni mnie to, że jak się odchylę do tyłu słyszę bas... im dalej tym bardziej, taka granica między basem i frontem. Ja lubię bas, który się idealnie komponuje z pozostałym pasmem a jest to nie do uzyskania gdy głośniki montujemy w drzwiach bo jakby nie patrzeć wyższe tony są bardziej liniowe... promieniują tam gdzie są skierowane. Głośniki w półce odbijają je od szyby i kierują do przodu. Co prawda efektem jest też pewne opóźnienie około 1/100 sekundy ale mimo wszystko jakoś przypadło mi to do gustu.

Czyli nie doradzisz mi w głośnikach półkowych :) ? Chyba co nie wezmę będzie niezłe... w końcu to nie taki tani sprzęt :) .

Cytat:
A wypełnienie auta można spokojnie uzyskać w inny sposob


Tzn. w jaki?
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 15:45   

wiekszym problemem niz opoznienie jestbrak sceny stereo... wypelnienie auta 4 osobowego powinno sprowadzac sie do 2 zestawow odseparowanych.
w kazde drzwi midbasy. Z przodu dajesz w slopki skierowane tak aby przecinaly sie idealnie miedzy zaglowkami.

Masz wersje 3 czy 5 drzwi??
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 16:09   

5dr

[ Dodano: Pią Mar 06, 2009 16:12 ]
Z tym, że tweetery zostawiam w miejscu fabrycznym, mają regulację więc tak właśnie je skierowałem. Hmm a może zamiast bawić się z tyłu w zestaw odseparowany - jak mówiłem ma to być dla mnie nie dla kibiców :) . Można by zastosować konkretne 2-3 drożne?
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 16:50   

miejsca fabryczne to porazka jesli chodzi o wysokie :/ sam tak teraz mam ale jak zrobi sie cieplo lądują albo na desce albo w lusterkach.

co do 3 way to np http://allegro.pl/item552...taz_gratis.html ale tutaj srednie i wysokie to juz rzeźba slupkow bo gdzie indziej to nie ma sensu.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 18:15   

Botanix napisał/a:
Tu prosiłbym uwzględnić, że głośniki te wybrałem świadomie i nie ograniczała mnie zbytnio gotówka.
Na prawde jestem ciekawy efektu koncowego z tymi glosnikani,mam nadzieje ze miales okazje posluchac jak graja w aucie,a nie w szafie.To tylko moja opinia ale kupilem ten sam komplet(nie do Roverka akurat) i na prawde zle gral(drzwi mam wygluszone i oddzielny dwukan.wzmak na przod) teraz mam je na tyle w drzwiach z pod radyjka w sumie tylko tam siedza.Wymienilem na zestaw Vibe i roznica byla ogromna.Ale to pewnie rzecz gustu. :/
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 00:03   

michone

One kosztują 1500zł :) trochę to więcej niż chcę dać. Chyba, że używane chodzą w okolicach 500-700 to OK. Z tym, że jak już miałbym kupić te DLS-y to aż szkoda je na tył pchać :/ . Wtedy na tył poleciałyby fusiony. Jedno mnie jeszcze zastanawia, gdzie upchać ten 63mm średni... sporawy jest. Chociaż jakby go z przodu to i w drzwi można wcisnąć np. parę cm powyżej basu. Zrobić maleńką obudowę bo średniaki wymagań co do pojemności nie mają. A coś nieco tańszego?

Przyszło mi na myśl coś jeszcze. Będę robił bagażnik więc może upchnę 2x16.6cm w miejscach fabrycznych 13cm. Zrobię obudowy te plastiki powyrzucam. Przerobię to od podstaw i miejsce się znajdzie. Powinno grać. Tylko co na tył z 16 ciekawego można dorwać. Odseparowanych chyba nie ma sensu bo i tak będzie się od słupków odbijało. Coś w tym przykładzie byś polecił. Jakaś 16 coaxial?

keczu

W jakim sensie źle grał? Opisz dokładniej do czego mialeś zastrzeżenia, mam je w aucie od miesiąca i jestem zadowolony. Wiadomo, mogłoby być lepiej ale zawsze można kwestia ceny :) . Kupując je nie nastawiałem się na super C audio a jedynie zadowalające i wystarczające. Słucham przy średniej głośności, jadąc więc i tak słyszę szumy...

[ Dodano: Sob Mar 07, 2009 00:08 ]
Michone co myślisz o tym Pioneer TS-W3004SPL, słyszałeś może jak chodzi?
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 11:39   

Botanix napisał/a:
W jakim sensie źle grał?
W sumie nie jest to wazne co ja mysle wazne ze dla Ciebie graja oki,ale ja lubie sluchac glosno muzyki i skutecznosc wooferow poprostu kiepska,a jak poglosisz zeby je bylo slychac to szybko sie koncza ich mozliwosci i graja nieczysto,soprany dla odniany glosne niemilosernie i mimo regulacji na zwrotnicy za glosne i strasznie nieczysto graja.Probowalem jakos to zestroic ale po tygodniu dalem sobie spokoj i kupilem inny zestaw i wszystko gra super,Fusion to byl najtanszy zestaw jaki byl do kupienia,okazal sie nie najtanszy. :sad: Mysle ze glosniki z wyzszych serii tej firmy na pewno sa lepsze,plus za jakosc wykonania i wyglad.To moja opinia ale post nie jest przeciez o tych glosnikach.Pozdr.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 11:43   

Pioneer TS-W3004SPL - -raza - calosci. To typowa pompka jesli chcesz cos co narobi zamieszania to lepiej wziasc carpower sonic 12. Co do coaxiali to na mysl przychodzi mi helix z serii exprit ( złota membrama) ale one juz troszke drozsze.

Ewentualnie http://allegro.pl/item569...5cm_zobacz.html

mozna jeszcze poszuka mbquart oni robili coaxiale na zwrotnicy.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Mar 08, 2009 04:17   

Po dłuższym zastanowieniu postanowiłem "olać" tył i skupić się mocniej na przodzie - jednak :) . Fusiony lecą do tyłu a na przód waham się między dwoma zestawami.

1.Infinity Kappa 65.7CS
2.Rockford Fosgate P162S

Wybór o tyle jest trudny, że ani jednego ani drugiego nie słyszałem. Słyszałem za to inną Kappę i innego Rockforda... jedne i drugie grają super. Co wybrać? :)

Wzmacniacz to phoenix gold a4.75
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Mar 08, 2009 23:20   

a nie lepiej dolozyc i miec dls r6a?? Moim faworytem w klasie do 600zl jest rainbow slx 256 delux.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Mar 09, 2009 02:30   

DLS niby lepiej ale nie ma.... Weź pod uwagę, że chcę kupić używane i nie zawsze jest to co chciałbym kupić. W ciekawej cenie są tylko te dwa co podałem i oba w przeliczeniu jakieś 200-250zł. Z tym, że właśnie dostałem cynk od znajomego. 400-450zł za Rainbow CS 265.25 GERMANIUM. Co prawda nie chciałbym tyle przeznaczać bo czeka mnie jeszcze remont samochodu i nie wiem ile zawołają... ale może warto :) ? Z tego co czytałem to już high-end... może się zdecyduję w końcu raz a dobrze trzeba kupić :) . Ciekawi mnie tylko czy warto do tego sprzętu co teraz mam... czy się taki rainbow nie będzie marnował.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
marcin8c 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Mar 09, 2009 07:24   

troche OT ale dotyczy wlasnie takich "okazji". pare dni temu stoje ze znajomym na stacji benzynowej o 3.00 na ranem i jemy hot dogi. nagle podchodzi taki typek w stroje typowo "sportowym" i pyta czy nie chcemy tuby i wzmacniacza :shock: widac bylo ze mu sie spieszy... widac ktos mial sprzet rzucajacy sie w oczy w samochodzie :/
_________________
O_o
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Mar 09, 2009 15:43   

No tak tyle, że te okazje są takimi okazjami z innego powodu. Mieszkam w Anglii a tutaj używany sprzęt chodzi taniej, znacznie taniej :) .

Prawdopodobnie zdecyduję się na Rockford...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Pon Mar 09, 2009 17:45   

Panowie aby nie zakładać tematu kolejnego..

Posiadam przody ESK 165 Hertz (grają pod radiem).

i teraz tak albo wymienię przody na coś innego..(kompletnie nie wiem na co się zdecydować)

Opcje są np dwie:


pierwsza - kupić coś dobrego na przody - tzn zasilane np pod samym radiem.
(czyli coś kolo 50wat)
tu nasuwa się pytanie jakie są wzmacniacze w radiu.. posiadam podstawową jednostkę Alpine Cd/Mp3 9872..chyba) defacto z radia nie jestem zadowolony..za proste:)

Dalej kupić subwoofer - pod ew nowe głośniki

druga: zostawić obecne Hertze (pod radiem)
a kupić tylko subwoofer ze wzmacniaczem który da rade dość mocno i głośno grającym przodom.

Inna opcja Kupić ESK + 4 kanałówke + sub ..wszystko podpiąć najlepsza, najmądrzejsza..najdroższa..obawiam się, że mnie na to nie stac :)

Muzyka - z regóły spore dawki elektroniki, czasem coś metalowego, od czasu do czasu Tori Amos (dla przykładu..sporadycznie bo sporadycznie)
jakie lubie granie : głośne ekspresyjne i tu uwaga ..... nie szukam niuansów (głośność Rovera 200 skutecznie mi je potrafi stłamsić :)

PS.Hertze może takie są ale pod radiem ten sopran gra średnio...

no więc zaczynamy licytacje co tu kupic...jak to zgrać lub wybrać..

Aaaaa..:) uprzedzam - drzwi wygłuszone dystanse są kable też, ale nad kablami możemy się zastanowić//może jakieś DLS'y ?:)

Cennik:


    ceny - przody ok 500max600zł
    kable - tu głośnikowe ok 5-7 zł / metr
    kable do podłączenia wzmacniacza w aucie : jakiś komplet z przedziału 100-200zł
    Wzmacniacz - najtaniej najlepiej (pewnie 4 kanały) chyba,ze opcja tylko sub pod wzmacniacz..tu nie wiem coś koło 500-800zł
    Sub - 30 w BR (lub jak kto woli 12') - cena głośnik ok 300-500zł

Sub wydajny.. oby tylko bas nie męczył...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Mar 09, 2009 19:22   

muzyczny_rover

Zależy jak bardzo Ci się śpieszy. W połowie czerwca jadę do Polski i bardzo chętnie zabiorę ze sobą sprzętu tyle ile bagażnik udźwignie. Po co dawać na przód 600zł i mieć nowy średniak :) ? Napisałem, że decyduje się na Rockford ale postanowiłem "zaszaleć" kupiłem to:

http://sklep.gae.pl/rainb...ium-p-1043.html

Oczywiście sprzęt używany ale w stanie perełka. Dałem w przeliczeniu 350zł... nowe kosztują 1600zł niemalże :) .

Michone chyba dobrze się zdecydowałem co :) ?

Do tego wszystkiego wymieniłem basa na tego:

http://www.rockfordfosgat...=en_US&p_status

i teraz cena.... w przeliczeniu 160zł :razz:

A teraz najciekawsze - wzmaczniacz Phoenix Gold Ryval a4.75 w przeliczeniu 180zł, ma trochę rysek ( niewiele ) ale gra perfect. Nie wiem czy w Polsce idzie dostać używkę za mniej niż 300-400zł która zagra lepiej.

muzyczny_rover

Całość za 600zł, gotów jesteś poczekać to możemy zrobić interes :) . Powiedzmy, że na 1000zł wydane chciałbym zarobić... 250 :wink: . To i tak 2 razy taniej niż za sprzęt z Polski, a bardzo chciałbym aby mi się paliwko zwróciło :roll:
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Pon Mar 09, 2009 19:27   

No teraz mnie zaskoczyłeś, tylko ja za cholere nie mogę się przekonać do używek.
Jestem tak skonstruowany,ze jak coś już kupię odpowiedniego to to ze mna jęzdzi tyle ile auto :) hahahah
Ale hmmm nawet nie wiem co tam masz w ofercie jak widzisz temat mam dość szeroki
A beda rozbierał auto bo podłog i nadkola i grodz silnika chcę wygłuszyć.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Mar 09, 2009 21:26   

Szczerze też wolę nowe ale z drugiej strony jeśli mam okazję kupić w dobrym stanie używkę pare razy taniej to wolę uzywkę. W ofercie nie mam nic, znajomy pracuje w w salonie CA gdzie ludzie dają tego typu sprzęty w komis. Oczywiście długo nie leżą więc szybko się trzeba decydować. Ostatnio dla przykładu poszedł wzmacniacz Hyfonics Olypmus 4x 125W za 350zł dla porównania takie na Allegro chodzą za 700-800zł a nowe to ponad 1500zł. Więc jeśli za 400zł można kupić wzmacniacz high-end to jak najbardziej jestem za używkami :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Pon Mar 09, 2009 21:28   

z gwarancja,ze w 100% sprawny! to pewnie! czemu nie, ale nikt takowej gwarancji nie da...
A Ty osobiscie też chyba nie chciał byś się użerać jak być coś sprzedał i niefart by się trafil i cos nie teges...rozumiesz...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Car Audio - kilka pytań
RadZiu7 Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Sro Sie 31, 2011 07:32
machi12
Brak nowych postów Opinia na temat wzmacniaczy Soundstream..
bob1987 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Sro Lut 17, 2010 21:45
Koniu_zory
Brak nowych postów temat stary ale zawsze na czasie;)
iceflower Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Wto Mar 27, 2007 18:35
Gość
Brak nowych postów R 420 Di [kilka pytań - głośniki]
głośniki
dk0x Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Sro Lip 16, 2008 21:44
dk0x
Brak nowych postów [R200] Zestaw Glosnikow do R200
zibik21 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Sob Lip 21, 2012 13:02
Bartek8508



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink