Forum Klubu ROVERki.pl :: [all 200] Przyciski klimy, przeciwmgielnych itd..
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[all 200] Przyciski klimy, przeciwmgielnych itd..
Autor Wiadomość
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pią Mar 06, 2009 22:03   [all 200] Przyciski klimy, przeciwmgielnych itd..

Wie ktoś może jak się rozbiera te przyciski? U mnie dwa ostatnie świecą jasno a dwa pierwsze tak że ledwie coś widać. Dodam że diody są wszystkie nowe.
Zastanawiam się czy przyciski nie są np. zabrudzone od środka, można by spróbować wyczyścić, ale nie mam kompletnie pojęcia jak je rozebrać. Już tyle kombinowałem i nic.
Na stronie Hondy czytałem podobny opis, ale tam sprawa wygląda na o wiele łatwiejszą niż w Roverkach ;/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 06, 2009 22:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 23:22   

Korczus, przyciski poprostu wyciaga sie do przodu, wychodza bezproblemowo...
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 09:16   

No tak, wiem jak je wyciągnać z konsoli i odpiąć od gniazdek, ale chce je rozebrać żeby od środka przeczyścić te kontrolki które świecą, tylko nie wiem jak się do nich dostać ;/ Wygląda to jakby było rozbieralne, ale mam wątpliwości czy jest ;/
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 10:03   

Korczus piszesz że masz nowe diody, a mnie to zastanawia czy montowałeś na własną rękę diody czy po prostu wymieniłeś na nowe żaróweczki, a co do rozbierania tych przycisków to muszę ci powiedzieć że ja sam rozbierałem od awaryjnych w moim R400 ale pasowałem bo szybciej można go połamać niż całkowicie rozebrać.
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 10:13   

Wymieniłem na nowe, R3mini, z tym że musiałem trochę się pobawić żeby pasowały tzn. trochę podszlifować diody bo były za wysokie i nie wchodziły do końca. Ale udało, się i świecą, z tym że jak mówię, 2 pierwsze przyciski czyli szyba i klima świecą słabo, światło diody ma problemy się przebić, a pozostałe dwa (halogeny, przeciwmgielne) świecą dobrze i widać ładnie niebieski kolor.

I to mnie zastanawia, bo raczej nie jest tak że 2 przyciski mają w sobie jeszcze jakiś bursztyn jak w zegarach, zegarku itp.. a pozostałe dwa są przezroczyste, raczej wszystkie by były jednakowe. Więc jedynie co mi do głowy przyszło to to że mogą być od środka już lekko zasyfiałe i stąd słabsze oświetlenie...
 
 
 
blackbetty 




Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 90
Skąd: Grodzisk Wlkp.



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 11:07   

Korczus napisał/a:
U mnie dwa ostatnie świecą jasno a dwa pierwsze tak że ledwie coś widać. Dodam że diody są wszystkie nowe.


u mnie dokladnie to samo. A przez to że slabo widać - to kiedys przypadkiem klima się właczyła i tak poszło 200km zanim się zorientowałam (za szybko paliwko jadło)...
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 11:31   

Hmm czyli wychodziło by że jakieś dziwne rozwiązanie zastosowali, nie wiem właściwie czemu ma to służyć, poza gorszym oświetleniem w nocy ;/

Podejrzewam że coś tam by się wykombinowało, jeśli dało by radę się dostać do tych przycisków, tylko jak :bezradny:
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 11:41   

Coś trzeba będzie zakombinować, jak będę miał czas to zrobię kilka foto, aha zapomniałem że u mnie włącznik w R400 tylnej szyby też dziwo słabo świeci a mam nowe żaróweczki inne mocno i jasno świecą. Nie ma co trzeba to rozgryźć.
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 12:21   

Daj znać jeśli uda Ci się je rozebrać. Ja też pokombinuje w jakiś wolny dzień, bo dzisiaj szybki będę "próbował" przyciemniać :)
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 17:30   

Korczus napisał/a:
raczej nie jest tak że 2 przyciski mają w sobie jeszcze jakiś bursztyn jak w zegarach, zegarku itp.. a pozostałe dwa są przezroczyste


jak ja wymieniałem żaróweczki to na nowe nakładałem takie kapturki ze starych i one powodowały pewną zmianę koloru.
Poza tym piszesz coś o diodach. W każdym przycisku masz diody? Czy tylko w 2? żarówka i dioda inaczej będzie podświetlać. Może też diody są różnej mocy
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 22:11   

pietrodiody nie rozpraszają światła tylko świecą punktowo, a z tego co wiem to te żaróweczki są wkładane od spodu i świeca do góry także marny z nich pożytek. Ale powiem ci że ja mam pozakładane nowe kolorowe żaróweczki i 2 przyciski rzeczywiście mocno świecą a ten od tylnej szyby jakoś słabo, jak go rozbiorę to będę wiedział. Może jutro bo siedzę w domu.
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 23:06   

Mam diody w każdym przycisku. Zeszlifowałem je bo nie chciały się zmieścić, 2 przyciski oświetlają b. dobrze więc nie można powiedzieć że diody tutaj sie nie nadają, po prostu coś jest nie tak z pozostałymi dwoma przyciskami, bo światło się nie może przez nie przebić ;/

Próbowałem dzisiaj to rozebrać, ale poddałem się, wygląda to jak nie do ruszenia...
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Nie Mar 08, 2009 10:00   

a może to po prostu dwa często używane przyciski i się zabrudziły od palców z zewnątrz ? :D
 
 
gr4 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:04   

panowie, u mnie to wygląda tak:
- wyciągamy cały przycisk, wystarczy lekko podważyć i wychodzi cały taki dluugi klocek
- odpinamy klocka od zasilania i możemy na spokojnie przystąpić do próby wyjęcia żaróweczek
- gdzie są owe żaróweczki, cóż, od spodu klocka są dwa takie okrągłe plastikowe kółeczka o średnicy około 8mm (nie mam ich teraz przed oczami więc mogę być nie precyzyjny), u mnie one były: jedno żółte, drugie niebieskie więc nie problem było je namierzyć
- znalezione kółeczka wąskim czymś przekręcamy lekko w którąś stronę, tylko w jedną idzie i idzie bez użycia siły, wąskie coś też jest gdzie zaczepić także nie powinno być problemu, u mnie wystarczyło przekręcić je o jakieś 25 stopni, po czym podważamy i wyciągamy, wtedy naszym oczom ukażą się upragnione żaróweczki

gdy wam się już uda, dajcie namiar gdzie można takie zamówić bo nigdzie niestety póki co nie udało mi się ich znaleźć, brak na nich jakich kolwiek oznaczeń i nie bardzo wiadomo czego szukać...

powodzenia !
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 19, 2009 19:14   

gr4 napisał/a:
...dajcie namiar gdzie można takie zamówić...


O np. tutaj http://www.allegro.pl/ite...oryginalna.html

z tym że lepiej wymienić chyba same diody, oprawki zostawić oryginalne, bo u mnie te z aukcji już nie pasowały za bardzo, niby średnicowo takie same ale były wyższe i te mocowania miały inne... pokombinowałem i świeciły ale co jakiś czas która nie łączyła. Teraz mi świecą tylko 2, 2 się poprzepalały. Musiał bym powymieniać.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Pilot do rovera 25 - 3 przyciski
lukaszbrd Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Lis 12, 2012 13:11
leszczu
Brak nowych postów [R214] Przyciski ustawienia zegara
Robertus74 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Maj 26, 2012 15:05
Robertus74
Brak nowych postów [MG ZR] Niedziałające przyciski na desce rozdzielczej
Belris Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Lis 18, 2014 23:34
sTERYD
Brak nowych postów [R214Si] Przyciski od świateł na konsoli wpadają do środka
Robertus74 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Lis 25, 2017 22:23
NoPE
Brak nowych postów [R25 1.4 16v 00] Kontrolka Od Świateł Przeciwmgielnych
djboo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Maj 18, 2009 16:27
djboo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink